Terapia podciśnieniowa jest innowacyjną metodą wspierającą proces gojenia ran. Procedura ta zarówno poprawia skuteczność leczenia, jak i komfort pacjenta, szczególnie w trudnych przypadkach. Podciśnienie działa na skórę oraz tkanki podskórne, poprawiając ich dotlenienie, redukując obrzęki, jak również wspomagając eliminację toksyn. Metoda ta zyskuje coraz większe grono zadowolonych specjalistów oraz pacjentów.
Materac przeciwodleżynowy do łóżka elektrycznego
Fotel do spania - wyposażenie medyczne
Blog
Terapia TECAR stała się synonimem nowoczesności, efektywności, skuteczności i bezpieczeństwa. Specjaliści cenią ją za wszechstronność oraz możliwość indywidualnego podejścia do każdego pacjenta, natomiast podopieczni za szybkie efekty i komfort podczas zabiegu. Terapia TECAR zyskuje coraz większą popularność, jednocześnie podnosząc standardy w fizjoterapii.
Terapia falą uderzeniową często jest stosowana w rehabilitacji sportowej, aby wspomóc proces leczenia przewlekłych oraz trudnych do wyleczenia urazów mięśni, ścięgien czy więzadeł. Metoda ta wykorzystuje akustyczne fale uderzeniowe, działające na uszkodzoną tkankę w celu zmniejszenia dolegliwości bólowych oraz przyspieszenia procesów regeneracyjnych.
Sprzęt rehabilitacyjny stanowi ważne narzędzie w procesie leczenia oraz przywracania sprawności fizycznej po kontuzjach i urazach nabytych podczas aktywności sportowej. To niezbędny element wspomagający różnego rodzaju terapie i ćwiczenia, zarówno w warunkach domowych, jak i w gabinetach fizjoterapii.
Kształtki rehabilitacyjne to akcesoria powszechnie wykorzystywane w procesie fizjoterapii dzieci. Odpowiednio dobrane, podnoszą komfort małych pacjentów i znacząco ułatwiają pracę terapeuty. Jaką rolę odgrywają kształtki rehabilitacyjne w fizjoterapii dzieci? Jak dobrać ich formę do indywidualnych potrzeb młodego pacjenta?
Lato to czas beztroskiej zabawy głównie na świeżym powietrzu. To również doskonała okazja, aby wdrożyć dzieciom z potrzebami rehabilitacyjnymi, ćwiczenia terapeutyczne na łonie natury. Bliskość przyrody przekłada się na lepsze samopoczucie oraz większą motywację. Warto zatem poznać najlepsze aktywności, które można wykonywać na świeżym powietrzu.
Niewiele osób wykorzystuje potencjał swojego ogrodu, a jest to idealna przestrzeń zarówno do wypoczynku czy relaksu, jak i rehabilitacji. Ćwiczenia na własnej przestrzeni to wygoda, bezpieczeństwo i oszczędność czasu. Warto zatem wygospodarować stosowne miejsce i urządzić w nim wakacyjną oazę relaksu.
Urazy kręgosłupa stanowią poważne zagrożenie dla zdrowia, a nawet życia człowieka. Mogą prowadzić do utraty pełnej sprawności i powodować konieczność rezygnacji z dotychczasowej aktywności zawodowej oraz społecznej. W następstwie urazu kręgosłupa niezbędne jest zastosowanie zabiegów rehabilitacyjnych. Są one niezbędnym elementem procesu zdrowienia i pozwalają pacjentowi odzyskać komfort podczas codziennego funkcjonowania.
Terapia ultradźwiękowa jest szeroko wykorzystywana w fizjoterapii. Świetnie sprawdza się w walce z dolegliwościami bólowymi, jak również wspomaga procesy naprawcze i regeneracyjne. Metoda ta aktywuje komórki odpowiedzialne za produkcje kolagenu i elastyny. Tego rodzaju terapia odbywa się przy pomocy specjalnego urządzenia.
Odpowiednio dobrany sprzęt rehabilitacyjny pełni niezwykle ważną funkcję w powrocie do zdrowia. To właśnie on pozwala uzyskać zamierzone efekty w krótszym czasie. Jedną z form leczenia jest kinezyterapia, która wykorzystuje różnego rodzaju urządzenia, wspomagające ćwiczenia, co przekłada się na powrót do pełnej sprawności. Warto zatem wiedzieć, jak wybrać odpowiedni sprzęt rehabilitacyjny.
Terapia ultradźwiękowa, będąca popularną praktyką w leczeniu różnych schorzeń, charakteryzuje się doskonałą skutecznością, co stanowi główny powód, dla którego zdobyła tak szerokie uznanie wśród fizjoterapeutów. Poniżej przedstawiamy bardziej szczegółowe wyjaśnienie, czym dokładnie jest terapia ultradźwiękowa oraz na czym polega jej działanie.
Zaburzenia integracji sensorycznej występują w sytuacji, kiedy układ nerwowy odbiera bodźce w nieprawidłowy sposób. Sprawne funkcjonowanie systemów zmysłowych jest kluczowe do podejmowania zamierzonych działań, a także pełnienia określonych ról społecznych. Każda nieprawidłowość, która występuje w układzie nerwowym, przekłada się na codzienne funkcjonowanie. Jak w terapii sensorycznej pomagają Stepping Stones?
Leczenie zimnem jest znane od lat. Krioterapia likwiduje wiele dolegliwości bólowych, ponadto zwiększa sprawność organizmu, a także jego odporność. Doskonale sprawdza się w przypadku występowania stanów zapalnych. Co więcej, krioterapia zalecana jest również w przypadku przewlekłego stresu, nerwicy, depresji czy bezsenności.
Urofizjoterapia jest jedną z dziedzin medycyny nowoczesnej, która dopiero przebija się do świadomości Polaków. Warto jednak o niej mówić, jako że jest ona sposobem przełamania tabu w kwestii dolegliwości na tle ginekologicznym i urologicznym. W poniższym tekście wyjaśniamy, czym jest urofizjoterapia i kto powinien z niej skorzystać, a także jak ważne jest zastosowanie odpowiedniego fotela do przeprowadzenia urofizjoterapii.
Zabiegi rehabilitacyjne dla seniorów mogą odbywać się w ośrodku rehabilitacyjnym, domu opieki dziennej dla osób starszych, a także placówkach sanatoryjnych. W celu przystosowania gabinetu rehabilitacyjnego do potrzeb pacjentów w podeszłym wieku konieczne jest jego odpowiednie wyposażenie.
Celem rehabilitacji jest utrzymanie, poprawienie lub przywrócenie sprawności ruchowej wybranych części ciała. Rehabilitacja może też służyć poprawie postawy ciała, a dodatkowo ma wpływ na różne funkcje, takie jak układ nerwowy. Ćwiczenia wykonywane regularnie pod okiem rehabilitantów wykonują zarówno dzieci, jak i dorośli. Jakie są różnice w podejściu do dzieci?
Powodów, dla których chory zostaje osobą leżącą może być wiele. Jest to bardzo trudny i wymagający czas, zarówno dla chorego, jak i osób, na których spoczywa obowiązek opieki. Dobrze jest wszystko odpowiednio zawczasu zaplanować i przygotować, aby opieka pielęgniarska była możliwie najłatwiejsza.
W sytuacji, kiedy rodzic dowiaduje się, że jego dziecko wymaga profesjonalnej rehabilitacji, nie zawsze wie, co robić i gdzie szukać pomocy. Ważne jest, aby udać się do fizjoterapeuty zajmującego się pediatrią. Opracuje on profesjonalny zestaw ćwiczeń i nauczy opiekunów wykonywania ich w domu.
Dzieci na co dzień wykonują mnóstwo czynności, które wykorzystują ich układ sensoryczny, a nawet najprostsze rzeczy, jak chodzenie do przedszkola czy szkoły potrafią znacznie go nadwyrężyć. Po dłuższym czasie i dużym napływie bodźców postrzeganie niektórych kwestii może być zaburzone. Terapia ingerencji sensorycznej to klucz, aby wszystko wróciło do normy. Czym ona jest i jak wygląda?
Zimno stosowane jest w medycynie jako jeden z najstarszych i najbardziej sprawdzonych środków przeciwzapalnych. Korzystne efekty i duża dostępność tego typu leczenia sprawia, że jak najbardziej warto się na nie zdecydować. Jakie właściwości lecznicze ma zimno dla ciała i dlaczego warto stawiać na krioterapie?