Blog

Jak fotele do opieki ułatwiają życie seniorom, osobom niepełnosprawnym i ich opiekunom? 0
Jak fotele do opieki ułatwiają życie seniorom, osobom niepełnosprawnym i ich opiekunom?

Sprawowanie opieki nad osobą starszą, chorą bądź niepełnosprawną wymaga odpowiedniego wyposażenia, które znacząco usprawni cały proces. Jednym z najważniejszych jego elementów jest odpowiednio dobrany fotel. Spełnia on szereg ważnych funkcji, które są niezbędne w codziennej opiece. W zależności od potrzeb można zdecydować się zarówno na fotel dla opiekuna, jak i model dedykowany osobom z ograniczoną mobilnością.

czytaj całość »
Jak wybrać stół do transportu chorych dla Twojej placówki? Przewodnik po kluczowych funkcjach i specyfikacjach 0
Jak wybrać stół do transportu chorych dla Twojej placówki? Przewodnik po kluczowych funkcjach i specyfikacjach

Placówki medyczne muszą być wyposażone w najwyższej jakości sprzęt oraz wyposażenie, które przekłada się na ergonomię pracy personelu oraz zapewnia komfort i bezpieczeństwo pacjentów. Meble medyczne to szereg produktów, które na co dzień wykorzystywane są w szpitalach, klinikach, sanatoriach czy hospicjach. Jednym z podstawowych elementów wyposażenia jest stół do transportu chorych. Warto zatem zapoznać się z jego specyfiką.

czytaj całość »
Materac rehabilitacyjny – jak odpowiednio dobrać go do swoich potrzeb? 0
Materac rehabilitacyjny – jak odpowiednio dobrać go do swoich potrzeb?

Siedzący tryb życia i brak systematycznego ruchu, znacząco zwiększają ryzyko wystąpienia dolegliwości bólowych kręgosłupa. Coraz więcej osób uskarża się na problemy z plecami, zwłaszcza w części lędźwiowej. Jednak dyskomfort może być także odczuwany wskutek kontuzji, urazu bądź wraz z upływem lat. Rozwiązaniem bolących mięśni lub stawów jest odpowiednio dobrany materac rehabilitacyjny. 

czytaj całość »
Jak przystosować łazienkę do użytku osoby z niepełnosprawnością? 0
Jak przystosować łazienkę do użytku osoby z niepełnosprawnością?

Osoby z niepełnosprawnością zmagają się z ograniczoną sprawnością kończyn górnych, dolnych bądź kręgosłupa, powstałych wskutek trwałego uszkodzenia w układzie kostnym, mięśniowym lub nerwowym. Innym powodem mogą być także zaburzenia neurologiczne, które zmniejszają kontrolę mięśni, co w konsekwencji sprawia trudności z panowaniem nad ruchem i poruszaniem się. Stąd też niepełnosprawność dotyczy zarówno osób poruszających się na wózku inwalidzkim, jak i wspomagających chodzenie kulą, laską bądź balkonikiem. 

czytaj całość »
Podnośnik dla niepełnosprawnych Eagle 625 i Falcon - porównanie produktów 0
test

Odkryj, jak podnośniki dla niepełnosprawnych mogą zwiększyć komfort. W tym artykule porównujemy modele Eagle 625 i Falcon, przedstawiając ich funkcje, bezpieczeństwo i wygodę użytkowania. Dowiedz się, jak różnorodne nosidła dostosowują te podnośniki do indywidualnych potrzeb i jak uzyskać dofinansowanie na ich zakup. Zapraszamy do lektury, aby dowiedzieć się więcej.

czytaj całość »
Jak wybrać odpowiedni sprzęt do kinezyterapii? 0
Jak wybrać odpowiedni sprzęt do kinezyterapii?

Odpowiednio dobrany sprzęt rehabilitacyjny pełni niezwykle ważną funkcję w powrocie do zdrowia. To właśnie on pozwala uzyskać zamierzone efekty w krótszym czasie. Jedną z form leczenia jest kinezyterapia, która wykorzystuje różnego rodzaju urządzenia, wspomagające ćwiczenia, co przekłada się na powrót do pełnej sprawności. Warto zatem wiedzieć, jak wybrać odpowiedni sprzęt rehabilitacyjny.  

czytaj całość »
Jakie są rodzaje i funkcje aparatów do terapii łączonej? 0
Jakie są rodzaje i funkcje aparatów do terapii łączonej?

Terapia łączona inaczej skojarzona lub kombinowana to nowoczesna metoda stosowana w fizykoterapii. Polega na łączeniu dwóch form fizykalnych o zbliżonych bądź wzajemnie uzupełniającym się mechanizmie działania terapeutycznego. Takie zastosowanie zwiększa efektywność terapii. Najczęściej stosowanym połączeniem są fale ultradźwiękowe z elektrostymulacją.

czytaj całość »
Zastosowanie stołów do osteopatii i terapii manualnej w rehabilitacji sportowej i leczeniu urazów 0
Zastosowanie stołów do osteopatii i terapii manualnej w rehabilitacji sportowej i leczeniu urazów

Osteopatia to dziedzina medycyny niekonwencjonalnej, której zadaniem jest diagnozowanie oraz leczenie różnego rodzaju problemów związanych z narządem ruchu. Cechuje się podejściem holistycznym, czyli leczeniem nie tylko objawów, ale przede wszystkim dotarciem do przyczyny. Zadaniem osteopaty jest przywrócenie równowagi w organizmie.

czytaj całość »
Indywidualne podejście do potrzeb dziecka – jak wybrać odpowiedni sprzęt rehabilitacyjny 0
Indywidualne podejście do potrzeb dziecka – jak wybrać odpowiedni sprzęt rehabilitacyjny

Sprzęt rehabilitacyjny to specjalne urządzenia treningowe, których zadaniem jest wsparcie osób zmagających się na co dzień z bólem, urazami lub wadami wrodzonymi, w drodze do poprawy jakości życia bądź jako sposób na ograniczenie dalszego rozwoju niepełnosprawności. Chcąc, aby proces terapeutyczny przebiegał pomyślnie, konieczne jest wspomaganie prawidłowo dobranymi przyrządami oraz wyposażeniem.

czytaj całość »
Terapia ultradźwiękowa — jak przebiega proces leczenia? 0
Terapia ultradźwiękowa — jak przebiega proces leczenia?

Terapia ultradźwiękowa, będąca popularną praktyką w leczeniu różnych schorzeń, charakteryzuje się doskonałą skutecznością, co stanowi główny powód, dla którego zdobyła tak szerokie uznanie wśród fizjoterapeutów. Poniżej przedstawiamy bardziej szczegółowe wyjaśnienie, czym dokładnie jest terapia ultradźwiękowa oraz na czym polega jej działanie.

 
czytaj całość »
Jakie efekty przynoszą ćwiczenia na piłce gimnastycznej? 0
Jakie efekty przynoszą ćwiczenia na piłce gimnastycznej?

Regularne ćwiczenia na piłce gimnastycznej stanowią wyjątkowo efektywny sposób na wzmacnianie zarówno całego ciała, jak i jego poszczególnych partii mięśniowych. Dodatkowo, tego typu treningi korzystnie wpływają na zdrowie kręgosłupa. Warto poznać zasady bezpiecznego i efektywnego wykorzystywania piłki gimnastycznej, aby osiągnąć najlepsze rezultaty.

czytaj całość »
Dofinansowanie dla domów seniora na zakup sprzętu rehabilitacyjnego z PFRON 0
Dofinansowanie dla domów seniora na zakup sprzętu rehabilitacyjnego z PFRON

W tym artykule omówimy, jak uzyskać dofinansowanie na zakup sprzętu rehabilitacyjnego dla domów seniora z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON). Dom seniora może co roku liczyć na wsparcie finansowe z Funduszu. Dofinansowanie może pokryć do 80% wartości zakupionego sprzętu, ale nie więcej niż pięciokrotność średniego miesięcznego wynagrodzenia.

czytaj całość »
Półkule sensoryczne Stepping Stones – trening i dobra zabawa w jednym 0
Półkule sensoryczne Stepping Stones – trening i dobra zabawa w jednym

Zaburzenia integracji sensorycznej występują w sytuacji, kiedy układ nerwowy odbiera bodźce w nieprawidłowy sposób. Sprawne funkcjonowanie systemów zmysłowych jest kluczowe do podejmowania zamierzonych działań, a także pełnienia określonych ról społecznych. Każda nieprawidłowość, która występuje w układzie nerwowym, przekłada się na codzienne funkcjonowanie. Jak w terapii sensorycznej pomagają Stepping Stones?

czytaj całość »
Fotel do dializ – jak dostosować go pod potrzeby pacjentów? 0
Fotel do dializ – jak dostosować go pod potrzeby pacjentów?

Nerki pełnią ważną funkcję w ciele człowieka. Odpowiadają za wytwarzanie moczu i usuwanie szkodliwych toksyn. Są niezbędnym narządem, który wpływa na prawidłowe funkcjonowanie całego organizmu. Niewydolna praca nerek wiąże się z koniecznością przeprowadzania regularnych dializ. Jaką rolę pełni podczas tego zabiegu dedykowany fotel?

czytaj całość »
Wskazania do zakupu łóżka rehabilitacyjnego – w leczeniu jakich schorzeń będzie ono przydatne i dlaczego? 0
Wskazania do zakupu łóżka rehabilitacyjnego – w leczeniu jakich schorzeń będzie ono przydatne i dlaczego?

Proces rehabilitacji to niezwykle trudny i wymagający okres w szczególności dla osoby chorej. Kluczowe jest stosowanie się do wszystkich zaleceń lekarzy czy rehabilitantów. Jednym z nich może być zakup łóżka rehabilitacyjnego, które pozwoli na zapewnienie maksymalnego komfortu osobie leżącej, a także znacząco ułatwi sprawowanie opieki.

czytaj całość »
Ile kosztuje i od czego zależy cena stołu do masażu? 0
Ile kosztuje i od czego zależy cena stołu do masażu?

Stoły do masażu pełnią niezwykle ważną funkcję w placówkach medycznych, gabinetach fizjoterapii czy salonach SPA. To właśnie, dzięki nim możliwe jest przeprowadzenie całej procedury w sposób bezpieczny i komfortowy. Koszt stołów jest zróżnicowany, lecz przy zakupie nie warto kierować się ceną, a przeznaczeniem i solidnością wykonania

czytaj całość »
Wyposażenie łóżek medycznych: Kluczowe elementy dla optymalnej opieki pacjenta 0
Wyposażenie łóżek medycznych: Kluczowe elementy dla optymalnej opieki pacjenta

Łóżka medyczne wykorzystywane są w celu objęcia należytą opieką pacjentów, którzy są zmuszeni spędzać większość czasu w pozycji leżącej. By umożliwić łatwiejszą pielęgnację chorego i zapewnić mu bezpieczeństwo, łóżka tego typu muszą być funkcjonalne. Kluczową rolę dla optymalnej opieki nad pacjentem pełni dodatkowe wyposażenie do łóżek medycznych. Co się na nie składa i jaką funkcję pełnią jego poszczególne elementy? 

czytaj całość »
Jak łóżka bariatryczne pomagają opiekunom i pacjentom w domowej opiece? 0
Jak łóżka bariatryczne pomagają opiekunom i pacjentom w domowej opiece?

Opieka bariatryczna wymaga wykorzystania specjalnych sprzętów. Zasada ich działania jest podobna do standardowych urządzeń medycznych i rehabilitacyjnych, posiadają one jednak większy udźwig i gabaryty. By czuli się komfortowo, producenci sprzętu medycznego przygotowali dopasowane do ich potrzeb, niezwykle funkcjonalne łóżka bariatryczne, które pomagają w domowej opiece.

czytaj całość »
Dopasowane do maluchów: pediatryczne łóżka medyczne 0
Dopasowane do maluchów: pediatryczne łóżka medyczne

Łóżka pediatryczne są jednym z najważniejszych elementów wyposażenia szpitalnych oddziałów dziecięcych. Stanowią niezbędny sprzęt, dzięki któremu maluch ma zapewnione odpowiednie warunki hospitalizacji. Przyjrzyjmy się, jakie cechy i zalety mają łóżka pediatryczne oraz na co warto zwrócić uwagę przy ich wyborze.

czytaj całość »
więcej więcej
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Producenci
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium