Łóżka z funkcją fotela i pionizacji

Łóżko medyczne z funkcją fotela i pionizacji FrontExit Łóżko medyczne z funkcją fotela i pionizacji FrontExit
Producent: HACARE
Cena brutto: 27 399,00 zł
zawiera 8.00% VAT
szt.
zobacz więcej
Łóżko rehabilitacyjne obrotowe TWIST z funkcją fotela i pionizacji Łóżko rehabilitacyjne obrotowe TWIST z funkcją fotela i pionizacji
Producent: PWGAMA
Cena brutto: 14 415,00 zł
zawiera 8.00% VAT
szt.
zobacz więcej

Łóżka z funkcją fotela i pionizacjiDla części osób niepełnosprawnych ruchowo (na przykład dla osób ze złamaniami kręgosłupa, czy porażeniem kończyn) łóżka rehabilitacyjne z funkcją pionizacji są urządzeniem niezbędnym do komfortowego funkcjonowania. Jest to urządzenie, dzięki któremu mają godne warunki życia i które pozwala zaspokoić ich podstawowe potrzeby, bez narażania na jakiekolwiek niebezpieczeństwo. Należy pamiętać, że dla tak schorowanych osób, najważniejszy jest komfort użytkowania i poczucie bezpieczeństwa, a te zapewnić może tylko specjalistyczny sprzęt, posiadający odpowiednie atesty. Dzięki łóżkom z funkcją pionizacji, zarówno niepełnosprawni, jak i ich opiekunowie zyskują wiele nowych możliwości, nie tylko w kwestii rehabilitacji, ale także podczas wykonywania względnie prostych, codziennych czynności.

Takie udogodnienie pozwala przede wszystkim na swobodne - bez wysiłku fizycznego - podniesienie chorego do pozycji siedzącej - co może być pomocne przy samodzielnym wstawaniu (jeśli to możliwe) lub podczas przenoszenia chorego z łóżka na wózek. Tego typu łóżko umożliwia nakarmienie takiej osoby bez ryzyka zadławienia, a także zmniejsza ryzyko powstawania odleżyn, które mogą później doskwierać miesiącami. Łóżko rehabilitacyjne Twist ma wiele możliwości, jeśli chodzi o ułożenie materaca, a cały proces odbywa się za pomocą siłowników sterowanych pilotem - co pozwala na łatwe, szybkie, ale i delikatne zmiany pozycji, bez konieczności przestawiania czegokolwiek z użyciem siły fizycznej. Dzięki czemu opiekun osoby niepełnosprawnej, nie musi sam sadzać podopiecznego, co z pewnością pozwoli mu dłużej cieszyć się zdrowym kręgosłupem i stawami. Nie można także zapomnieć o materacu, który musi być nie tylko dopasowany do danego modelu łóżka, ale powinien spełniać też oczekiwania pacjenta - musi być wygodny - to ważne, dla osób, które w pozycji leżącej spędzają sporo część dnia, przepuszczalny - dzięki czemu zmniejszy ryzyko odleżyn - i nieprzemakalny.

Przeczytaj nasz wpis: /pionizacja-w-rehabilitacji

Dofinansowanie na zakup łóżka z funkcją fotela i pionizacji

Każda osoba niepełnosprawna, która potrzebuje tego typu sprzętu, może liczyć na dofinansowanie ze środków, którymi dysponuje PFRON. Taka dopłata może liczyć nawet 95% wartości sprzętu, co jest ogromnie pomocne szczególnie dla osób o ograniczonych zasobach finansowych. W naszej firmie chcemy pomagać kompleksowo, dlatego oferujemy klientom bezpłatne wsparcie w składaniu wniosków o dofinansowanie.

 

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Producenci
więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium