Osoba leżąca powinna mieć zapewniony pełen komfort i wygodę. Niezwykle ważne jest zatem odpowiednio dobrane wyposażenie. Najważniejszą funkcję będzie tutaj pełnić łóżko, lecz nie mniej ważne są dodatkowe meble, które poprawią jakość życia codziennego. Jednym z takich elementów jest szafka przyłóżkowa. To niezwykle przydatne i funkcjonalne wyposażenie, które zapewni komfort i wygodę osobie leżącej, z kolei opiekunowi optymalne warunki do sprawowania opieki.
Gdzie wykorzystuje się stoliki przyłóżkowe?
Stoliki przyłóżkowe to niezwykle funkcjonalne wyposażenie. Na co dzień wykorzystywane są w szpitalach, ośrodkach leczniczych, sanatoriach czy domach opieki. Swoje zastosowanie znajdują wszędzie tam, gdzie człowiek musi większość czasu spędzić w pozycji leżącej. Osoby starsze, po wypadkach czy niepełnosprawne spędzają całe dnie w łóżku. W takim przypadku stolik jest wręcz niezbędnym wyposażeniem. Z powodzeniem wykorzystywany jest również w domach podczas opieki nad chorym bądź starszym członkiem rodziny. Co ważne, idealnie pasują również do innych mebli np. do fotela. Stoliki przyłóżkowe są również wykorzystywane podczas rehabilitacji. Stanowią nieocenioną pomoc zarówno dla pacjenta, jak i rehabilitanta. Stoliki najczęściej posiadają kółka jezdne, które zapewniają pełną mobilność oraz łatwość w przemieszczeniu. Doskonale spełniają swoją funkcję i zapewniają bezpieczeństwo osobom starszym, schorowanym i niepełnosprawnym. Znacząco podnosi komfort życia codziennego i sprawia, że osoba leżąca może być bardziej samodzielna. Dla opiekuna stoliki stanowią pomocne wyposażenie, można na nich zostawić wodę, posiłek, leki czy wszelkie przedmioty, które służą do codziennej pielęgnacji osoby leżącej.
Stolik przyłóżkowy na kółkach L-STYLE
Jaka jest konstrukcja stolika?
Stolik przyłóżkowy to mebel medyczny stąd też musi spełniać określone standardy bezpieczeństwa. Takie wyposażenie jest wykonywane z najwyższej jakości materiałów, odpornych na działanie wilgoci czy częste dezynfekcje. Stoliki posiadają również możliwość regulacji blatu, jak i wysokości. Blat najczęściej posiada 5-stopniową regulację kąta nachylenia, co umożliwia optymalne dostosowanie do osoby leżącej. Dużym ułatwieniem są kółka, posiadające blokadę. Takie zastosowanie nie tylko zapewnia mobilność, ale przede wszystkim bezpieczeństwo. Konstrukcja wykonywana jest z elementów metalowych, lakierowanych proszkowo. Dodatkowo stolik jest również stabilny i wygodny w użytkowaniu. Sporą zaletą jest także dopuszczalne obciążenie, które zazwyczaj sięga 20 kg, dzięki czemu bez obaw można położyć na blacie wszystkie niezbędne rzeczy. Zastosowanie ponadczasowej kolorystyki sprawia, że stolik idealnie wpasuje się w każde wnętrze, natomiast w szpitalach znacząco ociepli pomieszczenia. Zawsze prezentuje się stylowo i minimalistycznie, nie zakłócając przy tym całości wystroju. Stolik przyłóżkowy to połączenie wygody komfortu i bezpieczeństwa zarówno dla osoby leżącej, jak i personelu medycznego czy opiekuna.
Do czego służą stoliki przyłóżkowe?
Głównym zadaniem stolików przyłóżkowych jest zapewnienie odpowiednich warunków oraz poprawa komfortu zarówno dla osoby leżącej, jak i opiekuna. To właśnie dzięki nim możliwe jest wykonywanie wielu czynności np. korzystanie z laptopa, czytanie książek czy przeglądanie prasy. Stolik przyłóżkowy znacząco podnosi komfort podczas spożywania posiłków czy zażywania leków. Ułatwia także karmienie osoby leżącej. To również znacząca pomoc w trakcie wykonywania czynności higienicznych. Stolik umożliwia łatwy i szybki dostęp do najpotrzebniejszych rzeczy. Możliwość regulacji sprawia, że mebel ten można w prosty sposób dopasować do indywidualnych potrzeb osoby leżącej. Z kolei stabilna konstrukcja zapewnia komfort i bezpieczeństwo.
Dla osoby leżącej stolik przyłóżkowy stanowi nieocenioną pomoc. To właśnie tam można trzymać najpotrzebniejsze rzeczy, po które bez trudu można sięgnąć. Co ważne, optymalne dostosowanie pozwala na bezpieczne i bezproblemowe korzystanie ze stolika, w każdym momencie dnia i nocy, bez potrzeby schylania się czy przemieszczania. Przemyślany kształt zapewnia optymalne warunki użytkowania. Doskonale sprawdza się w małych pomieszczeniach, nie zabierając przy tym sporej ilości miejsca. Dużą zaletą szafki przyłóżkowej jest jej funkcjonalność, solidność wykonania oraz estetyka. Takie zastosowanie sprawia, że po zakończonej w domu rehabilitacji czy rekonwalescencji można ją wykorzystać jako zwykły mebel.
Stolik przyłóżkowy to niezwykle funkcjonalne wyposażenie, które znacząco poprawi komfort osób leżących oraz ich opiekunów. Warto zatem zaopatrzyć się w taki mebel, aby móc zapewnić optymalne warunki opieki.