Jak fotele do opieki ułatwiają życie seniorom, osobom niepełnosprawnym i ich opiekunom?

0
Jak fotele do opieki ułatwiają życie seniorom, osobom niepełnosprawnym i ich opiekunom?

Sprawowanie opieki nad osobą starszą, chorą bądź niepełnosprawną wymaga odpowiedniego wyposażenia, które znacząco usprawni cały proces. Jednym z najważniejszych jego elementów jest odpowiednio dobrany fotel. Spełnia on szereg ważnych funkcji, które są niezbędne w codziennej opiece. W zależności od potrzeb można zdecydować się zarówno na fotel dla opiekuna, jak i model dedykowany osobom z ograniczoną mobilnością. 

Jak fotele do opieki pomagają użytkownikom w łatwiejszym wstawaniu i siadaniu?

Fotel do opieki został zaprojektowany tak, aby ułatwić codzienne funkcjonowanie, zarówno osobom starszym bądź niepełnosprawnym, jak i ich opiekunom. Wyróżnia się wysoce dopasowanym kształtem, co przekłada się na wygodę oraz bezpieczeństwo. Zapewnia użytkownikowi odpowiednie oparcie głowy, dzięki czemu kręgosłup szyjny jest odciążony. Długie podłokietniki doskonale asekurują w trakcie snu oraz pomagają podczas wstawania lub siadania, zapewniając stabilne podparcie. Opieka nad osobą starszą czy niepełnosprawną wymaga siły oraz determinacji. Kluczowe jest, aby opiekunowie również mieli zapewnione optymalne warunki. W tym przypadku także doskonale sprawdzają się fotele do opieki, które można ustawić w dwóch pozycjach: siedzącej oraz leżącej. Takie zastosowanie sprawia, że wielogodzinne czuwanie przy osobie starszej bądź niepełnosprawnej, odbywa się w komfortowych warunkach. Fotele dla opiekuna gwarantują przyjęcie wygodnej pozycji, co przekłada się na odprężenie i potrzebny wypoczynek.

Co jest istotne dla osób z ograniczoną mobilnością?

Osoby z ograniczoną mobilnością, na co dzień muszą mieć zapewnione właściwe warunki. Tutaj kluczowy jest sprzęt do opieki, który znacząco ułatwia wykonywanie wielu czynności. Jednym z podstawowych elementów wyposażenia jest odpowiednio dobrany fotel, którego zadaniem jest zapewnienie maksymalnego komfortu osobie chorej bądź starszej. Takie zastosowanie pozwala na przyjęcie wygodnej pozycji siedzącej lub leżącej w ciągu dnia, ponadto ułatwia samodzielne wstawanie. Fotel do opieki bądź geriatryczny będzie dobrym rozwiązaniem dla osób starszych, którzy borykają się z bólami stawów, kręgosłupa czy ograniczoną mobilnością. Pozwala m.in. na komfortowy odpoczynek w dogodnej pozycji. Bardzo ważne jest, aby osoby starsze nie spędzały całego dnia w swoim łóżku, stąd też zastosowanie fotela do opieki bądź fotela geriatrycznego będzie dla nich idealnym rozwiązaniem. 

Jak fotele ułatwiają sen, odpoczynek oraz jedzenie?

Dla osób z ograniczoną mobilnością dedykowane są fotele geriatryczne lub fotele pielęgnacyjno-zabiegowe. Modele różnią się specyfiką, jednak wspólnym celem jest zapewnienie maksymalnej wygody osobie chorej. Manualny system zmiany ułożenia odbywa się bez konieczności wstawania. To spore udogodnienie, które zapewnia komfortowy odpoczynek bądź spokojny sen. Osoby z ograniczoną mobilnością samodzielnie i bez trudu mogą ustawić fotel w wygodnej dla nich pozycji. Gwarantuje to wypoczynek, odprężenie, wyciszenie czy relaksacje. Dużym udogodnieniem jest także zastosowanie kółek jezdnych, dzięki czemu opiekun może w pełni dostosować ustawienie fotela do własnych potrzeb. Jest to niezwykle ważne np. podczas posiłków bądź wykonywania czynności pielęgnacyjnych. Osoba chora w zależności od ograniczeń, samodzielnie spożywa jedzenie bądź jest karmiona przez opiekuna w najkorzystniejszym ułożeniu ciała, bez obaw o zakrztuszenie.

Jak ergonomiczny design foteli wspiera zdrową postawę ciała, redukuje ból i dyskomfort?

Fotele dedykowane osobom z ograniczoną mobilnością zostały tak skonstruowane, aby zapewnić maksymalny poziom wygody i bezpieczeństwa. Duże znaczenie ma zastosowanie regulacji, która pozwala na właściwe ustawienie fotela, względem potrzeb osoby chorej. Odpowiednie ułożenie pozwala ograniczyć bądź wyeliminować możliwy dyskomfort, ponadto znacząco redukuje ból. Przyjęcie prawidłowej pozycji odciąży kręgosłup oraz zmniejszy dolegliwości bólowe stawów. 

Co jest szczególnie ważne dla osób starszych i niepełnosprawnych?

Osoby starsze powinny mieć zapewnione poczucie bezpieczeństwa oraz należytej opieki. Specjalne fotele znacząco usprawniają to zadanie. Pozwalają na zmianę ułożenia ciała, co zapobiega odleżynom, jak również ogranicza różne dolegliwości. Dodatkowo ułatwiają wykonywanie codziennych czynności przez opiekunów. 

Zastosowanie dodatkowego wyposażenia foteli

Specjalistyczne fotele posiadają możliwość doposażenia w dodatkowe elementy. Opiekunowie zazwyczaj wybierają dodatkowy stolik, który stanowi spore udogodnienie. Jest on montowany do fotela, dzięki czemu ułatwia spożywanie posiłków, podawanie leków oraz płynów, jak również usprawnia czytanie książek czy gazet. Kolejnym elementem są specjalne profilowane podłokietniki do poboru krwi. Ich zastosowanie umożliwia wygodne ułożenie i oparcie ręki podczas wykonywania procedury medycznej. W sytuacji, kiedy występuje konieczność podania osobie chorej leków bądź płynów w kroplówce, wówczas warto zdecydować się na dedykowany uchwyt

Jak inwestycja w wysokiej jakości fotel do opieki może być ekonomicznie korzystna w dłuższej perspektywie?  

Fotele dedykowane osobom starszym i niepełnosprawnym muszą być zarówno bezpieczne, jak i funkcjonalne. Tego rodzaju wyposażenie produkowane jest z najwyższej jakości materiałów oraz wytrzymałej tapicerki, co gwarantuje długoletnie użytkowanie bez obaw o uszkodzenia. Ma to również przełożenie na cenę. Jednak zakup profesjonalnego fotela pozwoli zredukować potrzebę częstych wizyt medycznych, ponadto odciąży opiekunów. Co ważne, tego rodzaju wyposażenie posiada szereg przydatnych funkcji, które usprawniają życie osobom starszym czy niepełnosprawnym.

Jak wybrać najlepszy fotel?

W zależności od indywidualnych potrzeb można zdecydować się na:

Fotele dla opiekuna

To doskonały wybór dla tych, którzy na co dzień opiekują się osobami starszymi bądź niepełnosprawnymi. Zapewniają komfortowe warunki podczas czuwania przy pacjencie. Dodatkowo fotele dla opiekuna gwarantują wygodne warunki osobom odwiedzającym. 

Fotele geriatryczne

Modele te dedykowane są osobom z ograniczoną mobilnością bądź niepełnosprawnością. Fotele geriatryczne stanowią alternatywę dla łóżka rehabilitacyjnego. Zostały wyposażone w zmechanizowany system asystenta wstawania, co znacząco ułatwia podnoszenie się z fotela. Sterowanie odbywa się za pomocą pilota. 

Fotele pielęgnacyjno-zabiegowe

Fotele pielęgnacyjno-zabiegowe znacząco ułatwiają przeprowadzenie zabiegów higienicznych. Modele te są w pełni dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Posiadają szeroki zakres regulacji, co zapewnia właściwe dostosowanie fotela do potrzeb pacjenta. 

Wybór odpowiedniego modelu w dużej mierze zależy od indywidualnych potrzeb. Ważne jest, aby zarówno osoby chore, jak i ich opiekunowie mieli zapewnione optymalne warunki. Specjalistyczne fotele zdecydowanie ułatwią wykonywanie codzienne czynności i sprawowanie opieki. 

Komentarze do wpisu (0)

więcej więcej
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Producenci
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium