Blog kategorie

Łóżka rehabilitacyjne z 🚚 DARMOWĄ DOSTAWĄ 🚚 pod budynek.

Wybrane stoły rehabilitacyjne. DOSTARCZAMY Z WNIESIENIEM 🚚

Jesteś jednostką budżetową? Skorzystaj z płatności po dostawie.

Dopasowane do maluchów: pediatryczne łóżka medyczne

0
Dopasowane do maluchów: pediatryczne łóżka medyczne

Łóżko pediatryczne zapewnia komfort małym pacjentom

Łóżka pediatryczne zostały zaprojektowane w sposób zapewniający komfort i wygodę małych pacjentów. Wyposażone są często w specjalne materace o odpowiedniej twardości, które zapewniają właściwe podparcie dla ciała dziecka. Dodatkowo niektóre łóżka mają możliwość regulacji pozycji, umożliwiając podniesienie zagłówka, co może być korzystne w przypadku problemów oddechowych lub innego rodzaju dolegliwości.

Łóżka pediatryczne zapewniają dziecku odpowiedni poziom bezpieczeństwa

Producenci łóżek pediatrycznych pomyśleli również o tym, aby maluch przebywający w takim łóżku był w nim bezpieczny, dlatego wyposażone zostały one w specjalne barierki zapobiegające upadkom. Można je bez problemu opuszczać i z powrotem podnosić, aby umożliwić swobodny dostęp do łóżka dziecku i personelowi medycznemu.

Łóżka pediatryczne są łatwe w czyszczeniu i w utrzymaniu w czystości

Szpitalne łóżka pediatryczne są wykonane z materiałów łatwych do czyszczenia i dezynfekcji. Jest to niezwykle istotne w myśl odpowiednich standardów higieny w środowisku szpitalnym i zapobiegania rozprzestrzenianiu się infekcji. 

Łóżka pediatryczne posiadają regulację wysokości

Łóżko pediatryczne powinno spełniać potrzeby zarówno mniejszych, jak i tych troszkę większych pacjentów. Z tego względu zostało wyposażone w możliwość regulacji jego wysokości. Dzięki tej funkcji korzystać z niego mogą małe dzieci i młodzież o różnym wzroście. Regulacja wysokości łóżka pozwala personelowi medycznemu na wygodne i komfortowe wykonywanie swoich obowiązków i przeprowadzanie niezbędnych badań.

Łóżka pediatryczne zapewniają mobilność

Łóżka pediatryczne wyposażone są w kółka umożliwiające ich wygodne przemieszczanie. W ten sposób bezproblemowo można przewieźć malucha do innej sali na badania lub na zabieg. 

Łóżka pediatryczne mogą być wyposażone w dodatkowe, przydatne funkcje

Niektóre łóżka pediatryczne posiadają dodatkowe funkcje ułatwiające podawanie leków czy przeprowadzanie różnego rodzaju procedur medycznych, np. uchwyty na kroplówkę, czy wbudowane systemy alarmowe reagujące na nacisk lub ruch i zapewniające tym samym większy poziom bezpieczeństwa dziecka.

 

Jakie łóżka sprawdzą się na szpitalnym oddziale dziecięcym?

Dokonując wyboru wyposażenia szpitalnego oddziału dziecięcego, szczególną uwagę powinno poświęcić się na dobór łóżek spełniających wszelkie standardy komfortu i bezpieczeństwa. Praktycznym i innowacyjnym modelem, szczególnie wartym zainteresowania, jest łóżeczko pediatryczne Teddy Bed o konstrukcji pantografowej, którego leże wypełnione jest siatką metalową. Z uwagi na stabilną konstrukcję wykonaną ze stalowych profili malowanych proszkowo jest ono niezwykle łatwe w utrzymaniu w czystości i w dezynfekcji. Teddy Bed posiada wiele przydatnych funkcji wykorzystywanych na co dzień. Należą do nich:

  • możliwość elektrycznej regulacji jego wysokości oraz kąta położenia oparcia przy pomocy pilota przewodowego,
  • możliwość ustawienia do pozycji Trendelenburga i Anty-Trendelenburga,
  • system jezdny wyposażony w cztery koła z blokadą jazdy i obrotu oraz funkcją jazdy na wprost,
  • odbojniki chroniące sprzęt i ściany podczas przemieszczania łóżka,
  • możliwość przymocowania statywu na kroplówkę,
  • barierki z funkcją opuszczania i podnoszenia od strony bocznej i frontalnej, w tym barierki frontowe wykonane z bezpiecznego pleksiglasu, który wzbogacony jest o dziecięce rysunki poprawiające komfort i atmosferę wypoczynku malucha,
  • możliwość wyboru łóżeczka spośród szerokiej gamy kolorystycznej.

 

Jeżeli zainteresowani jesteśmy łóżeczkiem pediatrycznym spełniającym standardowe wymagania, najlepszym wyborem będzie model D-1. W odróżnieniu od łóżeczka Teddy Bed posiada ono manualną regulację wysokości, kąta pochylenia oparcia oraz pozycji Trendelenburga i Anty-Trendelenburga. Łóżeczko D-1 jest lekkie, łatwe w przemieszczaniu oraz w utrzymaniu w czystości. Leże wykonane jest z metalowej siatki, a cała konstrukcja i stelaż malowana jest lakierem proszkowo. Wyposażenie w cztery kółka o średnicy 12,5 cm, w tym dwa z funkcją blokady jazdy i obrotu, umożliwia wygodne przemieszczanie w inne miejsca. Warto wspomnieć również o odbojnikach chroniących ściany i inne elementy wyposażenia sali przed uszkodzeniem podczas przemieszczania łóżka. Bezpieczeństwo dziecka przebywającego w łóżku zapewniają barierki boczne z możliwością ich opuszczania i regulacji wysokości. Barierki mogą występować w wersji standardowej jako proste i funkcjonalne pręty lub jako pręty z płytami HPL i kolorowymi grafikami poprawiającymi samopoczucie dziecka.

Zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami, którzy chętnie pomogą w doborze odpowiedniego sprzętu medycznego, w tym łóżeczek pediatrycznych.

Komentarze do wpisu (0)

więcej więcej
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Producenci
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium