Blog kategorie

Łóżka rehabilitacyjne z 🚚 DARMOWĄ DOSTAWĄ 🚚 pod budynek.

Wybrane stoły rehabilitacyjne. DOSTARCZAMY Z WNIESIENIEM 🚚

Jesteś jednostką budżetową? Skorzystaj z płatności po dostawie.

Kozetka lekarska – profesjonalny element wyposażenia gabinetów lekarskich i rehabilitacyjnych

0
Kozetka lekarska – profesjonalny element wyposażenia gabinetów lekarskich i rehabilitacyjnych

Profesjonalna kozetka lekarska to podstawowe wyposażenie gabinetów lekarskich, w których specjalista może dokładnie ocenić stan zdrowia pacjenta. Dzięki wyposażeniu gabinetu w profesjonalną kozetkę możliwe jest zbadanie pacjenta, a nawet wykonanie podstawowych, prostych czynności medycznych i rehabilitacyjnych. To właśnie dlatego „Proszę położyć się na kozetce” to często wypowiadane zdanie w gabinetach lekarskich.

Czym jest kozetka lekarska?

Kozetka lekarska jest rodzajem leżanki, którą wykorzystuje się w gabinetach lekarskich specjalistów o różnych specjalizacjach, jak i gabinetach zabiegowych. Dzięki specjalnie opracowanej konstrukcji i podziale na segmenty umożliwia ułożenie ciała pacjenta pod dowolnym kątem, np. opuszczając głowę w dół lub podnosząc ją w górę. Podział na segmenty umożliwia wykonanie zabiegów jak najlepszej jakości, z dokładnością i starannością, a także zachowanie najlepszej oceny sytuacji. Kozetki lekarskie to stoły medyczne niezbędne w wielu gabinetach. W zależności od typu świadczonych usług i wykonywanych przez specjalistę zabiegów wyróżnia się różne rodzaje kozetek.

Kozetka lekarska z otworem na twarz

W gabinetach fizjoterapeutów i gabinetach masażu często można spotkać kozetki lekarskie z otworem na twarz. Dzięki takiej konstrukcji możliwe jest dokładne wykonanie masaży leczniczych lub rehabilitacyjnych w pozycji, w której pacjent leży na brzuchu, a jego twarz znajduje się w specjalnie przygotowanym wgłębieniu. Nie jest to jednak obowiązkowy element w każdym gabinecie. W wielu pomieszczeniach wystarczą klasyczne kozetki rehabilitacyjne.

Kozetka metalowa 2-cz. | stała wysokość | reg. zagłówka - LM-03

Kozetka metalowa 2-cz. | stała wysokość | reg. zagłówka - LM-03

Wykorzystanie kozetki lekarskiej

Zastosowanie kozetki lekarskiej w gabinetach medycznych umożliwia przede wszystkim wykonanie różnego rodzaju badań w gabinecie lekarza specjalisty. Kozetka ma szerokie zastosowanie między innymi w gabinecie lekarza internisty, czyli lekarza pierwszego kontaktu. Kozetka umożliwia zbadanie pacjenta, który zgłasza np. bóle brzucha. Aby móc zbadać pacjenta konieczne jest położenie go w pozycji leżącej. Wykonane w ten sposób badania umożliwiają lepszą ocenę sytuacji i pomoc w potrzebie, a także wystawienie ewentualnych skierowań w celu dalszej diagnozy. Kozetka jest niezastąpiona, ponieważ dzięki niej lekarz może ocenić czy pacjent potrzebuje pilnej wizyty w szpitalu, czy wystarczy leczenie farmakologiczne w warunkach domowych. Pomoc dla specjalisty w wykonaniu wielu badań zapewnia wyposażenie w kozetkę także gabinetów reumatologa, lekarza rodzinnego czy pielęgniarki. Często praktykowanym rozwiązaniem jest np. położenie na kozetkę pacjenta, który źle znosi pobieranie krwi.

Ważne elementy kozetki

Kozetki medyczne to wyposażenie, które powinno spełniać wysokie normy i posiadać certyfikaty jakości. Na jakie elementy budowy kozetki warto zwrócić uwagę przy wyborze?

Wysokiej jakości materiały

Z uwagi na stałą eksploatację kozetki muszą być wykonane z materiałów odpornych na silne środki czyszczące, w tym na dezynfekcję. W profesjonalnym gabinecie zwraca się uwagę na detale, dlatego warto mieć na uwadze estetyczny wygląd. Wysokiej jakości materiały sprawiają, że kozetki medyczne wyglądają doskonale przez wiele lat. Polecamy szczególnie wykorzystanie certyfikowanej ekoskóry medycznej.

Stelaż

Aby móc zapewnić pomoc każdemu bez względu na wiek, płeć, wzrost czy stan zdrowia najlepszym wyborem są profesjonalne kozetki wyposażone w metalowe stelaże, które zapewniają bezpieczeństwo i stabilność.

Farba

Przy wyborze warto zwracać uwagę na takie elementy, jak farba. Najlepszym wyborem są meble medyczne malowane proszkowo, które są odporne na korozję i promieniowanie UV.

Kozetka metalowa 3-cz. | stała wysokość | reg. zagłówka - LS-S02

Kozetka metalowa 3-cz. | stała wysokość | reg. zagłówka - LS-S02

Funkcjonalność

Elementem budowy, który wpływa na jakość usług, ale także na wygodę pacjenta i lekarza jest możliwość regulacji wysokości. Wysokość kozetki może być regulowana na przykład dzięki wyposażeniu w system zapadkowy.

Elementy dodatkowe

Podstawowa wersja kozetki to jedynie stelaż i segmenty podzielone względem wybranego modelu. W profesjonalnym gabinecie lekarskim i rehabilitacyjnym warto zaopatrzyć się w dodatkowe elementy, które znacząco podniosą komfort pracy. Wśród elementów dodatkowych można wymienić zagłówek z wycięciem na twarz, który pozwala zamienić gabinet lekarski w gabinet masażu czy wygodne kółka jezdne, dzięki którym łatwo zmienić pozycję stołu.

Jakie wymagania musi spełniać kozetka lekarska

Kozetka lekarska to mebel, który należy do grupy określanej jako meble medyczne. Jest to wyposażenie podlegające ściśle określonym normom i standardom. W x-reh.pl oferujemy jedynie wysokiej jakości profesjonalne kozetki lekarskie i inne meble rehabilitacyjne, które posiadają niezbędne atesty. Nasze produkty są wykonane jedynie z niebezpiecznych materiałów. Gwarantujemy, że w naszej ofercie znajdują się jedynie zaufane meble i akcesoria medyczne.

Komentarze do wpisu (0)

więcej więcej
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Producenci
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium