Jakie zastosowania mają parawany medyczne?

0
Jakie zastosowania mają parawany medyczne?

Trudno jest sobie wyobrazić bezpieczną i komfortową pracę w gabinetach i placówkach medycznych bez odpowiedniego umeblowania. Jednym z nieodzownych elementów wyposażenia jest parawan medyczny, który spełnia szereg niezwykle ważnych funkcji. Jego obecność zapewnia poczucie intymności, prywatności, komfortu i bezpieczeństwa, co jest niezwykle ważne podczas wykonywania wszelkich zabiegów i badań.

Czym są parawany medyczne?

Parawany medyczne są standardowym wyposażeniem każdej sali zabiegowej i szpitalnej oraz gabinetów lekarskich i kosmetycznych. Stosowane są w celu wydzielenia odpowiedniej przestrzeni, która ma zapewnić poczucie intymności, prywatności i komfortu danej osoby, podczas przygotowania do konsultacji, badań czy zabiegów.

Przy wyborze odpowiedniego parawanu, warto wziąć pod uwagę jego wielkość, ponieważ musi on być na tyle duży, aby pacjent mógł swobodnie się poruszać bez stresu i obaw o naruszenie jego prywatności. Wykonane są z najwyższej jakości materiałów, dzięki czemu są odporne na częste czyszczenie oraz służą przez długi czas. Większość modeli wyposażona jest w kółka, co wpływa na ich mobilność. Takie zastosowanie sprawia, że parawan może być w dowolnej chwili szybko i bezproblemowo ustawiony w innym miejscu. Co ważne, ten rodzaj wyposażenia musi spełniać normy higieniczne, które gwarantują bezpieczeństwo pracy.

Parawan metalowy PM-02

Parawan metalowy PM-02

Jakie rodzaje parawanów wyróżniamy?

Parawany pełną niezwykle ważne funkcje w placówkach medycznych i szpitalach. Stąd też muszą być odpowiednio dobrane pod kątem danej przestrzeni tak, aby maksymalnie spełniały swoje zadanie. Producenci mebli medycznych dbają, aby były wykonane z wysokiej jakości materiałów oraz zapewniały maksymalne poczucie bezpieczeństwa, komfortu i intymności. Parawany medyczne można podzielić na:

  • parawany jednoskrzydłowe – najczęściej stosowane w małych gabinetach lekarskich lub zabiegowych;
  • parawany dwuskrzydłowe – wykorzystywane są zazwyczaj w specjalistycznych gabinetach lekarskich;
  • parawany trzyskrzydłowe – mają swoje zastosowanie wszędzie tam, gdzie konieczne jest wydzielenie odpowiedniej przestrzeni, w celu zapewnienia większej intymności oraz komfortu np. podczas specjalistycznych badań.

Parawany medyczne dwu i trzyskrzydłowe są składane, dzięki czemu nie zajmują dużo miejsca, ponadto ich zaletą jest możliwość oddzielenia większej przestrzeni. Dzięki zamontowanym kółkom z łatwością można nimi swobodnie operować i wydzielić odpowiednią powierzchnię. Zastosowanie hamulca gwarantuje stabilność i bezpieczeństwo, ponadto parawan nie będzie się przemieszczał. Takie rozwiązanie zapewnia doskonałą mobilność i zwiększa wygodę użytkowania.

Co więcej, producenci oferują także możliwość zakupu parawanu medycznego drewnianego lub metalowego. Pierwszy z nich charakteryzuje się niebanalnym designem oraz stabilną konstrukcją. Dodatkowo nadaje estetyczny wygląd danej przestrzeni. Z kolei metalowe cechują się lekką konstrukcją, która jest odporna na działanie środków dezynfekcyjnych. Obie wersje posiadają parawany zmywalne.

Gdzie najczęściej stosuje się parawany medyczne i jakie jest ich zastosowanie?

Parawany medyczne są nieodzownym wyposażeniem gabinetów lekarskich, rehabilitacyjnych, kosmetycznych, a także sal zabiegowych oraz szpitalnych. Z powodzeniem spełniają swoje funkcje we wszystkich tych miejscach. Zapewnienie intymności i prywatności jest szczególnie ważne w gabinetach ginekologicznych czy rehabilitacyjnych. Dzięki wydzielonej przestrzeni pacjent bez zbędnego stresu może się rozebrać, rozluźnić i odpowiednio przygotować do badania, zabiegu lub masażu. Parawany są także standardowym wyposażeniem w placówkach medycznych i szpitalach. Na sali, gdzie przebywa kilku pacjentów, stanowią swego rodzaju zasłonę, która zapewnia intymność i prywatność. Większe modele pozwolą na skuteczne wydzielenie danej przestrzeni i zasłonięcie całego łóżka. Dzięki takiemu zastosowaniu pacjent ma swoją osobistą przestrzeń, która znacząco podnosi komfort podczas badań czy rozmowy z lekarzem lub bliskimi. Gabinety medycyny estetycznej również korzystają z parawanów. Tutaj także kluczowe jest zapewnienie maksymalnego komfortu i poczucia bezpieczeństwa danej osoby. Dodatkowo stwarzają przyjazną i intymną atmosferę, ponadto dają poczucie dyskrecji i prywatności. Parawany medyczne z powodzeniem są stosowane także w hospicjach, salonach kosmetycznych oraz masażu, szkolnych gabinetach pielęgniarskich czy pokojach zabiegowych. To proste i skuteczne rozwiązanie, które jest stosowane wszędzie tam, gdzie pacjent powinien mieć zapewnione poczucie bezpieczeństwa i prywatności.

Parawan drewniany PD-03

Parawan drewniany PD-03

Dzięki swoim licznym zaletom parawany są obecne we wszystkich miejscach o charakterze medycznym, a także kosmetycznym. Ich zastosowanie znacząco ułatwia pracę personelowi, a także zwiększa komfort pacjentów.

Komentarze do wpisu (0)

więcej więcej
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Producenci
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium