Blog

Wskazania do zakupu łóżka rehabilitacyjnego – w leczeniu jakich schorzeń będzie ono przydatne i dlaczego? 0
Wskazania do zakupu łóżka rehabilitacyjnego – w leczeniu jakich schorzeń będzie ono przydatne i dlaczego?

Proces rehabilitacji to niezwykle trudny i wymagający okres w szczególności dla osoby chorej. Kluczowe jest stosowanie się do wszystkich zaleceń lekarzy czy rehabilitantów. Jednym z nich może być zakup łóżka rehabilitacyjnego, które pozwoli na zapewnienie maksymalnego komfortu osobie leżącej, a także znacząco ułatwi sprawowanie opieki.

czytaj całość »
Ile kosztuje i od czego zależy cena stołu do masażu? 0
Ile kosztuje i od czego zależy cena stołu do masażu?

Stoły do masażu pełnią niezwykle ważną funkcję w placówkach medycznych, gabinetach fizjoterapii czy salonach SPA. To właśnie, dzięki nim możliwe jest przeprowadzenie całej procedury w sposób bezpieczny i komfortowy. Koszt stołów jest zróżnicowany, lecz przy zakupie nie warto kierować się ceną, a przeznaczeniem i solidnością wykonania

czytaj całość »
Wyposażenie łóżek medycznych: Kluczowe elementy dla optymalnej opieki pacjenta 0
Wyposażenie łóżek medycznych: Kluczowe elementy dla optymalnej opieki pacjenta

Łóżka medyczne wykorzystywane są w celu objęcia należytą opieką pacjentów, którzy są zmuszeni spędzać większość czasu w pozycji leżącej. By umożliwić łatwiejszą pielęgnację chorego i zapewnić mu bezpieczeństwo, łóżka tego typu muszą być funkcjonalne. Kluczową rolę dla optymalnej opieki nad pacjentem pełni dodatkowe wyposażenie do łóżek medycznych. Co się na nie składa i jaką funkcję pełnią jego poszczególne elementy? 

czytaj całość »
Jak łóżka bariatryczne pomagają opiekunom i pacjentom w domowej opiece? 0
Jak łóżka bariatryczne pomagają opiekunom i pacjentom w domowej opiece?

Opieka bariatryczna wymaga wykorzystania specjalnych sprzętów. Zasada ich działania jest podobna do standardowych urządzeń medycznych i rehabilitacyjnych, posiadają one jednak większy udźwig i gabaryty. By czuli się komfortowo, producenci sprzętu medycznego przygotowali dopasowane do ich potrzeb, niezwykle funkcjonalne łóżka bariatryczne, które pomagają w domowej opiece.

czytaj całość »
Dopasowane do maluchów: pediatryczne łóżka medyczne 0
Dopasowane do maluchów: pediatryczne łóżka medyczne

Łóżka pediatryczne są jednym z najważniejszych elementów wyposażenia szpitalnych oddziałów dziecięcych. Stanowią niezbędny sprzęt, dzięki któremu maluch ma zapewnione odpowiednie warunki hospitalizacji. Przyjrzyjmy się, jakie cechy i zalety mają łóżka pediatryczne oraz na co warto zwrócić uwagę przy ich wyborze.

czytaj całość »
Komu polecane są elektryczne łóżka rehabilitacyjne? 0
Komu polecane są elektryczne łóżka rehabilitacyjne?

Wybór łóżka rehabilitacyjnego wymaga wzięcia pod uwagę szeregu różnych ważnych czynników. Nie tylko wiek pacjenta, rodzaj choroby i stopień niepełnosprawności są kluczowe, ale także inne aspekty. Na przykład, komfort, materiał, funkcjonalność i wsparcie. Więc na co zwrócić szczególną uwagę przy wyborze odpowiedniego łóżka rehabilitacyjnego?

czytaj całość »
Sprzęt rehabilitacyjny przydatny po operacji kolana 0
Sprzęt rehabilitacyjny przydatny po operacji kolana

Rehabilitacja jest niezwykle ważnym etapem w procesie rekonwalescencji, zwłaszcza po przebytej operacji kolana. Tutaj systematyczne wykonywanie odpowiednio dobranych ćwiczeń jest niezwykle istotne w procesie odzyskiwania pełnej sprawności. Co ważne, sama praca z fizjoterapeutą to za mało, kluczowe jest regularne wykonywanie ćwiczeń w domu.

czytaj całość »
Rodzaje foteli medycznych i ich zastosowanie 0
Rodzaje foteli medycznych i ich zastosowanie

Fotele medyczne stanowią obowiązkowe wyposażenie placówek medycznych. Bez wątpienia ułatwiają pracę lekarzom i pielęgniarkom, natomiast dla pacjentów są miejscem, w którym mogą poczuć się bezpiecznie i komfortowo. Fotele medyczne są specjalnym wyposażeniem, które musi być dopuszczone do użytku w placówkach medycznych. Producenci muszą zadbać o każdy szczegół, spełniając przy tym restrykcyjne normy i wymagania.

czytaj całość »
Jakie funkcje pełni stolik przyłóżkowy? 0
Jakie funkcje pełni stolik przyłóżkowy?

Osoba leżąca powinna mieć zapewniony pełen komfort i wygodę. Niezwykle ważne jest zatem odpowiednio dobrane wyposażenie. Najważniejszą funkcję będzie tutaj pełnić łóżko, lecz nie mniej ważne są dodatkowe meble, które poprawią jakość życia codziennego. Jednym z takich elementów jest szafka przyłóżkowa. To niezwykle przydatne i funkcjonalne wyposażenie, które zapewni komfort i wygodę osobie leżącej, z kolei opiekunowi optymalne warunki do sprawowania opieki.

czytaj całość »
Wpływ lampy sollux na zatoki 0
Wpływ lampy sollux na zatoki

Wiele osób kojarzy lampę sollux głównie ze schorzeniami kręgosłupa. Jednak jej działanie może pomóc na wiele innych problemów zdrowotnych. Wyposażona w dwa filtry pozwala złagodzić ból czy dyskomfort. Lampa sollux jest powszechnie stosowana przez lekarzy oraz fizjoterapeutów, głównie w leczeniu dolegliwości bólowych czy zmian skórnych. Dodatkowo cieszy się pozytywną opinią wśród wielu użytkowników. Warto zatem poznać działanie lampy, a także wskazania do przeprowadzenia zabiegu.

czytaj całość »
Jakie są najlepsze produkty do rehabilitacji dla osób starszych? 0
Jakie są najlepsze produkty do rehabilitacji dla osób starszych?

Procesy starzenia, które zachodzą w ciele człowieka w sposób całkowicie naturalny, prowadzą do znacznego obniżenia zdolności adaptacyjnej organizmu. Powoduje to utrudnienia w leczeniu i znaczące wydłużenie czasu, jaki potrzebny jest na powrót do zdrowia. Ponowne usprawnienie seniorów jest możliwe dzięki profesjonalnej rehabilitacji, wykonywanej z użyciem stosownych sprzętów. Jakie są najlepsze produkty do rehabilitacji dla osób starszych?

czytaj całość »
Jak wybrać najlepszy sprzęt do rehabilitacji dla dzieci? 0
Jak wybrać najlepszy sprzęt do rehabilitacji dla dzieci?

Rehabilitacja to postępowanie służące przywrócenie osobom niepełnosprawnym fizycznie i psychicznie sprawności niezbędnych do funkcjonowania w społeczeństwie. Ma na celu rozwiązanie podstawowych problemów człowieka, w tym odczuwanego przez niego bólu. Zapotrzebowanie na zabiegi rehabilitacyjne może wystąpić na każdym etapie życia. Często pojawia się już w wieku dziecięcym. Korzysta wtedy ze specjalistycznego sprzętu do rehabilitacji dla dzieci.

czytaj całość »
Jakie wymagania muszą spełniać fotele do szczepień? 0
Jakie wymagania muszą spełniać fotele do szczepień?

Fotele przeznaczone do wykonywania szczepień to meble medyczne, które muszą spełniać wszelkie wymogi bezpieczeństwa. Niezwykle ważne jest to, aby ich konstrukcja zapewniała wygodę zarówno pacjentom, którzy na nich siedzą, jak i personelowi medycznemu. Warto więc wiedzieć, jakie konkretne warunki muszą spełniać tego rodzaju meble wykorzystywane w placówkach medycznych.

czytaj całość »
Rodzaje kształtek rehabilitacyjnych 0
Rodzaje kształtek rehabilitacyjnych

Kształtki to akcesoria niezbędne podczas wykonywania zabiegów rehabilitacyjnych. Są niezastąpione w każdym gabinecie zajmującym się przywracaniem sprawności po różnego rodzaju urazach i chorobach. Mogą mieć one rozmaite kształty oraz kolory. Dowiedz się nieco więcej na temat kształtek rehabilitacyjnych i przekonaj się, jak bardzo są pomocne.

czytaj całość »
Przystosowanie łazienki dla osoby niepełnosprawnej – jak ją urządzić? 0
Przystosowanie łazienki dla osoby niepełnosprawnej – jak ją urządzić?

Łazienka to miejsce, które powinno kojarzyć się z wygodą, komfortem i bezpieczeństwem. To szczególnie ważne w przypadku osób niepełnosprawnych, którzy poruszają się na wózku. Odpowiednia przestrzeń, dodatki oraz przemyślane wyposażenie jest niezwykle ważne. Podczas projektu należy uwzględnić kilka kluczowych kwestii.

czytaj całość »
Krioterapia na azot czy CO2 – co wybrać? 0
Krioterapia na azot czy CO2 – co wybrać?

Leczenie zimnem jest znane od lat. Krioterapia likwiduje wiele dolegliwości bólowych, ponadto zwiększa sprawność organizmu, a także jego odporność. Doskonale sprawdza się w przypadku występowania stanów zapalnych. Co więcej, krioterapia zalecana jest również w przypadku przewlekłego stresu, nerwicy, depresji czy bezsenności.

czytaj całość »
Stół zabiegowy elektryczny - możliwości personalizacji wyposażenia 0
Stół zabiegowy elektryczny - możliwości personalizacji wyposażenia

Klasyczna kozetka lekarska stanowi podstawowe wyposażenie praktycznie każdego gabinetu. Wykonywane są na niej zarówno badania, jak i niektóre zabiegi medyczne. Zdarza się jednak, że warto postawić na wyrób umożliwiający odciążenie kręgosłupa osoby pracującej przy leżance, a także ułatwiający spersonalizowanie go do potrzeb zarówno lekarza, jak i pacjenta. Dlaczego warto wybrać kozetkę elektryczną?

czytaj całość »
Na czym polega urofizjoterapia? 0
Na czym polega urofizjoterapia?

Urofizjoterapia jest jedną z dziedzin medycyny nowoczesnej, która dopiero przebija się do świadomości Polaków. Warto jednak o niej mówić, jako że jest ona sposobem przełamania tabu w kwestii dolegliwości na tle ginekologicznym i urologicznym. W poniższym tekście wyjaśniamy, czym jest urofizjoterapia i kto powinien z niej skorzystać, a także jak ważne jest zastosowanie odpowiedniego fotela do przeprowadzenia urofizjoterapii.

czytaj całość »
więcej więcej
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Producenci
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium