Łóżko rehabilitacyjne obrotowe Apollo Saturn z funkcją fotela i pionizacji

Dostępność: dostępny
Wysyłka w: 7 dni
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena brutto: 15 490,00 zł 15490.00
zawiera 8.00% VAT
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
* - Pole wymagane

Opis produktu

WYPOSAŻENIE W CENIE PODSTAWOWEJ:

 • Wysięgnik z uchwytem ułatwiający wstawanie
 • Barierki boczne - komplet 6 szt.
 • Uchwyty fotela - 2 szt.
 • Leże metalowe
 • Pilot do regulacji wszystkich funkcji łóżka
 • Zestaw przedłużający wraz z materacem
 • Instrukcja montażu i obsługi

WYPOSAŻENIE DODATKOWE - OPCJE ZA DOPŁATĄ:

 • Materac pasywny przeciwodleżynowy VISCO HR
 • Materac pasywny przeciwodleżynowy VISCO HR + Materac MAT X3
 • Stolik przyłóżkowy L-STYLE

Obciążenie do 180 kg – duża wytrzymałość

Maksymalne obciążenie łóżka to aż 180 kg. Łóżko zostało wykonane z solidnych metalowych profili (łącznie z metalowymi barierkami). Zapewnia to bardzo wysoką stabilność łóżka oraz jego wytrzymałość. Zasadniczo cała konstrukcja nośna łóżka wykonana jest z metalu. Tak wysokie dopuszczalne obciążenie jest wręcz niespotykane przypadku łóżek obrotowych (standardem jest obciążenie 120 kg).

Zestaw przedłużający w standardzie

Unikatową cechą łóżka jest opcja przedłużenia łóżka w standardzie. Standardowy wymiar leża łóżka (wewnętrznej części) wynosi 198 x 88 cm, jednak istnieje możliwość jego łatwego przedłużenia do 210x88 cm. W tym celu wystarczy zamocować mocowanie szczytu łóżka na dalszej blokadzie. Jest to szczególnie pomocne w przypadku pacjentów o wyższym wzroście. Po przedłużeniu łóżka wyżsi pacjenci (180-195 cm wzrostu) nie powinni dotykać stopami frontu łóżka rehabilitacyjnego. Zestaw posiada przedłużenia barierek bocznych, leża oraz przedłużenie części materaca od strony stóp.

Łagodna pionizacja – łagodne kąty zgięcia (oparcie: 50° podudzia: 28°)

Ogromną zaletą łóżka medycznego z funkcją fotela i pionizacji Apollo Saturn jest łagodna pionizacja. Ustawienie łóżka do pozycji fotela oraz korzystanie z pionizacji wymaga podniesienia sekcji nóg oraz sekcji oparcia i wykonania prostopadłego do łóżka obrotu. Niezwykle istotne dla pacjenta jest aby pozycja zgięcia była jak najłagodniejsza. W przypadku pacjentów z urazami kręgosłupa lub też problemami z jamą brzuszną zbyt mocne zgięcie powoduje dyskomfort a czasem nawet ból. Dlatego też przypadku łóżka Apollo Saturn, obrót wykonywany jest w pozycji bez maksymalnego podniesienia sekcji nóg oraz sekcji pleców. Podczas obrotu oparcie podnoszone jest tylko do 50°, natomiast sekcja nóg do 28°).

Łatwość obsługi - tylko jeden pilot do obsługi 

Najnowsza wersja łóżka rehabilitacyjnego Apollo Saturn wyposażona jest tylko w jeden pilot do obsługi wszystkich funkcji. Ma to ogromny wpływ na łatwość obsługi łóżka. Pozwala to na obsługę łóżka nawet bezpośrednio przez pacjenta (jeśli jego stan zdrowia na to pozwala).

Obsługa łóżka jednym pilotem jest o wiele łatwiejsza niż posługiwanie się dwoma pilotami do różnych funkcji. Pilot posiada szybką dotykową blokadę funkcji za pomocą kluczyka magnetycznego - wystarczy przyłożyć kluczyk do pilota i nastąpi blokada funkcji.

Pilot do łóżka medycznego Linak

Estetyka - zabudowane podwójne fronty (jeden wysuwa się z drugiego)

Zaletą łóżka Apollo Saturn jest niewątpliwie jego estetyka i domowy wygląd. Siłowniki łóżka są zabudowane frontami a podczas podnoszenia łóżka podwójne fronty osłaniają elementy mechaniczne (siłowniki) łóżka. Dzięki temu łóżko ma domowy i estetyczny wygląd.

Wysokiej jakości materac z pianki VISCO i HR

Specjalny materac do łóżka obrotowego Apollo Saturn wykonany jest z wysoko sprężystej pianki medycznej HR (dół materaca) a jego wierzchnia warstwa wykonana jest z tzw. pianki memory (wiskoelastycznej). Dodatkowo wierzchnia warstwa pianki posiada specjalną, gofrowaną strukturę, która redukując nacisk ma właściwości przeciwodleżynowe.

Materac został specjalnie dopasowany do konstrukcji łóżka. Posiada 3-częściową strukturę oraz pasy mocujące do leża łóżka tak aby podczas regulacji nie zsuwał się. Materac jest dostarczany w dwóch długościach z przedłużeniem lub bez przedłużenia.

Materac Apollo Saturn
Uchwyty fotela Apollo Saturn

Szerokie uchwyty fotela z drewnianym oparciem pełniące też rolę barierek

Istotną cechą obrotowego łóżka rehabilitacyjnego z funkcją fotela i pionizacji Apollo Saturn są funkcjonalne, szerokie uchwyty fotela z szerokim drewnianym oparciem. Wskazane uchwyty fotela pełnić mogą również funkcję barierek podczas leżenia pacjenta (pełnią bowiem funkcje barierek podczas korzystania z funkcji fotelach oraz pionizacji). Uchwyty fotela posiadają łatwe mocowanie oraz możliwość pełnej blokady poprzez śruby mocujące. Drewniane oparcia są miłe i przyjemne w dotyku. 

Leże metalowe – wytrzymałość i łatwość dezynfekcji 

Leże łóżka obrotowego z funkcją fotela i pionizacji jest w całości wykonane z metalu i pokryte naelektryzowaną powłoką proszkową w wysokiej temperaturze. Wytworzona w ten sposób nieporowata powłoka na metalowej konstrukcji zapewnia wysoką wytrzymałość oraz łatwość dezynfekcji (w tym przeciwko wirusowi SARS-CoV-2). W przypadku leża metalowego dezynfekcja jest łatwa i w ogóle możliwa do przeprowadzenia (w przypadku leża drewnianego nie ma możliwości przeprowadzenia skutecznej dezynfekcji).

Potrójne barierki metalowe – zabezpieczenie przed wypadnięciem

Istotną cechą łóżka medycznego z funkcją fotela i pionizacji są potrójne metalowe barierki do złudzenia imitujące drewno. Potrójne barierki wykonane z aluminium (pokryte powłoką imitującą drewno) są lekkie i w najwyższym możliwym stopniu zabezpieczają pacjenta przed wypadnięciem z łóżka. Standardowo łóżka rehabilitacyjne wyposażone są w podwójne drewniane barierki natomiast łóżko Apollo Saturn posiada zwiększony standard zabezpieczenia pacjenta przed ryzykiem wypadnięcia z łóżka – poprzez wskazane potrójne aluminiowe barierki. Powłoka barierek jest całkowicie kompatybilna z kolorystyką frontów łóżka.

Potrójne barierki boczne Apollo Saturn

Możliwość samodzielnej zmiany kierunku obrotu – brak konieczności deklaracji przy zakupie

Łóżko obrotowe posiada możliwość samodzielnej zmiany kierunku obrotu fotela (w sposób szczegółowo opisany w instrukcji łóżka). Powoduje to, iż nie ma konieczności wyboru konkretnego kierunku obrotu łóżka już przy zakupie. W przypadku zmiany położenia łóżka istnieje możliwość zmiany kierunku obrotu fotela łóżka.

Siłowniki Linak® – renomowany producent siłowników medycznych

Łóżko wyposażone jest w siłowniki renomowanej firmy Linak – specjalizującej się w siłownikach medycznych. Firma Linak posiada w Polsce szerokie przedstawicielstwa, przez co serwis i dostępność siłowników są łatwo dostępne. Siłowniki Linak charakteryzują się także wysoką wytrzymałością przez co zapewniają długą żywotność produktu. W przypadku zużycia siłownika istnieje możliwość jego łatwej i szybkiej wymiany.

SPECYFIKACJA TECHNICZNA

Wymiary:

 • Wymiary leża: 88 x 198 cm (88 x 210 cm z przedłużeniem)
 • Wymiary zewnętrzne: 105 x 219 cm (105 x 232 cm z przedłużeniem)

Regulacje elektryczne:

 • Regulacja wysokości: 48 – 88 cm
 • Regulacja oparcia: 0° - 72°
 • Regulacja sekcji uda 0° - 33°
 • Regulacja sekcji podudzi -35° do -10°
 • Regulacja obrotu leża: 90° (funkcja fotela)
 • Regulacja funkcji pionizacji: 0° - 30°
 • Regulacja funkcji antyTrendelenburga: ok. 0 - 15°

Gwarancja:

 • 24 miesiące gwarancja
 • Instrukcja obsługi i montażu

Parametry funkcji fotela i pionizacji:

 • Czas regulacji do funkcji fotela: 40 s.
 • Rekomendowana przestrzeń manewrowa: 120 cm
  (odległość od krawędzi łóżka)
 • Kąt sekcji oparcia podczas funkcji obrotu: 50°
 • Kąt sekcji uda podczas funkcji obrotu: 28°
 • Wysokość i kąt fotela podczas siadania / wstawania: 54 cm / 0° - 30°
  (wysokość uwzględnia materac)

Parametry wagowe:

 • Bezpieczne obciążenie robocze: 220 kg
 • Maksymalna waga użytkownika: 180 kg
 • Ciężar całkowity: 162 kg
  - Leże łóżka: 86 kg
  - Szczyt łóżka od strony nóg: 29 kg
  - Szczyt łóżka od strony głowy: 29 kg
  - Barierki boczne (6 szt.): 13 kg
  - Uchwyty fotela (2 szt.): 5 kg

DOFINANSOWANIE do 95%

Dofinansowanie z środków PFRON dla osób niepełnosprawnych nawet do 95 % wartości

Łóżko rehabilitacyjne z funkcją fotela i pionizacji ułatwia wstawanie – przez co służy do pokonania barier technicznych osób niepełnosprawnych. Zgodnie z § 13 ust. 4 rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej w sprawie określenia rodzajów zadań powiatu, które mogą być finansowane ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych tj. z dnia 11 czerwca 2015 r. dofinansowanie likwidacji barier technicznych „wynosi do 95% kosztów przedsięwzięcia, nie więcej jednak niż do wysokości piętnastokrotnego przeciętnego wynagrodzenia.”. Średnie miesięczne wynagrodzenie to circa 5’000 PLN a jego piętnastokrotność to 75’000 PLN – cena łóżka mieści się w tym limicie.

Przygotowujemy kompleksowo takie wnioski nieodpłatnie. Każdy przygotowany przez nas wniosek jest indywidualny. Do przygotowania wniosku potrzebujemy:

 • skanu orzeczenia o niepełnosprawności
 • zaświadczenie lekarskiego wg. wzoru (pobierz)
 • informacji ile osób tworzy gospodarstwo domowe z osobą niepełnosprawną (wystarczy informacja mailowa)
 • informacji ile jaki jest średni miesięczny dochód netto na osobę w tym gospodarstwie domowym przy uwzględnieniu średniej z ostatnich trzech miesięcy (wystarczy informacja mailowa)
 • informacji czy osoba niepełnosprawna w ciągu ostatnich 3 lat kalendarzowych korzystała z dofinansowania ze środków PFRON na pokonanie barier technicznych
 • dane kontaktowe: imię nazwisko, adres, numer telefonu

Prezentowane zdjęcia mają charakter poglądowy. Ze względu na technikę wyświetlania oraz warunki wykonywania zdjęć rzeczywisty wygląd produktów, w tym ich kolor, może różnić się od prezentowanego na stronie.

Parametry produktu

Typ leża Leże metalowe
Maksymalne obciążenie 180 kg

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Producenci
więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium