Łóżko rehabilitacyjne Taurus Silver Low Lux z leżem metalowym

Dostępność: indywidualna wycena
Cena brutto: 4 342,00 zł 4342.00
zawiera 8.00% VAT
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 4.90909
Producent: Rehabed
Kod produktu: TR/M/SIL/LL

Opis produktu

WYPOSAŻENIE W CENIE PODSTAWOWEJ:

 • Barierki boczne - komplet 4 szt.
 • Leże metalowe
 • Pilot do regulacji funkcji łóżka
 • Zestaw transporterów 2 szt.
 • Kolor elementów drewnianych Buk SE lub Dąb Jasny
 • Instrukcja montażu i obsługi

WYPOSAŻENIE DODATKOWE - OPCJE ZA DOPŁATĄ:

 • Wysięgnik z uchwytem ułatwiający wstawanie
 • Materac podkładowy / profilaktyczny / przeciwodleżynowy
 • Kolorystyka niestandardowa
 • Podstawka typu Tablet nakładana na barierki
 • Wieszak na kroplówkę
 • Opcja przedłużenia leża i barierek o 20 cm

 Łóżko rehabilitacyjne Taurus Low LUX

Najbardziej dopracowany model

Taurus Silver Low Lux jest to najbardziej dopracowany model łóżek obniżonych (20-60 cm regulacji wysokości) z serii Taurus. Posiada zabudowane fronty łóżka, przez co siłowniki do regulacji wysokości są ukryte. Estetyka łóżka poprzez dodatkowe elementy drewniane i srebrną konstrukcję (stąd nazwa „Silver”) jest zapewniona na najwyższym poziomie. Kółka w tych łóżkach wykonane są z wysokiej jakości tworzywa, przez co ich odblokowanie jest łatwiejsze niż w przypadku kółek z metalową blokadą.

Pozycje lecznicze dla układu oddechowego

Pozycja Trendelenburga może być również stosowana u pacjentów z problemami układu oddechowego w celu uzyskania lepszej perfuzji (przepływ przez narząd lub tkankę) płynu ustrojowego. Pozycja w której głowa i część tułowia jest poniżej poziomu nóg taka poprawia przepływ krwi przez obieg płucny.

6/6 elektrycznych funkcji łóżka w standardzie

Łóżko medyczne - w standardzie ma aż 6 funkcji regulowanych elektrycznie. Jest to 1. regulacja wysokości, 2. regulacja oparcia, 3. regulacja sekcji nóg, 4. funkcja autokontur (jednoczesna regulacja sekcji nóg oraz oparcia), 5. pozycja Trendelenburga, 6. pozycja antytrendelenburga. Wszystkie te funkcje regulowane są za pomocą pilota.

Pozycje lecznicze łóżko rehabilitacyjne

Możliwość demontażu ułatwiająca transport

Leże metalowe posiada możliwość demontażu na dwie równe części. Takie rozwiązanie ułatwia transport łóżka. Służą do tego specjalnie dopasowane transportery - niezależne uchwyty z blokadami łączące wszystkie części łóżka. Łóżko po złożeniu zajmuje mniej miejsca i ułatwiony jest jego transport.

Łóżko ortopedyczne Taurus posiada opcję przedłożenia. Opcja przedłużenia w dowolnym późniejszym terminie umożliwia zwiększenie długości do 220 cm. Zestaw przedłużający zawiera dłuższe barierki boczne oraz wypełniającą 20 cm część leża.

Bogata kolorystyka

Kolory standardowe: Buk SE i Dąb Jasny. Pozostałe kolory są dostępne za dopłatą 390 zł. Termin realizacji zamówień w kolorach niestandardowych wynosi do 21 dni.

Kolorystyka - łóżko regulowane taurus lux

Barierki boczne

Boczne barierki łóżka wykonane z drewna dodają łóżku rehabilitacyjnemu domowego wyglądu i charakteru. Po ich opuszczeniu łóżko nie różni się zbytnio od tradycyjnego, domowego łóżka. Ich estetyczny wygląd w kolorze całego łóżka pozwala na zapewnienie osobie niepełnosprawnej ciepła ogniska domowego. 

barierki boczne do łóżka

Wysięgnik z uchwytem

Wysięgnik oprócz wszystkich głównych funkcji jakie pełni, jest również demontowalny. W sytuacji kiedy nie widzimy potrzeby wykorzystywania wysięgnika łatwo i szybko możemy go zdemontować. Ponowna instalacja również nie sprawia najmniejszego problemu. 

wysięgnik z uchwytem do łóżka

Pilot do regulacji łóżka

Dzięki pełnemu zmechanizowaniu funkcji, pilot do regulacji łóżka jest niezastąpionym centrum dowodzenia nad wszystkimi elektrycznymi regulacjami leża i konstrukcji łóżka. Jednym palcem zmieniamy wysokość, podnosimy oparcie czy stabilizujemy pozycję zgięcia kolan.

pilot sterujący do lóżka

Siłowniki liniowe firmy DEWERT zastosowane w łóżku rehabilitacyjnym dzięki konstrukcji siłownika (silnik elektryczny wykonuje ruch obrotowy który napędza śrubę, której nakrętka jest połączona z tłokiem wykonując ruch liniowy) nie mają ryzyka nieszczelności – jak w przypadku siłowników hydraulicznych. Innymi słowy w siłowniku nie ma płynu, który mógłby wyciec.

Dane techniczne łóżka Taurus Silver Low Lux

 • Wymiary zewnętrzne łóżka: 105 x 225 cm
 • Wymiary leża: 90 x 200 cm
 • Typ leża: listwy metalowe
 • Elektryczna regulacja wysokości leża w zakresie: 200 mm - 600 mm
 • Regulacja segmentu oparcia pleców- zagłówek łóżka, w zakresie: 0-72 °
 • Regulacja segmentu oparcia uda: 0-40 °
 • Kąt przechyłu Trendelenburga: ok. 0 - 15°
 • Kąt przechyłu anty-Trendelenburga: ok. 0 - 15°
 • Bezpieczne obciążenie robocze: 215 kg
 • Dopuszczalna waga pacjenta: 180 kg

Instrukcja obsługi w języku polskim

Gwarancja: 24 miesiące  

Parametry produktu

Wymiary leża 90 x 200 cm
Wymiary zewnętrzne 105 x 225 cm
Zakres wysokości 20 do 60 cm
Typ leża Leże metalowe
Maksymalne obciążenie 180 kg
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Producenci
więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony

Jaki materac do łóżka?

Jaki materac do łóżka rehabilitacyjnego?

Wybór odpowiedniego materaca to druga najważniejsza decyzja jaką trzeba podjąć podczas zakupu łóżka rehabilitacyjnego. Typ i rodzaj materaca jaki powinniśmy wybrać uzależniony jest od indywidualnych potrzeb i wymagań użytkownika. Zapoznaj się z informacjami i dowiedz jaki materac wybrać.

Materac podkładowy

Materac podkładowy

Podstawowe, piankowe materace do łóżek rehabilitacyjnych, nie mają właściwości dla profilaktyki przeciwodleżynowej. Brak jest również wentylacji dzięki kanałom powietrznym. Zalecany maksymalny czas spędzany na samym materacu to maksymalnie 8h/dziennie. Stosowane są głównie jako materace podkładowe pod materace zmiennociśnieniowe.

 Profilaktyka przeciwodleżynowa brak
 Czas spędzany na materacu zalecany maksymalnie do 8 h/dziennie
 Wentylacja materaca brak

Materac profilaktyczny Funke HF Plus

Materac profilaktyczny

Piankowe materace do łóżek rehabilitacyjnych z funkcją przeciwodleżynową do II/III stopnia profilaktyki przeciwodleżynowej w IV stopniowej skali EPUAP. Materace są wentylowane za pomocą kanałów powietrznych umieszczonych pomiędzy warstwami materaca lub na jego powierzchni. Materace profilaktyczne są zawsze wyposażone w miękkie pokrowce medyczne paroprzepuszczalne i nieprzemakalne – które dodatkowo ograniczają ryzyko otarć. Zalecany maksymalny dzienny czas spędzany na materacu wynosi 16 godzin. Oprócz funkcji przeciwodleżynowej są to bardzo wygodne materace do spania.

 Profilaktyka przeciwodleżynowa do II/III stopnia profilaktyki odleżyn w IV stopniowej skali EPUAP
 Czas spędzany na materacu zalecany maksymalnie do 16 h/dziennie
 Wentylacja materaca dzięki strukturze zewnętrznych lub wewnętrznych kanałów powietrznych

Materac przeciwodleżynowy Funke HF II

Materac przeciwodleżynowy

Piankowe materace do łóżek rehabilitacyjnych, wykonane z pianki o różnej gęstości z funkcją przeciwodleżynową do III/IV stopnia odleżyn w IV stopniowej skali EPUAP. Materace posiadają kanały powietrzne w strukturze wewnętrznej materaca lub na zewnątrz. Stosowane mogą być do opieki całodobowej 24 h na dobę. Wyposażone są w bardzo miękkie, paroprzepuszczalne a nieprzemakalne pokrowce medyczne, ograniczające ryzyko otarć. Są to bardzo wygodne materace, na których bardzo wygodnie się śpi.

 Profilaktyka przeciwodleżynowa do III/IV stopnia profilaktyki odleżyn w IV stopniowej skali EPUAP
 Czas spędzany na materacu zalecany do 24 h/dziennie spędzany na łóżku
 Wentylacja materaca dzięki strukturze zewnętrznych lub wewnętrznych kanałów powietrznych

Materac zmiennociśnieniowy

Materace zmiennociśnieniowe, które mogą być stosowane do I/II stopnia odleżyn w IV-stopniowej skali EPUAP. Wyposażone są w kompresor, który zmienia ciśnienia materaca w zakresie odpowiadającym 3,35% - 13% ciśnienia atmosferycznego. Materace zmiennociśnieniowe są przez to bardzo miękkie, dlatego konieczne jest dodatkowe zastosowanie materaca podkładowego. Właściwości przeciwodleżynowe polegają na cyklicznych zmianach ciśnienia, przez co pacjent zmienia pozycja na łóżku rehabilitacyjnym. Stosowane są w stosunku do pacjentów stale leżących.

 Profilaktyka przeciwodleżynowa do I/II stopnia profilaktyki odleżyn w IV stopniowej skali EPUAP
 Czas spędzany na materacu zalecany do 24 h/dziennie spędzany na łóżku
 Wentylacja materaca dzięki sekwencyjnej zmianie ciśnienia materaca i mechanicznemu zmienianiu pozycji pacjenta za pomocą różnicy ciśnień

Pomoc w uzyskaniu dofinansowania do 95%

Osoby niepełnosprawne (niezależnie od stopnia) mogą otrzymać dofinansowanie na zakup łóżka ze środków PFRON do 95% na likwidację barier technicznych. Przed zakupem łóżka należy złożyć wniosek o dofinansowanie do Starosty (PCPR) albo Prezydenta Miasta (MOPS). Wniosek można złożyć na formularzu przygotowanym przez MOPS/PCPR lub w formie indywidualnej (przygotowujemy takie wnioski nieodpłatnie). W obu przypadkach do wniosku należy dołączyć wystawioną przez nas ofertę cenową (fakturę PROFORMA).

Najważniejsze informacje

 • musisz posiadać orzeczenie o niepełnosprawności
 • do wniosku musisz dołączyć ofertę (fakturę PROFORMA)
 • dofinansowanie nie ma kryterium dochodowego
 • organ ma 30 dni na wydanie decyzji administracyjnej
 • zakupu łóżka dokonujesz po podpisaniu umowy

Otrzymaj indywidualną fakturę proforma

Tel.: 12 311 07 36 | E-mail: biuro@x-reh.pl

Sklep internetowy Shoper Premium