LG EVACU Plus EL ewakuacyjny schodołaz gąsienicowy z krzesełkiem

LG EVACU Plus EL ewakuacyjny schodołaz gąsienicowy
 • promocja
Dostępność: dostępny
Wysyłka w: 7 do 14 dni
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena brutto: 13 489,00 zł
zawiera 8% VAT

Cena regularna: 14 256,00 zł

13489.00
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 13 000,00 zł Jeżeli produkt jest sprzedawany krócej niż 30 dni, wyświetlana jest najniższa cena od momentu, kiedy produkt pojawił się w sprzedaży.
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 5
Producent: Antano Group
Kod produktu: LG-EVACU-Plus-EL

Opis produktu

Najbardziej uniwersalny schodołaz. Jest dostosowany do wąskich klatek schodowych, schodów o dużym nachyleniu. Składa się i zajmuje bardzo mało miejsca, przez co jest łatwy w przechowywaniu. Bardzo łatwy w obsłudze, przez co szczególnie nadaje się zarówno do codziennego użytku jak i sytuacji nagłych jak ewakuacja. Posiadanie schodołazu w budynkach użyteczności publicznej nawet wyposażonych w windę stanowi element pokonywania barier architektonicznych i dostosowania budynku do potrzeb osób niepełnosprawnych (w przypadku niedziałania windy lub w sytuacji nagłych jak pożar umożliwia sprawny transfer osób niepełnosprawnych).

ŁĄCZY ZALETY - SCHODOŁAZ GĄSIENNICOWO-KRZESEŁKOWY

LG EVACU Plus EL posiada wszystkie zalety rozwiązań gąsienicowych i kroczących. Połączenie zalet sprawia, że urządzenie może pracować w różnych warunkach jednocześnie zachowując pełną kontrolę nad środkiem ciężkości bez użycia siły. Sterownik posada dwa przyciski do regulacji kierunku pracy. Płynna regulacja pozwala na bezpieczne zatrzymanie urządzenia w dowolnym momencie. Pokonywanie schodów nie było nigdy tak łatwe!

LEKKI I KOMPAKTOWY – ŁATWY W TRANSPORCIE

Cała konstrukcja waży zaledwie 33 kg i wytrzymuje obciążenie aż do 160 kg. Imponujące parametry wagowe jak również niewielkie rozmiary urządzenia pozwalają na łatwy transport. Jaskrawe i zarazem kontrastowe kolory ułatwiają szybki dostęp do urządzenia w karetce lub placówkach medycznych podczas sytuacji kryzysowych.

NIE TYLKO DO EWAKUACJI

Schodołaz LG EVACU wykorzystywany jest z powodzeniem w warunkach domowych, gdzie podstawowe rozwiązania nie mogą zostać użyte. Kompaktowe wymiary i bezpieczeństwo użytkowania sprawiają, że coraz częściej wybierany jest przez indywidualnych klientów. LG EVACU likwiduje bariery techniczne i architektoniczne w domu jak i budynkach użyteczności publicznej.

DO JAKICH SCHODÓW ?

To pytanie powinno się pojawić podczas doboru właściwego urządzenia do pokonywania schodów. Należy wiedzieć, że każdy schodołaz posiada minimalne wymagania dotyczące prawidłowej pracy. Szerokość schodów czy powierzchnia manewrowa to główne parametry na jakie powinniśmy zwrócić uwagę. Wszystkie wątpliwości rozwiewa prezentacja, którą zawsze zalecamy przed zakupem.

Warunki jakie musimy spełnić decydując się na LG EVACU Plus EL

 • minimalna powierzchnia manewrowa kształt “L” (spocznika): 138 x 140 cm
 • minimalna powierzchnia manewrowa kształt “U” (spocznika): 138 x 140 cm
 • minimalna szerokość klatki schodowej: 72 cm
 • maksymalne nachylenie schodów: 39° (81%)

Wytrzymała bateria litowa

LG EVACU Plus EL wyposażony został w wysokiej klasy baterię litową. Bateria zapewnia długi czas użytkowania. Ilość stopni do przejścia na rezerwie baterii przy obciążeniu 90 kg wynosi aż 144 stopni!

Specyfikacja

 • Masa całkowita wyrobu: 33 kg
 • Dopuszczalne obciążenie: 160 kg
 • Maksymalne wymiary: 50 x 80-100 x 110-160 cm
 • Maksymalna prędkość (przy naładowanej baterii): 390 stopni

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Może Cię zainteresować

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Producenci
więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony

Dofinansowanie

W jakiej wysokości możliwe jest dofinansowanie na schodołaz?

Dofinansowanie jest możliwe do 95% wartości zakupu (nie więcej jednak niż piętnastokrotność średniego miesięcznego wynagrodzenia). Z naszych danych wynika, że średnia wysokość dofinansowania wynosi 90%. Przykładowo kupując schodołaz o wartości 15 600,00 zł wysokość 90% dofinansowania wyniesie 14 040,00 zł. Dopłata wyniesie 1 560,00 zł – tyle nasz klient zapłaci za schodołaz.

Komu przysługuje dofinansowanie?

Osobom niepełnosprawnym z orzeczeniem wydanym przez Powiatowy Zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności (nie mylić z orzeczeniem ZUS o niezdolności do pracy). Warto dodać, że osoby niepełnosprawne z orzeczeniem wydanym przez Powiatowy Zespół ds. Orzekania mogą skorzystać z ulgi rehabilitacyjnej tj. odliczyć udział własny zakupu schodołazu od podatku dochodowego i uzyskać zwrot.

Z jakich środków przyznawane jest dofinansowanie?

Środki pochodzą z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON). Co roku PFRON przekazuje środki powiatom według określonego w rozporządzeniu algorytmu. Algorytm uwzględnia między innymi liczbę mieszkańców i osób niepełnoprawnych w danym powiecie. Co oznacza, że środki powinny być proporcjonalne w każdym powiecie i osoby niepełnosprawne powinny mieć równe szanse na otrzymanie dofinansowania.

Jak załatwić sprawę?

Sprawę można załatwić na dwa sposoby. Pierwszym sposobem jest pobranie i wypełnienie wzoru wniosku przygotowanego przez lokalny PCPR bądź MOPS (dotyczy miast na prawach powiatu). Należy zwrócić uwagę jednak na to, że wzory wniosków przygotowane przez PCPR-y są często wadliwe. Często nie są one skierowane do organu, który rozstrzyga o dofinansowaniu (Starosty i Prezydenta Miasta) tylko do jednostki podległej, która nie jest organem – dyrektora PCPR. W takim przypadku rozstrzygnięcie po dofinansowaniu nie będzie decyzją administracyjną, co będzie skutkowało brakiem możliwości odwołania się. Drugim sposobem załatwienia sprawy jest złożenie indywidualnego wniosku z naszą pomocą.

Jakie załączniki należy dołączyć do wniosku?

Wszystkie załączniki i informacje jakie należy uwzględnić we wniosku określa ROZPORZĄDZENIE MINISTRA PRACY I POLITYKI SPOŁECZNEJ z dnia 25 czerwca 2002 r. w sprawie określenia rodzajów zadań powiatu, które mogą być finansowane ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. (do pobrania)

✓ Kopia orzeczenia o niepełnosprawności (wydanego przez Powiatowy Zespół ds. Orzekania o Niepełnoprawności)

✓ Wystawioną przez nas imienną Fakturę Pro Forma na wybrany model schodołazu

✓ Zaświadczenie lekarskie z zaleceniem zakupu schodołazu – jedynie w przypadku braku na orzeczeniu kodów niepełnosprawności 05-R oraz 10-N (wzór do pobrania)

✓ Informacja o liczbie członków wspólnego gospodarstwa domowego i dochodach netto za ostatnie 3 miesiące w przeliczeniu na jedną osobę – nie wymaga to żadnych zaświadczeń od pracodawcy, z ZUS itp.

Co jeśli nie otrzymałem dofinansowania?

Rozstrzygnięcie w zakresie dofinansowania zawsze musi mieć formę decyzji administracyjnej. Organ ma 30 dni od dnia złożenia wniosku na wydanie decyzji administracyjnej. Jeśli decyzja jest negatywna można złożyć odwołanie zgodnie z KPA. Dlatego tak ważne jest złożenie wniosku do odpowiedniego organu (Starosta lub Prezydent Miasta).

Prezentacja w domu

Umów się na darmową prezentację w swoim domu

Przed zakupem schodołazu zalecamy przetestowanie go. Na terenie całej Polski oferujemy darmowe prezentacje w celu sprawdzenia czy schodołaz będzie pasował do Państwa schodów i typu wózka inwalidzkiego. Prezentacja obejmuje szkolenie z obsługi oraz rozwiewa wszelkie wątpliwości co do modelu oraz typu urządzenia. Pozwala wybrać najlepszy model.

Często pytają nas Państwo czy dany schodołaz będzie odpowiedni. Czy będzie pasował do klatki schodowej, jej szerokości czy posiadanego przez Państwa wózka inwalidzkiego? Trudno odpowiedzieć na tego typu pytania nie będąc na miejscu. Każda klatka schodowa jest inna i mogą istnieć dodatkowe bariery architektoniczne. Dlatego zalecamy każdorazowe przetestowanie urządzenia.

Prezentacja jest całkowicie darmowa i niezobowiązująca, nasz przedstawiciel umówi termin spotkania w dowolnym miejscu w Polsce. Nasza wizyta ma jedynie na celu wybór właściwego urządzenia!

Zadzwoń tel: 12 311 07 36 lub napisz do nas biuro@x-reh.pl

Pomoc w uzyskaniu dofinansowania do 95%

Osoby niepełnosprawne (niezależnie od stopnia) mogą otrzymać dofinansowanie ze środków PFRON do 95% na likwidację barier technicznych. Przed zakupem sprzętu należy złożyć wniosek o dofinansowanie do Starosty (PCPR) albo Prezydenta Miasta (MOPS). Wniosek można złożyć na formularzu przygotowanym przez MOPS/PCPR lub w formie indywidualnej (przygotowujemy takie wnioski nieodpłatnie). W obu przypadkach do wniosku należy dołączyć wystawioną przez nas ofertę cenową (fakturę PROFORMA).

Najważniejsze informacje

 • musisz posiadać orzeczenie o niepełnosprawności
 • do wniosku musisz dołączyć ofertę (fakturę PROFORMA)
 • dofinansowanie nie ma kryterium dochodowego
 • organ ma 30 dni na wydanie decyzji administracyjnej
 • zakupu sprzętu dokonujesz po podpisaniu umowy

Otrzymaj indywidualną fakturę proforma

Tel.: 12 311 07 36 | E-mail: biuro@x-reh.pl

Sklep internetowy Shoper Premium