Dodatkowe wyposażenie do łóżek rehabilitacyjnych - jakie elementy wyróżniamy?

0
Dodatkowe wyposażenie do łóżek rehabilitacyjnych - jakie elementy wyróżniamy?

Łóżka rehabilitacyjne mają szerokie zastosowanie nie tylko w szpitalach czy innych placówkach medycznych. Bardzo często stosuje się je również w prywatnych domach, w których przebywają osoby chore lub mające problemy z poruszaniem. Samo łóżko nie wystarczy jednak do tego, aby zapewnić maksymalny komfort. W tym celu stosuje się dodatkowe elementy, które mają poprawić jego funkcjonalność.

Jak wygląda łóżko rehabilitacyjne?

Łóżko rehabilitacyjne w podstawowej wersji składa się z prostej konstrukcji, która najczęściej wyposażona jest w koła ułatwiające jego przesuwanie. Ma także regulowaną górną część, dzięki czemu możliwa jest modyfikacja pozycji leżącego na nim pacjenta. Łóżko rehabilitacyjne powinno być odpowiednio dopasowane do wzrostu, tak, aby zapewniało ono maksymalny komfort. Dla bezpieczeństwa pacjenta ma ono po obu stronach barierki, które zabezpieczają przed przypadkowym upadkiem z niego.

Na jakie dodatkowe wyposażenie łóżek rehabilitacyjnych można się zdecydować?

Jednym z najczęściej wybieranych akcesoriów do łóżek rehabilitacyjnych jest uchwyt pomocniczy. Montuje się go z boku łóżka, a jego głównym zadaniem jest wspomagania pacjenta przy podnoszeniu się. Dobrej jakości uchwyty wykonane są z trwałych i wytrzymałych materiałów, co zapewnia im niezawodność.

Wybierając dodatkowe wyposażenie do łóżka rehabilitacyjnego, warto pomyśleć o specjalnej podstawce. Instaluje się ją na bocznych barierkach, dzięki czemu jest stabilna. Jest to przyrząd, który jest bardzo pomocny przy opiece nad osobą chorą. Podstawka przydaje się również do karmienia pacjentów leżących.

Wysięgnik z trójkątnym uchwytem do łóżek Taurus

Wysięgnik z trójkątnym uchwytem do łóżek Taurus

Jakie akcesoria mogą być pomocne podczas opieki nad osobą leżącą?

Kompletując wyposażenie dodatkowe do łóżka rehabilitacyjnego nie można zapomnieć o wysięgniku. Mają one pomóc osobie leżącej podnieść się lub zmienić pozycję. Sprawdzają się przede wszystkim w przypadku pacjentów, których mięśnie brzucha nie pozwalają na swobodne podniesienie się. Dzięki wysięgnikowi staje się to o wiele łatwiejsze.

Jeśli osoby chore wymagają podawania leków w formie kroplówek niezbędny jest stojak z uchwytem. Najlepsze modele wyposażone są w kilka haczyków, na których można zawiesić nawet kilka zestawów leków w płynnej formie. Możliwość regulacji jego wysokość pozwala na dopasowanie jej do indywidualnych potrzeb każdego pacjenta.

Dla pacjentów wysokich, dla których standardowe łóżka są zbyt krótkie, idealnym rozwiązaniem jest zestaw do ich przedłużania. Dzięki niemu można wydłuż je nawet o 20 cm. Taki zestaw jest łatwy w montażu, dlatego bez większego problemu poradzą sobie z tym zadaniem także osoby, które jeszcze nigdy tego nie robiły.

Na co zwrócić uwagę wybierając wyposażenie dodatkowe do łóżek rehabilitacyjnych?

Wybierając wyposażenie do łóżka rehabilitacyjnego należy pod uwagę wziąć przede wszystkim jego model. Dodatkowe akcesoria muszą być z nim kompatybilne, inaczej nie spełnią one swojej roli. Najlepiej dobierać dodatki wyprodukowane przez tego samego producenta, co łóżko. Da to pewność, że będą one ze sobą idealnie współpracowały.

Tym, na co należy także zwrócić uwagę podczas wyboru akcesoriów jest to, jakie potrzeby ma leżący pacjent. Ich zadaniem jest ułatwienie jego pielęgnacji, a także podniesienie komfortu życia. Warto więc wcześniej przemyśleć dokładnie to, jaką rolę mają one pełnić. Nieco inne akcesoria sprawdzą się bowiem u pacjenta leżącego, który nie może się poruszać, a inne u osób, które są w stanie np. samodzielnie zmienić pozycję.

Stolik nakładany na barierki typu Tablet

Stolik nakładany na barierki typu Tablet

Ogromne znaczenie ma również jakość wybranych akcesoriów. Powinny być to produkty najwyższej jakości, które spełnią oczekiwania zarówno osoby chorej, jak i opiekunów. Warto więc wybierać dodatkowe wyposażenie łóżek rehabilitacyjnych, które znaleźć można w sprawdzonych sklepach, takich jak sklep internetowy X-reh.

Akcesoria przeznaczone do stosowania z łóżkami rehabilitacyjnymi muszą spełniać wszelkie wymogi oraz standardy. Tylko wtedy można mieć pewność, że spełnią one swoją rolę i będą w pełni bezpieczne zarówno dla pacjenta, jak i dla opiekunów. Wysokiej jakości wyposażenie dodatkowe gwarantuje niezawodność i trwałość. Zapoznaj się z ofertą akcesoriów do łóżek rehabilitacyjnych i wybierz najlepsze dodatki, które zapewnią komfort użytkowania, a także podniosą jakość życia pacjenta przykutego do łóżka.

Komentarze do wpisu (0)

więcej więcej
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Producenci
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium