Łóżko rehabilitacyjne obrotowe TWIST z funkcją fotela

WYSYŁKA: 14 dni + DOSTAWA GRATIS
Cena brutto: 8 800,00 zł 8800.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis produktu

Łóżka rehabilitacyjne z serii TWIST zostały zaprojektowane tak, aby zapewnić osobom przebywającym w pozycji leżącej przez większość doby maksymalną wygodę. Łóżko TWIST jest modelem bardzo innowacyjnym, posiada zaawansowane funkcje, które zdecydowanie ułatwiają codzienna opiekę nad osobami chorymi i spełniają oczekiwania najbardziej wymagających klientów. Zadowolenie i satysfakcja z użytkowania powoduje lepsze samopoczucie.

Łóżko rehabilitacyjne TWIST jest bardzo estetycznie wykonane, z dbałością o najmniejsze szczegóły, co nadaje przyjazny charakter i sprawia, że łóżko dobrze komponuje się w środowisku domowym z każdym rodzajem wnętrza. Łóżko z serii TWIST posiada elektryczny napęd, sterowane jest za pomocą pilota. Pozwala to na szybką i bardzo łatwą zmianę pozycji.

FUNKCJA FOTELA

Unikamy dzięki temu powstawaniu odleżyn ale też mobilizujemy chorego do zwiększenia codziennej aktywności ruchowej. Częsta zmiana pozycji wspomaga rehabilitacje osoby niepełnosprawnej i wpływa pozytywnie na powrót do zdrowia. Za pomocą pilota sprawnie zmienimy pozycję leżąca na funkcje fotela, z opuszczonymi nogami. Czyni to chorego bardziej samodzielnym i uniezależnia od pomocy drugiej osoby. Uniesienie i przechylenie łóżka w pozycji fotelowej przesuwa środek ciężkości ciała a przez to ułatwia wstawanie.

AUTOMATYCZNA FUNKCJA OBROTU

Ustawienie w pozycji siedzącej ułatwia elektryczna funkcja automatycznego obrotu całego łóżka prostopadle. Istnieje również możliwość zmiany wysokości całego łóżka. Pozwala to wstać pacjentowi z wyższej pozycji siedzącej lub ułatwia przesadzanie na wózek.  Pomoc choremu przy codziennych czynnościach ogranicza się wtedy do ewentualnej asekuracji podczas wstawanie. Unikamy tym samym obciążania opiekuna fizycznie.

POMOC PRZY WSTAWANIU

Dzięki dwóm zupełnie nowym funkcjom w łóżkach rehabilitacyjnych z serii TWIST istnieje możliwość ustawienia łóżka ukośnie. Ustawienie takie ułatwi osiągniecie pozycji drenażowych jeśli pacjent ma problemy z układem oddechowym oraz zaleganiem wydzielin w płucach chorego.

Łóżka posiadają funkcje Trendelnburga i Antytrendelenburga – pochylanie całego łóżka głową lub nogami w dół. Eliminuje to problem podkładania poduszek pod kończyny pacjenta, ułatwia także utrzymanie optymalnej pozycji podczas jedzenia, czytanie czy oglądania telewizji a nawet rozmowy z inną osobą.  Uniesienie nóg eliminuje obrzęki, poprawia krążenie i zdecydowanie relaksuje. 

W wyposażeniu łóżka rehabilitacyjnego znajduje się funkcjonalny i wytrzymały wysięgnik z uchwytem, za pomocą którego pacjent może zmieniać pozycję lub wstawać z łóżka. Wysięgnik w łatwy sposób można umiejscowić z prawej lub z lewej strony łóżka.

Zwiększa bezpieczeństwo i chroni pacjenta przed niepowołaną zmianą wysokości. Pilot posiada przyciski do regulacji wysokości, oparcia, sekcji nóg oraz pozycji Trendelenburga i anty-Trendelenburga. Blokada odbywa się za pomocą specjalnego kluczyka dołączonego w zestawie z łóżkiem.

Wytrzymały system regulowanych poręczy bocznych podnosi komfort i bezpieczeństwo pacjenta. Regulowane są za pomocą wygodnych przycisków. Wytrzymałe poręcze boczne są jednym z najistotniejszych elementów łóżka rehabilitacyjnego. Barierki wyprodukowane zostały zgodnie z normą PN-EN 60601-2-52:2010.

Wymiary zewnętrzne łóżka:

  • długość całkowita: 2150 mm
  • szerokość całkowita: 1020 mm

Wymiary leża:

  • szerokość: 900 mm
  • długość: 2000 mm

Kółka jezdne:

  • 100 mm – w standardzie z hamulcem

Obciążenie:

  • Bezpieczne obciążenie robocze 215 kg
  • Dopuszczalna waga pacjenta 120 kg

Zasilanie sieciowe 230V 50/60 Hz

Instrukcja obsługi w języku polskim

Gwarancja: 24 miesiące

Parametry produktu

Regulacja Elektryczna
Typ leża Leże metalowe
Wymiary zewnętrzne 102 x 215 cm
Wymiary leża 90 x 200 cm
Pozycje Anty i Trendelenburga
Zakres wysokości 40 do 80 cm
Maksymalne obciążenie 135 kg
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl