Filtry
Regulacja wysokości
Zakres regulacji wysokości
Maksymalne obciążenie
Promocje
Łóżko rehabilitacyjne obniżone Taurus 2 LOW LUX
Łóżko rehabilitacyjne obniżone Taurus 2 LOW LUX

3 590,00 zł

Cena regularna: 4 212,00 zł

Najniższa cena: 4 212,00 zł
szt.
Łóżko rehabilitacyjne obniżone Taurus 2 LOW LUX EXPRESS
Łóżko rehabilitacyjne obniżone Taurus 2 LOW LUX EXPRESS

3 590,00 zł

Cena regularna: 4 212,00 zł

Najniższa cena: 4 212,00 zł
Łóżko rehabilitacyjne Taurus 2 LUX EXPRESS
Łóżko rehabilitacyjne Taurus 2 LUX EXPRESS

3 199,00 zł

Cena regularna: 3 996,00 zł

Najniższa cena: 3 996,00 zł
Łóżko rehabilitacyjne elektryczne - CLUB VARIO
Łóżko rehabilitacyjne elektryczne - CLUB VARIO

3 199,00 zł

Cena regularna: 3 835,00 zł

Najniższa cena: 3 835,00 zł
szt.
Bestsellery

Stoły do urofizjoterapii

  • Nowość

Stoły do fizjoterapii uroginekologicznej

Wielofunkcyjne stoły do urofizjoterapii i zabiegów uroginekologicznych

Czym jest fizjoterapia uroginekologiczna?

Urofizjoterapia czy fizjoterapia uroginekologiczna to rodzaj terapii dna miednicy. Jej celem jest wzmocnienie i rozluźnienie mięśni dna miednicy. Jest to bardzo potrzebna i rozwijająca się dziedzina fizjoterapii, pozwala bowiem kobietom lepiej czuć się we własnym ciele. Zadbanie o zdrowe dno miednicy pozwala na pozbycie się problemów z nietrzymaniem moczu (częsta dolegliwość poporodowa), zmniejszyć lub zlikwidować bóle miesiączkowe, przygotować się do porodu (i szybciej wrócić po nim do formy). Odpowiednie wzmocnienie oraz rozluźnienie mięśni dna macicy - do czego przyczynia się urofizjoterapia- pozytywnie wpływa także na zwiększenie satysfakcji ze współżycia.

Dowiedz się więcej na ten temat z naszego wpisu: https://www.x-reh.pl/na-czym-polega-fizjoterapia-uroginekologiczna

Na czym polega badanie uroginekologiczne?

Ważnym elementem fizjoterapii uroginekologicznej jest prawidłowe rozpoznanie: zazwyczaj odbywa się to podczas badania per vaginum. Badanie jest podobne do badania ginekologicznego: pacjentka zajmuje pozycje leżącą, z ugiętymi nogami rozstawionymi na szerokości bioder. W takiej pozycji fizjoterapeuta ocenia stan tkanek zewnętrznych krocza oraz odbytu, jak też bliznę po nacięciu krocza (jeśli takowa występuje). Następnie fizjoterapeuta wykonuje badanie funkcjonalny dna miednicy mniejszej przez pochwę. Celem zapewnienia komfortu pacjentki podczas badań oraz zabiegów urofizjoterapii, konieczne jest posiadania odpowiedniego sprzętu.

Komfortowy sprzęt do fizjoterapii uroginekologicznej Ecopostural

Hiszpańska marka profesjonalnych stołów rehabilitacyjnych Ecopostural – wyszła naprzeciwko potrzebom urofizjoterapetów. Wykonanie badań i zabiegów fizjoterapii uroginekologicznej na zwykłej leżance jest niezbyt komfortowe dla pacjentki (podniesione i rozwarte nogi nie mają podparcia, trudno o odpowiednie rozluźnienie pacjentki). Tradycyjny fotel ginekologiczny ma natomiast ograniczone możliwości rozłożenia (trudno na nim wykonywać pozostałe zabiegi fizjoterapii). Idealnym rozwiązaniem jest połączenie stołu rehabilitacyjnego z fotelem ginekologicznym: taką filozofią kierował się Ecopostural łącząc funkcjonalność obydwu. Tak powstały specjalistyczne stoły do fizjoterapii uroginekologicznej: które mogą być wykorzystywane zarówno podczas urofizjoterapii jak też tradycyjnych zabiegów fizjoterapii.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Producenci
więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium