Dofinansowanie na zakup łóżka rehabilitacyjnego

SKORZYSTAJ Z DOFINANSOWANIA DO 95% NA ZAKUP ŁÓŻKA REHABILITACYJNEGO

Jesteś osobą niepełnosprawną? Czy wiesz, że przysługuje Ci dofinansowanie do 95% zakupu łóżka rehabilitacyjnego? Skorzystaj z naszej pomocy na każdym etapie.

Jaki wybrać wniosek o dofinansowanie?

JAKIE ŁÓŻKO REHABILITACYJNE?

Odpowiednie łóżko powinno zostać dopasowane indywidualnie. Przy wyborze łóżka głownie mają znaczenie wiek, wzrost i waga użytkownika. Dla osób o większym wzroście np. proponujemy modele z 20 cm przedłużeniem leża a dla osób niskim wzroście modele obniżone do 20 cm (model standardowy można obniżyć do 40 cm), zakresy wysokości łóżek nie uwzględniają grubości materaca. Warto również pamiętać o wyborze odpowiedniego materaca, tutaj też decydują waga ale też aktywność czyli czas jaki spędzamy w łóżku. Wybór łóżka warto skonsultować telefonicznie.

Łóżko ortopedyczne

Łóżka z regulacją elektryczną 

Podstawowe łóżka rehabilitacyjne z elektryczną regulacją wysokości w zakresie od 40 do 80 cm. Warto zwrócić uwagę, że zakres regulacji podawany jest bez grubości materaca, który zwiększa wysokość o około 14 cm. Właściwe dopasowanie wysokości umożliwia poprawne wstawanie z łóżka (na pełną stopę). Zbyt wysokie łóżko może być barierą podczas wstawania.

Oprócz regulacji wysokości, każdy model posiada elektryczną regulację oparcia oraz regulację sekcji kolan i podudzi. W standardzie łóżka wyposażone są w wysięgnik, opuszczane barierki boczne oraz kółka z blokadą. Regulacje sterowane są za pomocą pilota.

 

Łóżka ortopedyczne

Łóżka obniżone z regulacją elektryczną 

Specjalnie obniżone łóżka rehabilitacyjne o komfortowym zakresie regulacji od 20 do 60 cm. Minimalna wysokość z materacem o grubości 14 cm będzie wynosić 34 cm. Obniżenie łóżka pozwala na dokładne dopasowanie wysokości do potrzeb użytkownika oraz sprzętu pomocniczego jak wózek inwalidzki czy podnośnik. Łóżka obniżone mimo zastosowanych barierek minimalizują skutki upadku. Regulacja do wysokości maksymalnej 60 cm ułatwia zabiegi pielęgnacyjne. 

Łóżka obniżone posiadają wszystkie niezbędne regulacje leża jak regulacja oparcia, sekcji kolan oraz możliwość regulacji do pozycji leczniczych Anty i Trendelenburga. Regulacje sterowane są za pomocą pilota.

 

Łóżko obrotowe Twist dofinansowanie

Łóżka obrotowe z funkcją fotela 

Specjalistyczne łóżka rehabilitacyjne z funkcją obrotu leża do pozycji fotela. Funkcja obrotu znacznie ułatwia wstawanie z łóżka oraz umożliwia przyjęcie naturalnej pozycji siedzącej. Łóżko przeznaczone jest dla osób, które ze względu na stan zdrowia nie mogą samodzielnie zmieniać pozycji. Łóżko obrotowe w wersji z pionizacją znacznie ułatwia wstawanie (poprzez wychylenie fotela do przodu).

Łóżka obrotowe standardowo wyposażone są w podstawowe regulacje, oparcia, sekcji kolan oraz pozycji Anty i Trendelenburga. Regulacje sterowane są za pomocą pilota.

 

Łóżko rehabilitacyjne 120 x 200 cm

Łóżka bariatryczne

Łóżka bariatryczne dostosowane zostały dla potrzeb osób o zwiększonej wadze. Szerokość leża łóżka bariatrycznego wynosi 120 cm a dzięki zastosowanej kolumnowej konstrukcji maksymalne obciążenie łóżka wynosi do 318 kg. Zwiększona szerokość leża zapewnia komfort. W łóżkach zostały zastosowane solidne barierki boczne zabezpieczające pacjenta. Łóżka dostępne są w wersji standardowej jak i obniżonej.

Łóżka bariatryczne posiadają wszystkie kluczowe funkcje łóżek rehabilitacyjnych – Trendelenburga, Antytrendelenburga, oraz Fowlera.

 

Łóżko medyczne dla dzieci

Łóżka rehabilitacyjne dla dzieci

Łóżka rehabilitacyjne dla dzieci i młodzieży posiadają specjalnie zmniejszone leże oraz wymiary sekcji. Łóżka medyczne dla dzieci odróżniają się od standardowych rozwiązań dla dorosłych. Ważnym elementem w łóżkach dla dzieci jest ich pogodna szata graficzna z przyjaznymi elementami, tak aby młody pacjent czuł się komfortowo. Kolejnym ważnym elementem jest bezpieczeństwo, łóżko chronią małego pacjenta przed upadkiem czy niepożądaną zmianą wysokości.

Łóżka dla dzieci w zależności od wersji posiadają regulację do pozycji Anty i Trendelenburga oraz wszystkie inne regulacje łóżka standardowego wraz z wysięgnikiem i barierkami bocznymi (potrójnymi lub podwójnymi).

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium