Rotor rehabilitacyjny z biofeedbackiem SP 1100

Dostępność: wycofany z oferty
Cena brutto: 0,01 zł 0.01
bez kosztów dostawy
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: BTL
Kod produktu: SP-1100

Opis produktu

Profesjonalny rotor rehabilitacyjny do aktywnej i pasywnej terapii ruchowej kończyn dolnych i górnych z wykorzystaniem zaawansowanej technologii biofeedback.

Urządzenie posiada kontrola prędkości i oporu dostosowana do poziomu użytkownika, funkcję kontroli procesów zachodzących w organizmie — określa w procentach aktywność lewej i prawej strony oraz funkcję kontroli skurczu. Rotor umożliwia ćwiczenia w dwóch kierunkach obrotu pedałów. Rotor rehabilitacyjny został wyposażony w kolorowy ekran dotykowy. Podczas terapii ekran wskazuje: prędkość, wytrzymałość, czas, kierunek obrotów.

Funkcja kontroli procesów w organizmie

Funkcja ta pozwala na procentowe wskazanie siły mięśni prawej/lewej strony ciała w czasie wykonywania ćwiczeń. Ekran przestawia się automatycznie na tryb ćwiczeń, siła mięśni prawej i lewej strony ciała jest wykazana w procentach, ćwiczący widzi swoje możliwości, po zakończeniu ćwiczeń aktywnych ekran automatycznie powraca do trybu pasywnego.

Funkcja kontroli skurczu

W momencie wystąpienia skurczu pacjent nie jest w stanie sam rozluźnić mięśni. Urządzenie, po krótkim zatrzymaniu, zaczyna pracować w przeciwnym kierunku, tak aby pomóc rozluźnić mięśnie, a liczba skurczy zostanie wyświetlona na ekranie. Urządzenie wyposażone jest w automatyczny system wyłączania dla bezpieczeństwa użytkownika.

Komunikaty głosowe

Komunikaty głosowe mają zastosowanie przy rozpoczynaniu wykonywania ćwiczeń, ich zakończeniu oraz w przypadku wystąpienia anomalii.

Funkcja wskazania wyników ćwiczeń

Funkcja automatycznie pokazuje wyniki ćwiczeń: czas trwania, dystans, liczbę skurczy, wskaźnik aktywności ćwiczeń, ćwiczenia aktywne (dla lewej i prawej strony ciała).

Ćwiczenia w trybie pasywnym

Prędkość: kontroluje tempo ćwiczeń. Opór: kontroluje opór po przejściu na tryb aktywnych ćwiczeń, zakres ustawień to 1-15 Nm. Czas: kontroluje czas ćwiczeń w przedziale 1-99 minut. Kierunek obrotów: możliwość wyboru kierunku do przodu lub do tyłu.

Tryby ustawienia programu

Czas ćwiczeń: raz ustawiony czas ćwiczeń automatycznie ustawia się w trybie pasywnym. Siła skurczu: możliwość ustawienia siły skurczu na niską, średnią i wysoką. Kontrola skurczu: możliwość ustawienia obrotów do przodu lub do tyłu. Siła napędu: można ustawić siłę napędu na niską, średnią i wysoką. Jasność ekranu: możliwość ustawienia jasności ekranu.

Materiały do pobrania:
Menu Szukaj więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl