Jak wybrać idealny stolik do badań niemowląt?

0
Jak wybrać idealny stolik do badań niemowląt?

Każda placówka medyczna musi być wyposażona w odpowiednie umeblowanie. Pozwala to na sprawne przeprowadzenie wszelkich procedur medycznych, przy zapewnieniu maksymalnego poziomu bezpieczeństwa i komfortu. Jest to szczególnie ważne w odniesieniu do małych pacjentów, którzy z reguły są niecierpliwi i bardzo ciekawi otaczającego ich świata. W przypadku niemowląt niezwykle ważnym wyposażeniem są specjalne stoliki do badań.

Dlaczego odpowiedni stolik jest ważny dla komfortu i bezpieczeństwa niemowlęcia podczas badań?

Stoliki do badań niemowląt stanowią podstawowe wyposażenie oddziałów szpitalnych: pediatrycznych oraz noworodkowych, jak również przychodni, poradni czy gabinetów lekarskich. Tego rodzaju meble są niezbędne podczas wykonywania procedury medycznej. W trakcie wizyty kontrolnej lekarz pediatra bada dziecko pod względem rozwojowym, w tym sprawdza wygląd skóry, obecność uzębienia, ruchomość stawów, wzorce ruchowe czy szeroko pojęty rozwój psychoruchowy maluszka. Badanie fizykalne przeprowadzane jest w pozycji leżącej, stąd też kluczowe jest zastosowanie profesjonalnego stolika medycznego do badań niemowląt. Na takim stanowisku lekarz często przeprowadza także zabiegi pielęgnacyjne lub diagnostyczne. Tego rodzaju wyposażenie pozwala na odpowiednie przygotowanie małego pacjenta do procedury medycznej oraz ułatwia przeprowadzenie badania. Z racji, iż dzieci są bardzo ruchliwe i ciekawe otoczenia, stoliki medyczne dla niemowląt muszą być zaprojektowane tak, aby zapewnić maksymalny poziom bezpieczeństwa, jak również komfort i wygodę. Co ważne, kręgosłup u maluchów jest bardziej narażony na negatywne skutki korzystania z niewygodnego bądź niedostosowanego leża. Stąd też stoły muszą być wyposażone w znacznie bardziej miękkie blaty niż ma to miejsce w przypadku wyposażenia dedykowanego osobom dorosłym. 

Jak konstrukcja stolika do badań wpływa na bezpieczeństwo dzieci? Wyposażenie medyczne musi spełniać szereg norm i restrykcji, aby mogło być wykorzystywane w placówkach służby zdrowia. Przepisy te dotyczą zastosowania konkretnych materiałów, które gwarantują trwałość i solidność wykonania. Niezależnie od modelu, stoliki do badań niemowląt zostały wyposażone w boki osłonięte pianką z trzech stron, których zadaniem jest zabezpieczenie małego pacjenta przed upadkiem. Dodatkowo ochraniają główkę niemowlęcia w trakcie badania lub zmiany pozycji. Tego rodzaju wyposażenie nie posiada żadnych ostrych krawędzi, co dodatkowo zwiększa komfort i bezpieczeństwo. Konstrukcja wykonana jest z najwyższej jakości materiałów, natomiast stalowe profile malowane są proszkowo. Gwarantuje to wytrzymałość, stabilność i odporność zarówno na uszkodzenia mechaniczne, jak i działanie szkodliwych czynników. Takie zastosowanie sprawia, że stoliki medyczne dla niemowląt są eksploatowane przez długie lata bez obaw o deformacje czy zużywanie się wyposażenia. Przykładem takiego modelu może być: stolik do badań niemowląt KS1, który zawiera wszystkie wymienione cechy, oprócz tego występuje w szerokiej gamie kolorystycznej, dzięki czemu doskonale wpisze się w aranżację wnętrza. 

Jakie cechy muszą posiadać stoliki do badań dla niemowląt? 

Stoliki przeznaczone do badań małych dzieci muszą być optymalnie dostosowane do konkretnych potrzeb. Kluczowe będzie zatem odpowiednie ustawienie wysokości, względem zapotrzebowania. Wskazane jest, aby producent umożliwiał wybór modelu z przedziałem poziomu. Takie rozwiązanie zostało zastosowane w modelu: stolika do badań dla niemowląt SBN-S01. Stoły powinny być wyposażone w dogodny system regulacji, aby móc dostosować wysokość do indywidualnych potrzeb. Meble muszą również zapewniać maksymalne bezpieczeństwo niezależnie od ustawień stolika. 

Wyposażenie medyczne musi cechować się niezawodnością, stąd też kluczowe jest zastosowanie bezszwowej tapicerki, która będzie gładka i miękka w dotyku, ponadto odporna na działanie środków myjących. W tym celu najczęściej wykorzystywana jest ekoskóra. To trwała i zmywalna tapicerka, cechująca się wysoką wytrzymałością. Blaty stolików są obłożone specjalną pianką, która jest nie tylko miękka, ale przede wszystkim zapewnia skuteczną amortyzację. Stoły zapewniają także odpowiednią izolację termiczną, co jest niezwykle ważne w przypadku niemowląt. 

Jakie dodatkowe funkcje mogą posiadać stoliki medyczne dla niemowląt?

Stoliki dla niemowląt mogą być wyposażone w dodatkowe funkcje. Mowa tutaj np. o półce bocznej, która znacząco usprawnia przeprowadzenie procedury medycznej. Została ona zastosowana w modelu: stolika SBN-S01. Może ona posłużyć jako miejsce do przechowywania podkładów, podręcznych przedmiotów lub zabawek, dzięki którym można zająć uwagę dziecka w trakcie badania. Innym zastosowaniem jest szuflada, znajdująca się pod blatem, w której można przechowywać niezbędne akcesoria wykorzystywane w trakcie procedury medycznej. Takie udogodnienie ma model: SBN-S01. Z kolei stolik do badań niemowląt SBN-S01 został wyposażony w szafkę, która umożliwia przechowywanie większe ilości potrzebnych narzędzi, akcesoriów czy niedużych sprzętów lub urządzeń. Niewielkich rozmiarów stoły umożliwiają dogodne ustawienie tak, aby lekarz miał optymalny dostęp do małego pacjenta, natomiast maluszek czuł się w pełni komfortowo. 

Stoliki do badań dla niemowląt to podstawowe narzędzie wykorzystywane przez pediatrów. Stąd też muszą być niezawodne. Kluczowe jest zatem ich odpowiednie wykonanie, aby gwarantowały komfort i bezpieczeństwo małych pacjentów, natomiast lekarzom umożliwiały sprawne przeprowadzenie badań.

Komentarze do wpisu (0)

więcej więcej
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Producenci
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium