​Zalety‌ ‌elektrycznej‌ ‌regulacji‌ ‌w‌ ‌fotelach‌ ‌zabiegowych‌ ‌

0
​Zalety‌ ‌elektrycznej‌ ‌regulacji‌ ‌w‌ ‌fotelach‌ ‌zabiegowych‌ ‌

Fotele medyczne są podstawowym wyposażeniem każdego gabinetu i placówki medycznej. Pełnią istotną funkcję podczas wykonywania zabiegów. Możliwość ich regulacji znacząco ułatwia pracę personelowi medycznemu oraz zapewnia komfort i bezpieczeństwo pacjenta, nawet w przypadku kilkugodzinnego użytkowania.

Do czego służy regulacja?

Fotele zabiegowe spełniają niezwykle ważną funkcję. Możliwość ich odpowiedniego dopasowania do konkretnej osoby jest kluczowa. Właśnie dlatego każdy taki mebel musi posiadać regulację. To dzięki niej pacjent może wygodnie i bezpiecznie siedzieć. Nie wszystkie zabiegi przebiegają w krótkim czasie, część z nich wymaga kilkugodzinnego siedzenia np. podczas chemioterapii, czy dializ. W takiej sytuacji odpowiednio wyregulowany fotel będzie odgrywał istotną funkcję. To rozwiązanie pozwoli na uniknięcie bólu pleców, ramion, czy barków, a także zniweluje ryzyko drętwienia rąk, czy nóg. To również ważny aspekt dla personelu medycznego, który dzięki odpowiedniej regulacji może w komfortowych warunkach przeprowadzać zabiegi. Dobry fotel zabiegowy musi cechować się również uniwersalnością, wytrzymałością oraz wszechstronnym zastosowaniem. Dobrze, aby był sterowany za pomocą pilota np. nożnego. Takie rozwiązanie umożliwi dostosowanie odpowiedniego kąta oparcia bez użycia rąk. Dzięki temu zmiana jego wysokości jest możliwa podczas wykonywania zabiegu.

Fotel zabiegowy z hydrauliczną regulacją oparcia C4372

Fotel zabiegowy z hydrauliczną regulacją oparcia C4372

Dlaczego regulacja w fotelach zabiegowych jest istotna?

Fotele zabiegowe najczęściej wykorzystywane są w punktach i placówkach medycznych. Muszą one spełniać szereg wymagań. Najważniejszą ich cechą jest funkcjonalność. Wygodna konstrukcja znacząco przyczynia się do przeprowadzania krótkich i długich zabiegów. Zapewniony komfort służy nie tylko pacjentom, ale również personelowi medycznemu. Dodatkowo muszą być dostosowane do długotrwałej eksploatacji.
Prawidłowe przeprowadzenie badań lub zabiegu będzie możliwe wtedy, kiedy pacjent będzie czuł się komfortowo i bezpiecznie. Właśnie z tego względu fotele muszą posiadać możliwość regulacji tak, aby można je było dostosować do każdej osoby. Kluczowa jest możliwość odpowiedniego ustawienia oparcia, kąta pochylenia, czy wysokości siedziska. Wszystko to umożliwia dostosowanie komfortowej pozycji osoby poddawanej zabiegowi. Dodatkowym udogodnieniem będzie możliwość regulacji podłokietników. W pozycji półsiedzącej umożliwi to przybliżenie przedramion do oparcia.

Jakie są rozwiązania umożliwiające elektryczną regulację?

Fotele zabiegowe posiadają płynną regulację kąta oparcia. Takie rozwiązanie umożliwia ustawienie pacjenta w pozycji siedzącej, leżącej, a w razie konieczności nawet leżącej. Regulacja jest prosta i szybka w obsłudze. Pozwala to na komfortowe i bezpieczne przeprowadzenie zabiegów medycznych. W zależności od modelu danego fotela za jego regulację mogą odpowiadać: sprężyny gazowe, które są uruchamiane dźwignią ręczną, czy elektryczny siłownik liniowy. Sterowanie odbywa się za pomocą pilota nożnego, który jest bardzo wytrzymały. Część modeli posiada także siłownik firmy Hanning, który charakteryzuje się wysoką jakością i prostotą w użytkowaniu. Dodatkowo niektóre fotele posiadają siłownik hydrauliczny, dzięki czemu jego regulacja odbywa się w pełni manualnie. Sterowanie nie wymaga użycia prądu, więc jego dużą zaletą jest niezależność.

Fotel zabiegowy z hydrauliczną regulacją wysokości, dzielonym podnóżkiem i podłokietnikami C3767

Fotel zabiegowy z hydrauliczną regulacją wysokości, dzielonym podnóżkiem i podłokietnikami C3767

Jakie są zalety tego rozwiązania?

Fotele zabiegowe muszą być przede wszystkim bezpieczne, komfortowe i niezwykle funkcjonalne. Znajdują one zastosowanie nie tylko w placówkach medycznych, ale również gabinetach stomatologicznych, rehabilitacyjnych, czy w punktach poboru krwi. Dodatkowo swoją funkcję spełniają również w salonach urody. Odpowiednie ustawienie fotela jest niezwykle ważne, ponieważ znacząco przyczynia się do komfortu i bezpieczeństwa pacjenta. Nie wszystkie zabiegi przebiegają sprawnie i szybko. Część z nich wymaga dłuższego czasu jak np. dializy. W takich sytuacjach odpowiednio wyregulowany fotel będzie odgrywał kluczową rolę. Pacjenci różnią się od siebie wzrostem, wagą, czy posturą, dlatego ten mebel musi mieć możliwość dostosowania się do każdego z nich. Nowoczesne rozwiązania pozwalają na pełną elastyczność w tym zakresie. Komfort podczas badań, czy zabiegów musi być obustronny zarówno dla pacjenta, jak i personelu medycznego. Prawidłowe ustawienie fotela gwarantuje bezpieczne i sprawne przeprowadzanie procedury medycznej. Możliwość regulacji za pomocą pilota nożnego pozwala na zmianę ustawienia nawet w trakcie wykonywania zabiegu bez użycia rąk, co znacząco wpływa na higienę pracy personelu.

Pełna funkcjonalność foteli medycznych sprawia, że są one jednym z najważniejszych elementów wyposażenia placówek medycznych. Możliwość dostosowania ich do każdego pacjenta znacząco przyczynia się do komfortu i bezpieczeństwa wykonywanych zabiegów.

Komentarze do wpisu (0)

więcej więcej
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Producenci
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium