Elektryczne łóżka rehabilitacyjne - podział

0
Elektryczne łóżka rehabilitacyjne - podział

Czy medyczne urządzenia elektryczne to przyszłość wyposażenia placówek medycznych? W każdym dobrze przygotowanym budynku użyteczności publicznej jest już sprawna wentylacja, klimatyzacja, ogrzewanie, elektryczne oświetlenie, sprawne urządzenia sanitarne i tak dalej. Elektryczne łóżka rehabilitacyjne powoli także zaczynają być normą. Dlaczego?

Dlaczego warto wymienić stare łóżka szpitalne na nowe łóżka elektryczne?

Projektowanie obiektów służby zdrowia to wyzwanie. Tak samo jak rozwija się przemysł medyczny czy farmaceutyczny, tak samo rośnie liczba osób starszych, niepełnosprawnych, które potrzebują hospitalizacji. W związku z tym, że żyjemy dłużej, jednocześnie zwiększa się zapotrzebowanie na osoby, które są gotowe i kompetentne do opieki nad pacjentami. Łóżko szpitalne i rehabilitacyjne stanowi podstawę wyposażenia wielu placówek świadczących usługi medyczne.

Bez dwóch zdań ryzyko zawodowe personelu medycznego, w tym pielęgniarek, rehabilitantów czy lekarzy jest ogromne. Personel medyczny jest narażony na wiele czynników zagrażających, które mogą doprowadzić do utraty zdrowia, w tym można wyróżnić między innymi choroby układu krążenia czy mięśniowo-szkieletowe. Ponadto chroniczny stres może prowadzić do nerwic czy chorób autoimmunologicznych. Jednym ze sposobów na to, aby ograniczyć zagrożenia wynikające z wykonywania zawodu medycznego, jest odpowiedni dobór personelu. Ponadto medycy powinni mieć możliwość korzystania z potencjału technologii, która wesprze w wykonywaniu codziennych obowiązków. Zdecydowanie codzienne czynności pomagają wykonywać elektryczne łóżka rehabilitacyjne.

Łóżko elektryczne - cechy i zalety

Celem pracy zespołu rehabilitantów i innych osób pracujących w służbie zdrowia jest pomoc w powrocie do zdrowia nie tylko fizycznego, ale także psychicznego. Kreowanie takiej postawy, która wpłynie pozytywnie na samopoczucie pacjenta, wzbudzi jego zaufanie oraz pomoże wygrać z niewiarą w swoje możliwości, zdecydowanie ułatwia leczenie. Łóżko elektryczne, ortopedyczne czy inaczej łóżko dla seniora to sprzęt medyczny, który pomaga pokonać bariery, z którymi muszą się zmierzyć osoby z niepełnosprawnościami. Ponadto stanowią nowoczesną i nieinwazyjną ochronę stanu zdrowia personelu medycznego.

  • Po pierwsze warto wspomnieć, że korzystając ze starych łóżek, personel medycznych jest zmuszony do dotykania części łóżka, ale także do konieczności używania siły aby poprawić sylwetkę pacjenta czy zmienić pozycję leża. Nie wolno przy tym zapomnieć, że ręce często stanowią główne źródło przenoszenia się różnych chorób.
  • Po drugie, elektryczne sterowanie zapewnia niebywałą funkcjonalność i możliwość świadczenia usług na najwyższym poziomie. Możliwość regulacji za pomocą silników elektrycznych pozwala łatwo dopasować łóżko do wzrostu czy masy ciała pacjenta. Ułatwia układanie osoby na łóżku, jej wstawanie czy posadzenie na wózek inwalidzki. Wiele osób niepełnosprawnych nie czuje się komfortowo, kiedy podczas każdej czynności potrzeba asysty kilku rehabilitantów. Elektryczne łóżko rehabilitacyjne nie tylko umożliwia maksymalne wykorzystanie czasu pracy, ale także większą samodzielność pacjenta. Dodatkowo zapewnia poprawę komfortu dla dwóch stron.

Gdzie powinny się znaleźć elektryczne łóżka szpitalne?

Sterowane elektrycznie łóżka rehabilitacyjne to wyposażenie medyczne, w które bez wątpienia powinny być wyposażone placówki, w których przebywają osoby niepełnosprawne, korzystające z wózków inwalidzkich, osoby z urazami kręgosłupa, po amputacjach, operacjach, wylewach czy udarach. Elektryczne łóżka szpitalne powinny znaleźć się także w każdym budynku, w którym przebywają osoby z ograniczoną ruchomością kończyn związaną np. z wiekiem.

Jaki typ łóżek jest przeznaczony do konkretnych grup pacjentów?

Wybierając elektryczne łóżko rehabilitacyjne należy zwrócić uwagę między innymi na typ placówki i zastosowanie konkretnego łóżka. W X-REH zapewniamy wybór dostosowany do konkretnej grupy wiekowej oraz pod względem usprawnień. Dostępne w naszym sklepie elektryczne łóżka rehabilitacyjne to:

elektryczne łóżka z funkcją fotela i pionizacji

Łóżka szpitalne z funkcją pionizacji stanowią nieocenioną pomoc w codziennym funkcjonowaniu. Najbardziej rozbudowana wersja dostępnego u nas elektrycznego łóżka z funkcją fotela łączy funkcję łóżka rehabilitacyjnego, podnośnika dla osób niepełnosprawnych oraz fotela geriatrycznego ułatwiającego wstawanie.

Łóżko rehabilitacyjne obrotowe TWIST z funkcją fotela i pionizacji

elektryczne łóżka bariatryczne

Stanowią dobre rozwiązanie między innymi do szpitali i sanatoriów, gdzie przebywają osoby o większej wadze ciała. Łóżka bariatryczne są dostosowane do potrzeb pacjentów wymagających zapewnienia najwyższych standardów bezpieczeństwa oraz wytrzymałości.

Łóżko bariatryczne Bariatric LOW LUX

elektryczne łóżka dla dzieci

Idealne na małych pacjentów będą elektryczne łóżka rehabilitacyjne do hospitalizacji w szpitalach, ale także w domu. Mniejszy rozmiar, ochronne barierki oraz regulacja za pomocą pilota zapewniają funkcjonalność oraz maksymalny komfort małego pacjenta.

Zapraszamy do zapoznania się szerzej z asortymentem naszego sklepu online z wyposażeniem rehabilitacyjnym.

Komentarze do wpisu (0)

więcej więcej
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Producenci
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium