Łóżko rehabilitacyjne Taurus Low z leżem metalowym

Łóżko rehabilitacyjne TAURUS LOW
  • promocja
Dostępność: dostępny na zamówienie
WYSYŁKA: 14 dni + DOSTAWA GRATIS
Cena brutto: 3 490,00 zł 3 726,00 zł 3490.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni
* - Pole wymagane
Ocena: 0
Kod produktu: TR/M/LOW

Opis produktu

 Łóżko rehabilitacyjne Taurus LOW

Cechy charakterystyczne Taurus Low

Taurus Low z leżem metalowym jest podstawowym modelem niskiego (regulacja 20-60 cm) łóżka o obniżonej wysokości z serii Taurus. Od modelu bardziej rozbudowanego, czyli Taurus Low Lux odróżnia się tym, że nie ma zabudowanych szczytów, przez co siłowniki są na wierzchu. Jest przez to tańsze. Posiada jednak ten sam mechanizm – pozwala osobom o niższym wzroście (poniżej 165 cm) na pełne korzystanie z dobrodziejstwa łóżka elektrycznego.

Dla wzrostu poniżej 165 cm

Wskazany wzrost poniżej 165 cm ma znaczenie nie tylko w przypadku osoby niepełnosprawnej, lecz także w przypadku jego opiekuna. Standardowe łóżko o regulacji w zakresie 40-80 cm dla osób o niskim wzroście będzie zbyt wysokie, utrudniając przysiadanie na krawędzi łóżka i przesiadanie się na wózek inwalidzki. Podczas spania bez założonych barierek zabezpieczających, obniżenie łóżka do minimalnego poziomu niweluje również konsekwencje upadku.

Pozycja Trendelenburga z manewrem Valsalvy

Pozycja lecznicza Trendelenburga wraz z manewrem Valsalvy, określanym jako zmodyfikowany manewr Valsalvy, wykorzystana jest również do kardiowersji częstoskurczu nadkomorowego. Manewr Valsavy polega na wydmuchiwaniu powietrza z płuc przy zamkniętych ustach i skrzydełkach nosa. Pozycja Trendelenburga, gdzie głowa jest poniżej poziomu nóg wzmaga działanie tego menewru, pozwala uspokoić i wyrównać szybki rytm serca.

Łatwo zmywalne leże metalowe

Proszkowo zabezpieczone leże metalowe jest łatwe w utrzymaniu czystości. Powierzchnia jest zmywalna i bezporowa co umożliwia dokładne pozbycie się wszelkich zanieczyszczeń.

Opcja przedłużenia łóżka o 20 cm

Łóżko ortopedyczne Taurus posiada opcję przedłożenia. Opcja przedłużenia w dowolnym późniejszym terminie umożliwia zwiększenie długości do 220 cm. Zestaw przedłużający zawiera dłuższe barierki boczne oraz wypełniającą 20 cm część leża.

 Bogata kolorystyka 

Kolorystyka - łóżko regulowane

Kolory standardowe: Buk SE i Dąb Jasny. Pozostałe kolory są dostępne za dopłatą 160 zł. Termin realizacji zamówień w kolorach niestandardowych wynosi do 21 dni.

 Kompletne wyposażenie 

 barierki boczne do łóżka

Zabezpieczające boczne barierki są zaokrąglone – przez co zabezpieczają przed skaleczeniem się przez osobę niepełnosprawną lub opiekuna. Ich zaokrąglone przekroje poprzeczne powodują, że barierki są bezpieczne i przyjemne w użytkowaniu łóżka rehabilitacyjnego.

wysięgnik z uchwytem do łóżka

Uchwyt na wysięgniku do łóżka oprócz trójkątnego kształtu stabilizującego nacisk został wykonany z profilowanego tworzywa sztucznego. Profilowany uchwyt posiada ergonomiczne wgłębienia znacznie ułatwiające chwytanie. Wygodna rękojeść stabilnie i bezpiecznie leży w dłoni. 

pilot sterujący do lóżka

Pilot do regulacji funkcji w łóżku posiada specjalnych uchwyt dostosowany do barierek bocznych łóżka. Za pomocą zastosowanego uchwytu w łatwy sposób możemy zawiesić pilot na prawej lub lewej barierce. Takie rozwiązanie zapewnia łatwy i szybki dostęp do zmiany pozycji i wysokości.

Siłowniki do łóżek elektrycznych

Siłowniki firmy DEWERT posiadają zabezpieczenie przed przegrzaniem. Jeśli siłownik jest nadmiernie eksploatowany po prostu się wyłącza. Należy odczekać wtedy kilkanaście minut. Takie rozwiązanie zapewnia długą żywotność siłownika i samego łóżka rehabilitacyjnego.

 Dane techniczne 

  • Wymiary zewnętrzne łóżka: 105 x 214 cm
  • Wymiary leża: 90 x 200 cm
  • Elektryczna regulacja wysokości leża w zakresie: 200 mm - 600 mm
  • Regulacja segmentu oparcia pleców- zagłówek łóżka, w zakresie: 0-72 °
  • Regulacja segmentu oparcia uda: 0-40 °
  • Kąt przechyłu Trendelenburga: ok. 0 - 15°
  • Kąt przechyłu anty-Trendelenburga: ok. 0 - 15°
  • Bezpieczne obciążenie robocze: 215 kg
  • Dopuszczalna waga pacjenta: 180 kg

Instrukcja obsługi w języku polskim

Gwarancja: 24 miesiące  

Parametry produktu

Regulacja Elektryczna
Typ leża Leże metalowe
Wymiary zewnętrzne 105 x 214 cm
Wymiary leża 90 x 200 cm
Pozycje Anty i Trendelenburga
Zakres wysokości 20 do 60 cm
Maksymalne obciążenie 180 kg

Warto dokupić

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl