Łóżko rehabilitacyjne Elbur PB 331 – Recenzja i dofinansowanie

3
Łóżko rehabilitacyjne Elbur PB 331 – Recenzja i dofinansowanie

Część pierwsza: Recenzja łóżka Elbur PB 331 – najczęściej zadawane pytania

Często zadajemy sobie pytanie czy łóżko ortopedyczne może być uniwersalne? Jeśli tak to jakie funkcje i warunki muszą być spełnione? Co decyduje o tym, że łóżko jest bardziej lub mniej uniwersalne? Jakie bariery techniczne musi pokonywać? Czy Elbur PB 331 jest łóżkiem uniwersalnym?

Dlaczego Elbur PB 331 jest łóżkiem uniwersalnym?

Słowo „uniwersalny” to inaczej „mający wiele zastosowań” i tak jest, PB 331 może być używane przez osoby o różnym stopniu niepełnosprawności, sprawdza się jako łóżko ortopedyczne, ale też jako łóżko do opieki długoterminowej. Jednak nie oznacza to, że jest to łóżko dla każdego. PB 331 nie zastąpi łóżka bariatrycznego, łóżka dla dzieci czy łóżka z funkcją fotela i pionizacji. Mimo wszystko dalej pozostaje łóżkiem uniwersalnym, ponieważ odpowiada na największą liczbę potrzeb użytkowników. Elbur spełnia również oczekiwania cenowe i jakościowe.

Wymiary łóżka powyżej oczekiwań

W modelu 331 zastosowano standardowe wymiary leża czyli 90 x 200 cm, ten wymiar pochodzi z normy dla łóżek medycznych i jest najczęściej stosowanym. Większość łóżek posiada tylko ten jeden wymiar i temat się zamyka. Co w sytuacji kiedy podniesiemy oparcie łóżka a nasz wzrost przekracza 175 cm? W takiej pozycji będziemy opierali stopami o szczyt łóżka i może nam być zwyczajnie niekomfortowo. Łóżko PB 331 posiada możliwości przedłużenia leża o 20 cm, nawet po zakupie. Nie bez znaczenia pozostają też wymiary zewnętrzne (całkowite). Często się zdarza, że wymiary zewnętrzne łóżka nie pozwalają na ustawienie w tak zwanej wnęce. Elbur przy standardowych wymiarach leża dalej pozostaje w czołówce jeśli chodzi o długość i szerokość całkowitą czyli 102 x 215 cm.

Dla użytkowników potrzebujących szerszego leża polecamy model PB 526 II o szerokościach 100 x 200 cm oraz 120 x 200 cm.

Łóżko rehabilitacyjne wymiary

Jakie regulacje posiada PB 331? Ile ma funkcji i dlaczego są dwie wersje Comfort i Trend?

Najczęstszym pytaniem jakie pada przy zakupie łóżka to pytanie dotyczące możliwych regulacji jakie możemy wykonać. Jeśli kupujemy łóżko w pełni elektryczne to dobrze zadać takie pytanie. Warto jednak przy tym pytaniu się zatrzymać i zastanowić jakie regulacje są nam niezbędne, ale też jakich regulacji możemy potrzebować w przyszłości. Elbur PB 331 jest dostępny w dwóch wersjach , podstawowej „Comfort” i rozszerzonej „Trend”. Jest tak dlatego, że wersja Trend posiada specyficzną regulację wymagającą obsługi opiekuna.

Wersja Comfort jest przeznaczona dla osób o niższym stopniu niepełnosprawności lub dla osób na rekonwalescencji. Osoba z niepełnosprawnością może sama sterować łóżkiem podnosząc oparcie czy sekcję kolan.

Regulacje / funkcje w wersji Comfort:

  • regulacja oparcia
  • regulacja sekcji nóg
  • regulacja wysokości
  • pozycja anty Trendelenburga

Wersja Trend przeznaczona jest dla pacjentów o wyższym stopniu niepełnosprawności. PB 331 Trend jest klasycznym rozwiązaniem do opieki długoterminowej. Decyduje o tym tylko jedna dodatkowa regulacja do pozycji Trendelenburga. Pozycja Trendelenburga to regulacja dzięki której unosimy łóżko od strony nóg a opuszczamy od strony głowy. Nazywana jest często pozycją drenażową, ponieważ grawitacyjnie ułatwia odkrztuszanie. Wersja Trend bezwzględnie wymaga obsługi opiekuna ze względu na możliwe przypadkowe naciśniecie przycisku przez osobę niepełnosprawną.

Regulacje / funkcje w wersji Trend:

  • regulacja oparcia
  • regulacja sekcji nóg
  • regulacja wysokości
  • pozycja anty Trendelenburga
  • pozycja Trendelenburga

Regulacje łóżka Elbur

Regulacja wysokości łóżka w praktyce. Ważny jest zakres „od – do” i grubość materaca.

Częstym błędem jaki można popełnić podczas wyboru łóżka rehabilitacyjnego jest pominięcie kwestii zakresu regulacji wysokości. Jak jest z tym zakresem? W specyfikacji można przeczytać, że zakres regulacji leża to 40 do 80 cm. Tak to prawda, jednak specyfikacje tworzone są przez dział techniczny, który koncertuje się na przekazaniu realnych parametrów technicznych. Parametry techniczne nijak mają się do rzeczywistości użytkowej. Sytuacja nam się zmienia jeśli do wspomnianego zakresu dodamy 15 cm na materac i już zakres nam się zmienia na 55 do 95 cm. W niektórych modelach łóżek barierki ochronne po opuszczeniu znajdują się w połowie poziomu leża. Łóżko PB 331 ma tą zaletę, że barierki po opuszczeniu pozostają na wysokości równej z leżem. Takie rozwiązanie w całości niweluje dociskanie ud podczas wstawania z łóżka i pozwala na elastyczną pracę materaca na brzegach.

Jeśli minimalna wysokość z materacem jest za duża i może utrudniać wstawanie na „pełną stopę” to Elbur oferuje model PB 337 z niższym zakresem wysokości od 20 do 60 cm, oczywiście zakres podajemy bez grubości materaca.

Wyposażenie PB 331, które otrzymujemy w standardzie. Bo są standardy dla łóżek medycznych.

Warto wiedzieć, że łóżko Elbur jest wyrobem medycznym, a w związku z tym musi spełniać określone normy i wymogi bezpieczeństwa. Nieodłącznym wyposażeniem łóżka rehabilitacyjnego są barierki boczne zabezpieczające użytkownika przed upadkiem. Barierki muszą zawsze być dostępne z dwóch stron łóżka. W łóżku PB 331 wykonane są z klejonego litego drewna, a nie płyty OSB. To daje gwarancję, że nawet przy dużym obciążeniu nie ulegną złamaniu.

Kolejnym wymaganym normami elementem wyposażenia jest wysięgnik z trójkątnym uchwytem. Wysięgnik wyposażony jest w profilowany uchwyt z możliwością regulacji wysokości. Pomocny przy wstawaniu z łóżka. W zależności jak mamy ustawione łóżko i z jakiej strony wstajemy, możemy zmieniać stronę (lewą lub prawą), na której ma się znajdować wysięgnik.

barierki do łóżka elbur

Ze względu na ogólne przeznaczenie łóżka rehabilitacyjnego i różne warunki w jakich może się znajdować, każde łóżko, które jest wyrobem medycznym musi mieć kółka do transportu. Konstrukcja została wyposażona w 4 kółka firmy TENTE z niezależną blokadą. Kółka mają średnicę około 10 cm i są wykonane z elastycznego tworzywa, które nie niszczy podłogi. Podstawa na kółkach zapewnia również bezpieczną i swobodną regulację do pozycji anty i Trendelenburga. Łóżko w całości przechyla się w stronę nóg lub głowy. Przy tych regulacjach pamiętajmy o blokadzie kółek!

Jaki materac do łóżka rehabilitacyjnego PB 331? Materac o wymiarach 90 x 200 cm nie będzie pasował!

Tak, to prawda, materac o wymiarach 90 x 200 cm nie będzie pasował do leża 90 x 200 cm. Każdy produkt ma swoje niuanse, w przypadku materaca do łóżka elektrycznego tym niuansem są wymiary. Producenci pomijają w specyfikacjach zazwyczaj 2 lub 3 cm dotyczące długości i szerokości materaca. Trudno powiedzieć dlaczego, ale tak się przyjęło. Materac do leża 90 x 200 cm będzie miał realne wymiary 88 x na 198 cm. Można pomyśleć, że ta różnica nie jest wielka, ale na pewno jest zasadnicza. Materac 90 x 200 cm nie będzie pasował do łóżka, właśnie te centymetry powodują, że materac pasuje lub nie. Leże każdego łóżka rehabilitacyjnego posiada 4 specjalne „łapki” na materac i to one decydują czy materac będzie pasował. Warto wiedzieć, że wspomniane „łapki” trzymają materac „w ryzach” podczas regulacji oparcia i zginania sekcji kolan.

>> Zobacz dostępne materace do łóżek medycznych <<

Jakie są kolory łóżka Elbur? Fronty i elementy metalowe.

Kolory elementów drewnianych, do których zaliczamy barierki i fronty zostały podzielone na standardowe i niestandardowe. W cenie łóżka mamy możliwość wyboru 2 kolorów standardowych i 6 niestandardowych. Kolory standardowe do dwa odcienie drzewa bukowego, C1 – buk ciemny i C2 – buk jasny. Kolory niestandardowe obejmują najbardziej popularne odcienie jak dąb, akacja czy wiśnia. Konstrukcja i elementy metalowe łóżka Elbur w odróżnieniu od innych modeli są w kolorze srebrnym a nie jak zwykle bywa białym. Taka kompozycja kolorystyczna sprawia, że łóżko wygląda bardziej „domowo” i nie kojarzy się ze szpitalem.

Kolory frontów Elbur PB 331

Jakie wybrać leże do łóżka? Metalowe czy drewniane? Które jest lepsze?

To pytanie pada dosyć często. Dwie wersje leża mają różne właściwości i co za tym idzie zastosowanie. Leże drewniane cechuje lepsza sprężystość i wygoda. Drewniane listwy sprężynujące pozwalają na zastosowanie cieńszego materaca. Leże drewniane zalecamy do użytku domowego oraz osób o wadze do 130 kg. Leże metalowe cechuje większa wytrzymałość na miejscowy nacisk. Malowana proszkowo powłoka jest łatwa w utrzymaniu czystości i można ją dezynfekować. Łóżko z leżem metalowym przeznaczone jest dla osób o wyższej wadze ale również znajduje zastosowanie w domach seniora i zakładach opiekuńczo leczniczych.

Jak wygląda dostawa i montaż łóżka Elbur? Czy to jest skomplikowane?

Łóżko PB 331 zbudowane jest z 4 elementów konstrukcyjnych, na które składają się leże, 2 szczyty (fronty) i barierki boczne. Łóżko dostarczane jest w kilku elementach ze sobą skręconych, tak aby zapewnić bezpieczny transport. Do transportu łóżka służą specjalne adaptery (profile) do których mocuje się poszczególne elementy zestawu. Dzięki adapterom łóżko można w całości transportować na kółkach nawet w wąskich korytarzach. W razie potrzeby wnoszenia łóżka po schodach, zalecamy rozebranie przesyłki na 4 osobne elementy. Najcięższy pojedynczy element łóżka PB 331 nie przekracza 20 kg. Montaż łóżka nie jest skomplikowany bo nie wymaga narzędzi. Dołączona instrukcja w prosty sposób opisuje w jaki sposób zmontować łóżko.

*Na zdjęciu łóżko Elbur 326 Comfort przygotowane do transportu

Gwarancja na łóżko 2 lata. Co z serwisem i częściami zamiennymi?

Łóżko objęte jest 24 miesięczną gwarancją. W przypadku reklamacji reakcja serwisowa wnosi do 24 godzin. Gwarancja obejmuje wszystkie (bez wyjątku) elementy zestawu. Dostępność części zamiennych wynosi minimum 10 lat, ponieważ takie są wymogi dla łóżek medycznych. Po okresie gwarancji części zamienne dostępne są w przystępnych cenach, dla przykładu siłownik do regulacji oparcia to koszt oscylujący w granicach 350 zł.

Część druga: Łóżko rehabilitacyjne Elbur PB 331 - uzasadnienie wniosku o dofinansowanie PFRON.

Osoby niepełnosprawne mogą ubiegać się o dofinansowanie zakupu łóżka rehabilitacyjnego Elbur PB 331 (w wersji Comfort lub Trend) ze środków PFRON. Ten temat poruszaliśmy wielokrotnie, nasza firma specjalizuje się w tego typu dofinansowaniach. Zrealizowaliśmy setki takich dofinansowań, napisaliśmy setki indywidualnych wniosków dla naszych klientów, przeszliśmy z nimi pełną drogę administracyjną i sądowo-administracyjną w walce o należne im dofinansowanie.

Forma złożenia wniosku o dofinansowanie zakupu łóżka rehabilitacyjnego – indywidualnie (zwykłe podanie) lub na formularzu PCPR

Wniosek od dofinansowanie zakupu łóżka ze środków PFRON mogą złożyć wyłącznie osoby niepełnosprawne. Zrobić to mogą na dwa sposoby:

  1. Składając indywidualny wniosek w formie podania – zawierający informacje o których mowa w ustawie o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych oraz rozporządzeniu Ministra Pracy i Polityki Społecznej w sprawie określenia rodzajów zadań powiatu, które mogą być finansowane ze środków państwowego funduszu rehabilitacji osób niepełnosprawnych
  2. Składając wniosek na formularzu przygotowanym przez właściwe miejscowo Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie (PCPR)

Ustawa i rozporządzenie nie przewiduje żadnej formy szczególnej złożenia wniosku. Nie zawiera także jakiegokolwiek wzoru formularza. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby takowy wniosek złożyć jako pismo własne – podanie administracyjne.

Oczywiście wniosek złożyć należy można również na formularzu pomocniczym przygotowanym przez PCPR. W dalszej części artykułu, podamy przykładowe, zwięzłe uzasadnienie wniosku.

Jaki wzór wniosku na dofinansowanie zakupu łóżka rehabilitacyjnego należy wybrać?

Jeśli zdecydują się Państwo na złożenie wniosku na formularzu PCPR należy wybrać odpowiedni wniosek. Pojawia się tu zasadnicza kwestia – jaki wybrać formularz? Wśród dofinasowań udzielanych osobom niepełnosprawnych ze środków PFRON mamy do wyboru następujące dofinansowania:

  1. na likwidację barier architektonicznych - osoby niepełnosprawne, które mają trudności w poruszaniu się, jeżeli są właścicielami nieruchomości lub użytkownikami wieczystymi nieruchomości albo posiadają zgodę właściciela lokalu lub budynku mieszkalnego, w którym stale zamieszkują;
  2. na likwidację barier w komunikowaniu się i technicznych - osoby niepełnosprawne, jeżeli jest to uzasadnione potrzebami wynikającymi z niepełnosprawności;
  3. na zaopatrzenie w sprzęt rehabilitacyjny, przedmioty ortopedyczne i środki pomocnicze przyznawane osobom niepełnosprawnym na podstawie odrębnych przepisów

W przypadku zakupu łóżek rehabilitacyjnych niewątpliwie należy złożyć wniosek na pokonanie barier technicznych. Dlaczego nie na sprzęt rehabilitacyjny, skoro to dofinansowanie na „łóżko rehabilitacyjne”?

Dlatego, że „łóżko rehabilitacyjne” pomimo słowa „rehabilitacyjne” w nazwie nie jest „sprzętem rehabilitacyjnym” w rozumieniu ustawy i rozporządzenia. Ustawowa definicja łóżka rehabilitacyjnego wymaga, aby był to równocześnie „sprzęt przyznawany na podstawie odrębnych przepisów”. Ok, czym są zatem te odrębne przepisy i czy łóżka rehabilitacyjne są wśród tych odrębnych przepisów wymienione?

Najprościej mówiąc są to przepisy dotyczące refundacji przez NFZ. Konkretnie są to przepisy ustawy z dnia 12 maja 2011 r. o refundacji leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych oraz wydane na podstawie art. 38 ust. 4 tej ustawy rozporządzenie Ministra Zdrowia z 29 maja 2017 r. w sprawie wyrobów medycznych wydawanych na zlecenie.

Wśród wyrobów medycznych refundowanych przez NFZ nie ma w ogóle łóżek rehabilitacyjnych. W związku z czym łóżko rehabilitacyjne nie posiada kodu NFZ, więc nie jest wyrobem dofinansowywanym na podstawie odrębnych przepisów.

Co więcej zgodnie z § 5 rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej w sprawie określenia rodzajów zadań powiatu, które mogą być finansowane ze środków państwowego funduszu rehabilitacji osób niepełnosprawnych:

㤠5
1. O dofinansowanie ze środków Funduszu zaopatrzenia w sprzęt rehabilitacyjny mogą ubiegać się:
1) osoby niepełnosprawne stosownie do potrzeb wynikających z niepełnosprawności, jeżeli:
a) przeciętny miesięczny dochód, w rozumieniu przepisów o świadczeniach rodzinnych, podzielony przez liczbę osób we wspólnym gospodarstwie domowym, obliczony za kwartał poprzedzający miesiąc złożenia wniosku, nie przekracza kwoty:
- 50% przeciętnego wynagrodzenia, o którym mowa w art. 2 pkt 4 ustawy, zwanego dalej „przeciętnym wynagrodzeniem”, na osobę we wspólnym gospodarstwie domowym,
- 65% przeciętnego wynagrodzenia w przypadku osoby samotnej,
b) zachodzi potrzeba prowadzenia rehabilitacji w warunkach domowych przy użyciu tego sprzętu;”

Trudno uzasadnić, iż łóżko rehabilitacyjne służy do prowadzenia rehabilitacji w warunkach domowych. Jest to typowy sprzęt opiekuńczy a nie sprzęt służący do rehabilitacji (taki jak orbitrek, rotor etc.)

Gdyby jednak nawet próbować uznać łóżko rehabilitacyjne za występujące obok sprzętu rehabilitacyjnego przedmioty ortopedyczne i środki pomocnicze to uniemożliwi to § 11 ust. 4 pkt 2) lit b) rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej w sprawie określenia rodzajów zadań powiatu, które mogą być finansowane ze środków państwowego funduszu rehabilitacji osób niepełnosprawnych:

§ 11 ust. 4 pkt:
„2) w przypadku zaopatrzenia w przedmioty ortopedyczne i środki pomocnicze:
a) fakturę określającą cenę nabycia z wyodrębnioną kwotą opłacaną w ramach ubezpieczenia zdrowotnego oraz kwotą udziału własnego lub inny dokument potwierdzający zakup, wraz z potwierdzoną za zgodność, przez świadczeniodawcę realizującego zlecenie, kopią zrealizowanego zlecenia na zaopatrzenie w przedmioty ortopedyczne i środki pomocnicze, albo
b) kopię zlecenia na zaopatrzenie w przedmioty ortopedyczne i środki pomocnicze wraz z ofertą określającą cenę nabycia z wyodrębnioną kwotą opłacaną w ramach ubezpieczenia zdrowotnego i kwotą udziału własnego oraz termin realizacji zlecenia od momentu przyjęcia go do realizacji.”

Zlecenie na zaopatrzenie w przedmioty ortopedyczne i środki pomocnicze wydawane jest znowu na podstawie przepisów dotyczących refundacji przez NFZ na podstawie ustawy z dnia 12 maja 2011 r. o refundacji leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych oraz wydane na podstawie art. 38 ust. 4 tej ustawy rozporządzenie Ministra Zdrowia z 29 maja 2017 r. w sprawie wyrobów medycznych wydawanych na zlecenie.

Jak wcześniej już wskazaliśmy, wśród wyrobów medycznych wydawanych na zlecenie brak jest łóżek rehabilitacyjnych. Innymi słowy łóżko rehabilitacyjne nie może być traktowane ani jako sprzęt rehabilitacyjny, ani jako przedmioty ortopedyczne ani jako środki pomocnicze.

Zostaje zatem tylko i wyłącznie potraktowanie łóżka rehabilitacyjnego jako sprzęt służący do pokonywania barier technicznych. Niewątpliwie tak była wola ustawodawcy i ma to swoje daleko idące zalety, którymi są:

  • Wyższa wysokość potencjalnego dofinansowania (do 95% bez jakiegokolwiek kryterium dochodowego)
  • Mniej sformalizowana procedura – nie trzeba przedkładać zalecenia lekarskiego w zakresie zaopatrzenia w takowy sprzęt, gdyż nie podlega on w ogóle refundacji z NFZ

Ok, przejdźmy w takim razie do meritum: uzasadnianie wniosku o dofinansowanie łóżka rehabilitacyjnego?

Skoro ustaliśmy, iż wniosek na dofinansowanie łóżka rehabilitacyjnego należy złożyć jako wniosek na pokonywanie barier technicznych – zastanówmy się jak go uzasadnić.

W tym miejscu, po raz kolejny wrócić należy do rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej w sprawie określenia rodzajów zadań powiatu, które mogą być finansowane ze środków państwowego funduszu rehabilitacji osób niepełnosprawnych a konkretnie § 6 pkt 2):

„§ 6 O dofinansowanie ze środków Funduszu zadań, jeżeli ich realizacja umożliwi lub w znacznym stopniu ułatwi osobie niepełnosprawnej wykonywanie podstawowych, codziennych czynności lub kontaktów z otoczeniem, mogą ubiegać się:
2) na likwidację barier w komunikowaniu się i technicznych - osoby niepełnosprawne, jeżeli jest to uzasadnione potrzebami wynikającymi z niepełnosprawności;”

Uzasadnienie zakupu łóżka rehabilitacyjnego Elbur PB 331 powinno zawierać zatem następujące wskazania:

  • Wykazanie, iż niepełnosprawność w istotnym stopniu wpływa na utrudnienie dostępu do łóżka (wchodzenie, schodzenie, brak możliwości samodzielnej zmiany pozycji na łóżku, brak specjalistycznych pozycji drenażowych anty-Trendelenburga oraz Trendelenburga, brak zabezpieczających barierek chroniących
  • Wykazanie, że zakup łóżka rehabilitacyjnego przyczyni się do umożliwienia lub w znacznym stopniu ułatwienia wykonywania podstawowych codziennych czynności w zakresie dostępu do łóżka (ze względu na regulację wysokości – ułatwiającej wchodzenie i schodzenie z łóżka osobom z ograniczoną ruchowością, ze względu na podnoszone oparcie i sekcje nóg – umożliwiającą łatwiejszą zmianę pozycji na łóżku, ze względu na pozycje drenażowe trendelenburga – ułatwia prawidłową wentylację powietrza w płucach przy długotrwałym leżeniu, ze względu na barierki zabezpieczające – chroniące przed upadkiem)

Pojawia się zatem pytanie jak to ująć w słowa. Poniżej przedstawiamy przykładowe uzasadnienie jakie może znaleźć się na wniosku od dofinansowanie:

„Odczuwane przez mnie zaburzenia spowodowane niepełnosprawnością powodują, iż wymagam stałej i długotrwałej opieki innych osób w związku ze znacznie ograniczoną możliwością samodzielnej egzystencji. Wskazane dolegliwości powodują, iż w trakcie leżenia na łóżku, z uwagi na ww. dolegliwości zsuwam się na podłogę. Nie kontroluję również pozycji podczas snu. Mam problemy z podnoszeniem się na łóżku, wstawaniem (pionizacją). Z uwagi na wskazane dolegliwości w sposób szczególny narażony jestem na konsekwencje upadku z łóżka – które stanowi dla mnie barierę techniczną w poruszaniu się. Nie jestem także w stanie samodzielnie zmieniać pozycji na zwykłym łóżku (podnoszenie sekcji pleców, nóg), a ze względu na długotrwałe przebywanie w pozycji leżącej narażony jestem na odleżyny. Przebywanie na zwykłym łóżko stanowi dla mnie znaczące utrudnienie w poruszaniu się – chociażby w postaci wstawania z łóżka, czy zwykłej zmiany pozycji. Łóżko rehabilitacyjne konieczne jest również ze względów opieki – regulacja elektryczna wysokości umożliwia opiekunowi sprawniejsze podnoszenie mnie w trakcie zwykłych czynności jak również zabiegów pielęgnacyjnych i higienicznych.”

Faktura proforma do wniosku – wystarczy napisać maila

Jednym z warunków formalnych złożenia wniosku jest przedłożenie oferty cenowej – czyli faktury proforma. Aby otrzymać takową fakturę wystarczy napisać do nas maila.

A jeśli pojawią się problemy z PCPR? Wtedy kontakt z nami - pomożemy

Pomagamy zawsze gdy są problemy. Jeśli takie problemy pojawią się już na początku – w pierwszej kolejności zalecamy zadzwonić do PCPR z pytaniem o:

  • Możliwość dofinansowania łóżka rehabilitacyjnego,
  • Terminem rozpatrzenia wniosku,
  • Wysokości dofinansowania

W przypadku uzyskania informacji, iż nie ma środków, załatwienie sprawy potrwa dłużej niż 30 dni (taki jest ustawowy termin na załatwienie sprawy), wysokość dofinansowania jest niesatysfakcjonująca, PCPR żąda dodatkowych dokumentów i zaświadczeń których nie ma w ustawie i rozporządzeniu (wymaganymi dokumentami są jedynie kopia orzeczenia o niepełnosprawności oraz faktura proforma) – prosimy o kontakt, wtedy przygotujemy indywidualny wniosek o dofinansowanie w formie podania i przejdziemy z Państwem pełną drogę administracyjną.

 

Zobacz w sklepie - kup online

 

Łóżko rehabilitacyjne Elbur PB 331 Comfort


Łóżko rehabilitacyjne Elbur PB 331 – Recenzja i dofinansowanie

Elbur PB 331 Comfort wyposażony został w leże drewniane, pilot do regulacji wszystkich funkcji oraz funkcjonalny wysięgnik z uchwytem. Wyjątkowy wygląd łóżka został doceniony przez wielu użytkowników. Łóżko posiada zabudowę siłowników a cała konstrukcja jest łatwa w montażu i demontażu.

Komentarze do wpisu (3)

9 kwietnia 2020

Artykuł super, wahałem się pomiędzy Elbur 331 a a łóżkiem Luna Basic 2 ale nie mam wątpliwości już, wybieram Elbur.

14 kwietnia 2020

dzień dobry posiadam wersje comfort czy mogę je rozszerzyć do wersji TREND??? dziękuje za odpowiedź

14 kwietnia 2020

aczy w lozku jest podchwyt dla chorej osoby bo nie moze sie podnosic a taki uchwyt by jej pomagal podnisiesc sie sama bo mama udar miala a to lozko dla osoby chorej widziałam na stronie dziekuje

więcej więcej
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Producenci
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium