Profesjonalny sprzęt rehabilitacyjny znacząco usprawnia codzienne funkcjonowanie osób z ograniczoną mobilnością bądź z niepełnosprawnością. Jednym z pożądanych mebli jest łóżko obrotowe, które zapewnia optymalne warunki pacjentom. Mowa tutaj zarówno o ułatwieniu wykonywania codziennych czynności, jak i komforcie oraz bezpieczeństwie.
Materac przeciwodleżynowy do łóżka elektrycznego
Fotel do spania - wyposażenie medyczne
Blog
Proces rehabilitacji to niezwykle trudny i wymagający okres w szczególności dla osoby chorej. Kluczowe jest stosowanie się do wszystkich zaleceń lekarzy czy rehabilitantów. Jednym z nich może być zakup łóżka rehabilitacyjnego, które pozwoli na zapewnienie maksymalnego komfortu osobie leżącej, a także znacząco ułatwi sprawowanie opieki.
Wybór łóżka rehabilitacyjnego wymaga wzięcia pod uwagę szeregu różnych ważnych czynników. Nie tylko wiek pacjenta, rodzaj choroby i stopień niepełnosprawności są kluczowe, ale także inne aspekty. Na przykład, komfort, materiał, funkcjonalność i wsparcie. Więc na co zwrócić szczególną uwagę przy wyborze odpowiedniego łóżka rehabilitacyjnego?
Łóżko rehabilitacyjne stanowi rodzaj specjalistycznego sprzętu medycznego polecanego pacjentom, którzy z różnych powodów muszą czasowo lub długotrwale przebywać w pozycji leżącej. Łóżko tego typu zapewnia komfort i bezpieczeństwo osobie chorej, a także wygodę jej opiekunowi, ułatwiając wykonywanie zabiegów pielęgnacyjnych. Dla najmłodszych pacjentów dostępne są specjalne modele łóżek rehabilitacyjnych dla dzieci. Czym się cechują i jaki jest ich wpływ na proces leczenia?
Łóżka rehabilitacyjne mają szerokie zastosowanie nie tylko w szpitalach czy innych placówkach medycznych. Bardzo często stosuje się je również w prywatnych domach, w których przebywają osoby chore lub mające problemy z poruszaniem. Samo łóżko nie wystarczy jednak do tego, aby zapewnić maksymalny komfort. W tym celu stosuje się dodatkowe elementy, które mają poprawić jego funkcjonalność.
Rehabilitacja w systemie stacjonarnym jest jednym z trzech rodzajów rehabilitacji, obok rehabilitacji w warunkach ambulatoryjnych oraz rehabilitacji na oddziale dziennym. Czym jest i jak z niej skorzystać?
Materace przeciwodleżynowe sprawią, że przymusowe pozostawanie w łóżku przez dłuższy czas będzie wygodniejsze i bezpieczniejsze. Kiedy w domu jest osoba starsza lub chora, niezwykle ważne jest, aby mieć w domu akcesoria niezbędne do jej odpoczynku i komfortu. W tym celu zawsze wskazane, a nawet konieczne jest stosowanie łóżek przegubowych, które ułatwiają przyjęcie odpowiedniej postawy ciała, czyszczenie i samą opiekę nad pacjentem.
U pacjentów przewlekle chorych, spędzających znaczną część swojego dnia w łóżku, materac przeciwodleżynowy to podstawa wyposażenia gwarantująca wygodną pozycję do leżenia. W przeciwieństwie do tradycyjnych materaców, modele przeciwodleżynowe redukują siłę ucisku ciała na powierzchnię materaca, dzięki czemu eliminują też ogromne ryzyko powstawania bolesnych, trudnych w leczeniu odleżyn.
Odkąd pierwsze modele elektrycznych łóżek rehabilitacyjnych pojawiły się na rynku medycznym, wielu producentów mebli szpitalnych postanowiło wprowadzić do swojej oferty zmechanizowane łóżka. Wraz z biegiem lat, na rynku medycznym zaczęły pojawiać się lepiej wyposażone, coraz bardziej profesjonalne łóżka elektryczne.