Drewniane szafki przyłóżkowe - doposażenie łóżek rehabilitacyjnych

0
Drewniane szafki przyłóżkowe - doposażenie łóżek rehabilitacyjnych

Drewniane szafki przyłóżkowe ustawiane w salach szpitalnych i ośrodkach rehabilitacyjnych stanowią idealne uzupełnienie dla łóżek rehabilitacyjnych zajmowanych przez pacjentów. Choć z pozoru nie odgrywają tak ważnej roli jak samo łóżko, ich obecność w środowisku rehabilitacyjnym jest niezwykle istotna zarówno dla pacjentów, jak i opiekujących się nimi specjalistów, lekarzy i członków rodziny. Dostęp do poręcznej szafki zdolnej pomieścić najważniejsze rzeczy osobiste, lekarstwa, przekąski oraz zastąpić stolik przyłóżkowy jest w szpitalach niezbędny. Czy sam rodzaj szafki, projekt jej wykonania i miejsce ustawienia mają znaczenie? Jak odpowiednio doposażyć łóżka rehabilitacyjne?

Drewniane szafki przyłóżkowe – najważniejsze cechy i zalety

Podstawową cechą szafek przyłóżkowych stosowanych w ramach doposażenia łóżek rehabilitacyjnych powinna być ich łatwa dostępność dla pacjenta leżącego i siedzącego. Z tego też względu dostępne w ofercie x-reh.pl modele szafek to nie tylko proste, drewniane konstrukcje z szafką i szufladą, ale też bardziej rozbudowane modele oferujące dostęp do rozkładanego stolika ułatwiającego korzystanie z szafki także w pozycji leżącej.

Ważnym elementem, a zarazem kluczową cechą szafek szpitalnych jest ich trwałość. Ze względu na możliwość zastosowania ich w otoczeniu osób chorych i niepełnosprawnych, drewniane szafki przyłóżkowe nie mogą być zwyczajnymi stolikami nocnymi podatnymi na uszkodzenia i nieprzystosowanymi do kontaktu z jedzeniem, napojami czy silnymi środkami czyszczącymi. Producenci mebli medycznych dokładają wszelkich starań, by szafki przyłóżkowe były przede wszystkim funkcjonalne, trwałe i odporne na zużycie. Estetyka ich wykonania nie jest kwestią nadrzędną.

szafka 1

Szafka przyłóżkowa Rubens 2

Ostatnią, choć nie mniej ważną cechą szafek przyłóżkowych stosowanych w parze z łóżkami rehabilitacyjnymi jest ich wysokość. Ze względu na stosowane w łóżkach barierki zabezpieczające oraz szereg dodatków ułatwiających opiekę nad pacjentem, wysokość szafki przyłóżkowej musi być dostosowana tak, by pacjent miał możliwość korzystania z niej swobodnie. Cecha ta po raz kolejny wyklucza z użytku standardowe stoliki i szafki nocne dostępne w sklepach meblowych – drewniane szafki przyłóżkowe dedykowane do szpitali, obiektów rehabilitacyjnych czy sanatoriów są tworzone zgodnie ze standardami branży. Są wyższe, najczęściej wyposażone w kółka pozwalające na ich swobodne przemieszczanie i wykonane z materiałów, które zabezpieczą je przed prostymi uszkodzeniami użytkowymi. 

Rodzaje szafek przyłóżkowych

Wśród dostępnych rodzajów drewnianych szafek przyłóżkowych stosowanych jako doposażenie do łóżek rehabilitacyjnych wyróżnić można trzy kluczowe warianty, na których producenci opierają swoje projekty. Pierwszym z nich będzie prosty stolik przyłóżkowy, którego budowa opiera się na prostym, funkcjonalnym blacie oraz nóżkach z kółkami pozwalających na dowolne ustawienie stolika. Stoliki, w przeciwieństwie do zabudowanych szafek, posiadają możliwość podniesienia wysokości blatu i dopasowania jej do poziomu łóżka (np. model Rubens3).

Szafka przyłóżkowa VIRGO LUX

Szafka przyłóżkowa VIRGO LUX

Drugim z popularnych wariantów drewnianych szafek przyłóżkowych są szafki proste, kompaktowe, z prostą szafką i szufladą do przechowywania podstawowych przedmiotów osobistych oraz blatem, na którym można ustawić kubek z herbatą czy talerz z obiadem dla pacjenta. Szafki takie poruszają się zwykle na kółkach, ale nie dają opcji regulowania wysokości czy przestawiania blatu pod dowolnym kątem.

Ostatnim i zdecydowanie najbardziej rozbudowanym wariantem szafek dedykowanych jako doposażenie łóżek rehabilitacyjnych są w pełni funkcjonalne szafki z regulowanym blatem, które poza podstawową kolumną szafki przedstawioną powyżej posiadają dodatkowo dobudowany blat na prowadnicach, które można ustawiać pod dowolnym kątem, wysuwać do poziomu łóżka, ustawiać ponad łóżkiem jako tacę do jedzenia, a następnie schować dyskretnie z boku szafki tak, by nie zabierały dodatkowego miejsca. Za przykład może posłużyć tu model Virgo Lux z regulowanym blatem bocznym, idealny do zastosowania w placówkach rehabilitacyjnych i przy łóżkach osób niepełnosprawnych.

Doposażenie dla łóżek rehabilitacyjnych – praktyczne szafki przyłóżkowe

Znalezienie odpowiedniej szafki przyłóżkowej, która zostanie ustawiona przy łóżku rehabilitacyjnym jest ważne i nie powinno być zaniedbywane, nawet jeśli sama konstrukcja szafek przyłóżkowych wydaje się wyjątkowo prosta. Ich funkcjonalność gwarantuje, że pacjent spędzający wiele godzin w łóżku rehabilitacyjnym będzie miał w dalszym ciągu łatwy dostęp do podręcznych rzeczy osobistych. Wybierając solidne i sprawdzone produkty dedykowane do zastosowania przy łóżkach rehabilitacyjnych możesz mieć pewność, że mebel nie rozpadnie się po kilku latach użytkowania i zawsze zapewni najwyższy poziom funkcjonalności i higieny dla pacjenta.

Stolik przyłóżkowy Rubens 3

Stolik przyłóżkowy Rubens 3

 

Komentarze do wpisu (0)

więcej więcej
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Producenci
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium