Blog kategorie

DOSTAWA Z MONTAŻEM 🔧dla łóżek rehabilitacyjnych w całej Polsce.

Wybrane stoły rehabilitacyjne. DOSTARCZAMY Z WNIESIENIEM 🚚

Jesteś jednostką budżetową? Skorzystaj z płatności po dostawie.

Łóżka rehabilitacyjne w opiece paliatywnej: jakie funkcje ułatwiają opiekę nad pacjentem?

0
Łóżka rehabilitacyjne w opiece paliatywnej: jakie funkcje ułatwiają opiekę nad pacjentem?

Jednym z istotnych elementów opieki paliatywnej jest odpowiednie wyposażenie, które zwiększy komfort i bezpieczeństwo pacjentów. Kluczowe jest zatem umiejętne dobranie łóżka, gdyż jego odpowiedni wybór może znacząco wpłynąć na jakość sprawowanej opieki. Model powinien być nie tylko funkcjonalny, ale również bezpieczny i estetyczny. Istotne będą zatem poszczególne funkcje oraz dodatkowe akcesoria. 

Jakie funkcje spełniają łóżka rehabilitacyjne w opiece nad pacjentem?

W opiece paliatywnej kluczowa jest poprawa jakości życia osoby chorej. Stąd też prawidłowo dobrane wyposażenie znacząco ułatwia sprawowanie pielęgnacji, jak i wykonywanie czynności medycznych. Łóżka rehabilitacyjne są niezbędnym elementem wyposażenia większości szpitali czy klinik. Zapewniają komfort i bezpieczeństwo pacjentom zmagającym się z chorobami przewlekłymi. Dodatkowo ułatwiają pracę lekarzom, pielęgniarkom i opiekunom. Funkcjonalność łóżek rehabilitacyjnych oraz możliwość ich dostosowania do indywidualnego zapotrzebowania sprawia, że stają się one nieocenioną pomocą w opiece nad chorymi osobami. 

Jakie funkcje łóżek rehabilitacyjnych wpływają na komfort pacjenta i ułatwiają pracę personelu medycznego?

Profesjonalne łóżko rehabilitacyjne posiada szereg funkcji, zapewniających komfort i bezpieczeństwo pacjentów oraz ergonomię pracy personelu medycznego. Do najistotniejszych udogodnień można zaliczyć:

Regulacja wysokości łóżka rehabilitacyjnego

Możliwość indywidualnego ustawienia wysokości łóżka pozwala dostosować wyposażenie do poziomu, zapewniającego poczucie bezpieczeństwa. Dodatkowo umożliwi łatwiejsze wchodzenie i schodzenie, co będzie niezwykle ważne dla osób z ograniczeniami ruchowymi. Odpowiednia wysokość łóżka poprawi także komfort podczas czynności medycznych i pielęgnacyjnych, jak również ułatwi karmienie.

Regulowana wysokość dla personelu medycznego oznacza mniejsze obciążenie kręgosłupa oraz minimalizację ryzyka urazów. To również spore udogodnienie podczas zmiany opatrunków czy dbałości o higienę pacjentów. Dodatkową zaletą jest sprawniejszy transfer osób chorych z łóżka na fotel, nosze czy wózek.

Pozycja Trendelenburga i anty-Trendelenburga

Pozycja Trendelenburga poprawia krążenie krwi w kończynach dolnych, co doskonale sprawdza się w przypadku pacjentów z niewydolnością serca czy obrzękami. Z kolei pozycja anty-Trendelenburga zapewnia wygodę osobom zmagającym się z refluksem żołądkowym.

Dla personelu medycznego możliwość ustawienia łóżka w pozycjach Trendelenburga i anty-Trendelenburga jest niezwykle przydatne w kryzysowych sytuacjach, np. przy nagłym spadku ciśnienia czy niewydolności oddechowej. To również duże udogodnienie podczas zabiegów medycznych, gdyż zapewnia łatwiejszy dostęp do pacjenta w dogodnej pozycji podczas zmiany opatrunków czy badań

Elektryczne sterowanie łóżkiem rehabilitacyjnym

Takie rozwiązanie jest szczególnie dogodne dla pacjentów z ograniczoną mobilnością, gdyż pozwala na samodzielną zmianę pozycji przy użyciu pilota, zwiększając komfort i niezależność. Dodatkowo płynna regulacja elektryczna zmniejsza konieczność obecności opiekunów osoby chorej. 

Dla personelu medycznego elektryczna regulacja eliminuje konieczność ręcznego dostosowywania pozycji łóżka do wymagań ich samych czy pacjentów. Pozwala to zaoszczędzić czas i siły. System sterowania łóżkiem poprawia również ergonomię pracy, jednocześnie zmniejszając ryzyko urazów, kontuzji oraz zmęczenia. Ułatwia także optymalne dostosowanie łóżka zarówno do potrzeb pacjenta, jak i specjalistów podczas przeprowadzania badań czy zabiegów. 

Na jakie modele łóżek rehabilitacyjnych warto się zdecydować?

Wybór odpowiedniego łóżka powinien uwzględniać przede wszystkim potrzeby pacjentów. Do opieki paliatywnej zalecane są poniższe modele:

  1. Łóżko rehabilitacyjne obrotowe Apollo Saturn z funkcją fotela i pionizacji

To innowacyjne rozwiązanie łączące funkcję łóżka, fotela i pionizacji. Dzięki obrotowej konstrukcji oraz regulacji wysokości i pozycji, zapewnia wygodę i ułatwia codzienną opiekę nad pacjentem. Funkcja pionizacji wspiera proces rehabilitacji, a możliwość zmiany pozycji do siedzącej poprawia komfort użytkownika. Solidna konstrukcja i estetyczne wykończenie sprawiają, że łóżko jest idealnym wyborem zarówno do użytku domowego, jak i w placówkach medycznych. Apollo Saturn to bezpieczeństwo, funkcjonalność i wsparcie w rehabilitacji na najwyższym poziomie.

 

  1. Łóżko rehabilitacyjne obrotowe – TWIST z funkcją fotela i pionizacji

To zastosowanie nowoczesnych rozwiązań, które łączą w sobie funkcję łóżka, fotela oraz możliwość pionizacji. Obrotowa konstrukcja umożliwia zmianę pozycji i ułożenia pacjenta, a elektryczne sterowanie pozwala na dokładną regulację, co znacząco zwiększa komfort użytkowania. Model ten posiada także funkcję fotela kardiologicznego oraz opcję ustawienia osoby chorej w pozycji półpionowej. Łóżko rehabilitacyjne TWIST doskonale sprawdza się podczas opieki paliatywnej, zapewniając komfort i bezpieczeństwo.

  1. Łóżko rehabilitacyjne dla dzieci i młodzieży – Taurus Junior

Łóżko to zostało zaprojektowane z myślą o dzieciach i młodzieży. Zakres regulacji wysokości w zakresie 28-70 cm, pozwala na komfortowe i bezpieczne użytkowanie zarówno przez osoby chore, jak i opiekunów czy członków rodziny. To, co wyróżnia ten model to przyjazny design i dodatkowe wyposażenie w postaci potrójnych barierek bocznych.

W jakie dodatkowe opcje mogą być wyposażone łóżka rehabilitacyjne? 

W zależności od indywidualnego zapotrzebowania łóżka rehabilitacyjne mogą być dodatkowo wyposażone w różne akcesoria, które zwiększą funkcjonalność i/lub bezpieczeństwo pacjentów. Mowa tutaj przede wszystkim o:

  • barierkach ochronnych;
  • wysięgnikach z uchwytem trójkątnym;
  • uchwytach bocznych;
  • dodatkowych podporach;
  • kołach z blokadą.

Do łóżka rehabilitacyjnego można również dobrać stolik przyłóżkowy, ułatwiający opiekę i pielęgnację . 

Funkcjonalne łóżko rehabilitacyjne wspiera zarówno pacjentów, jak i personel medyczny, jednocześnie stając się niezbędnym elementem wyposażenia w opiece paliatywnej. Kluczowe znaczenie ma wybór odpowiedniego modelu. Warto zatem zdecydować się na zakup u sprawdzonego producenta, jakim jest  X-Reh.

 

Komentarze do wpisu (0)

więcej więcej
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Producenci
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium