Łóżko rehabilitacyjne Elbur PB 326 Trend

Dostępność: dostępny
Wysyłka w: 7 do 14 dni
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena brutto: 3 199,00 zł
zawiera 8% VAT

Cena regularna:

3199.00
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
* - Pole wymagane
Ocena: 5
Producent: ELBUR
Kod produktu: PB-326-T

Opis produktu

WYPOSAŻENIE W CENIE PODSTAWOWEJ:

  • Wysięgnik z uchwytem ułatwiający wstawanie
  • Barierki boczne - komplet 4 szt.
  • Leże drewniane
  • Pilot do regulacji funkcji łóżka
  • Zestaw transporterów 2 szt.
  • Kolor elementów drewnianych C1 lub C2
  • Instrukcja montażu i obsługi

WYPOSAŻENIE DODATKOWE - OPCJE ZA DOPŁATĄ:

  • Materac podkładowy / profilaktyczny / przeciwodleżynowy
  • Leże metalowe z możliwością dezynfekcji
  • Podstawka typu Tablet nakładana na barierki
  • Przedłużenie leża i barierek o 20 cm

Wymiary łóżka PB 326 Trend

Elbur PB 326 Trend jest to model z niezabudowanym siłownikiem do regulacji wysokości (znajduje się na zewnątrz frontu łóżka), posiada możliwość ustawienia łózka do wszystkich pozycji Trendelenburda – model podstawowy Elbur PB 326 Comfort posiada jedynie możliwość ustawienia łóżka w pozycji Antytrendelenburga. Atrakcyjna cena łóżka w porównaniu do analogicznych modeli powoduje, że klienci za zaoszczędzone pieniądze często dokupują lepszej jakości materac przeciwodleżynowy.

Trendelenburg na zmianę ciśnienia atmosferycznego

Częstym problemem w naszym klimacie jest nadwrażliwość na zmianę ciśnienia atmosferycznego, powodujące złe samopoczucie oraz ból głowy. Pozycje Trendelenburga oraz Antytrendelenburga pozwalają na niwelację tego ciśnienia poprzez wykorzystanie efekty grawitacyjnego. Podniesienie całego łóżka od strony głowy (pozycja Antytrendelenburga) pozwala na zmniejszenie ciśnienia w górnych partiach ciała. Natomiast podniesienie całego łóżka od strony nóg pozwala (pozycja Trendelenburga) powoduje zwiększenie ciśnienie w górnych partiach ciała.

5/6 elektrycznych funkcji łóżka w standardzie

Łóżko medyczne - w standardzie posiada 5/6 funkcji regulowanych elektrycznie. Jest to 1. regulacja wysokości, 2. regulacja oparcia, 3. regulacja sekcji nóg, 5. pozycja Trendelenburga oraz 6. pozycja antytrendelenburga. Łóżko nie posiada funkcji: , 4. funkcja autokontur (jednoczesna regulacja sekcji nóg oraz oparcia). Wszystkie dostępne funkcje regulowane są za pomocą pilota.

Pozycje łóżka PB 331

Leże metalowe lub drewniane

Leże drewnie zostało zaprojektowane zgodnie ze standardami regulacji sekcji łóżek szpitalnych. Wyposażone zostało w niezależną sekcje oparcia, stałą sekcję lędźwiową oraz dwie proporcjonalne sekcje ud i podudzi. Czterosekcyjne leże drewniane posiada również cztery poprzeczne profile metalowe wzmacniające konstrukcję leża.

Leże metalowe lub drewniane

Wysięgnik z uchwytem

Wysięgnik z trójkątem (uchwytem) wspomaga również opiekuna. Podczas wstawania z łóżka lub przesiadania z wózka na łóżko osoba asystująca uzyskuje dodatkowe wsparcie w postaci odciążenia. Pacjent schodząc z wózka może chwycić się wysięgnika i zmniejszyć ciężar ciała.

Wysięgnik do łóżka Elbur

Barierki zabezpieczające

Barierki zabezpieczają pacjenta i zapewniają bezpieczny sen. Po podniesieniu barierek zabezpieczamy pacjenta na czas snu. Pacjent jak również opiekun czują się komfortowo i bezpiecznie.

Barierki boczne Łóżka Elbur

Pilot do regulacji łóżka

W celu ułatwienia osobą niepełnosprawnym i opiekunom obsługi łóżka medycznego zastosowane zostały obrazkowe opisy poszczególnych funkcji pilota. Łatwe i zrozumiałe obrazki wskazują rodzaj i kierunek regulacji funkcji leża i regulacji całej konstrukcji łóżka (regulacja wysokości i przechyłu Trendelenburga).

Pilot do łóżka Elbur Trend

Siłowniki firmy LINAK

Siłowniki liniowe LINAK dzięki konstrukcji śrubowej są w stanie utrzymać ciężar łóżka jak też osoby leżącej czy śpiącej na łóżku. Zapewniają stabilne i całkowicie pewne utrzymanie ustalonej wysokości łóżka oraz pozycji leża.

Kolorystyka

Instrukcja montażu na przykładzie łóżka ELbur PB 331

Dane techniczne Elbur PB 326 Trend

  • Regulacja segmentu oparcia pleców: 0 ÷ 70°
  • Regulacja segmentu oparcia podudzi: 0 ÷ 20°
  • Zmiana wysokości leża za pomocą silników elektrycznych: 40 ÷ 80 cm
  • Funkcja Trendelenburga
  • Funkcja anty-Trendelenburga
  • Wymiary leża: 90 x 200 cm
  • Wymiary zewnętrzne: 104 cm x 216 cm
  • Długość segmentu oparcia pleców: 80 cm
  • Bezpieczne obciążenie robocze: 175 kg
  • Maksymalna waga użytkownika: 135 kg
  • Ciężar całkowity: 87,1 kg
  • Najcięższa pojedyncza część: 17,2 kg

Gwarancja: 24 miesiące

Instrukcja obsługi i montażu

WAŻNE: Zdjęcia stanowią poglądową wizualizację produktu. Rzeczywista kolorystyka poszczególnych elementów produktu ze względu na rodzaj materiału może różnić się od siebie.

WAŻNE: Leże łóżka rehabilitacyjnego jest kompatybilne tylko z materacami piankowymi o specjalnie zmniejszonej długości i szerokości. Grubość materaca nie powinna przekraczać 18 cm ze względu na regulacje sekcji leża oraz wysokość barierek bocznych zabezpieczających pacjenta przed upadkiem.

Parametry produktu

Szerokość i długość leża 90 x 200 cm
Całkowite wymiary zewnętrzne 104 x 216 cm
Zakres wysokości 40 do 80 cm
Typ leża Leże drewniane
Maksymalne obciążenie 135 kg

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Może Cię zainteresować

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Producenci
więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony

Jaki materac do łóżka?

Jaki materac do łóżka rehabilitacyjnego?

Wybór odpowiedniego materaca to druga najważniejsza decyzja jaką trzeba podjąć podczas zakupu łóżka rehabilitacyjnego. Typ i rodzaj materaca jaki powinniśmy wybrać uzależniony jest od indywidualnych potrzeb i wymagań użytkownika. Zapoznaj się z informacjami i dowiedz jaki materac wybrać.

Materac podkładowy

Materac podkładowy

Podstawowe, piankowe materace do łóżek rehabilitacyjnych, nie mają właściwości dla profilaktyki przeciwodleżynowej. Brak jest również wentylacji dzięki kanałom powietrznym. Zalecany maksymalny czas spędzany na samym materacu to maksymalnie 8h/dziennie. Stosowane są głównie jako materace podkładowe pod materace zmiennociśnieniowe.

 Profilaktyka przeciwodleżynowa brak
 Czas spędzany na materacu zalecany maksymalnie do 8 h/dziennie
 Wentylacja materaca brak

Materac profilaktyczny Funke HF Plus

Materac profilaktyczny

Piankowe materace do łóżek rehabilitacyjnych z funkcją przeciwodleżynową do II/III stopnia profilaktyki przeciwodleżynowej w IV stopniowej skali EPUAP. Materace są wentylowane za pomocą kanałów powietrznych umieszczonych pomiędzy warstwami materaca lub na jego powierzchni. Materace profilaktyczne są zawsze wyposażone w miękkie pokrowce medyczne paroprzepuszczalne i nieprzemakalne – które dodatkowo ograniczają ryzyko otarć. Zalecany maksymalny dzienny czas spędzany na materacu wynosi 16 godzin. Oprócz funkcji przeciwodleżynowej są to bardzo wygodne materace do spania.

 Profilaktyka przeciwodleżynowa do II/III stopnia profilaktyki odleżyn w IV stopniowej skali EPUAP
 Czas spędzany na materacu zalecany maksymalnie do 16 h/dziennie
 Wentylacja materaca dzięki strukturze zewnętrznych lub wewnętrznych kanałów powietrznych

Materac przeciwodleżynowy Funke HF II

Materac przeciwodleżynowy

Piankowe materace do łóżek rehabilitacyjnych, wykonane z pianki o różnej gęstości z funkcją przeciwodleżynową do III/IV stopnia odleżyn w IV stopniowej skali EPUAP. Materace posiadają kanały powietrzne w strukturze wewnętrznej materaca lub na zewnątrz. Stosowane mogą być do opieki całodobowej 24 h na dobę. Wyposażone są w bardzo miękkie, paroprzepuszczalne a nieprzemakalne pokrowce medyczne, ograniczające ryzyko otarć. Są to bardzo wygodne materace, na których bardzo wygodnie się śpi.

 Profilaktyka przeciwodleżynowa do III/IV stopnia profilaktyki odleżyn w IV stopniowej skali EPUAP
 Czas spędzany na materacu zalecany do 24 h/dziennie spędzany na łóżku
 Wentylacja materaca dzięki strukturze zewnętrznych lub wewnętrznych kanałów powietrznych

Materac zmiennociśnieniowy

Materace zmiennociśnieniowe, które mogą być stosowane do I/II stopnia odleżyn w IV-stopniowej skali EPUAP. Wyposażone są w kompresor, który zmienia ciśnienia materaca w zakresie odpowiadającym 3,35% - 13% ciśnienia atmosferycznego. Materace zmiennociśnieniowe są przez to bardzo miękkie, dlatego konieczne jest dodatkowe zastosowanie materaca podkładowego. Właściwości przeciwodleżynowe polegają na cyklicznych zmianach ciśnienia, przez co pacjent zmienia pozycja na łóżku rehabilitacyjnym. Stosowane są w stosunku do pacjentów stale leżących.

 Profilaktyka przeciwodleżynowa do I/II stopnia profilaktyki odleżyn w IV stopniowej skali EPUAP
 Czas spędzany na materacu zalecany do 24 h/dziennie spędzany na łóżku
 Wentylacja materaca dzięki sekwencyjnej zmianie ciśnienia materaca i mechanicznemu zmienianiu pozycji pacjenta za pomocą różnicy ciśnień

Pomoc w uzyskaniu dofinansowania do 95%

Osoby niepełnosprawne (niezależnie od stopnia) mogą otrzymać dofinansowanie na zakup łóżka ze środków PFRON do 95% na likwidację barier technicznych. Przed zakupem należy złożyć wniosek o dofinansowanie do Starosty (PCPR) lub Prezydenta Miasta (MOPS/MOPR). Wniosek można złożyć online lub tradycyjnie na formularzu przygotowanym przez PCPR/MOPS oraz w formie indywidualnej (przygotowujemy takie wnioski nieodpłatnie). Do wniosku należy dołączyć wystawioną przez nas ofertę cenową (fakturę PROFORMA).

Najważniejsze informacje

  • musisz posiadać orzeczenie o niepełnosprawności
  • do wniosku musisz dołączyć ofertę (fakturę PROFORMA)
  • dofinansowanie nie ma kryterium dochodowego
  • organ ma 30 dni na wydanie decyzji administracyjnej
  • zakupu łóżka dokonujesz po podpisaniu umowy

Otrzymaj indywidualną fakturę proforma

Sprawdź jak złożyć wniosek o dofinansowanie

Sklep internetowy Shoper Premium