Łóżko rehabilitacyjne SWING przechylane obustronnie

Dostępność: dostępny
Wysyłka w: 7 do 14 dni
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena brutto: 11 660,00 zł
zawiera 8% VAT
11660.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
* - Pole wymagane
Ocena: 3.6
Producent: GAMA
Kod produktu: SWING

Opis produktu

WYPOSAŻENIE W CENIE PODSTAWOWEJ:

  • Wysięgnik z uchwytem ułatwiający wstawanie
  • Barierki boczne - komplet 2 szt.
  • Leże drewniane
  • Pilot do regulacji funkcji łóżka
  • Pilot do regulacji funkcji przechyłu
  • Instrukcja montażu i obsługi

WYPOSAŻENIE DODATKOWE - OPCJE ZA DOPŁATĄ:

  • Materac podkładowy / profilaktyczny / przeciwodleżynowy
  • Lampka LED
  • Podstawka typu Tablet nakładana na barierki

Pozycjonowanie zapobiegające odleżynom, ścielenie łóżka, dbanie o higienę i potrzeby pielęgnacyjne pacjenta, wymiana wkładek na nietrzymanie moczu, dreny pooperacyjne – wszystkie te zabiegi wymagają przewrócenia pacjenta na bok. Jednak wykonywanie tego ręcznie może być bardzo wymagające fizycznie i może skutkować długotrwałymi obrażeniami zarówno pacjenta, jak i personelu medycznego. Dlatego opracowaliśmy łóżko SWING – w pełni regulowane łóżko elektryczne z pochyleniem w bok, które pomaga personelowi w obracaniu pacjenta. 

Boczne przechylenie łóżka SWING pomaga w obracaniu pacjenta przy pomocy tylko jednej osoby i przy minimalnym wysiłku fizycznym.

Łóżka przechyłowe SWING - pomoc dla opiekuna

W przypadku pacjentów, którzy mają znacznie ograniczoną ruchowość problemem staje się nawet zmiana ich bocznej pozycji na łóżku. Istnieje kilka rozwiązań ułatwiających opiekunowi pomoc w zakresie przesadzania bezwładnego pacjenta: od najdalej idących rozwiązań jakimi są łóżka z funkcją fotela i pionizacji, po rozwiązania pośrednie jakimi są łóżka przechyłowe.

Obustronny przechył łóżka - możliwość obrócenia pacjenta

Funkcja obustronnego bocznego przechyłu łóżek SWING polega na tym, iż istnieje możliwość przechyłu (podniesienia) całego boku leża łóżka wzdłuż jego długości. Pozwala to na pomocnicze grawitacyjne obrócenie pacjenta z pleców na bok lub z jednego boku na drugi bok. Ułatwia to wykonanie czynności pielęgnacyjnych, higienicznych czy też założenie zawieszki pod wysięgnik do transportu pacjenta.

Wczesna mobilizacja pacjenta pomaga zapobiegać powikłaniom związanym z unieruchomieniem. Przechylenie boczne ułatwia pacjentowi wstawanie do pozycji stojącej, zmniejsza wysiłek fizyczny personelu medycznego i samego pacjenta oraz zwiększa ich bezpieczeństwo.

Funkcje przede wszystkim opiekuńcze - nawet dla bezwładnych pacjentów

Łóżko przechyłowe może być stosowane w przypadku większości pacjentów: w szczególności pacjentów całkowicie bezwładnych. Bardziej zaawansowane łóżka z funkcją fotela i pionizacji wymagają pewnej minimalnej sprawności pacjenta (przede wszystkim zdolności do utrzymania pozycji siedzącej). W przypadku pacjentów stale leżących, nad którymi opieka polega przede wszystkim na wykonywaniu czynności pielęgnacyjnych - łóżko przechyłowe w największym zakresie ułatwi opiekę, gdyż ułatwia przede wszystkim zmianę pozycji pacjenta na samym łóżku.

6/6 funkcji elektrycznych łóżka rehabilitacyjnego + funkcja przechyłu

Łóżko SWING zostało wyposażone również we wszystkie 6/6 elementarnych funkcji łóżka elektrycznego. Są to:

✔ regulacja wysokości
✔ regulacja oparcia
✔ regulacja sekcji nóg
✔ funkcja autokontur (jednoczesna regulacja oparcia i sekcji nóg)
✔ funkcja trendelenburga
✔ funkcja antytrendelenburga

Profilaktyka przeciwodleżynowa - możliwość szerszego zmieniania pozycji

Łóżko przechyłowe oprócz funkcji Trendelenburga oraz Anty-Trendelenburga posiada dwie dodatkowe boczne funkcje przechyłowe, co zwiększa możliwości zakresie zmieniania pozycji pacjenta. Boczne funkcje przechyłowe pozwalają na zmianę pozycji pacjenta z leżenia na plecach na leżenie na boku – co pozwala odpocząć i zregenerować się tkankom skórnym pacjenta najbardziej narażonym na odleżyny (czyli tym częściom ciała na których leży, przez co mają największy docisk).

Możliwość zastosowania nowoczesnych materacy pasywnych - wentylacja skóry pacjenta

W przypadku łóżek przechyłowych SWING istnieje możliwość stosowania w profilaktyce przeciwodleżynowej nowoczesnych materacy pasywnych wykonanych z wielowarstwowej pianki medycznej CMHR, wyposażonych w kanały powietrzne zapewniających odpowiednie odprowadzanie wilgoci. Materace posiadają pokrowce paroprzepuszczalne ale nieprzemakalne. Redukuje to samo ryzyko odparzeń skóry, które są główną przyczyną odleżyn. Dzięki temu nie ma potrzeby stosowania materacy zmiennociśnieniowych, których użytkowanie wymaga stałej pracy kompresora elektrycznego.

Dane techniczne łóżka SWING z funkcją przechylania

  • Regulacja wysokości: 40 ÷ 80 cm
  • Regulacja przechyłu leża (obustronnie): 0 ÷ 18° (+/- 2°)
  • Regulacja segmentu oparcia pleców: 0 ÷ 70°
  • Funkcja Trendelenburga
  • Funkcja anty-Trendelenburga
  • Wymiary leża: 90 x 200 cm
  • Wymiary zewnętrzne łóżka: 102 x 219 cm
  • Dopuszczalna waga pacjenta 135 kg
  • Kółka jezdne: 100 mm – z blokadą
  • Zasilanie sieciowe 230V 50/60 Hz

Instrukcja obsługi w języku polskim

Gwarancja: 24 miesiące

WAŻNE: Zdjęcia stanowią poglądową wizualizację produktu. Rzeczywista kolorystyka poszczególnych elementów produktu ze względu na rodzaj materiału może różnić się od siebie.

WAŻNE: Leże łóżka rehabilitacyjnego jest kompatybilne tylko z materacami piankowymi o specjalnie zmniejszonej długości i szerokości. Grubość materaca nie powinna przekraczać 18 cm ze względu na regulacje sekcji leża oraz wysokość barierek bocznych zabezpieczających pacjenta przed upadkiem.

Parametry produktu

Szerokość i długość leża 90 x 200 cm
Całkowite wymiary zewnętrzne 102 x 218 cm
Zakres wysokości 40 do 80 cm
Typ leża Leże drewniane
Maksymalne obciążenie 135 kg

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Producenci
więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony

Jaki materac do łóżka?

Jaki materac do łóżka rehabilitacyjnego?

Wybór odpowiedniego materaca to druga najważniejsza decyzja jaką trzeba podjąć podczas zakupu łóżka rehabilitacyjnego. Typ i rodzaj materaca jaki powinniśmy wybrać uzależniony jest od indywidualnych potrzeb i wymagań użytkownika. Zapoznaj się z informacjami i dowiedz jaki materac wybrać.

Materac podkładowy

Materac podkładowy

Podstawowe, piankowe materace do łóżek rehabilitacyjnych, nie mają właściwości dla profilaktyki przeciwodleżynowej. Brak jest również wentylacji dzięki kanałom powietrznym. Zalecany maksymalny czas spędzany na samym materacu to maksymalnie 8h/dziennie. Stosowane są głównie jako materace podkładowe pod materace zmiennociśnieniowe.

 Profilaktyka przeciwodleżynowa brak
 Czas spędzany na materacu zalecany maksymalnie do 8 h/dziennie
 Wentylacja materaca brak

Materac profilaktyczny Funke HF Plus

Materac profilaktyczny

Piankowe materace do łóżek rehabilitacyjnych z funkcją przeciwodleżynową do II/III stopnia profilaktyki przeciwodleżynowej w IV stopniowej skali EPUAP. Materace są wentylowane za pomocą kanałów powietrznych umieszczonych pomiędzy warstwami materaca lub na jego powierzchni. Materace profilaktyczne są zawsze wyposażone w miękkie pokrowce medyczne paroprzepuszczalne i nieprzemakalne – które dodatkowo ograniczają ryzyko otarć. Zalecany maksymalny dzienny czas spędzany na materacu wynosi 16 godzin. Oprócz funkcji przeciwodleżynowej są to bardzo wygodne materace do spania.

 Profilaktyka przeciwodleżynowa do II/III stopnia profilaktyki odleżyn w IV stopniowej skali EPUAP
 Czas spędzany na materacu zalecany maksymalnie do 16 h/dziennie
 Wentylacja materaca dzięki strukturze zewnętrznych lub wewnętrznych kanałów powietrznych

Materac przeciwodleżynowy Funke HF II

Materac przeciwodleżynowy

Piankowe materace do łóżek rehabilitacyjnych, wykonane z pianki o różnej gęstości z funkcją przeciwodleżynową do III/IV stopnia odleżyn w IV stopniowej skali EPUAP. Materace posiadają kanały powietrzne w strukturze wewnętrznej materaca lub na zewnątrz. Stosowane mogą być do opieki całodobowej 24 h na dobę. Wyposażone są w bardzo miękkie, paroprzepuszczalne a nieprzemakalne pokrowce medyczne, ograniczające ryzyko otarć. Są to bardzo wygodne materace, na których bardzo wygodnie się śpi.

 Profilaktyka przeciwodleżynowa do III/IV stopnia profilaktyki odleżyn w IV stopniowej skali EPUAP
 Czas spędzany na materacu zalecany do 24 h/dziennie spędzany na łóżku
 Wentylacja materaca dzięki strukturze zewnętrznych lub wewnętrznych kanałów powietrznych

Materac zmiennociśnieniowy

Materace zmiennociśnieniowe, które mogą być stosowane do I/II stopnia odleżyn w IV-stopniowej skali EPUAP. Wyposażone są w kompresor, który zmienia ciśnienia materaca w zakresie odpowiadającym 3,35% - 13% ciśnienia atmosferycznego. Materace zmiennociśnieniowe są przez to bardzo miękkie, dlatego konieczne jest dodatkowe zastosowanie materaca podkładowego. Właściwości przeciwodleżynowe polegają na cyklicznych zmianach ciśnienia, przez co pacjent zmienia pozycja na łóżku rehabilitacyjnym. Stosowane są w stosunku do pacjentów stale leżących.

 Profilaktyka przeciwodleżynowa do I/II stopnia profilaktyki odleżyn w IV stopniowej skali EPUAP
 Czas spędzany na materacu zalecany do 24 h/dziennie spędzany na łóżku
 Wentylacja materaca dzięki sekwencyjnej zmianie ciśnienia materaca i mechanicznemu zmienianiu pozycji pacjenta za pomocą różnicy ciśnień

Pomoc w uzyskaniu dofinansowania do 95%

Osoby niepełnosprawne (niezależnie od stopnia) mogą otrzymać dofinansowanie na zakup łóżka ze środków PFRON do 95% na likwidację barier technicznych. Przed zakupem należy złożyć wniosek o dofinansowanie do Starosty (PCPR) lub Prezydenta Miasta (MOPS/MOPR). Wniosek można złożyć online lub tradycyjnie na formularzu przygotowanym przez PCPR/MOPS oraz w formie indywidualnej (przygotowujemy takie wnioski nieodpłatnie). Do wniosku należy dołączyć wystawioną przez nas ofertę cenową (fakturę PROFORMA).

Najważniejsze informacje

  • musisz posiadać orzeczenie o niepełnosprawności
  • do wniosku musisz dołączyć ofertę (fakturę PROFORMA)
  • dofinansowanie nie ma kryterium dochodowego
  • organ ma 30 dni na wydanie decyzji administracyjnej
  • zakupu łóżka dokonujesz po podpisaniu umowy

Otrzymaj indywidualną fakturę proforma

Sprawdź jak złożyć wniosek o dofinansowanie

Sklep internetowy Shoper Premium