Blog kategorie

Łóżka rehabilitacyjne z 🚚 DARMOWĄ DOSTAWĄ 🚚 pod budynek.

Wybrane stoły rehabilitacyjne. DOSTARCZAMY Z WNIESIENIEM 🚚

Jesteś jednostką budżetową? Skorzystaj z płatności po dostawie.

Wyposażenie łóżek medycznych: Kluczowe elementy dla optymalnej opieki pacjenta

0
Wyposażenie łóżek medycznych: Kluczowe elementy dla optymalnej opieki pacjenta

Łóżka medyczne wykorzystywane są w celu objęcia należytą opieką pacjentów, którzy są zmuszeni spędzać większość czasu w pozycji leżącej. By umożliwić łatwiejszą pielęgnację chorego i zapewnić mu bezpieczeństwo, meble tego typu muszą być funkcjonalne i oferować maksymalny komfort użytkowania. Kluczową rolę dla optymalnej opieki nad pacjentem pełni dodatkowe wyposażenie do łóżek medycznych. Co się na nie składa i jaką funkcję pełnią jego poszczególne elementy? 

Uchwyt pomocniczy do łóżka medycznego 

Uchwyt pomocniczy zapewnia bezpieczeństwo pacjentom, podtrzymując ich podczas siadania i wstawania. Instalowany jest bezpośrednio do konstrukcji łóżka medycznego za pomocą ergonomicznych nakładek. Nie koliduje z barierkami bocznymi, a do jego montażu i demontażu nie są potrzebne żadne narzędzia. Uchwyty pomocnicze do łóżka medycznego wykonane są z solidnych profili malowanych proszkowo. Są  stabilne, wytrzymałe i odporne na ślady użytkowania oraz oddziaływanie nawet silnych środków czyszczących. 

Wysięgnik do łóżek medycznych 

Istotnym elementem wyposażenia łóżek medycznych jest wysięgnik, który ułatwia pacjentowi wstawanie i zmianę pozycji. Cechuje się odpornością na duże obciążenia, posiada profilowany uchwyt i antypoślizgową opaskę, a także system pozwalający na regulację wysokości. Możliwe jest jego umieszczenie z dwóch stron łóżka od strony pacjenta. Niezależny wysięgnik do podnoszenia się jest niezwykle przydatny w wypadku osób, które mają ograniczoną mobilność lub nie są w stanie poruszać się samodzielnie. Dzięki temu urządzeniu personel medyczny może przemieszczać pacjentów bez konieczności ich podnoszenia lub przesuwania, co zmniejsza ryzyko kontuzji.

Wieszak na kroplówki do łóżek medycznych 

Wieszak na kroplówki do łóżek medycznych posiada uchwyt z czterema hakami, który pozwala na wygodne podwieszenie worków lub butelek z płynami infuzyjnymi. Wyposażony jest w system umożliwiający regulację wysokości. Wieszak na kroplówki wykonany jest z odpornego na uszkodzenia mechaniczne metalu, który wytrzymuje intensywne użytkowanie i może być z powodzeniem czyszczony nawet silnymi środkami dezynfekującymi.

Stolik do łóżka rehabilitacyjnego

Stolik do łóżka rehabilitacyjnego to element wyposażenia ułatwiający opiekę nad pacjentami leżącymi. Jest niezwykle pomocny przy podawaniu posiłków. Stolik tego typu instalowany jest na barierkach bocznych. Posiada  dwa uchwyty służące do zakładania i zdejmowania z poręczy oraz ograniczniki uniemożliwiające jego przesuwanie. 

Szafka przyłóżkowa z wyciąganym blatem

Szafka przyłóżkowa z wyciąganym blatem ułatwia pacjentom dostęp do ulubionych przedmiotów i sprawia, że nie muszą oni wstawać z łóżka w celu wykonania codziennych czynności. Mebel ten zwiększa więc bezpieczeństwo chorych, przyczyniając się do zmniejszenia ryzyka kontuzji. Szafka przyłóżkowa z wyciąganym blatem, poza szafką z pojedynczą półką, posiada również wygodną szufladę. Wyposażona jest ponadto w kółka, które sprawiają, że jest w pełni mobilna. Jej unieruchomienie jest możliwe dzięki umieszczonym w kołach hamulcom. 

Niezależny stolik terapeutyczny 

Niezależny stolik terapeutyczny to dodatkowe wyposażenie łóżka medycznego, które zwiększa komfort pacjenta, dając mu przestrzeń do wygodnego wykonywania codziennych czynności. Stoliki tego typu posiadają cztery kółka z opcją blokady, umożliwiające łatwe przesuwanie mebla z miejsca na miejsce. Wyposażone są ponadto w system regulacji wysokości i głębokości stelaża, dzięki któremu da się je dopasować do indywidualnych potrzeb użytkownika. Niezależne stoliki terapeutyczne są łatwe w utrzymaniu w czystości, pozwalają więc zachować odpowiednie standardy sanitarne. 

Zestaw przedłużający do łóżek medycznych 

Zestaw przedłużający pozwala użytkownikom łóżka medycznego uzyskanie większej przestrzeni podczas snu i w efekcie osiągnięcie większego komfortu. Ten element wyposażenia jest szczególnie użyteczny dla osób o wysokim wzroście, dla których spanie w standardowej długości łóżkach jest często niewygodne. Zestaw przedłużający do łóżek medycznych zawiera przedłużkę leża, która powiększa posłanie o dodatkowe 20 centymetrów, a także cztery przedłużone barierki boczne.

Osłona na barierki do łóżek medycznych 

Tapicerowana osłona pozwala na okrycie drewnianych i metalowych barierek łóżka medycznego. Wykonana jest z pianki amortyzującej uderzenia. Zwiększa bezpieczeństwo użytkowania łóżka, zapewniając pacjentom dodatkową ochronę przed ewentualnymi urazami. Tapicerowana osłona na barierki jest łatwa w montażu i demontażu, dzięki czemu możliwa jest jej szybka wymiana. 

Komentarze do wpisu (0)

więcej więcej
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Producenci
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium