Fotele geriatryczne to popularna nazwa foteli przeznaczona dla osób z ograniczoną sprawnością ruchową. Fotel geriatryczny zazwyczaj wyposażony jest w asystenta wstawania - najcześciej sterowanych za pomocą pilota  siłowników elektrycznych. Taka funkcja powoduje pionizację fotela, co ułatwia wstawanie zapadniętej w fotelu osoby niepełnosprawnej. 

W czym pomaga fotel geriatryczny?

Pomaga w codziennym funkcjonowaniu. Częstym problemem osób z niepełnosprawnością ruchową (i nie tylko) w zakresie korzystania z fotela jest zapadanie się w nim. Po wygodnym ułożeniu się w fotelu trudno z niego wstać, podnieść się. Nogi cierpną, a pochylona pozycja na fotelu wymaga podniesienia się z niekomfortowego kąta, a wręcz z pozycji niemalże kucznej. Asystent wstawania polega na pionizacji fotela, wychylenia się jego do pozycja ułatwiającej wstawanie. 

Jak działa asystent wstawania? 

Asystent wstawania działa dzięki wbudowanemu w fotel siłownikowi elektrycznemu, który pozwala na wychylenia fotela do pozycji ułatwiającej wstawanie. Pionizacja, sterowanie za pomocą pilota jest bardzo wygodne i komfortowe dla użytkownika fotela.

X-REH.PL - Specjaliści od foteli !

Zachęcamy do kontaktu, pomożemy Państwu wybrać najlepszy fotel dla osoby niepełnosprawnej, osoby po udarze, osobie po wylewie, dla seniora czy osoby starszej, osoby po urazie, osoby na wózku inwalidzkim, osoby leżącej, osoby po operacji czy osoby która ceni sobie komfort użytkowania fotela regulowanego elektrycznie.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl