Łóżko rehabilitacyjne dla młodzieży Taurus Junior

Dostępność: dostępny
Wysyłka w: 1 - 4 tygodni
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena brutto: 3 590,00 zł
zawiera 8% VAT

Cena regularna: 3 990,00 zł

3590.00
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 3 980,00 zł


ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
* - Pole wymagane
Ocena: 4.43
Producent: REHA-BED
Kod produktu: TR/JUNIOR

Opis produktu

WYPOSAŻENIE W CENIE PODSTAWOWEJ:

 • Barierki boczne - komplet 6 szt.
 • Leże metalowe
 • Pilot do regulacji funkcji łóżka
 • Zestaw transporterów 2 szt.
 • Instrukcja montażu i obsługi

WYPOSAŻENIE DODATKOWE - OPCJE ZA DOPŁATĄ:

 • Wysięgnik z uchwytem ułatwiający wstawanie
 • Materac podkładowy / profilaktyczny / przeciwodleżynowy
 • Podstawka typu Tablet nakładana na barierki
 • Wieszak na kroplówkę

Łóżko rehabilitacyjne dla dzieci Taurus Junior

Wyjątkowe łóżko dla dzieci

Co charakteryzuje łóżko rehabilitacyjne dla młodzieży Taurus Junior? Jest to jedyne na rynku łóżko stworzone dla dzieci i młodzieży. Jego wymiary dostosowane są do młodszych pacjentów i potrzeb opiekuna. Zakres regulacji wysokości dostosowany jest do wzrostu mniejszych pacjentów, dzieci i młodzieży oraz ich opiekunów (28-70 cm). Kolorystyka łóżka uwzględnia potrzeby mniejszych pacjentów – łóżko jest przyjazne i dostosowane do dziecięcego, młodzieżowego postrzegania świata. Charakterystyczną cechą łóżka są również barierki boczne, które są potrójne (zazwyczaj są podwójne) a odstępy między nimi są mniejsze, uwzględniając drobne dłonie i ręce najmniejszych pacjentów – co zabezpiecza przed wypadnięciem.

Taurus Junior to pierwsze na rynku łóżko rehabilitacyjne dla dzieci o wzroście 125 cm - 166 cm.

Komfortowa i bezpieczna pozycja anty-Trendelenburga

Pozycja anty-Trendelenburga, (sekcja głowy jest wyżej niż sekcja nóg) pomaga również w oddychaniu, odciążając głowę, gdzie często wzrasta ciśnienie. Zmniejsza się wtedy nacisk na klatkę piersiową.

5/6 elektrycznych funkcji łóżka w standardzie

Łóżko medyczne - w standardzie ma  5/6 funkcji regulowanych elektrycznie. Jest to 1. regulacja wysokości, 2. regulacja oparcia, 3. regulacja sekcji nóg, 4. funkcja autokontur (jednoczesna regulacja sekcji nóg oraz oparcia), 5. pozycja antytrendelenburga. Wszystkie te funkcje regulowane są za pomocą pilota. Łóżko nie posiada funkcji Trendelenburga.

Pozycje łóżka Taurus Junior

Leże dopasowane do materaca

Leże metalowe dzięki zastosowanym bocznym uchwytom dopasowuje materac piankowy do wszystkich sekcji łóżka rehabilitacyjnego. Zmiana pozycji czy regulacja oparcia nie ogranicza materaca. Materac w miejscach łamań leża elastycznie przylega do całej powierzchni łóżka.

Potrójne barierki boczne

W łóżku dla dzieci barierki zabezpieczające skonfigurowane są nieco inaczej. Ich szerokość i kształt pozostają niezmienne. Zmieniona została ich ilość i rozstaw. Bezpieczny rozmiar przestrzeni (55 mm) został zaprojektowany tak, aby zapewnić bezpieczeństwo młodych pacjentów podczas snu. Dodatkowa trzecia barierka umożliwia zmniejszenie przestrzeni aż o 50%. Dzięki temu łóżko spełnia normę PN-EN 60601-2-52:2010.

potrójne barierki boczne do łóżka

Pilot do regulacji łóżka

Ze względu na specyfikę łóżka dla dzieci pilot oprócz blokady funkcji posiada specjalnie schowany uchwyt pilota. Uchwyt do zawieszenia pilota znajduje na szczycie łóżka od strony nóg. Zabezpieczenie pilota jest bardzo ważne w przypadku łóżek przeznaczonych dla dzieci. Mimo blokady funkcji pilota zakryte miejsce „nie kusi” małego pacjenta, który chce poznawać świat :)

Pilot do łóżka Junior

Wysięgnik z uchwytem

Wysięgnik dostarczany wraz z łóżkiem jest kompatybilnym elementem zestawu. Wszystkie elementy zestawu łóżka rehabilitacyjnego są nieodłącznym kompletem wyrobu medycznego. Łóżko rehabilitacyjne jest certyfikowanym wyrobem medycznym klasy I. Zaletą siłowników liniowych firmy DEWERT jest ich prostota, przez co są praktycznie bezawaryjne. Silnik elektryczny obracając się napędza śrubę, która wysuwa tłok do góry. Ruch obrotowy zamieniony jest w liniowy – przez co siłownik chodzi góra – dół.

 

Siłowniki do łóżek elektrycznych

Dane techniczne łóżka Taurus Junior

 • Wymiary zewnętrzne łóżka: 93 x 211 cm
 • Wymiary leża: 78 x 187 cm
 • Elektryczna regulacja wysokości leża w zakresie: 280 mm - 700 mm
 • Regulacja segmentu oparcia pleców, w zakresie: 0-72 °
 • Regulacja segmentu oparcia uda: 0-40 °
 • Kąt przechyłu anty-Trendelenburga: ok. 0 - 12°
 • Bezpieczne obciążenie robocze: 215 kg
 • Dopuszczalna waga pacjenta: 180 kg
 • Łóżko młodzieżowe rozkładane jest do transportu

Instrukcja obsługi w języku polskim

Gwarancja: 24 miesiące

WAŻNE: Zdjęcia stanowią poglądową wizualizację produktu. Rzeczywista kolorystyka poszczególnych elementów produktu ze względu na rodzaj materiału może różnić się od siebie.

WAŻNE: Leże łóżka rehabilitacyjnego jest kompatybilne tylko z materacami piankowymi o specjalnie zmniejszonej długości i szerokości. Grubość materaca nie powinna przekraczać 18 cm ze względu na regulacje sekcji leża oraz wysokość barierek bocznych zabezpieczających pacjenta przed upadkiem.

Łóżko ortopedyczne dla dzieci Łóżkomedyczne dla dzieci

Parametry produktu

Szerokość i długość leża 78 x 190 cm
Całkowite wymiary zewnętrzne 93 x 211 cm
Zakres wysokości 28 do 70 cm
Typ leża Leże metalowe
Maksymalne obciążenie 180 kg

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Producenci
więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony

Jaki materac do łóżka?

Jaki materac do łóżka rehabilitacyjnego?

Wybór odpowiedniego materaca to druga najważniejsza decyzja jaką trzeba podjąć podczas zakupu łóżka rehabilitacyjnego. Typ i rodzaj materaca jaki powinniśmy wybrać uzależniony jest od indywidualnych potrzeb i wymagań użytkownika. Zapoznaj się z informacjami i dowiedz jaki materac wybrać.

Materac podkładowy

Materac podkładowy

Podstawowe, piankowe materace do łóżek rehabilitacyjnych, nie mają właściwości dla profilaktyki przeciwodleżynowej. Brak jest również wentylacji dzięki kanałom powietrznym. Zalecany maksymalny czas spędzany na samym materacu to maksymalnie 8h/dziennie. Stosowane są głównie jako materace podkładowe pod materace zmiennociśnieniowe.

 Profilaktyka przeciwodleżynowa brak
 Czas spędzany na materacu zalecany maksymalnie do 8 h/dziennie
 Wentylacja materaca brak

Materac profilaktyczny Funke HF Plus

Materac profilaktyczny

Piankowe materace do łóżek rehabilitacyjnych z funkcją przeciwodleżynową do II/III stopnia profilaktyki przeciwodleżynowej w IV stopniowej skali EPUAP. Materace są wentylowane za pomocą kanałów powietrznych umieszczonych pomiędzy warstwami materaca lub na jego powierzchni. Materace profilaktyczne są zawsze wyposażone w miękkie pokrowce medyczne paroprzepuszczalne i nieprzemakalne – które dodatkowo ograniczają ryzyko otarć. Zalecany maksymalny dzienny czas spędzany na materacu wynosi 16 godzin. Oprócz funkcji przeciwodleżynowej są to bardzo wygodne materace do spania.

 Profilaktyka przeciwodleżynowa do II/III stopnia profilaktyki odleżyn w IV stopniowej skali EPUAP
 Czas spędzany na materacu zalecany maksymalnie do 16 h/dziennie
 Wentylacja materaca dzięki strukturze zewnętrznych lub wewnętrznych kanałów powietrznych

Materac przeciwodleżynowy Funke HF II

Materac przeciwodleżynowy

Piankowe materace do łóżek rehabilitacyjnych, wykonane z pianki o różnej gęstości z funkcją przeciwodleżynową do III/IV stopnia odleżyn w IV stopniowej skali EPUAP. Materace posiadają kanały powietrzne w strukturze wewnętrznej materaca lub na zewnątrz. Stosowane mogą być do opieki całodobowej 24 h na dobę. Wyposażone są w bardzo miękkie, paroprzepuszczalne a nieprzemakalne pokrowce medyczne, ograniczające ryzyko otarć. Są to bardzo wygodne materace, na których bardzo wygodnie się śpi.

 Profilaktyka przeciwodleżynowa do III/IV stopnia profilaktyki odleżyn w IV stopniowej skali EPUAP
 Czas spędzany na materacu zalecany do 24 h/dziennie spędzany na łóżku
 Wentylacja materaca dzięki strukturze zewnętrznych lub wewnętrznych kanałów powietrznych

Materac zmiennociśnieniowy

Materace zmiennociśnieniowe, które mogą być stosowane do I/II stopnia odleżyn w IV-stopniowej skali EPUAP. Wyposażone są w kompresor, który zmienia ciśnienia materaca w zakresie odpowiadającym 3,35% - 13% ciśnienia atmosferycznego. Materace zmiennociśnieniowe są przez to bardzo miękkie, dlatego konieczne jest dodatkowe zastosowanie materaca podkładowego. Właściwości przeciwodleżynowe polegają na cyklicznych zmianach ciśnienia, przez co pacjent zmienia pozycja na łóżku rehabilitacyjnym. Stosowane są w stosunku do pacjentów stale leżących.

 Profilaktyka przeciwodleżynowa do I/II stopnia profilaktyki odleżyn w IV stopniowej skali EPUAP
 Czas spędzany na materacu zalecany do 24 h/dziennie spędzany na łóżku
 Wentylacja materaca dzięki sekwencyjnej zmianie ciśnienia materaca i mechanicznemu zmienianiu pozycji pacjenta za pomocą różnicy ciśnień

Pomoc w uzyskaniu dofinansowania do 95%

Osoby niepełnosprawne (niezależnie od stopnia) mogą otrzymać dofinansowanie na zakup łóżka ze środków PFRON do 95% na likwidację barier technicznych. Przed zakupem należy złożyć wniosek o dofinansowanie do Starosty (PCPR) lub Prezydenta Miasta (MOPS/MOPR). Wniosek można złożyć online lub tradycyjnie na formularzu przygotowanym przez PCPR/MOPS oraz w formie indywidualnej (przygotowujemy takie wnioski nieodpłatnie). Do wniosku należy dołączyć wystawioną przez nas ofertę cenową (fakturę PROFORMA).

Najważniejsze informacje

 • musisz posiadać orzeczenie o niepełnosprawności
 • do wniosku musisz dołączyć ofertę (fakturę PROFORMA)
 • dofinansowanie nie ma kryterium dochodowego
 • organ ma 30 dni na wydanie decyzji administracyjnej
 • zakupu łóżka dokonujesz po podpisaniu umowy

Otrzymaj indywidualną fakturę proforma

Sprawdź jak złożyć wniosek o dofinansowanie

Sklep internetowy Shoper Premium