Łóżko rehabilitacyjne obrotowe TWIST z funkcją fotela

Dostępność: dostępny
Wysyłka w: 21 do 41 dni
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena brutto: 12 035,00 zł
zawiera 8% VAT
12035.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
* - Pole wymagane
Ocena: 3.35512
Producent: GAMA
Kod produktu: TWIST/F

Opis produktu

WYPOSAŻENIE W CENIE PODSTAWOWEJ:

 • Wysięgnik z uchwytem ułatwiający wstawanie
 • Barierki boczne - komplet 4 szt.
 • Uchwyt fotela - 1 szt.
 • Leże drewniane
 • Pilot do regulacji funkcji łóżka
 • Instrukcja montażu i obsługi

WYPOSAŻENIE DODATKOWE - OPCJE ZA DOPŁATĄ:

 • Materac piankowy lub zmiennociśnieniowy z podkładowym
 • Prześcieradło nieprzemakalne
 • Lampka LED
 • Dodatkowy uchwyt fotela
 • Podstawka typu Tablet nakładana na barierki

Kierunek obrotu funkcji fotela określa się z pozycji osoby leżącej. Na powyższym zdjęciu znajduje się łóżko z kierunkiem regulacji w lewą stronę.

Co charakteryzuje łóżko rehabilitacyjne TWIST ?

Jest to jedne z nielicznych na rynku łóżek z funkcją fotela. Na czym polega funkcja fotela w łóżku obrotowym TWIST? Funkcja fotela pozwala ustawić łóżko, obrócić leże łóżka za pomocą siłownika elektrycznego do funkcji fotela. Taka pozycja pozwala użytkownikowi łóżka na łatwiejsze z niego wstawanie, jak też układanie się na łóżku. Pozwala także na korzystanie z łóżka jak z fotela – poprzez przysiadywanie na nim. Nogi pacjenta znajdują się wtedy w pozycji siedzącej (na tradycyjnym łóżku możliwa jest jedynie pozycja leżąca, lub półleżąca tzw. Fowlera).

Funkcja fotela i obrotu

Pozycja siedząca ułatwia osobie z niepełnosprawnością przesiadanie się na wózek inwalidzki. Funkcja obrotu odbywa się automatycznie za pomocą siłownika elektrycznego sterowanego pilotem. Podstawowy model łóżka obrotowego TWIST nie posiada funkcji pionizacji – która polega na połączeniu funkcji SWING z funkcją fotela (posiada je Łóżko rehabilitacyjne obrotowe TWIST z funkcją fotela i pionizacji). Innymi słowy – funkcja fotela polega jedynie na ustawieniu leża łóżka do pozycji fotela, a pacjenta do pozycji siedzącej a funkcja pionizacji dodatkowo podnosi fotel, na którym siedzi osoba niepełnosprawna ułatwiając wstawanie.

funkcja fotela

Boczny uchwyt fotela

Łóżko posiada specjalną barierkę (uchwyt, podłokietnik) zabezpieczającą, pozwalającą na przytrzymanie się podczas czynności przesadzania. Łóżko posiada do wyboru dwa kierunki obrotu leża – w lewo lub w prawo. Przed zakupem warto przemyśleć, w którym miejscu łóżko zostanie ustawione, aby jak najbardziej dostosować je do potrzeb osoby z niepełnosprawnością oraz jej opiekuna.

Standardowe barierki boczne

Barierki do łóżka Twist znajdujące się w zestawie zabezpieczają przed możliwym upadkiem z łóżka. System zatrzasków zastosowany w szczytach łóżka uniemożliwia samoistne złożenie barierek. Barierki mogą zostać opuszczone jedynie przez opiekuna.

Barierki boczne do łóżka Twist

Trendelnburg na zapewnienie prawidłowej wentylacji płuc

Pozycja Antytrendelenburga to odwrotna pozycja Trendelenburga. Głowa i część tułowia znajduje się powyżej poziomu nóg, to pozycja lecznicza i drenażowa. Podczas długotrwałego przebywania na łóżku w jednej pozycji konieczne są zmiany, przemieszczanie się na łóżku, co pozwala na zapewnienie prawidłowej wentylacji płuc oraz krążenia.

Pilot do zmiany pozycji i obrotu

Pilot ze względu na duży zasięg wyposażony jest w dość długi i elastyczny przewód. Łóżko posiada specjalne uchwyty zapobiegające zakleszczeniu lub przecięciu przewodów podczas regulacji. Prawidłowe zamocowanie przewodu pilota gwarantuje jego bezpieczeństwo.

Zalety funkcji fotela

Unikamy dzięki temu powstawaniu odleżyn ale też mobilizujemy chorego do zwiększenia codziennej aktywności ruchowej. Częsta zmiana pozycji wspomaga rehabilitacje osoby niepełnosprawnej i wpływa pozytywnie na powrót do zdrowia. Za pomocą pilota sprawnie zmienimy pozycję leżąca na funkcje fotela, z opuszczonymi nogami. Czyni to chorego bardziej samodzielnym i uniezależnia od pomocy drugiej osoby. Uniesienie i zamiana łóżka do pozycji fotelowej przesuwa środek ciężkości ciała a przez to ułatwia wstawanie.

Automatyczna funkcja obrotu

Ustawienie w pozycji siedzącej ułatwia elektryczna funkcja automatycznego obrotu całego łóżka prostopadle. Istnieje również możliwość zmiany wysokości całego łóżka. Pozwala to wstać pacjentowi z wyższej pozycji siedzącej lub ułatwia przesadzanie na wózek.  Pomoc choremu przy codziennych czynnościach ogranicza się wtedy do ewentualnej asekuracji podczas wstawanie. Unikamy tym samym obciążania opiekuna fizycznie.

Pomoc przy wstawaniu

Dzięki dwóm zupełnie nowym funkcjom w łóżkach rehabilitacyjnych z serii TWIST istnieje możliwość ustawienia łóżka ukośnie. Ustawienie takie ułatwi osiągniecie pozycji drenażowych jeśli pacjent ma problemy z układem oddechowym oraz zaleganiem wydzielin w płucach chorego.

Funkcje Trendelnburga i Antytrendelenburga

Łóżka posiadają funkcje Trendelnburga i Antytrendelenburga – pochylanie całego łóżka głową lub nogami w dół. Eliminuje to problem podkładania poduszek pod kończyny pacjenta, ułatwia także utrzymanie optymalnej pozycji podczas jedzenia, czytanie czy oglądania telewizji a nawet rozmowy z inną osobą.  Uniesienie nóg eliminuje obrzęki, poprawia krążenie i zdecydowanie relaksuje. 

Wysięgnik z uchwytem

Maksymalne odciążenie wysięgnika łóżkowego wynosi aż 80 kg co oznacza że nawet pacjenci o wyższej wadze mogą zmniejszać obciążenie ciała. Odciążenie zależne jest tylko i wyłącznie od indywidualnej siły mięśni. 

Dane techniczne łóżka TWIST z funkcją fotela

 • Regulacja obrotu leża: 90° (funkcja fotela)
 • Regulacja wysokości: 40 ÷ 80 cm
 • Regulacja segmentu oparcia pleców: 0 ÷ 70°
 • Funkcja Trendelenburga
 • Funkcja anty-Trendelenburga
 • Wymiary leża: 90 x 200 cm
 • Wymiary zewnętrzne łóżka: 102 x 215 cm
 • Dopuszczalna waga pacjenta 120 kg
 • Kółka jezdne: 100 mm – z blokadą
 • Zasilanie sieciowe 230V 50/60 Hz

Instrukcja obsługi i montażu w języku polskim

WAŻNE: Zdjęcia stanowią poglądową wizualizację produktu. Rzeczywista kolorystyka poszczególnych elementów produktu ze względu na rodzaj materiału może różnić się od siebie.

Parametry produktu

Szerokość i długość leża 90 x 200 cm
Całkowite wymiary zewnętrzne 102 x 215 cm
Zakres wysokości 40 do 80 cm
Typ leża Leże metalowe
Maksymalne obciążenie 120 kg

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Może Cię zainteresować

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Producenci
więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony

Pomoc w uzyskaniu dofinansowania do 95%

Osoby niepełnosprawne (niezależnie od stopnia) mogą otrzymać dofinansowanie na zakup łóżka ze środków PFRON do 95% na likwidację barier technicznych. Przed zakupem należy złożyć wniosek o dofinansowanie do Starosty (PCPR) lub Prezydenta Miasta (MOPS/MOPR). Wniosek można złożyć online lub tradycyjnie na formularzu przygotowanym przez PCPR/MOPS oraz w formie indywidualnej (przygotowujemy takie wnioski nieodpłatnie). Do wniosku należy dołączyć wystawioną przez nas ofertę cenową (fakturę PROFORMA).

Najważniejsze informacje

 • musisz posiadać orzeczenie o niepełnosprawności
 • do wniosku musisz dołączyć ofertę (fakturę PROFORMA)
 • dofinansowanie nie ma kryterium dochodowego
 • organ ma 30 dni na wydanie decyzji administracyjnej
 • zakupu łóżka dokonujesz po podpisaniu umowy

Otrzymaj indywidualną fakturę proforma

Sprawdź jak złożyć wniosek o dofinansowanie

Sklep internetowy Shoper Premium