Blog kategorie

Łóżka rehabilitacyjne z 🚚 DARMOWĄ DOSTAWĄ 🚚 pod budynek.

Wybrane stoły rehabilitacyjne. DOSTARCZAMY Z WNIESIENIEM 🚚

Jesteś jednostką budżetową? Skorzystaj z płatności po dostawie.

Wyposażenie prywatnego domu opieki - co musi się w nim znaleźć?

0
Wyposażenie prywatnego domu opieki - co musi się w nim znaleźć?

Prywatny dom opieki dla osób starszych powinien być miejscem bezpiecznym. Ważne jest też to, aby prywatny dom seniora cieszył się dobrą opinią. Co więcej, profesjonalny ośrodek, który zatrudnia najlepszą opiekę, powinien być wyposażony w najlepszy sprzęt rehabilitacyjny, sprzęt do opieki i inne wyposażenie medyczne. Jakie?

Prywatny dom opieki - co powinno w nim być?

Opieka seniorów to wymagające zajęcie. Zwykle w takich domach są osoby starsze, schorowane, samotne. Prywatny dom opieki powinien być miejscem, w którym pensjonariusze chcą przebywać. Z tego względu większą uwagę przywiązuje się np. do tego, jakie zajęcia ruchowe z rehabilitantami są w ofercie domu opieki. Cechą dobrych domów opieki jest rozbudowana baza sprzętu opiekuńczego-rehabilitacyjnego. Zapewniamy nasze wsparcie w doborze wyposażenia prywatnego domów opieki w zależności od ilości pensjonariuszy czy leczonych schorzeń. W tym artykule przedstawiamy podstawowe wyposażenie prywatnego domu opieki.

Pensjonariusze w prywatnych domach opieki to często osoby, które nie chcą litości, ale oczekują empatii. Sprzęt do opieki powinien ułatwiać codzienne funkcjonowanie i podnosić komfort przebywania w ośrodku.

Łóżka rehabilitacyjne

Podstawowym elementem wyposażenia prywatnego domu opieki długoterminowej są łóżka rehabilitacyjne. Powinny być wygodne i solidnie wykonane. Co więcej, warto dopasować funkcje łóżka do wymagań pensjonariuszy. Rozumiemy zróżnicowane potrzeby, dlatego w ofercie posiadamy łóżka z regulacją elektryczną i ręczną, łóżka obrotowe, łóżka z funkcją pionizacji, a także łóżka bariatryczne, które idealnie sprawdzą się dla osób o większej wadze.

Łóżko rehabilitacyjne elektryczne LUNA UL 2

Łóżko rehabilitacyjne elektryczne LUNA UL 2

Materace medyczne

Zakup wielu łóżek do prywatnego domu opieki wiąże się z wysokim kosztem. Ramy łóżek trzeba jednak jeszcze uzupełnić o materace medyczne. Ich wyjątkowe właściwości dbają o prawidłowe ułożenie ciała nie tylko podczas snu. Szczególną uwagę warto zwrócić na materace przeciwodleżynowe.

Wygodne fotele

Seniorzy chętnie spędzają czas w fotelu, gdzie mogą wygodnie usiąść i czytać książki, rozwiązywać ulubione krzyżówki lub oglądać telewizję. Warto podkreślić, że wygodny fotel dla seniora w prywatnym domu opieki można umieścić w świetlicy, ale też w pokoju pensjonariuszy. Fotele do opieki ułatwią codzienne życie w ośrodku, np. pomagając wstać z fotela (o ile fotel posiada funkcję asystenta wstawania). Umożliwiamy wybór z szerokiej oferty foteli geriatrycznych, foteli pielęgnacyjno-zabiegowych czy foteli dla opiekuna.

Schodołazy

Na wyposażeniu prywatnego domu opieki powinien znaleźć się minimum jeden schodołaz, ale ich liczba powinna zależeć m.in. od ilości klatek schodowych, dostępności wind czy liczby pracowników służby medycznej na miejscu. Prywatny dom opieki, który jest wyposażony w schodołazy to miejsce bezpieczne i przyjazne także osobom o różnym stopniu niepełnosprawności.

 Schodołaz gąsienicowy LG 2004

Schodołaz gąsienicowy LG 2004

Funkcjonalne akcesoria

Pomieszczenia sanitarne, takie jak toalety i łazienki to miejsca intymne, w których szczególnie warto zadbać o komfort mieszkańców domu opieki. Podczas planowania wyposażenia i zakupów warto nie zapomnieć o przydatnych akcesoriach, dzięki którym nawet osoby o ograniczonej ruchliwości będą mogły samodzielnie lub przy niewielkiej pomocy wykonać podstawowe czynności higieniczne. Przede wszystkim polecamy zaopatrzyć się w nakładki na wanienki, podwyższające nasadki na toaletę i poręcze łazienkowe. W trosce o jak największy komfort mieszkańców prywatnego domu opieki i ich indywidualne potrzeby nie powinno zabraknąć też wózka toaletowo-prysznicowego.

Sprzęt rehabilitacyjny w prywatnym domu opieki

Czas spędzony w prywatnym domu opieki warto zagospodarować tak, aby mieszkańcy mieli dostęp do specjalistów, a także możliwość korzystania ze sprzętu rehabilitacyjnego na miejscu. Wyposażenie sal w urządzenia do fizjoterapii, kinezyterapii itp. należy dobrać w zależności od tego, jakie usługi będą możliwe do zaoferowania na miejscu. Nie powinno jednak zabraknąć podstawowych elementów, dzięki którym seniorzy samodzielnie będą mogli wykonywać proste ćwiczenia. Akcesoria takie jak tubingi rehabilitacyjne, linki do ćwiczeń, maty czy taśmy do rąk, to tak zwane akcesoria do ćwiczeń w domu, które z pewnością powinny się znaleźć w wyposażeniu dobrego prywatnego domu opieki.

Wyposażenie medyczne w domu opieki

Uczynna, empatyczna i doświadczona kadra pracowników w prywatnym domu opieki to jedno, ale dobre wyposażenie placówki, to drugie. Wysokiej jakości wyposażenie medyczne podnosi jakość świadczonych usług, a nowocześnie urządzone gabinety robią dobre wrażenie. Wybierając wyposażenie do domu opieki, polecamy zwrócić uwagę na funkcjonalność i jakość mebli i urządzeń, np. możliwość elektrycznego podnoszenia fotela zabiegowego. Takie rozwiązania znacznie ułatwiają pracę specjalistów, jak i poprawiają samopoczucie osób w domu opieki.

Komentarze do wpisu (0)

więcej więcej
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Producenci
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium