Łóżko rehabilitacyjne Taurus Silver Low Lux z leżem drewnianym

Dostępność: indywidualna wycena
Cena brutto: 4 342,00 zł 4342.00
zawiera 8.00% VAT
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 3.23077
Producent: Rehabed
Kod produktu: TR/D/SIL/LUX/LOW

Opis produktu

WYPOSAŻENIE W CENIE PODSTAWOWEJ:

 • Barierki boczne - komplet 4 szt.
 • Leże drewniane
 • Pilot do regulacji funkcji łóżka
 • Zestaw transporterów 2 szt.
 • Kolor elementów drewnianych Buk SE lub Dąb Jasny
 • Instrukcja montażu i obsługi

WYPOSAŻENIE DODATKOWE - OPCJE ZA DOPŁATĄ:

 • Wysięgnik z uchwytem ułatwiający wstawanie
 • Materac podkładowy / profilaktyczny / przeciwodleżynowy
 • Kolorystyka niestandardowa
 • Podstawka typu Tablet nakładana na barierki
 • Wieszak na kroplówkę

Wymiary łóżka Taurus Silver LUX LOW

Co wyróżnia łóżko rehabilitacyjne Taurus Silver Low Lux z leżem drewnianym?

Jest to obniżona, niska wersja łóżka Taurus Silver Lux – posiada wszystkie jego zalety a dodatkowo jest obniżone. Obniżenie łóżka jest dostosowane do osób o wzroście poniżej 165 cm wzrostu – ułatwia wstawanie z łóżka jak też zapobiega negatywnym konsekwencjom wypadnięcia z łóżka (upadek z wysokości 20 cm jest mniej niebezpieczny niż upadek z 40 cm). Ten model łączy zalety łóżka Taurus Silver Lux z zaletami łóżka obniżonego.

Trendelenburg oraz Antytrendelenburg pozwalają na ustawienie łóżka w pozycji wygodnej do spania. Podniesienie całego łóżka od strony głowy lub od strony nóg pozwala na odciążenie tejże strony ciała. Dzięki siłom grawitacji część ciała która jest w górze będzie mniej obciążona niż część ciała która jest dole.

6/6 elektrycznych funkcji łóżka w standardzie

Łóżko medyczne - w standardzie ma aż 6 funkcji regulowanych elektrycznie. Jest to 1. regulacja wysokości, 2. regulacja oparcia, 3. regulacja sekcji nóg, 4. funkcja autokontur (jednoczesna regulacja sekcji nóg oraz oparcia), 5. pozycja Trendelenburga, 6. pozycja antytrendelenburga. Wszystkie te funkcje regulowane są za pomocą pilota.

Regulacje elektryczne

Leże odciążające kręgosłup

Dzięki zastosowaniu leża drewnianego uzyskujemy w łóżku pożądaną funkcję ortopedyczną. Leże dodatkowo odciąża kręgosłup i umożliwia poprawne ułożenie kręgosłupa w kształcie litery „S”. Dzieje się tak, ponieważ materac ma możliwość dodatkowego odciążenia poprzez elastyczne listwy wypełniające poszczególne sekcje łóżka.

Kolorystyka frontów i barierek

Kolory standardowe: Buk SE i Dąb Jasny. Pozostałe kolory są dostępne za dopłatą 390 zł. Termin realizacji zamówień w kolorach niestandardowych wynosi do 21 dni.

Kolorystyka - łóżko regulowane taurus lux

Podnoszone barierki boczne

Zastosowane barierki posiadają grubość wynoszącą około 3 cm. Solidne, lite i kilkukrotnie klejone drewno zapewnia wysoką wytrzymałość na nacisk. Poprzez zastosowanie wytrzymałych materiałów zwiększone zostaje bezpieczeństwo pacjenta i opiekuna.

barierki boczne do łóżka

Uchwyt wspomagający

Uchwyt wspomagający wraz z wysięgnikiem stanowi niezbędną pomoc w likwidacji barier technicznych, ponieważ wspomaga pacjenta podczas wstawania i zmiany pozycji na łóżku medycznym.

wysięgnik z uchwytem do łóżka

6 funkcyjny pilot z serii Dewert

Pilot z serii Dewert jest nieodłącznym elementem wyposażenia siłowników producenta. Za pomocą pilota możliwa jest regulacja czterech niezależnych współpracujących ze sobą siłowników liniowych. Zsynchronizowana praca dwóch siłowników zapewnia regulację wysokości, jeden siłownik odpowiedzialny jest za podnoszenie i opuszczanie oparcia a czwarty siłownik reguluje kont zgięcia kolan.

pilot sterujący do lóżka

Siłowniki firmy DEWERT

Siłowniki firmy DEWERT nie wymagają serwisowania. W przeciwieństwie do siłowników hydraulicznych siłowniki liniowe nie są wypełnione żadnym płynem, który należy uzupełniać lub mogłyby wyciec. Siłowniki liniowe oparte są na śrubie, która się wykręca poprzez pracę silnika elektrycznego, przez co łóżko rehabilitacyjne nie wymaga stałego serwisowania i przeglądów technicznych.

Dane techniczne łóżka Taurus Silver Low Lux

 • Wymiary zewnętrzne łóżka: 105 x 225 cm
 • Wymiary leża: 90 x 200 cm
 • Elektryczna regulacja wysokości leża w zakresie: 200 mm - 600 mm
 • Regulacja segmentu oparcia pleców- zagłówek łóżka, w zakresie: 0-72 °
 • Regulacja segmentu oparcia uda: 0-40 °
 • Kąt przechyłu Trendelenburga: ok. 0 - 15°
 • Kąt przechyłu anty-Trendelenburga: ok. 0 - 15°
 • Bezpieczne obciążenie robocze: 215 kg
 • Dopuszczalna waga pacjenta: 180 kg

Instrukcja obsługi w języku polskim

Gwarancja: 24 miesiące  

Parametry produktu

Wymiary leża 90 x 200 cm
Wymiary zewnętrzne 105 x 225 cm
Zakres wysokości 20 do 60 cm
Typ leża Leże drewniane
Maksymalne obciążenie 180 kg

Może Cię zainteresować

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Producenci
więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony

Jaki materac do łóżka?

Jaki materac do łóżka rehabilitacyjnego?

Wybór odpowiedniego materaca to druga najważniejsza decyzja jaką trzeba podjąć podczas zakupu łóżka rehabilitacyjnego. Typ i rodzaj materaca jaki powinniśmy wybrać uzależniony jest od indywidualnych potrzeb i wymagań użytkownika. Zapoznaj się z informacjami i dowiedz jaki materac wybrać.

Materac podkładowy

Materac podkładowy

Podstawowe, piankowe materace do łóżek rehabilitacyjnych, nie mają właściwości dla profilaktyki przeciwodleżynowej. Brak jest również wentylacji dzięki kanałom powietrznym. Zalecany maksymalny czas spędzany na samym materacu to maksymalnie 8h/dziennie. Stosowane są głównie jako materace podkładowe pod materace zmiennociśnieniowe.

 Profilaktyka przeciwodleżynowa brak
 Czas spędzany na materacu zalecany maksymalnie do 8 h/dziennie
 Wentylacja materaca brak

Materac profilaktyczny Funke HF Plus

Materac profilaktyczny

Piankowe materace do łóżek rehabilitacyjnych z funkcją przeciwodleżynową do II/III stopnia profilaktyki przeciwodleżynowej w IV stopniowej skali EPUAP. Materace są wentylowane za pomocą kanałów powietrznych umieszczonych pomiędzy warstwami materaca lub na jego powierzchni. Materace profilaktyczne są zawsze wyposażone w miękkie pokrowce medyczne paroprzepuszczalne i nieprzemakalne – które dodatkowo ograniczają ryzyko otarć. Zalecany maksymalny dzienny czas spędzany na materacu wynosi 16 godzin. Oprócz funkcji przeciwodleżynowej są to bardzo wygodne materace do spania.

 Profilaktyka przeciwodleżynowa do II/III stopnia profilaktyki odleżyn w IV stopniowej skali EPUAP
 Czas spędzany na materacu zalecany maksymalnie do 16 h/dziennie
 Wentylacja materaca dzięki strukturze zewnętrznych lub wewnętrznych kanałów powietrznych

Materac przeciwodleżynowy Funke HF II

Materac przeciwodleżynowy

Piankowe materace do łóżek rehabilitacyjnych, wykonane z pianki o różnej gęstości z funkcją przeciwodleżynową do III/IV stopnia odleżyn w IV stopniowej skali EPUAP. Materace posiadają kanały powietrzne w strukturze wewnętrznej materaca lub na zewnątrz. Stosowane mogą być do opieki całodobowej 24 h na dobę. Wyposażone są w bardzo miękkie, paroprzepuszczalne a nieprzemakalne pokrowce medyczne, ograniczające ryzyko otarć. Są to bardzo wygodne materace, na których bardzo wygodnie się śpi.

 Profilaktyka przeciwodleżynowa do III/IV stopnia profilaktyki odleżyn w IV stopniowej skali EPUAP
 Czas spędzany na materacu zalecany do 24 h/dziennie spędzany na łóżku
 Wentylacja materaca dzięki strukturze zewnętrznych lub wewnętrznych kanałów powietrznych

Materac zmiennociśnieniowy

Materace zmiennociśnieniowe, które mogą być stosowane do I/II stopnia odleżyn w IV-stopniowej skali EPUAP. Wyposażone są w kompresor, który zmienia ciśnienia materaca w zakresie odpowiadającym 3,35% - 13% ciśnienia atmosferycznego. Materace zmiennociśnieniowe są przez to bardzo miękkie, dlatego konieczne jest dodatkowe zastosowanie materaca podkładowego. Właściwości przeciwodleżynowe polegają na cyklicznych zmianach ciśnienia, przez co pacjent zmienia pozycja na łóżku rehabilitacyjnym. Stosowane są w stosunku do pacjentów stale leżących.

 Profilaktyka przeciwodleżynowa do I/II stopnia profilaktyki odleżyn w IV stopniowej skali EPUAP
 Czas spędzany na materacu zalecany do 24 h/dziennie spędzany na łóżku
 Wentylacja materaca dzięki sekwencyjnej zmianie ciśnienia materaca i mechanicznemu zmienianiu pozycji pacjenta za pomocą różnicy ciśnień

Pomoc w uzyskaniu dofinansowania do 95%

Osoby niepełnosprawne (niezależnie od stopnia) mogą otrzymać dofinansowanie na zakup łóżka ze środków PFRON do 95% na likwidację barier technicznych. Przed zakupem łóżka należy złożyć wniosek o dofinansowanie do Starosty (PCPR) albo Prezydenta Miasta (MOPS). Wniosek można złożyć na formularzu przygotowanym przez MOPS/PCPR lub w formie indywidualnej (przygotowujemy takie wnioski nieodpłatnie). W obu przypadkach do wniosku należy dołączyć wystawioną przez nas ofertę cenową (fakturę PROFORMA).

Najważniejsze informacje

 • musisz posiadać orzeczenie o niepełnosprawności
 • do wniosku musisz dołączyć ofertę (fakturę PROFORMA)
 • dofinansowanie nie ma kryterium dochodowego
 • organ ma 30 dni na wydanie decyzji administracyjnej
 • zakupu łóżka dokonujesz po podpisaniu umowy

Otrzymaj indywidualną fakturę proforma

Tel.: 12 311 07 36 | E-mail: biuro@x-reh.pl

Sklep internetowy Shoper Premium