Na co zwrócić uwagę wybierając fotel zabiegowy ?

Dokonując wyboru fotela zabiegowego warto zwrócić uwagę na dane techniczne każdego z modeli. Jeśli nie znamy jeszcze głównego przeznaczenia fotela należy wybrać jak najbardziej uniwersalne rozwiązanie. Trzeba również wziąć po uwagę w jakim miejscu będzie znajdował się fotel. Każda z konstrukcji posiada różne wymiary i zakresy dlatego warto sprawdzić ilość potrzebnego miejsca.

▶ Wysokość siedziska - Stała lub regulowana

Bardzo istotnym parametrem technicznym dostępnych modeli jest kwestia wysokości. Dostępne są dwa rozwiązania, stała określona indywidualnie wysokość lub wybór wersji z regulacją. Wersje foteli z regulacją rozróżnione zostały na regulację elektryczną (z pilotem ręcznym lub pilotem nożnym) lub hydrauliczną za pomocą manualnej dźwigni nożnej. Regulacja hydrauliczna nie wymaga podłączenia do prądu.

▶ Możliwości zmiany pozycji - Regulacje i zakresy

Wszystkie modele dostępne w naszej ofercie posiadają zmianę kąta oparcia, jednak tylko niektóre z modeli mają regulację kąta siedziska i podnóżka. Podczas wyboru należy zwrócić uwagę na zakresy kąta regulacji poszczególnych segmentów fotela. Jeśli np. potrzebujemy fotel z podnóżkiem, który można opuścić do kąta 90° to w tym zakresie będą jedynie dostępne modele marki Ecopostural.

▶ Najważniejsze wyposażenie - System jezdny, podłokietniki

Wybierając odpowiedni fotel zabiegowy dostępny jest szereg różnych opcji, które mogą być już w wyposażeniu lub trzeba je dokupić. Najważniejszymi opcjami, na które warto zwrócić uwagę są system jezdny lub kółka jezdne z blokadą. System jezdny podnosi fotel na 4 kółka jezdne za pomocą dźwigni. Tańszym rozwiązaniem są kółka jezdne stale przytwierdzone do podstawy konstrukcji.

▶ Konsultacja przed zakupem

Mamy świadomość i doskonale wiemy, że nie każdy odnajdzie się w różnego rodzaju parametrach. Zachęcamy do kontaktu z naszą firmą. Odpowiemy na wszystkie pytania techniczne, doradzimy lub przedstawimy indywidualną ofertę cenową.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl