Dofinansowanie na zakup łóżka rehabilitacyjnego

SKORZYSTAJ Z DOFINANSOWANIA DO 95% NA ZAKUP ŁÓŻKA REHABILITACYJNEGO

Jesteś osobą niepełnosprawną? Czy wiesz, że przysługuje Ci dofinansowanie do 95% zakupu łóżka rehabilitacyjnego? Skorzystaj z naszej pomocy na każdym etapie.

Osoby niepełnosprawne (niezależnie od stopnia) mogą otrzymać dofinansowanie na zakup łóżka ze środków PFRON do 95% na likwidację barier technicznych. Przed zakupem łóżka należy złożyć wniosek o dofinansowanie do Starosty (PCPR) albo Prezydenta Miasta (MOPS). Wniosek można złożyć na formularzu przygotowanym przez MOPS/PCPR lub w formie indywidualnej (przygotowujemy takie wnioski nieodpłatnie). W obu przypadkach do wniosku należy dołączyć wystawioną przez nas ofertę cenową (fakturę PROFORMA).

Najważniejsze informacje

  • musisz posiadać orzeczenie o niepełnosprawności
  • do wniosku musisz dołączyć ofertę (fakturę PROFORMA)
  • dofinansowanie nie ma kryterium dochodowego
  • organ ma 30 dni na wydanie decyzji administracyjnej
  • zakupu łóżka dokonujesz po podpisaniu umowy

Otrzymaj indywidualną fakturę proforma

Tel.: 12 311 07 36 | E-mail: biuro@x-reh.pl

Nasza pomoc

Jeśli potrzebujesz pomocy ze względu na bariery biurokratyczne w PCPR/MOPS jak rzekomy brak środków o dofinansowanie, odmowa przyjęcia wniosku, rażąco niska kwota dofinansowania, brak reakcji organu po 30 dniach na złożony wcześniej wniosek lub dodatkowe wymogi biurokratyczne nie mające podstaw prawnych - skorzystaj z naszej pomocy w poniższych krokach.

KROK 1

Wybierz model łóżka lub skontaktuj się z naszym doradcą

Nasz doradca pomoże Ci wybrać odpowiedni model łóżka. Dostosowane do Twojej niepełnosprawności i indywidualnych potrzeb (aktywność, wiek, wzrost, waga, indywidualne potrzeby, regulacje, pozycje lecznicze, materac). Wybrany model łóżka można zmienić na każdym etapie.

tel.: +48 792 851 660 | jmanko@x-reh.pl

KROK 2

Skontaktuj się z naszym działem dofinansowań

Jako jedyni na rynku kompleksowo zajmujemy się dofinansowaniami. Zajmuje się tym nasz dział prawny. Potrzebujemy od Ciebie jedynie kilku informacji do przygotowania wniosku jak: kopia orzeczenia o niepełnosprawności, liczba osób w gospodarstwie domowym, dochody netto na osobę oraz informację na temat występujących barier.

tel.: +48 500 067 227 | dofinansowania@x-reh.pl

KROK 3

Odbierz od Nas gotowy wniosek o dofinansowanie

Na podstawie przesłanych informacji przygotujemy Ci indywidualny, gotowy do złożenia wniosek o dofinansowanie (ze wszelkimi załącznikami). Twój wniosek prześlemy Ci mailem wraz z instrukcją jego złożenia. Twoje zadanie to jedynie wydrukować wniosek i go złożyć.

KROK 4

Podpisz umowę o dofinansowanie lub odwołaj się

Po złożeniu wniosku organ ma 30 dni na wydanie decyzji administracyjnej. Po otrzymaniu decyzji o dofinansowaniu zostaje Ci tylko podpisanie umowy. W przypadku otrzymania decyzji odmownej nasz dział prawny przygotuje dla Ciebie odwołanie do SKO i poprowadzi sprawę do samego końca.

POMAGAMY W LIKWIDACJI BARIER

✔ Pomoc w uzyskaniu dofinansowania

Uzyskanie dofinansowania nie zawsze jest proste. Środki PFRON powinny być dostępne dla wszystkich potrzebujących. Naszym celem jest pomóc Państwu w zdobyciu środków na zakupów komfortowego łóżka rehabilitacyjnego w naszym sklepie, które podnosi jakość życia i likwiduje bariery techniczne.

✔ Pokonanie barier biurokratycznych

Pomagamy w pokonywaniu nie tylko barier technicznych ale i biurokratycznych – w czym się specjalizujemy. Zdajemy sobie sprawę, że organy często odmawiają dofinansowania, nie wydają decyzji administracyjnych oraz zasłaniają się rzekomym brakiem środków. Wszystkie te sytuacje mamy przepracowane.

✔ Pomoc na każdym etapie postępowania

Oferujemy realną pomoc na każdym etapie postępowania – przygotowując wnioski czy odwołania. Obligujemy organy do działania zgodnego z prawem w ramach obowiązujących przepisów. Do tej pory pomogliśmy bardzo wielu osobom, które bez naszej pomocy nie otrzymałyby należnego im wsparcia.

JAKIE ŁÓŻKO REHABILITACYJNE?

Odpowiednie łóżko powinno zostać dopasowane indywidualnie. Przy wyborze łóżka głownie mają znaczenie wiek, wzrost i waga użytkownika. Dla osób o większym wzroście np. proponujemy modele z 20 cm przedłużeniem leża a dla osób niskim wzroście modele obniżone do 20 cm (model standardowy można obniżyć do 40 cm), zakresy wysokości łóżek nie uwzględniają grubości materaca. Warto również pamiętać o wyborze odpowiedniego materaca, tutaj też decydują waga ale też aktywność czyli czas jaki spędzamy w łóżku. Wybór łóżka warto skonsultować telefonicznie.

Łóżko ortopedyczne

Łóżka z regulacją elektryczną 

Podstawowe łóżka rehabilitacyjne z elektryczną regulacją wysokości w zakresie od 40 do 80 cm. Warto zwrócić uwagę, że zakres regulacji podawany jest bez grubości materaca, który zwiększa wysokość o około 14 cm. Właściwe dopasowanie wysokości umożliwia poprawne wstawanie z łóżka (na pełną stopę). Zbyt wysokie łóżko może być barierą podczas wstawania.

Oprócz regulacji wysokości, każdy model posiada elektryczną regulację oparcia oraz regulację sekcji kolan i podudzi. W standardzie łóżka wyposażone są w wysięgnik, opuszczane barierki boczne oraz kółka z blokadą. Regulacje sterowane są za pomocą pilota.

 

Łóżka ortopedyczne

Łóżka obniżone z regulacją elektryczną 

Specjalnie obniżone łóżka rehabilitacyjne o komfortowym zakresie regulacji od 20 do 60 cm. Minimalna wysokość z materacem o grubości 14 cm będzie wynosić 34 cm. Obniżenie łóżka pozwala na dokładne dopasowanie wysokości do potrzeb użytkownika oraz sprzętu pomocniczego jak wózek inwalidzki czy podnośnik. Łóżka obniżone mimo zastosowanych barierek minimalizują skutki upadku. Regulacja do wysokości maksymalnej 60 cm ułatwia zabiegi pielęgnacyjne. 

Łóżka obniżone posiadają wszystkie niezbędne regulacje leża jak regulacja oparcia, sekcji kolan oraz możliwość regulacji do pozycji leczniczych Anty i Trendelenburga. Regulacje sterowane są za pomocą pilota.

 

Łóżko obrotowe Twist dofinansowanie

Łóżka obrotowe z funkcją fotela 

Specjalistyczne łóżka rehabilitacyjne z funkcją obrotu leża do pozycji fotela. Funkcja obrotu znacznie ułatwia wstawanie z łóżka oraz umożliwia przyjęcie naturalnej pozycji siedzącej. Łóżko przeznaczone jest dla osób, które ze względu na stan zdrowia nie mogą samodzielnie zmieniać pozycji. Łóżko obrotowe w wersji z pionizacją znacznie ułatwia wstawanie (poprzez wychylenie fotela do przodu).

Łóżka obrotowe standardowo wyposażone są w podstawowe regulacje, oparcia, sekcji kolan oraz pozycji Anty i Trendelenburga. Regulacje sterowane są za pomocą pilota.

 

Łóżko rehabilitacyjne 120 x 200 cm

Łóżka bariatryczne

Łóżka bariatryczne dostosowane zostały dla potrzeb osób o zwiększonej wadze. Szerokość leża łóżka bariatrycznego wynosi 120 cm a dzięki zastosowanej kolumnowej konstrukcji maksymalne obciążenie łóżka wynosi do 318 kg. Zwiększona szerokość leża zapewnia komfort. W łóżkach zostały zastosowane solidne barierki boczne zabezpieczające pacjenta. Łóżka dostępne są w wersji standardowej jak i obniżonej.

Łóżka bariatryczne posiadają wszystkie kluczowe funkcje łóżek rehabilitacyjnych – Trendelenburga, Antytrendelenburga, oraz Fowlera.

 

Łóżko medyczne dla dzieci

Łóżka rehabilitacyjne dla dzieci

Łóżka rehabilitacyjne dla dzieci i młodzieży posiadają specjalnie zmniejszone leże oraz wymiary sekcji. Łóżka medyczne dla dzieci odróżniają się od standardowych rozwiązań dla dorosłych. Ważnym elementem w łóżkach dla dzieci jest ich pogodna szata graficzna z przyjaznymi elementami, tak aby młody pacjent czuł się komfortowo. Kolejnym ważnym elementem jest bezpieczeństwo, łóżko chronią małego pacjenta przed upadkiem czy niepożądaną zmianą wysokości.

Łóżka dla dzieci w zależności od wersji posiadają regulację do pozycji Anty i Trendelenburga oraz wszystkie inne regulacje łóżka standardowego wraz z wysięgnikiem i barierkami bocznymi (potrójnymi lub podwójnymi).

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium