Łóżko rehabilitacyjne Elbur PB 326 Comfort

Dostępność: dostępny
Wysyłka w: 1 - 8 tygodni
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena brutto: 3 090,00 zł
zawiera 8% VAT
3090.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
* - Pole wymagane
Ocena: 4.064
Producent: ELBUR
Kod produktu: PB-326-C

Opis produktu

WYPOSAŻENIE W CENIE PODSTAWOWEJ:

 • Wysięgnik z uchwytem ułatwiający wstawanie
 • Barierki boczne - komplet 4 szt.
 • Leże drewniane
 • Pilot do regulacji funkcji łóżka
 • Zestaw transporterów 2 szt.
 • Kolor elementów drewnianych C1 lub C2
 • Instrukcja montażu i obsługi

WYPOSAŻENIE DODATKOWE - OPCJE ZA DOPŁATĄ:

 • Materac podkładowy / profilaktyczny / przeciwodleżynowy
 • Leże metalowe z możliwością dezynfekcji
 • Podstawka typu Tablet nakładana na barierki
 • Przedłużenie leża i barierek o 20 cm

Łóżko rehabilitacyjne PB 326 Comfort

Co charakteryzuje łóżko rehabilitacyjne Elbur PB 326 Comfort?

To łóżko jest bardzo podobne do łóżka Elbur PB 325 Comfort – posiada te same funkcje, jeśli chodzi o zakres regulacji. Różnica polega na innym mocowaniu barierek bocznych. W przypadku tego łóżka prowadnica poręczy bocznej jest zabudowana, schowana we frontach łóżka. W przypadku łóżka Elbur PB 325 Comfort prowadnice zamocowane są na zewnątrz frontów. Model 326 posiada również możliwość rozbudowy do wersji Trend (funkcji Trendelenburga) oraz możliwość wyboru typu leża (leże metalowe lub drewniane).

Regulacja do pozycji Fowlera

Wspomagającą cechą funkcji Antytrendelenburga (podnoszenie od strony głowy) jest wsparcie pozycji Fowlera (pozycja tzw. półleżąca). Pozycja Fowlera wraz z funkcją Antytrendelenburga zapewnia prawidłowy przepływ krwi i wentylację płuc. Zaznaczyć trzeba, że w przypadku pozycji Fowlera podnosi się część leża a w przypadku pozycji Antrytrendelenburga całe łóżko.

4/6 elektrycznych funkcji łóżka w standardzie

Łóżko medyczne - w standardzie posiada 4/6 funkcji regulowanych elektrycznie. Jest to 1. regulacja wysokości, 2. regulacja oparcia, 3. regulacja sekcji nóg oraz 6. pozycja antytrendelenburga. Łóżko nie posiada funkcji: , 4. funkcja autokontur (jednoczesna regulacja sekcji nóg oraz oparcia) oraz 5. pozycja Trendelenburga. Wszystkie dostępne funkcje regulowane są za pomocą pilota.

Regulacje leża

Leże poprawiające komfort

Leże drewniane w łóżku rehabilitacyjnym określa sposób wypełnienia podstawy materaca. Konstrukcja leża pozostaje nadal metalowa ze względu na zachowanie standardów obciążenia i funkcji mechanicznych łóżka. Drewniane listwy poprzecznie wypełniają leże dodatkowo poprawiając komfort poprzez sprężynowanie. Leże metalowe zalecane jest do użytku komercyjnego, gdzie wymagana jest ciągła dezynfekcja leża. Listwy metalowe na stałe połączone są z ramą leża zwiększając tym jego wytrzymałość.

Leże w łóżku rehabilitacyjnym

Wysięgnik z uchwytem

Wysięgnik jest niezbędną częścią całego kompletu dostarczanego z łóżkiem. Daje możliwość nie tylko wstawania czy zmiany pozycji na łóżku ale również jest bezpiecznym asystentem podczas wchodzenia na łóżko. Bezpieczny asystent pozwala na komfortowe położenie się na łóżku.

Wysięgnik do łóżka PB 326

Dwustronne barierki boczne

Barierki boczne opuszczają się do wysokości leża łóżka rehabilitacyjnego. Powoduje to, że w przypadku ich opuszczenia i „przysiadnięcia” na łóżku rehabilitacyjnym nie blokują podudzi. Barierki są łatwe w obsłudze poprzez zastosowane zatrzaski, które blokują barierki po całkowitym podniesieniu.

Barierki boczne

Pilot do regulacji łóżka

Oprócz dostępnych funkcji regulacji łóżka, pilot spełnia również wymogi higieniczno sanitarne. Użyte bezporowe materiały i gładka powierzchnia umożliwiają dokładną dezynfekcję pilota. Dzięki temu pilot nie gromadzi zabrudzeń co wpływa na jego długoletnie działanie.

Pilot do łóżka Elbur PB 326

Siłowniki firmy LINAK

Zastosowane w łóżku siłowniki niemieckiego producenta firmy LINAK posiadają wszelkie certyfikaty medyczne umożliwiające ich wykorzystanie w łóżkach rehabilitacyjnych. Medyczne zastosowanie siłowników liniowych wymaga spełnienia przez nie rygorystycznych wymagań dotyczących wyrobów medycznych w zakresie ich bezpieczeństwa.

Kolorystyka frontów i barierek

Kolorystyka PB 326

Instrukcja montażu na przykładzie łóżka ELbur PB 331

Dane techniczne łóżka Elbur PB 326 Comfort

 • Regulacja segmentu oparcia pleców: 0 ÷ 70°
 • Regulacja segmentu oparcia podudzi: 0 ÷ 20°
 • Zmiana wysokości leża za pomocą silników elektrycznych: 40 ÷ 80 cm
 • Funkcja Trendelenburga (opcjonalnie)
 • Funkcja anty-Trendelenburga
 • Wymiary leża: 90 x 200 cm
 • Wymiary zewnętrzne: 104 x 216 cm
 • Długość segmentu oparcia pleców: 80 cm
 • Maksymalna waga użytkownika: 135 kg
 • Ciężar całkowity: 87,1 kg
 • Najcięższa pojedyncza część: 17,2 kg

Gwarancja: 24 miesiące

Instrukcja obsługi i montażu

WAŻNE: Zdjęcia stanowią poglądową wizualizację produktu. Rzeczywista kolorystyka poszczególnych elementów produktu ze względu na rodzaj materiału może różnić się od siebie.

WAŻNE: Leże łóżka rehabilitacyjnego jest kompatybilne tylko z materacami piankowymi o specjalnie zmniejszonej długości i szerokości. Grubość materaca nie powinna przekraczać 18 cm ze względu na regulacje sekcji leża oraz wysokość barierek bocznych zabezpieczających pacjenta przed upadkiem.

Parametry produktu

Szerokość i długość leża 90 x 200 cm
Całkowite wymiary zewnętrzne 104 x 216 cm
Zakres wysokości 40 do 80 cm
Typ leża Leże drewniane
Maksymalne obciążenie 135 kg

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Może Cię zainteresować

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Producenci
więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony

Jaki materac do łóżka?

Jaki materac do łóżka rehabilitacyjnego?

Wybór odpowiedniego materaca to druga najważniejsza decyzja jaką trzeba podjąć podczas zakupu łóżka rehabilitacyjnego. Typ i rodzaj materaca jaki powinniśmy wybrać uzależniony jest od indywidualnych potrzeb i wymagań użytkownika. Zapoznaj się z informacjami i dowiedz jaki materac wybrać.

Materac podkładowy

Materac podkładowy

Podstawowe, piankowe materace do łóżek rehabilitacyjnych, nie mają właściwości dla profilaktyki przeciwodleżynowej. Brak jest również wentylacji dzięki kanałom powietrznym. Zalecany maksymalny czas spędzany na samym materacu to maksymalnie 8h/dziennie. Stosowane są głównie jako materace podkładowe pod materace zmiennociśnieniowe.

 Profilaktyka przeciwodleżynowa brak
 Czas spędzany na materacu zalecany maksymalnie do 8 h/dziennie
 Wentylacja materaca brak

Materac profilaktyczny Funke HF Plus

Materac profilaktyczny

Piankowe materace do łóżek rehabilitacyjnych z funkcją przeciwodleżynową do II/III stopnia profilaktyki przeciwodleżynowej w IV stopniowej skali EPUAP. Materace są wentylowane za pomocą kanałów powietrznych umieszczonych pomiędzy warstwami materaca lub na jego powierzchni. Materace profilaktyczne są zawsze wyposażone w miękkie pokrowce medyczne paroprzepuszczalne i nieprzemakalne – które dodatkowo ograniczają ryzyko otarć. Zalecany maksymalny dzienny czas spędzany na materacu wynosi 16 godzin. Oprócz funkcji przeciwodleżynowej są to bardzo wygodne materace do spania.

 Profilaktyka przeciwodleżynowa do II/III stopnia profilaktyki odleżyn w IV stopniowej skali EPUAP
 Czas spędzany na materacu zalecany maksymalnie do 16 h/dziennie
 Wentylacja materaca dzięki strukturze zewnętrznych lub wewnętrznych kanałów powietrznych

Materac przeciwodleżynowy Funke HF II

Materac przeciwodleżynowy

Piankowe materace do łóżek rehabilitacyjnych, wykonane z pianki o różnej gęstości z funkcją przeciwodleżynową do III/IV stopnia odleżyn w IV stopniowej skali EPUAP. Materace posiadają kanały powietrzne w strukturze wewnętrznej materaca lub na zewnątrz. Stosowane mogą być do opieki całodobowej 24 h na dobę. Wyposażone są w bardzo miękkie, paroprzepuszczalne a nieprzemakalne pokrowce medyczne, ograniczające ryzyko otarć. Są to bardzo wygodne materace, na których bardzo wygodnie się śpi.

 Profilaktyka przeciwodleżynowa do III/IV stopnia profilaktyki odleżyn w IV stopniowej skali EPUAP
 Czas spędzany na materacu zalecany do 24 h/dziennie spędzany na łóżku
 Wentylacja materaca dzięki strukturze zewnętrznych lub wewnętrznych kanałów powietrznych

Materac zmiennociśnieniowy

Materace zmiennociśnieniowe, które mogą być stosowane do I/II stopnia odleżyn w IV-stopniowej skali EPUAP. Wyposażone są w kompresor, który zmienia ciśnienia materaca w zakresie odpowiadającym 3,35% - 13% ciśnienia atmosferycznego. Materace zmiennociśnieniowe są przez to bardzo miękkie, dlatego konieczne jest dodatkowe zastosowanie materaca podkładowego. Właściwości przeciwodleżynowe polegają na cyklicznych zmianach ciśnienia, przez co pacjent zmienia pozycja na łóżku rehabilitacyjnym. Stosowane są w stosunku do pacjentów stale leżących.

 Profilaktyka przeciwodleżynowa do I/II stopnia profilaktyki odleżyn w IV stopniowej skali EPUAP
 Czas spędzany na materacu zalecany do 24 h/dziennie spędzany na łóżku
 Wentylacja materaca dzięki sekwencyjnej zmianie ciśnienia materaca i mechanicznemu zmienianiu pozycji pacjenta za pomocą różnicy ciśnień

Pomoc w uzyskaniu dofinansowania do 95%

Osoby niepełnosprawne (niezależnie od stopnia) mogą otrzymać dofinansowanie na zakup łóżka ze środków PFRON do 95% na likwidację barier technicznych. Przed zakupem należy złożyć wniosek o dofinansowanie do Starosty (PCPR) lub Prezydenta Miasta (MOPS/MOPR). Wniosek można złożyć online lub tradycyjnie na formularzu przygotowanym przez PCPR/MOPS oraz w formie indywidualnej (przygotowujemy takie wnioski nieodpłatnie). Do wniosku należy dołączyć wystawioną przez nas ofertę cenową (fakturę PROFORMA).

Najważniejsze informacje

 • musisz posiadać orzeczenie o niepełnosprawności
 • do wniosku musisz dołączyć ofertę (fakturę PROFORMA)
 • dofinansowanie nie ma kryterium dochodowego
 • organ ma 30 dni na wydanie decyzji administracyjnej
 • zakupu łóżka dokonujesz po podpisaniu umowy

Otrzymaj indywidualną fakturę proforma

Sprawdź jak złożyć wniosek o dofinansowanie

Sklep internetowy Shoper Premium