Promocje
Łóżko bariatryczne Bariatric LUX
Łóżko bariatryczne Bariatric LUX

5 899,00 zł

Cena regularna: 6 135,00 zł

Najniższa cena: 5 620,00 zł
szt.
Łóżko rehabilitacyjne Taurus 2 WIDE LUX 120 cm
Łóżko rehabilitacyjne Taurus 2 WIDE LUX 120 cm

5 290,00 zł

Cena regularna: 5 636,00 zł

Najniższa cena: 5 636,00 zł
szt.
Łóżko rehabilitacyjne Elbur PB 331 Comfort
Łóżko rehabilitacyjne Elbur PB 331 Comfort

3 390,00 zł

Cena regularna: 3 690,00 zł

Najniższa cena: 3 290,00 zł
szt.
Łóżko rehabilitacyjne Taurus 2 WIDE 120 cm
Łóżko rehabilitacyjne Taurus 2 WIDE 120 cm

4 999,00 zł

Cena regularna: 5 280,00 zł

Najniższa cena: 5 280,00 zł
szt.
Bestsellery

Łóżka obrotowe

Łóżko rehabilitacyjne obrotowe TWIST z funkcją fotela i pionizacji Łóżko rehabilitacyjne obrotowe TWIST z funkcją fotela i pionizacji
Producent: GAMA
Cena brutto:

14 415,00 zł

zawiera 8% VAT
szt.
zobacz więcej
Łóżko rehabilitacyjne SWING przechylane obustronnie Łóżko rehabilitacyjne SWING przechylane obustronnie
Producent: GAMA
Cena brutto:

11 660,00 zł

zawiera 8% VAT
szt.
zobacz więcej
Łóżko rehabilitacyjne obrotowe TWIST z funkcją fotela Łóżko rehabilitacyjne obrotowe TWIST z funkcją fotela
Producent: GAMA
Cena brutto:

12 035,00 zł

zawiera 8% VAT
szt.
zobacz więcej

Łóżka rehabilitacyjne obrotowe

Łóżka obrotowe w sklepie X-REH to łóżka z funkcją fotela (z funkcją pionizacji lub bez niej). Leże takiego łóżka za pomocą pilota obraca się wraz z pacjentem prostopadle do do konstrukcji łóżka tworząc fotel. Sam fotel można regulować jako fotel geriatryczny - przez co pacjent nie leży cały dzień w łóżku, może część dnia spędzić na fotelu. Pozycja fotela ułatwia również przesadzanie pacjenta na wózek inwalidzki - zapewniając wygodniejsze podejście dla opiekuna. Dodatkową funkcją łóżek obrotowych jest także funkcja pionizacji tzw. "swing" przez co  po ustawieniu łóżka do pozycji fotela dodatkowy siłownik pionizuje fotel, "wypychając" osobę na nim przebywającą do pozycji stojącej. W naszej ofercie posiadamy łóżka obrotowe z funkcją fotela, łóżka obrotowe z funkcją fotela i pionizacji, łóżka bez fotela wyposażone w samą funkcję "swing".   

Łóżko rehabilitacyjne, podnośnik dla niepełnosprawnych i fotel geriatryczny w jednym?

Jest to nieoceniona pomoc w codziennym funkcjonowaniu. Najbardziej rozbudowane łóżko obrotowe (z funkcją fotela i pionizacji) łączy funkcje łóżka rehabilitacyjnego, podnośnika oraz fotela geriatrycznego w jednym. Łóżko rehabilitacyjne posiada wszystkie regulacje (regulacja wysokości co do milimetra, regulacja oparcia, sekcji nóg, pozycje Trendendelenburga i anty-Trendelenburga - wszystko za pomocą pilota elektrycznego). Funkcja fotela pozwala pacjentowi siedzieć - spełnia przy tym funkcje fotela geriatrycznego. Funkcja pionizacji pozwala praktycznie postawić pacjenta z pozycji fotela do pozycji stojącej (celem chociażby sprawnego przesadzenia na wózek inwalidzki). Mniej rozbudowane wersje łożka obrotowego (wyposażone w fotel bez pionizacji albo samą funkcję "swing") - stanowią również pomoc w zakresie codziennego funkcjonowania pacjenta. Funkcja samego fotela pozwala pacjentowi zmieniać pozycję na siedzącą na łóżku prostopadle do leża łóżka. Sama funkcja "swing" ułatwia natomiast przewracanie pacjenta na bok, podczas np. zabiegów higienicznych czy profilaktyce przeciwodleżynowej. 

Jakie są regulacje łóżka obrotowego? 

Każde łóżko obrotowe z naszej oferty posiada wszystkie regulacje występujące w standardowym łóżku rehabilitacyjnym (regulacja wysokości, regulacja oparcia i sekcji nóg, pozycja Trendelenburga, pozycja anty-Trendelenburga - wszystko za pomocą pilota elektrycznego). Wartością dodaną są funkcje niewystępujące w standardowych łóżkach rehabilitacyjnych:

  • łóżko obrotowe z funkcją fotela i pionizacji - posiada możliwość automatycznego ustawienia do pozycji fotela za pomocą pilota elektrycznego prostopadle do leża łóżka. Sam kąt oparcia fotela i podnóżka również można regulować. Funkcja pionizacji umożliwia dodatkową pionizację fotela, przez co pacjent siedzący na fotelu praktycznie ustawiany jest do pozycji stojącej
  • łóżko obrotowe z funkcją fotela (bez pionizacji) - to wariant łóżka obrotowego, które posiada funkcję fotela ustawianą za pomocą pilota elektrycznego lecz nie ma jednak pionizacji
  • łóżko "swing" - to łóżko z przechyłem bocznym, bez funkcji fotela. 

Dofinansowanie z PFRON na łóżko obrotowe

Osoby z orzeczeniem o niepełnosprawności mogą otrzymać dofinansowanie na łóżka obrotowe ze środków PFRON. Dofinansowanie możliwe jest nawet do 95% wartości łóżka. W przypadku łóżek obrotowych do wniosku o dofinansowanie zalecamy złożenie dodatkowo zaświadczenia lekarskiego o konieczności posiadania  łóżka obrotowego (prosimy o kontakt celem przesłania wzoru zaświadczenia) z uwagi na jego nietypowy charakter i wyższą cenę samego wyrobu w stosunku do standardowych łóżek. Podczas kontaktu pomagamy Państwu wybrać najlepsze łóżko jak też uzyskać dofinansowanie na pokonanie barier technicznych z PFRON. W sytuacjach trudnych przygotujemy Państwo indywidualny wniosek o dofinansowanie i przejdziemy z Państwem całą drogę prawną. Ceny naszych łóżek są przy tym najkorzystniejsze na rynku. Wybrane modele łóżek mogą obejrzeć Państwo również w naszym salonie w Krakowie.

Co jeszcze warto wiedzieć o łóżkach obrotowych?

Łóżka obrotowe to innowacyjny wyrób medyczny spełniający rygorystyczne wymagania i ułatwiający codzienne funkcjonowanie osobom z niepełnosprawnościami. Łóżka obrotowe to odpowiedź na potrzeby osób niepełnosprawnych. Samo łóżko zajmuje praktycznie tyle samo miejsca co standardowe łóżko rehabilitacyjne, jednak jego funkcjonalność jest znacznie większa. Łóżka obrotowe produkowane są w Polsce w związku z czym nie ma problemu z częściami serwisowymi.

Łóżka obrotowe w sklepie internetowym X-REH.PL

Zachęcamy do kontaktu z nami, wytłumaczymy wszelkie wątpliwości, wyjaśnimy sposób działania łóżka i odpowiemy na Państwa pytania. Pomożemy również uzyskać dofinansowanie - a w sytuacjach trudnych przygotujemy indywidualny wniosek i obejmiemy nadzorem całą procedurę. Zapraszamy również do zapoznania się z pełną ofertą łóżek rehabilitacyjnych.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Producenci
więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium