Łóżko rehabilitacyjne Elbur PB 526 II (140x200 cm)

Łóżko rehabilitacyjne Elbur PB 526 II
  • Nowość
Dostępność: dostępny
Wysyłka w: 14 do 21 dni
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena brutto: 6 350,00 zł
zawiera 8% VAT

Cena regularna:

6350.00
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
* - Pole wymagane
Ocena: 0
Producent: ELBUR
Kod produktu: PB-526-II-140

Opis produktu

WYPOSAŻENIE W CENIE PODSTAWOWEJ:

  • Wysięgnik z uchwytem ułatwiający wstawanie
  • Barierki boczne - komplet 4 szt.
  • Leże metalowe
  • Pilot do regulacji funkcji łóżka
  • Kolor elementów drewnianych C1 lub C2
  • Instrukcja montażu i obsługi

WYPOSAŻENIE DODATKOWE - OPCJE ZA DOPŁATĄ:

  • Materac profilaktyczny / przeciwodleżynowy
  • Kolorystyka niestandardowa
  • Dzielone barierki

Co wyróżnia łóżko rehabilitacyjne Elbur PB 526 II w wersji 140x200 cm?

Cechą wyróżniającą łóżko rehabilitacyjne Elbur PB 526 II jest jego rozmiar 140x200 cm, co zapewnia użytkownikom dodatkową przestrzeń i komfort. Jego konstrukcja krzyżakowa skutecznie ukrywa siłowniki, co podnosi estetykę. Zaleca się uzupełnienie łóżka o wysokiej jakości materac przeciwodleżynowy.

Wytrzymała konstrukcja krzyżakowa

Konstrukcja krzyżakowa, charakteryzująca się wyjątkową wytrzymałością, efektywnie redukuje zewnętrzne wymiary łóżka do maksymalnie 207 cm, co znacząco wpływa na jego stabilność i bezpieczeństwo użytkowania. Dodatkowo, dzięki możliwości zmniejszenia odległości między osiami kółek jezdnych, są one mniej eksponowane, co przekłada się na lepszy wygląd łóżka oraz ułatwia jego manewrowanie, nawet w ograniczonej przestrzeni.

Krzyżakowa konstrukcja łóżko PB 526 II

Czterosegmentowe leże na siłownikach elektrycznych

Leże czterosegmentowe, wyposażone w elektryczne siłowniki, umożliwia precyzyjną regulację pozycji sekcji pleców oraz nóg, dostosowując się do indywidualnych potrzeb użytkownika. Mimo braku funkcji Trendelenburga i anty-Trendelenburga, zaawansowana konstrukcja krzyżakowa gwarantuje łóżku zwiększoną stabilność. Dodatkowo, łóżko wyposażone jest w cztery manewrowe kółka z możliwością blokady, co ułatwia jego przemieszczanie i stabilizację w wybranym miejscu. Komfort użytkowania podnosi również wytrzymały wysięgnik z ergonomicznie zaprojektowanym uchwytem trójkątnym, co sprawia, że obsługa łóżka jest intuicyjna i bezpieczna.

4/6 elektrycznych funkcji łóżka w standardzie

Standardowe wyposażenie łóżka medycznego obejmuje cztery z sześciu możliwych funkcji elektrycznych, co ułatwia dostosowanie łóżka do indywidualnych potrzeb pacjenta. Do podstawowych funkcji należą:

  1. Elektryczna regulacja wysokości łóżka, pozwalająca na dostosowanie jego poziomu do potrzeb użytkownika i personelu medycznego.
  2. Regulacja oparcia, umożliwiająca zmianę kąta nachylenia dla większego komfortu.
  3. Elektryczna regulacja sekcji nóg, która pozwala na zmianę pozycji nóg dla lepszego wsparcia i komfortu.
  4. Funkcja autokonturu, czyli jednoczesna regulacja sekcji nóg i oparcia, wspierająca naturalną postawę ciała.

Łóżko nie jest wyposażone w funkcję pozycji Trendelenburga oraz antytrendelenburga. Kontrola nad wszystkimi funkcjami jest prosta i intuicyjna dzięki zastosowaniu pilota, co znacznie ułatwia korzystanie z łóżka zarówno pacjentom, jak i personelowi opiekuńczemu.

Regulacje łóżka 526 II

Barierki boczne i wysięgnik

Barierki boczne i centralnie umieszczony wysięgnik znacznie zwiększają bezpieczeństwo i komfort użytkowania łóżka, minimalizując ryzyko upadku podczas wstawania. Wysięgnik, zdolny do wytrzymywania obciążenia do 80 kg, umieszczony nad sekcją oparcia, oferuje pacjentom łatwo dostępne wsparcie, ułatwiając bezpieczne podnoszenie się i przemieszczanie. Łóżko wyposażone jest w łatwo opuszczane barierki boczne, które zwiększają bezpieczeństwo pacjenta. Obsługa barierek jest intuicyjna, dzięki wygodnym przyciskom. Barierki te posiadają dodatkową funkcję – możliwość umieszczenia na nich specjalnej podstawki, przypominającej tablet, co stanowi praktyczne rozwiązanie zarówno do spożywania posiłków, jak i może służyć jako podstawka pod laptopa czy książkę, zwiększając tym samym funkcjonalność łóżka.

barierki i wysięgnik do łóżka Elbur 526 II

Siłowniki firmy LINAK

Siłowniki użyte w łóżku rehabilitacyjnym pochodzą od renomowanego producenta LINAK, co gwarantuje ich wysoką jakość i niezawodność. Bezpieczeństwo użytkowania łóżka jest zapewnione dzięki zastosowaniu niskiego napięcia pracy siłowników, ograniczonego do bezpiecznego zakresu 12-24 V. Firma LINAK, będąca dostawcą tych siłowników, zaimplementowała specjalny zasilacz, który redukuje napięcie prądu do poziomu bezpiecznego dla użytkownika, zapewniając tym samym ochronę przed potencjalnym ryzykiem porażenia elektrycznego. Dzięki temu łóżko rehabilitacyjne jest nie tylko funkcjonalne, ale także bezpieczne w codziennym użytkowaniu.

Pilot do łóżka Elbur

Kolorystyka standardowa:

Buk Ciemny C-1

Buk Jasny C-2

Kolorystyka niestandardowa:

Klon C-5

Akacja C-6

Dąb Grande

Orzech C-8

Dąb Sonoma C-153

Kolorystyka niestandardowa może wydłużyć czas realizacji o 1-2 tygodni.

Dane techniczne łóżka Elbur PB 526 II (140x200 cm)

  • Regulacja segmentu oparcia pleców: 0 ÷ 70°
  • Regulacja segmentu oparcia podudzi: 0 ÷ 20°
  • Zmiana wysokości leża za pomocą silników elektrycznych: 39 ÷ 80 cm
  • Wymiary leża: 140 x 200 cm
  • Wymiary zewnętrzne: 152 x 207 cm
  • Długość segmentu oparcia pleców: 80 cm
  • Maksymalna waga użytkownika: 165 kg
  • Bezpieczne obciążenie robocze: 200 kg
  • Ciężar całkowity: ok. 151,2 kg

Gwarancja: 24 miesiące

Instrukcja obsługi i montażu

*Zdjęcie poglądowe, łóżko PB 526 II w szerokości 140 cm wyposażone jest tylko w leże metalowe. 

WAŻNE: Zdjęcia stanowią poglądową wizualizację produktu. Rzeczywista kolorystyka poszczególnych elementów produktu ze względu na rodzaj materiału może różnić się od siebie.

WAŻNE: Leże łóżka rehabilitacyjnego jest kompatybilne tylko z materacami piankowymi o specjalnie zmniejszonej długości i szerokości. Grubość materaca nie powinna przekraczać 15 cm ze względu na regulacje sekcji leża oraz wysokość barierek bocznych zabezpieczających pacjenta przed upadkiem.

Parametry produktu

Szerokość i długość leża 140 x 200 cm
Całkowite wymiary zewnętrzne 154 x 208 cm
Zakres wysokości 39 do 80 cm
Typ leża Leże metalowe
Maksymalne obciążenie 165 kg

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Może Cię zainteresować

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Producenci
więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony

Jaki materac do łóżka?

Jaki materac do łóżka rehabilitacyjnego?

Wybór odpowiedniego materaca to druga najważniejsza decyzja jaką trzeba podjąć podczas zakupu łóżka rehabilitacyjnego. Typ i rodzaj materaca jaki powinniśmy wybrać uzależniony jest od indywidualnych potrzeb i wymagań użytkownika. Zapoznaj się z informacjami i dowiedz jaki materac wybrać.

Materac podkładowy

Materac podkładowy

Podstawowe, piankowe materace do łóżek rehabilitacyjnych, nie mają właściwości dla profilaktyki przeciwodleżynowej. Brak jest również wentylacji dzięki kanałom powietrznym. Zalecany maksymalny czas spędzany na samym materacu to maksymalnie 8h/dziennie. Stosowane są głównie jako materace podkładowe pod materace zmiennociśnieniowe.

 Profilaktyka przeciwodleżynowa brak
 Czas spędzany na materacu zalecany maksymalnie do 8 h/dziennie
 Wentylacja materaca brak

Materac profilaktyczny Funke HF Plus

Materac profilaktyczny

Piankowe materace do łóżek rehabilitacyjnych z funkcją przeciwodleżynową do II/III stopnia profilaktyki przeciwodleżynowej w IV stopniowej skali EPUAP. Materace są wentylowane za pomocą kanałów powietrznych umieszczonych pomiędzy warstwami materaca lub na jego powierzchni. Materace profilaktyczne są zawsze wyposażone w miękkie pokrowce medyczne paroprzepuszczalne i nieprzemakalne – które dodatkowo ograniczają ryzyko otarć. Zalecany maksymalny dzienny czas spędzany na materacu wynosi 16 godzin. Oprócz funkcji przeciwodleżynowej są to bardzo wygodne materace do spania.

 Profilaktyka przeciwodleżynowa do II/III stopnia profilaktyki odleżyn w IV stopniowej skali EPUAP
 Czas spędzany na materacu zalecany maksymalnie do 16 h/dziennie
 Wentylacja materaca dzięki strukturze zewnętrznych lub wewnętrznych kanałów powietrznych

Materac przeciwodleżynowy Funke HF II

Materac przeciwodleżynowy

Piankowe materace do łóżek rehabilitacyjnych, wykonane z pianki o różnej gęstości z funkcją przeciwodleżynową do III/IV stopnia odleżyn w IV stopniowej skali EPUAP. Materace posiadają kanały powietrzne w strukturze wewnętrznej materaca lub na zewnątrz. Stosowane mogą być do opieki całodobowej 24 h na dobę. Wyposażone są w bardzo miękkie, paroprzepuszczalne a nieprzemakalne pokrowce medyczne, ograniczające ryzyko otarć. Są to bardzo wygodne materace, na których bardzo wygodnie się śpi.

 Profilaktyka przeciwodleżynowa do III/IV stopnia profilaktyki odleżyn w IV stopniowej skali EPUAP
 Czas spędzany na materacu zalecany do 24 h/dziennie spędzany na łóżku
 Wentylacja materaca dzięki strukturze zewnętrznych lub wewnętrznych kanałów powietrznych

Materac zmiennociśnieniowy

Materace zmiennociśnieniowe, które mogą być stosowane do I/II stopnia odleżyn w IV-stopniowej skali EPUAP. Wyposażone są w kompresor, który zmienia ciśnienia materaca w zakresie odpowiadającym 3,35% - 13% ciśnienia atmosferycznego. Materace zmiennociśnieniowe są przez to bardzo miękkie, dlatego konieczne jest dodatkowe zastosowanie materaca podkładowego. Właściwości przeciwodleżynowe polegają na cyklicznych zmianach ciśnienia, przez co pacjent zmienia pozycja na łóżku rehabilitacyjnym. Stosowane są w stosunku do pacjentów stale leżących.

 Profilaktyka przeciwodleżynowa do I/II stopnia profilaktyki odleżyn w IV stopniowej skali EPUAP
 Czas spędzany na materacu zalecany do 24 h/dziennie spędzany na łóżku
 Wentylacja materaca dzięki sekwencyjnej zmianie ciśnienia materaca i mechanicznemu zmienianiu pozycji pacjenta za pomocą różnicy ciśnień
Sklep internetowy Shoper Premium