Blog kategorie

Łóżka rehabilitacyjne z 🚚 DARMOWĄ DOSTAWĄ 🚚 pod budynek.

Wybrane stoły rehabilitacyjne. DOSTARCZAMY Z WNIESIENIEM 🚚

Jesteś jednostką budżetową? Skorzystaj z płatności po dostawie.

Blog

Korzyści z posiadania przenośnej rampy inwalidzkiej. Poznaj dostępne modele najnowszych ramp inwalidzkich 0
Korzyści z posiadania przenośnej rampy inwalidzkiej. Poznaj dostępne modele najnowszych ramp inwalidzkich

Codzienne życie osób poruszających się na wózku inwalidzkim jest pełne przeszkód architektonicznych. Mimo nowoczesnego budownictwa i coraz większej uwagi poświęconej niepełnosprawności wciąż daleko jest do ideału. Jednym z zastosowań jest montaż przenośnej rampy. Rozwiązuje ona wiele problemów komunikacyjnych, zapewniając bezpieczne i wygodne poruszanie się na wózku inwalidzkim. 

czytaj całość »
Czym jest drenaż limfatyczny i czym kierować się przy zakupie urządzenia do drenażu limfatycznego? 0
Porównanie foteli uroginekologicznych: kluczowe funkcje i co warto wiedzieć przed zakupem

Drenaż limfatyczny to forma masażu uciskowego, który pobudza krążenie limfy. Zabieg ten dedykowany jest nie tylko w wielu schorzeniach medycznych, gdyż stosowany jest także w kosmetologii. Pozwala zniwelować nieestetyczny cellulit oraz wzmacnia efekty odchudzania. Warto zatem bliżej przyjrzeć się tematyce drenażu limfatycznego oraz dedykowanych do masażu urządzeń. 

czytaj całość »
Porównanie foteli uroginekologicznych: kluczowe funkcje i co warto wiedzieć przed zakupem 0
Porównanie foteli uroginekologicznych: kluczowe funkcje i co warto wiedzieć przed zakupem

Obecnie jakość wyposażenia placówek medycznych odgrywa kluczową rolę w możliwości świadczenia usług na najwyższym poziomie. Jednym z istotnych elementów umeblowania w gabinecie ginekologicznym jest fotel uroginekologiczny, który pełni nieocenioną pomoc w ginekologii czy położnictwie. Warto zatem bliżej poznać jego specyfikę. 

czytaj całość »
Porównanie łóżek obrotowych: co należy wziąć pod uwagę przed zakupem? 0
Porównanie łóżek obrotowych: co należy wziąć pod uwagę przed zakupem?

Profesjonalny sprzęt rehabilitacyjny znacząco usprawnia codzienne funkcjonowanie osób z ograniczoną mobilnością bądź z niepełnosprawnością. Jednym z pożądanych mebli jest łóżko obrotowe, które zapewnia optymalne warunki pacjentom. Mowa tutaj zarówno o ułatwieniu wykonywania codziennych czynności, jak i komforcie oraz bezpieczeństwie.  

czytaj całość »
Jak wybrać odpowiedni podnośnik dla potrzeb osoby niepełnosprawnej? 0
Jak wybrać odpowiedni podnośnik dla potrzeb osoby niepełnosprawnej?

Podnośnik to innowacyjne urządzenie medyczne, które usprawnia bezpieczne i mniej wysiłkowe podnoszenie i przemieszczanie osób niepełnosprawnych bądź z ograniczeniami ruchowymi. Ułatwia on wykonywanie codziennych czynności, odciążając opiekunów i zapewniając bezpieczne oraz komfortowe warunki dla osób chorych.

czytaj całość »
Jak wybrać krzesło do masażu, które odmieni Twoją pracę? Kompletny przewodnik dla masażystów 0
Jak wybrać krzesło do masażu, które odmieni Twoją pracę? Kompletny przewodnik dla masażystów

W pracy masażysty, rehabilitanta czy fizjoterapeuty niezwykle ważne jest odpowiednie wyposażenie gabinetu. Zazwyczaj obowiązkowym elementem są stoły do masażu, jednak specjaliści zaopatrują się także w mobilny sprzęt, który umożliwia wykonywanie pracy w różnych miejscach. Takim przykładem jest krzesło do masażu.

czytaj całość »
Jak wybrać idealny stolik do badań niemowląt? 0
Jak wybrać idealny stolik do badań niemowląt?

Każda placówka medyczna musi być wyposażona w odpowiednie umeblowanie. Pozwala to na sprawne przeprowadzenie wszelkich procedur medycznych, przy zapewnieniu maksymalnego poziomu bezpieczeństwa i komfortu. Jest to szczególnie ważne w odniesieniu do małych pacjentów, którzy z reguły są niecierpliwi i bardzo ciekawi otaczającego ich świata. W przypadku niemowląt niezwykle ważnym wyposażeniem są specjalne stoliki do badań.

czytaj całość »
Jak fotele do opieki ułatwiają życie seniorom, osobom niepełnosprawnym i ich opiekunom? 0
Jak fotele do opieki ułatwiają życie seniorom, osobom niepełnosprawnym i ich opiekunom?

Sprawowanie opieki nad osobą starszą, chorą bądź niepełnosprawną wymaga odpowiedniego wyposażenia, które znacząco usprawni cały proces. Jednym z najważniejszych jego elementów jest odpowiednio dobrany fotel. Spełnia on szereg ważnych funkcji, które są niezbędne w codziennej opiece. W zależności od potrzeb można zdecydować się zarówno na fotel dla opiekuna, jak i model dedykowany osobom z ograniczoną mobilnością.

czytaj całość »
Jak wybrać stół do transportu chorych dla Twojej placówki? Przewodnik po kluczowych funkcjach i specyfikacjach 0
Jak wybrać stół do transportu chorych dla Twojej placówki? Przewodnik po kluczowych funkcjach i specyfikacjach

Placówki medyczne muszą być wyposażone w najwyższej jakości sprzęt oraz wyposażenie, które przekłada się na ergonomię pracy personelu oraz zapewnia komfort i bezpieczeństwo pacjentów. Meble medyczne to szereg produktów, które na co dzień wykorzystywane są w szpitalach, klinikach, sanatoriach czy hospicjach. Jednym z podstawowych elementów wyposażenia jest stół do transportu chorych. Warto zatem zapoznać się z jego specyfiką.

czytaj całość »
Materac rehabilitacyjny – jak odpowiednio dobrać go do swoich potrzeb? 0
Materac rehabilitacyjny – jak odpowiednio dobrać go do swoich potrzeb?

Siedzący tryb życia i brak systematycznego ruchu, znacząco zwiększają ryzyko wystąpienia dolegliwości bólowych kręgosłupa. Coraz więcej osób uskarża się na problemy z plecami, zwłaszcza w części lędźwiowej. Jednak dyskomfort może być także odczuwany wskutek kontuzji, urazu bądź wraz z upływem lat. Rozwiązaniem bolących mięśni lub stawów jest odpowiednio dobrany materac rehabilitacyjny. 

czytaj całość »
Jak przystosować łazienkę do użytku osoby z niepełnosprawnością? 0
Jak przystosować łazienkę do użytku osoby z niepełnosprawnością?

Osoby z niepełnosprawnością zmagają się z ograniczoną sprawnością kończyn górnych, dolnych bądź kręgosłupa, powstałych wskutek trwałego uszkodzenia w układzie kostnym, mięśniowym lub nerwowym. Innym powodem mogą być także zaburzenia neurologiczne, które zmniejszają kontrolę mięśni, co w konsekwencji sprawia trudności z panowaniem nad ruchem i poruszaniem się. Stąd też niepełnosprawność dotyczy zarówno osób poruszających się na wózku inwalidzkim, jak i wspomagających chodzenie kulą, laską bądź balkonikiem. 

czytaj całość »
Podnośnik dla niepełnosprawnych Eagle 625 i Falcon - porównanie produktów 0
test

Odkryj, jak podnośniki dla niepełnosprawnych mogą zwiększyć komfort. W tym artykule porównujemy modele Eagle 625 i Falcon, przedstawiając ich funkcje, bezpieczeństwo i wygodę użytkowania. Dowiedz się, jak różnorodne nosidła dostosowują te podnośniki do indywidualnych potrzeb i jak uzyskać dofinansowanie na ich zakup. Zapraszamy do lektury, aby dowiedzieć się więcej.

czytaj całość »
Jak wybrać odpowiedni sprzęt do kinezyterapii? 0
Jak wybrać odpowiedni sprzęt do kinezyterapii?

Odpowiednio dobrany sprzęt rehabilitacyjny pełni niezwykle ważną funkcję w powrocie do zdrowia. To właśnie on pozwala uzyskać zamierzone efekty w krótszym czasie. Jedną z form leczenia jest kinezyterapia, która wykorzystuje różnego rodzaju urządzenia, wspomagające ćwiczenia, co przekłada się na powrót do pełnej sprawności. Warto zatem wiedzieć, jak wybrać odpowiedni sprzęt rehabilitacyjny.  

czytaj całość »
Jakie są rodzaje i funkcje aparatów do terapii łączonej? 0
Jakie są rodzaje i funkcje aparatów do terapii łączonej?

Terapia łączona inaczej skojarzona lub kombinowana to nowoczesna metoda stosowana w fizykoterapii. Polega na łączeniu dwóch form fizykalnych o zbliżonych bądź wzajemnie uzupełniającym się mechanizmie działania terapeutycznego. Takie zastosowanie zwiększa efektywność terapii. Najczęściej stosowanym połączeniem są fale ultradźwiękowe z elektrostymulacją.

czytaj całość »
Zastosowanie stołów do osteopatii i terapii manualnej w rehabilitacji sportowej i leczeniu urazów 0
Zastosowanie stołów do osteopatii i terapii manualnej w rehabilitacji sportowej i leczeniu urazów

Osteopatia to dziedzina medycyny niekonwencjonalnej, której zadaniem jest diagnozowanie oraz leczenie różnego rodzaju problemów związanych z narządem ruchu. Cechuje się podejściem holistycznym, czyli leczeniem nie tylko objawów, ale przede wszystkim dotarciem do przyczyny. Zadaniem osteopaty jest przywrócenie równowagi w organizmie.

czytaj całość »
Indywidualne podejście do potrzeb dziecka – jak wybrać odpowiedni sprzęt rehabilitacyjny 0
Indywidualne podejście do potrzeb dziecka – jak wybrać odpowiedni sprzęt rehabilitacyjny

Sprzęt rehabilitacyjny to specjalne urządzenia treningowe, których zadaniem jest wsparcie osób zmagających się na co dzień z bólem, urazami lub wadami wrodzonymi, w drodze do poprawy jakości życia bądź jako sposób na ograniczenie dalszego rozwoju niepełnosprawności. Chcąc, aby proces terapeutyczny przebiegał pomyślnie, konieczne jest wspomaganie prawidłowo dobranymi przyrządami oraz wyposażeniem.

czytaj całość »
Terapia ultradźwiękowa — jak przebiega proces leczenia? 0
Terapia ultradźwiękowa — jak przebiega proces leczenia?

Terapia ultradźwiękowa, będąca popularną praktyką w leczeniu różnych schorzeń, charakteryzuje się doskonałą skutecznością, co stanowi główny powód, dla którego zdobyła tak szerokie uznanie wśród fizjoterapeutów. Poniżej przedstawiamy bardziej szczegółowe wyjaśnienie, czym dokładnie jest terapia ultradźwiękowa oraz na czym polega jej działanie.

 
czytaj całość »
Jakie efekty przynoszą ćwiczenia na piłce gimnastycznej? 0
Jakie efekty przynoszą ćwiczenia na piłce gimnastycznej?

Regularne ćwiczenia na piłce gimnastycznej stanowią wyjątkowo efektywny sposób na wzmacnianie zarówno całego ciała, jak i jego poszczególnych partii mięśniowych. Dodatkowo, tego typu treningi korzystnie wpływają na zdrowie kręgosłupa. Warto poznać zasady bezpiecznego i efektywnego wykorzystywania piłki gimnastycznej, aby osiągnąć najlepsze rezultaty.

czytaj całość »
Dofinansowanie dla domów seniora na zakup sprzętu rehabilitacyjnego z PFRON 0
Dofinansowanie dla domów seniora na zakup sprzętu rehabilitacyjnego z PFRON

W tym artykule omówimy, jak uzyskać dofinansowanie na zakup sprzętu rehabilitacyjnego dla domów seniora z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON). Dom seniora może co roku liczyć na wsparcie finansowe z Funduszu. Dofinansowanie może pokryć do 80% wartości zakupionego sprzętu, ale nie więcej niż pięciokrotność średniego miesięcznego wynagrodzenia.

czytaj całość »
więcej więcej
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Producenci
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium