Filtry
Producent
Promocje
Łóżko rehabilitacyjne Elbur PB 337 LOW Comfort
Łóżko rehabilitacyjne Elbur PB 337 LOW Comfort

3 590,00 zł

Cena regularna: 3 890,00 zł

Najniższa cena: 3 890,00 zł
szt.
Stół rehabilitacyjny elektryczny 3-sekcyjny z regulacją sekcji nóg - ELEMENT 03
Stół rehabilitacyjny elektryczny 3-sekcyjny z regulacją sekcji nóg - ELEMENT 03

5 969,00 zł

Cena regularna: 6 825,60 zł

Najniższa cena: 5 669,00 zł
szt.
Łóżko rehabilitacyjne Elbur PB 337 LOW Trend
Łóżko rehabilitacyjne Elbur PB 337 LOW Trend

3 690,00 zł

Cena regularna: 3 990,00 zł

Najniższa cena: 3 990,00 zł
szt.
Stół rehabilitacyjny elektryczny 3-sekcyjny z pełną regulacją wszystkich sekcji - ELEMENT 04
Stół rehabilitacyjny elektryczny 3-sekcyjny z pełną regulacją wszystkich sekcji - ELEMENT 04

6 799,00 zł

Cena regularna: 7 754,40 zł

Najniższa cena: 6 399,00 zł
szt.
Bestsellery

Wózki toaletowo-prysznicowe

Prysznicowo-toaletowy wózek inwalidzki aluminiowy z dużymi kołami Prysznicowo-toaletowy wózek inwalidzki aluminiowy z dużymi kołami
Producent: Mobilex
Cena brutto:

1 835,00 zł

zawiera 8% VAT
szt.
zobacz więcej
Prysznicowo-toaletowy wózek inwalidzki aluminiowy z małymi kołami Prysznicowo-toaletowy wózek inwalidzki aluminiowy z małymi kołami
Producent: Mobilex
Cena brutto:

1 260,00 zł

zawiera 8% VAT
szt.
zobacz więcej

Wózki toaletowo-prysznicowe

Wózki toaletowo- prysznicowe stanowią podstawową i nieodzowna pomoc osobom niepełnosprawnym, starszym, z niedomaganiami oraz tym, którzy na skutek nieszczęśliwego wypadku, czy choroby nie są w stanie poruszać się o własnych siłach bądź mają ograniczony zakres ruchów.

Wózki kąpielowe zwane też wózkiem sanitarno-prysznicowym lub krzesłem transportowym służą do pokonywania barier architektonicznych i technicznych. Ułatwiają przemieszczanie się z miejsca na miejsce. Są idealnym rozwiązaniem dla osób o obniżonej sprawności ruchowej, które mają trudności z samodzielnym siadaniem i wstawaniem oraz nie potrafią samodzielnie korzystać z toalety.

Codzienna higiena osobista

Wózki toaletowo-prysznicowe znajdują zastosowanie w wykonywaniu codziennych czynności pielęgnacyjnych oraz podczas kosmetyki zdrowotnej. Ułatwiają osobom niepełnosprawnych oraz ich opiekunom wykonywanie czynności higienicznych w sposób szybki, bez użycia dużej siły. Ich aluminiowa odporna na korozję konstrukcja oraz odpowiednio dobrany materiał wyścielający siedzisko i oparcie pełni funkcję stołka prysznicowego podczas kąpieli.

Funkcja toalety

Sklep X-Reh oferuje wózki toaletowo-prysznicowe, które pozwalają na najazd na większość muszli sedesowych, a także je zastępują, gdyż są wyposażone w wiaderko sanitarne i otwór toaletowy. Sprzęt ten w znacznym stopniu ułatwia, umożliwia bądź zastępuje korzystanie z toalety standardowej. Jest idealną alternatywą dla nakładek na sedesy, umożliwiając podjazd pacjenta wózkiem nad otwór muszli standardowego sedesu. Pozwala to pacjentom realizować podstawowe potrzeby fizjologiczne przy zachowaniu maksymalnego komfortu i intymności. Przy użyciu wózków toaletowo-prysznicowych można transportować pacjenta wraz ze sprzętem z pokoju do łazienki, co jeszcze bardziej zwiększa poziom prywatności. Asysta przy takich czynnościach jest o wiele mniej skomplikowana i nie wymaga dużego wysiłku fizycznego.

Wysoka jakość wykonania wózków toaletowo-prysznicowych

Odpowiednia szerokość i głębokość siedziska, optymalnie wyprofilowane oparcie, uchylne i regulowane podłokietniki oraz odchylane podnóżki, to te cechy sprzętu, które w znacznym stopniu podnoszą standard i wygodę korzystania z wózków zarówno dla użytkowników jak i ich opiekunów. Pacjenci w łatwy sposób mogą wsiadać i wysiadać z wózka, a niezależne hamulce montowane na każdym kole maksymalizują bezpieczeństwo korzystania ze sprzętu.

X-Reh w swej ofercie posiada wózki toaletowo-prysznicowe o wysokim maksymalnym obciążeniu od 130 kg do 150 kg. Wózki te są trwałe, wytrzymałe i stabilne.

Poręczna i lekka konstrukcja pozwala bezproblemowo przenosić wózek, a jego ponowne rozłożenie jest szybkie i nie wymaga użycia dużej siły. Wózki cechują się wysoką funkcjonalnością, są zwrotne i odporne na uszkodzenia.

Pamiętać należy, iż wózki toaletowo-prysznicowe nie są objęte refundacją NFZ. Osoby niepełnosprawne na zakup wózka kąpielowego mogą jednak otrzymać dofinansowanie ze środków PFRON na pokonywanie barier architektonicznych i technicznych do 95% wartości zakupu. Pomagamy uzyskać to dofinansowanie, w sytuacjach trudnych przygotowując indywidualny wniosek, odwołanie czy pomagając na każdy etapie postępowania.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Producenci
więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium