Blog kategorie

DOSTAWA Z MONTAŻEM 🔧dla łóżek rehabilitacyjnych w całej Polsce.

Wybrane stoły rehabilitacyjne. DOSTARCZAMY Z WNIESIENIEM 🚚

Jesteś jednostką budżetową? Skorzystaj z płatności po dostawie.

Komu polecane są elektryczne łóżka rehabilitacyjne?

0
Komu polecane są elektryczne łóżka rehabilitacyjne?

Wybór łóżka rehabilitacyjnego wymaga wzięcia pod uwagę szeregu różnych ważnych czynników. Dużo zależy od wieku, rodzaju choroby i poziomu niepełnosprawności, są jednak także i inne aspekty. Na co zatem zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniego łóżka?

Kiedy potrzebne jest łóżko rehabilitacyjne elektryczne?

Jeśli mamy do czynienia z osobą w znaczącym stopniu niezdolną do samodzielnego poruszania się, wówczas wybór łóżka automatycznego będzie dużo lepszym rozwiązaniem, niż modeli manualnych. Jest tak z kilku powodów.

Nowoczesne modele łóżek rehabilitacyjnych są wyposażone w systemy obniżające ryzyko powstawania odleżyn. Często posiadają specjalne materace lub powłoki, które zmniejszają nacisk na skórę pacjenta oraz ułatwiają cyrkulację powietrza. Dodatkowo możliwość zmiany pozycji łóżka reguluje obciążenie ciała pacjenta, co także minimalizuje ryzyko powstawania odleżyn poprzez zmniejszenie nacisku na określone obszary skóry.

Elektryczne łóżka rehabilitacyjne mogą pomóc w poprawie krążenia i układu oddechowego pacjenta. Dzięki możliwości podnoszenia zagłówka, pacjent może znaleźć bardziej wygodną pozycję podczas snu lub odpoczynku. To może pomóc w zmniejszeniu zgagi, kwasowości żołądka i problemów z oddychaniem.

Jakie są największe zalety elektrycznych łóżek rehabilitacyjnych?

Nowoczesne modele łóżek są przede wszystkim stylizowane w ten sposób, by nie budzić w pacjentach skojarzeń ze szpitalem i by można było je swobodnie wkomponować w wystrój wnętrza.

Poza tym regulacja wysokości łóżka odbywa się w płynny, komfortowy sposób, bez “przeskakiwania” typowego dla starszych, manualnych modeli łóżek. Nowoczesne modele pozwalają m.in. na oddzielną regulację sekcji ud lub zagłówka, pozostawiając resztę ustawień bez zmian. Przykładami pozycji, w jakich można ustawić łóżko, mogą być pozycje Trendelenburga i anty-Trendelenburga, nierzadko stosowane w rehabilitacji. Zobacz tutaj: łóżko rehabilitacyjne Taurus 2

Kiedy łóżko elektryczne nie będzie konieczne?

Czasem zdarza się jednak, że pomimo licznych udogodnień, wybór modelu sterowanego elektrycznie nie jest konieczny. Jest tak m.in. w sytuacji, gdy osoba chora jest w stanie samodzielnie zmieniać pozycję i nie jest potrzebne podnoszenie jej. Łóżka manualne ze względu na mniej rozbudowane funkcje są dużo tańsze, co jest dobrym wyborem np. w sytuacji, gdy poziom niepełnosprawności nie jest duży, a osoba chora niedługo odzyska pełną sprawność. 

Jakie aspekty brać pod uwagę przy wyborze elektrycznego łóżka rehabilitacyjnego?

  • Wiek osoby korzystającej. Często jest tak, że osobie starszej nie towarzyszą choroby dodatkowe, lecz w naturalny sposób stopniowo traci ona zdolność do samodzielnego, sprawnego poruszania się. Wówczas warto wybrać model ułatwiający regulację pozycji.
  • Stopień zaawansowania choroby lub niepełnosprawności. Ma on znaczenie z tego samego powodu, co wiek. Przydatna jest tutaj m.in. funkcja pionizacji, dostępna w modelu FrontExit. Łóżka z funkcją pionizacji pomagają szczególnie pacjentom zmagającym się z chorobami neurologicznymi, problemami z wentylacją płuc, a także przydają się w przypadku rehabilitacji po urazach.
  • Waga osoby leżącej. Jeśli pacjent ma wymiary niestandardowe, np. jest bardzo wysoki lub zmaga się ze znaczną nadwagą, wówczas koniecznie wybierz łóżka z możliwością wydłużenia leża (jest możliwość zmiany długości nawet o 20 cm), lub specjalne łóżka bariatryczne. Są one specjalnie wzmocnione, dzięki czemu wytrzymają znacznie większe obciążenia. Przykładem łóżka bariatrycznego, dostępnego w naszym sklepie może być Łóżko bariatryczne Elbur PB 340
  • Konsultacja z fizjoterapeutą i/lub lekarzem. Będzie ona pomocna w dobraniu najlepszego modelu łóżka do aktualnych potrzeb pacjenta. To właśnie specjalista dokładnie oceni stan zdrowia pacjenta i jego rokowania. Dzięki temu będzie wiadomo, czy np. wystarczy prosty model, czy też warto zdecydować się na model umożliwiający rozbudowanie funkcji.
  • Stan zdrowia opiekuna. Opieka nad osobą leżącą potrafi mocno nadszarpnąć zdrowie, dlatego też warto jak najbardziej wybrać łóżko, dzięki któremu wkład sił własnych spadnie do niezbędnego minimum. Ponadto łóżka elektryczne są kompatybilne z licznymi akcesoriami ułatwiającymi podnoszenie się, np. ze specjalnymi wysięgnikami. Pomagają one wstać lub przesiąść się na wózek inwalidzki. 

Zakup łóżka rehabilitacyjnego to nie tylko spory wydatek (tutaj pomocna będzie dotacja z PFRON), lecz także konieczność wzięcia pod uwagę szeregu różnych ważnych czynników, aby móc podjąć odpowiednią decyzje i wybrać jak najlepszy model. Posiadamy dział finansowań, w którym pomożemy Ci przejść przez wszystkie formalności związane z jego pozyskaniem. Zapoznaj się z naszą ofertą elektrycznych łóżek rehabilitacyjnych

 

Komentarze do wpisu (0)

więcej więcej
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Producenci
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium