Blog kategorie

DOSTAWA Z MONTAŻEM 🔧dla łóżek rehabilitacyjnych w całej Polsce.

Wybrane stoły rehabilitacyjne. DOSTARCZAMY Z WNIESIENIEM 🚚

Jesteś jednostką budżetową? Skorzystaj z płatności po dostawie.

Jak łóżka bariatryczne pomagają opiekunom i pacjentom w domowej opiece?

0
Jak łóżka bariatryczne pomagają opiekunom i pacjentom w domowej opiece?

Opieka bariatryczna, a więc opieka nad osobami otyłymi, które często cierpią z powodu ograniczonej mobilności, wymaga wykorzystania specjalnych sprzętów. Zasada ich działania jest podobna do standardowych urządzeń medycznych i rehabilitacyjnych, posiadają one jednak większy udźwig i gabaryty. Pacjenci bariatryczni powinni mieć takie samo prawo do godnego traktowania i prywatności jak każdy inny pacjent.  By czuli się komfortowo, producenci sprzętu medycznego przygotowali dopasowane do ich potrzeb, niezwykle funkcjonalne łóżka bariatryczne, które pomagają w domowej opiece. 

Łóżko bariatryczne – właściwości i zalety 

Łóżka bariatryczne zostały zaprojektowane z myślą o pacjentach wymagających specjalnej opieki ze względu na wagę ciała, których potrzeby nie mogą zostać zaspokojone przez standardowe łóżka medyczne i rehabilitacyjne. Cechują się one szczególną wytrzymałością i umożliwiają dopasowanie do użytkownika. Łóżka tego typu są ponadto łatwe w obsłudze i estetycznie wykonane.

 

1.     Wytrzymałość 

Łóżka bariatryczne cechują się wysoką wytrzymałością i bezpieczeństwem. Są w stanie znieść duże obciążenie – niektóre modele zapewniają bezpieczny udźwig do nawet 350 kilogramów. Łóżka tego typu zostały wyposażone w wykonane z litego i klejonego drewna barierki boczne, charakteryzujące się odpornością na nacisk i możliwe złamania, a także brakiem podatności na wilgoć i wysoką temperaturę.  Łóżka bariatryczne są również odporne na działanie nawet bardzo silnych środków dezynfekujących, co sprawia, że mogą być poddawane regularnym zabiegom czyszczącym bez szkody dla ich wyglądu i użyteczności. 

2.     Dopasowanie do pacjenta 

Z względu na potrzeby pacjentów szerokość leża łóżka bariatrycznego została zwiększona do 120 centymetrów. Dzięki przemyślanej konstrukcji możliwe jest również zwiększenie jego długości o dodatkowe 20 centymetrów. Leże łóżek bariatrycznych często jest podzielone na cztery sekcje – oparcia, lędźwiową, ud oraz podudzi. Posiada ponadto dodatkowe funkcje – regulację oparcia, ud i podudzi oraz podnoszenie sekcji podudzi po zgięciu kolan. Standardowy zakres regulacji łóżka bariatrycznego wynosi 40–80 centymetrów, dostępne są jednak również łóżka obniżone o zakresie regulacji wynoszącym 20–60 centymetrów. 

3.     Łatwość w obsłudze 

Nowoczesne łóżka bariatryczne są łatwe w obsłudze. Są sterowane elektrycznie, przy użyciu specjalnego pilota oznaczonego ikonograficznymi opisami funkcji. Jego przyciski nie wymagają użycia siły, ułatwiając obsługę osobom niepełnosprawnym, a wodoodporna powłoka sprawia, że jest łatwy w utrzymaniu w czystości.  W celu zapobiegania upadkom pilot został wyposażony w specjalny uchwyt, który umożliwia jego mocowanie na bocznych barierkach łóżka bariatrycznego. 

4.     Estetyka wykonania

Łóżka bariatryczne przeznaczone są do użytkowania w domu, ich producenci zadbali więc o to, by nie wywoływały skojarzeń z salą szpitalną. Cechują się one wysoką estetyką wykonania i doskonale dopasowują się do wnętrza, w którym się znajdują. Zamawiając łóżko bariatryczne, można bowiem wybrać kolor jego zabudowy, by jak najlepiej współgrała z pozostałymi meblami. 

Jak łóżka bariatryczne pomagają w domowej opiece nad osobami otyłymi i z ograniczoną mobilnością? 

Łóżka bariatryczne mają stabilną konstrukcję zapobiegającą drganiom i uniemożliwiającą wywrócenie się. Znoszą bardzo duże obciążenie, dzięki czemu w wielu wypadkach opiekun chorego może usiąść na łóżku bez obaw o spowodowanie uszkodzenia jego konstrukcji. Zamontowane w nich specjalne wysięgniki ułatwiają pacjentom wstawanie i zmianę pozycji. Dzięki kółkom jezdnym z blokadą łóżka bariatryczne pozwalają na transport osób bez konieczności przenoszenia ich na nosze lub wózek inwalidzki. Sprzęt medyczny tego typu wspomaga również rehabilitację i odgrywa istotną rolę w zapobieganiu powikłaniom u pacjentów

Wspomaganie rehabilitacji 

Łóżka bariatryczne zostały wyposażone we wszystkie kluczowe funkcje łóżek rehabilitacyjnych. Posiadają szeroki wachlarz dostępnych pozycji leczniczych, w tym pozycji Trendelenburga, w której głowa znajduje się poniżej poziomu reszty ciała, a także pozycji Anty-Trendelenburga, oznaczającej pseudo-pionizację. Pozwala to poprawić cyrkulację krwi w organizmie pacjenta, wyeliminować obrzęki i poprawić krążenie. 

Zapobieganie powikłaniom 

Łóżka bariatryczne zapewniają właściwą amortyzację podczas regulacji ustawienia bez efektu szarpania. Zostały wyposażone w materace zapobiegające powstawaniu odleżyn, które zapewniają wygodę zarówno podczas siedzenia, jak i w trakcie snu. Leżę łóżka bariatrycznego doskonale odprowadza wilgoć, co pozwala utrzymać należytą higienę i minimalizuje ryzyko zakażenia. 

 

Komentarze do wpisu (0)

więcej więcej
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Producenci
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium