Łóżko rehabilitacyjne obrotowe TWIST z funkcją fotela

Dostępność: dostępny na zamówienie
WYSYŁKA: 14 dni + DOSTAWA GRATIS
Cena brutto: 8 800,00 zł 8800.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni
* - Pole wymagane
Ocena: 0
Kod produktu: TWIST/F

Opis produktu

Co charakteryzuje łóżko rehabilitacyjne obrotowe TWIST z funkcją fotela?

Jest to jedne z nielicznych na rynku łóżek z funkcją fotela. Na czym polega funkcja fotela w łóżku obrotowym TWIST? Funkcja fotela pozwala ustawić łóżko, obrócić leże łóżka za pomocą siłownika elektrycznego do funkcji fotela. Taka pozycja pozwala użytkownikowi łóżka na łatwiejsze z niego wstawanie, jak też układanie się na łóżku. Pozwala także na korzystanie z łóżka jak z fotela – poprzez przysiadywanie na nim. Nogi pacjenta znajdują się wtedy w pozycji siedzącej (na tradycyjnym łóżku możliwa jest jedynie pozycja leżąca, lub półleżąca tzw. Fowlera).

Pozycja siedząca ułatwia osobie z niepełnosprawnością przesiadanie się na wózek inwalidzki. Funkcja obrotu odbywa się automatycznie za pomocą siłownika elektrycznego sterowanego pilotem. Podstawowy model łóżka obrotowego TWIST nie posiada funkcji pionizacji – która polega na połączeniu funkcji SWING z funkcją fotela (posiada je Łóżko rehabilitacyjne obrotowe TWIST z funkcją fotela i pionizacji). Innymi słowy – funkcja fotela polega jedynie na ustawieniu leża łóżka do pozycji fotela, a pacjenta do pozycji siedzącej a funkcja pionizacji dodatkowo podnosi fotel, na którym siedzi osoba niepełnosprawna ułatwiając wstawanie.

Łóżko posiada specjalną barierkę zabezpieczającą, pozwalającą na przytrzymanie się podczas czynności przesadzania. Łóżko posiada do wyboru dwa kierunki obrotu leża – w lewo lub w prawo. Przed zakupem warto przemyśleć, w którym miejscu łóżko zostanie ustawione, aby jak najbardziej dostosować je do potrzeb osoby z niepełnosprawnością oraz jej opiekuna.

Trendelnburg na zapewnienie prawidłowej wentylacji płuc

Pozycja Antytrendelenburga to odwrotna pozycja Trendelenburga. Głowa i część tułowia znajduje się powyżej poziomu nóg, to pozycja lecznicza i drenażowa. Podczas długotrwałego przebywania na łóżku w jednej pozycji konieczne są zmiany, przemieszczanie się na łóżku, co pozwala na zapewnienie prawidłowej wentylacji płuc oraz krążenia.

Funkcja fotela

Unikamy dzięki temu powstawaniu odleżyn ale też mobilizujemy chorego do zwiększenia codziennej aktywności ruchowej. Częsta zmiana pozycji wspomaga rehabilitacje osoby niepełnosprawnej i wpływa pozytywnie na powrót do zdrowia. Za pomocą pilota sprawnie zmienimy pozycję leżąca na funkcje fotela, z opuszczonymi nogami. Czyni to chorego bardziej samodzielnym i uniezależnia od pomocy drugiej osoby. Uniesienie i zamiana łóżka do pozycji fotelowej przesuwa środek ciężkości ciała a przez to ułatwia wstawanie.

Automatyczna funkcja obrotu

Ustawienie w pozycji siedzącej ułatwia elektryczna funkcja automatycznego obrotu całego łóżka prostopadle. Istnieje również możliwość zmiany wysokości całego łóżka. Pozwala to wstać pacjentowi z wyższej pozycji siedzącej lub ułatwia przesadzanie na wózek.  Pomoc choremu przy codziennych czynnościach ogranicza się wtedy do ewentualnej asekuracji podczas wstawanie. Unikamy tym samym obciążania opiekuna fizycznie.

Pomoc przy wstawaniu

Dzięki dwóm zupełnie nowym funkcjom w łóżkach rehabilitacyjnych z serii TWIST istnieje możliwość ustawienia łóżka ukośnie. Ustawienie takie ułatwi osiągniecie pozycji drenażowych jeśli pacjent ma problemy z układem oddechowym oraz zaleganiem wydzielin w płucach chorego.

Łóżka posiadają funkcje Trendelnburga i Antytrendelenburga – pochylanie całego łóżka głową lub nogami w dół. Eliminuje to problem podkładania poduszek pod kończyny pacjenta, ułatwia także utrzymanie optymalnej pozycji podczas jedzenia, czytanie czy oglądania telewizji a nawet rozmowy z inną osobą.  Uniesienie nóg eliminuje obrzęki, poprawia krążenie i zdecydowanie relaksuje. 

Maksymalne odciążenie wysięgnika łóżkowego wynosi aż 80 kg co oznacza że nawet pacjenci o wyższej wadze mogą zmniejszać obciążenie ciała. Odciążenie zależne jest tylko i wyłącznie od indywidualnej siły mięśni.

Pilot ze względu na duży zasięg wyposażony jest w dość długi i elastyczny przewód. Łóżko posiada specjalne uchwyty zapobiegające zakleszczeniu lub przecięciu przewodów podczas regulacji. Prawidłowe zamocowanie przewodu pilota gwarantuje jego bezpieczeństwo.

Barierki do łóżka dla seniora znajdujące się w zestawie zabezpieczają przed możliwym upadkiem z łóżka. System zatrzasków zastosowany w szczytach łóżka uniemożliwia samoistne złożenie barierek. Barierki mogą zostać opuszczone jedynie przez opiekuna.

Dane techniczne

Wymiary zewnętrzne łóżka:

  • długość całkowita: 2150 mm
  • szerokość całkowita: 1020 mm

Wymiary leża:

  • szerokość: 900 mm
  • długość: 2000 mm

Kółka jezdne:

  • 100 mm – w standardzie z hamulcem

Obciążenie:

  • Bezpieczne obciążenie robocze 215 kg
  • Dopuszczalna waga pacjenta 120 kg

Zasilanie sieciowe 230V 50/60 Hz

Instrukcja obsługi w języku polskim

Gwarancja: 24 miesiące

Parametry produktu

Regulacja Elektryczna
Typ leża Leże metalowe
Wymiary zewnętrzne 102 x 215 cm
Wymiary leża 90 x 200 cm
Pozycje Anty i Trendelenburga
Zakres wysokości 40 do 80 cm
Maksymalne obciążenie 135 kg
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl