Łóżko medyczne z funkcją fotela i pionizacji FrontExit

Dostępność: tymczasowo niedostępny
Cena brutto: 27 399,00 zł
zawiera 8% VAT
27399.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 4.84
Producent: HACARE
Kod produktu: MO-L8406-FE-EMO

Opis produktu

POKONANIE BARIERY WSTAWANIA

FrontExit – funkcja przedniego fotela i pionizacji ułatwiająca wstawanie

Łóżko rehabilitacyjne służy do pokonywania barier technicznych takich jak problem ze wstaniem z łóżka. Posiada funkcję fotela oraz pionizacji Front Exit. Leże łóżka ustawia się do fotela, na którym można wygodnie siedzieć w ciągu dnia zwiększając przy tym zakres ruchowości pacjenta. Fotel następnie pionizuje się – co ułatwia wstawanie z łóżka, ułatwia przesadzanie na wózek inwalidzki lub samodzielne chodzenie po wstaniu – jeśli pacjent jest w stanie samodzielnie wykonywać tą czynność.

łóżko rehabilitacyjne z funkcją pionizacji
Łóżko rehabilitacyjne z funkcją fotela

ŁAGODNA PIONIZACJA

Bezuciskowa funkcja fotela bez obrotu – zapobiega uciskowi w pasie i nadmiernemu zgięciu kręgosłupa

W przeciwieństwie do łóżek obrotowych podczas korzystania z funkcji fotela i pionizacji kąt zgięcia kręgosłupa i nóg jest łagodny (do przodu wyjeżdża całe leże, nie ma potrzeby ominięcia pozostającej części materaca, a co za tym idzie dużego zgięcia leża i obrotowej części nóg). Jest to szczególnie ważne dla osób z problemami kręgosłupa, schorzeniami internistycznymi oraz z nadwagą.

MIĘKKA AMORTYZACJA

Delikatne regulacje elektryczne bez efektu szarpania

Specjalnie dobrane siłowniki medyczne, skrzynka sterująca oraz oprogramowanie niweluje efekt szarpania jaki może występować w przypadku łóżek rehabilitacyjnych ze standardowymi – liniowymi siłownikami medycznymi. Wszystkie funkcje sterowane elektrycznie regulują się płynnie – łagodnie ruszają a przed zatrzymaniem łagodnie hamują.

Siłowniki do łóżka medycznego z amortyzacją

 

WYSOKA STABILNOŚĆ, ZDEJMOWANE SZCZYTY ORAZ BARIERKI

Stabilna konstrukcja YSALDE bez dolnej ramy

Stabilność konstrukcji zapewnia konstrukcja nożycowo-pantografowa. Konstrukcja taka powoduje, iż wszystkie siłowniki umieszczone są pod ramą łóżka a nie standardowo w szczytach. Konstrukcja bez dodatkowych wsporników ułatwia dogodny podjazd podnośnikiem pod łóżko, gdy jest to niezbędne. Nadto, w przeciwieństwie do zwykłej konstrukcji krzyżakowej konstrukcja nożycowo-pantografowa umożliwia ustawienie pozycji Trendelenburga oraz anty-Trendelenburga a brak siłowników w szczytach – powoduje, że same szczyty mogą być zdejmowane. Podobnie sytuacja wygląda z barierkami – są wkładane w specjalnych otworach z boku ramy łóżka a nie mocowane na szczytach przez co łatwo je wyjąć

 

ŁATWE PRZEMIESZCZANIE - OBCIĄŻENIE DO 225 KG

Łatwa i szybka blokada kół za pomocą centralnej blokady i maksymalne obciążenie łóżka do 225 kg wagi pacjenta

Centralna blokada kół umożliwia łatwe i szybkie blokowanie/odblokowywanie łóżka a co za tym idzie szybkie przemieszczanie. Zastosowane podwójne koła na każdą nogę łóżka zapewniają nadto wysoką skrętność i lekkie prowadzenie albowiem ciężar łóżka rozkłada się łącznie na 8 kółkach.

Łóżko FrontExit posiada bardzo dużą nośność przez co dopuszczalna waga pacjenta wynosi aż 225 kg. Tak wysoki limit dopuszczalnej wagi potwierdza solidne wykonanie ramy łóżka jak też elementów wyposażenia – co ma również znaczenie w przypadku pacjentów o niższej wadze ale ceniących sobie trwałość produktu.

WSZYSTKIE POZYCJE LECZNICZE

Regulowana wysokość od 20 do 80 cm, wszystkie funkcje (Trendelenburg, Anty-Trendelenburg, Fowler, pozycja fotela i pionizacji)

Łóżko FrontExit oprócz specjalistycznych funkcji fotela i pionizacji posiada wszystkie pozycje lecznicze właściwe dla łóżka rehabilitacyjnego tj. regulację wysokości od 20-80 cm, pozycję Trendelenburga oraz anty-Trendelenburga, pozycję Fowlera, podnoszenie leża oraz sekcji nóg.

Łóżko rehabilitacyjne pionizujące
Pilot do łóżka

ŁATWOŚĆ OBSŁUGI

Tylko jeden pilot do wszystkich regulacji

Do obsługi wszystkich funkcji łóżka (łącznie z fotelem i pionizacją) służy jeden pilot. W przypadku bardziej zaawansowanych technologicznie łóżek rehabilitacyjnych często stosowane są dwa piloty do obsługi poszczególnych funkcji (np. w łóżkach obrotowych). Obsługa z jednego pilota (na którym można zablokować dodatkowo poszczególne funkcje) jest zdecydowanie łatwiejsze zarówno dla pacjenta jak i opiekuna.

WYSOKOGATUNKOWY MATERAC

Do siedzenia i leżenia

Wysokogatunkowy materac dostosowany jest zarówno do spania jak i do siedzenia na fotelu. Materac wykonany jest z trzech typów pianek (VISCO, HR) o różnej gęstości oraz posiada kanały powietrzne – co niweluje nadmierny nacisk oraz brak dostępu powietrza (przyczyny odleżyn). Pokrowiec materaca jest nieprzemakalny ale paroprzepuszczalny (przez co oddycha – powietrze dostaje się do skóry pacjenta). Mocowanie materaca do łóżka odbywa się za pomocą specjalnych uchwytów w pokrowcu materaca.

Materac przeciwodleżynowy - łóżko rehabilitacyjne
Front-Exit-front-buk-c1

FRONTY W ODCIENIU BUK C1

W komplecie wraz z łóżkiem znajdują się fronty w odcieniu Buk C1, które montowane są z tyłu i przodu leża. Solidna zabudowa, pełni funkcję zarówno zabezpieczającą jak i wizualną wpasowując się w każde wnętrze. Dodatkowo, aby skorzystać z pełnej funkcjonalności łóżka i opcji pionizacji, front który znajduje się w nogach należy ściągnąć. Demontaż jest łatwy, prosty i szybki. Dla upewnienia, zachęcamy oglądnąć film instruktażowy znajdujący się poniżej.

ZOBACZ FRONT EXIT W AKCJIDODATKOWE CECHY I FUNKCJE ŁÓŻKA FRONT EXIT

Funkcje zapewniające opiekę na najwyższym poziomie

dodatkowe funkcje front exit

 • FUNKCJE DLA OPIEKUNA - funkcja NURSING ułatwiająca pielęgnację pacjenta oraz funkcja COMFORT do ustawienia w pozycji fotela kardiologicznego

  Dodatkowym ułatwieniem dla opiekuna i pacjenta są zaprogramowane funkcje NURSING oraz COMFORT. Funkcja NURSING to funkcja pielęgnacyjna, która ułatwia opiekunowi szybkie (jednym przyciskiem na pilocie) ustawienia łóżka z pacjentem w pozycji leżącej ułatwiającej wykonywanie zabiegów pielęgnacyjnych. Podobnie funkcja COMFORT – za pomocą jednego przycisku na pilocie łóżko wraz z pacjentem ustawia się do pozycji fotela kardiologicznego tj. połączenia pozycji anty-Trendelenburga z pozycją Fowlera.
 • ŁATWE PRZEMIESZCZANIE - łatwa i szybka blokada kół za pomocą centralnej blokady

  Centralna blokada kół umożliwia łatwe i szybkie blokowanie/odblokowywanie łóżka a co za tym idzie szybkie przemieszczanie. Zastosowane podwójne koła na każdą nogę łóżka zapewniają nadto wysoką skrętność i lekkie prowadzenie albowiem ciężar łóżka rozkłada się łącznie na 6 kółkach.
 • PEŁNA HIGIENA - łatwe w demontażu leże wykonane z tworzywa HPL

  Cechą unikalną łóżka jest wykonanie leża z tworzywa HPL. Płyty leża są demontowalne, przez co łatwiej je zdezynfekować. W przypadku leża stale zamontowanego w łóżku rehabilitacyjnym czy to metalowego czy drewnianego procedura czyszczenia biologicznego jest dużo trudniejsza.
 • BEZPIECZEŃSTWO - ZAWÓR CPR - do awaryjnego opuszczania oparcia

  Na wypadek braku prądu, łóżko jest wyposażone w zawór CPR umożliwiający ręczne opuszczenie oparcia łóżka a to celem np. podjęcia natychmiastowej akcji przywracającej krążenie.

SPECYFIKACJA TECHNICZNA

Dane ogólne:

 • Powierzchnia leża: 900 x 2000 mm
 • Wymiary całkowite zewnętrzne: 1010 x 2150 mm 
 • Maksymalna waga pacjenta: 225 kg
 • Bezpieczne obciążenie robocze: 260 kg
 • Ochrona przed porażeniem prądem elektrycznym: klasa II
 • Minimalna wysokość powierzchni do leżenia: 230 mm
 • Maksymalna wysokość powierzchni do leżenia: 830 mm

WAŻNE: Zdjęcia stanowią poglądową wizualizację produktu. Rzeczywista kolorystyka poszczególnych elementów produktu ze względu na rodzaj materiału może różnić się od siebie.

Parametry produktu

Szerokość i długość leża 90 x 200 cm
Całkowite wymiary zewnętrzne 102 x 215 cm
Zakres wysokości 23 do 83 cm
Typ leża Leże z tworzywa HPL
Maksymalne obciążenie 225 kg

Może Cię zainteresować

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Producenci
więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony

Pomoc w uzyskaniu dofinansowania do 95%

Osoby niepełnosprawne (niezależnie od stopnia) mogą otrzymać dofinansowanie na zakup łóżka ze środków PFRON do 95% na likwidację barier technicznych. Przed zakupem należy złożyć wniosek o dofinansowanie do Starosty (PCPR) lub Prezydenta Miasta (MOPS/MOPR). Wniosek można złożyć online lub tradycyjnie na formularzu przygotowanym przez PCPR/MOPS oraz w formie indywidualnej (przygotowujemy takie wnioski nieodpłatnie). Do wniosku należy dołączyć wystawioną przez nas ofertę cenową (fakturę PROFORMA).

Najważniejsze informacje

 • musisz posiadać orzeczenie o niepełnosprawności
 • do wniosku musisz dołączyć ofertę (fakturę PROFORMA)
 • dofinansowanie nie ma kryterium dochodowego
 • organ ma 30 dni na wydanie decyzji administracyjnej
 • zakupu łóżka dokonujesz po podpisaniu umowy

Otrzymaj indywidualną fakturę proforma

Sprawdź jak złożyć wniosek o dofinansowanie

Sklep internetowy Shoper Premium