Dofinansowanie dla Domu seniora

 • Image

  Dofinansowanie na sprzęt rehabilitacyjny z PFRON
  dla Domu Seniora 2023/2024 r.

 • Wybierz sprzęt i wypełnij formularz zgłoszeniowy

  Wybierz sprzęt rehabilitacyjny z naszej oferty, o który chcesz wnioskować (przygotowujemy wnioski tylko na sprzęt z naszej oferty). Wypełnij formularz zgłoszeniowy i przekaż nam dane, które są nam potrzebne do przygotowania wniosku.


  Odbierz i złóż gotowy wniosek o dofinansowanie

  Przygotujemy dla Ciebie kompletny wniosek wraz z załącznikami i prześlemy go w formie mailowej. Twoim zadaniem będzie go wydrukować, podpisać i wysłać na adres wskazany na pierwszej stronie wniosku.
  ! Wniosek należy złożyć w nieprzekraczalnym terminie do 30 listopada 2023 r.


  Pilnuj korespondencji zwrotnej z organu 

  Prosimy o pilnowanie korespondencji zwrotnej. Jeśli otrzymasz jakiekolwiek pismo z organu prześlij je od razu do nas na dofinansowania@x-reh.pl, a my przygotujemy dla Ciebie odpowiednie pismo. Udzielamy pomocy na każdym etapie.


  Podpisz umowę, dokonaj zakupu i dostarcz fakturę do organu

  Postępowanie o dofinansowanie ma dwa etapy. Pierwszym jest wydanie decyzji administracyjnej (od której możemy się odwołać), a drugim podpisanie umowy o dofinansowanie. Umowy o dofinansowanie podpisywane będą od II kwartału 2024 r. (po przekazaniu powiatom środków PFRON).

  Jeśli otrzymałeś decyzję pozytywną i podpisałeś umowę o dofinansowanie

  zrób skan lub zdjęcia umowy i prześlij nam na biuro@x-reh.pl
  poczekaj na naszą odpowiedź i potwierdzenie zamówienia
  wpłać wyliczony przez nas udział własny
  po zaksięgowaniu wpłaty otrzymasz fakturę zaliczkową, a zamówienie przekażemy do realizacji
  po dostawie zamówienia otrzymasz fakturę - musisz ją dostarczyć do organu w terminie z umowy

  Jeśli otrzymałeś decyzję odmowną możesz skorzystać z naszej pomocy

  zrób skan lub zdjęcia odmowy i prześlij na dofinansowania@x-reh.pl
  poczekaj na naszą odpowiedź, przygotujemy dla Ciebie odwołanie lub ponaglenie do SKO

Najczęściej zadawane pytania

Kto może ubiegać się o dofinansowanie ze środków PFRON?

Ustawa o rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych przewiduje możliwość uzyskania dofinansowania przez podmioty prowadzące działalność rehabilitacyjną:

 • raz do roku na zakup sprzętu rehabilitacyjnego

 • przez osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą, osoby prawne i jednostki organizacyjne nieposiadające osobowości prawnej,

 • jeżeli prowadzą działalność związaną z rehabilitacją osób niepełnosprawnych przez okres co najmniej dwóch lat przed dniem złożenia wniosku

 • oraz udokumentują posiadanie środków własnych lub pozyskanych z innych źródeł na sfinansowanie przedsięwzięcia w wysokości nieobjętej dofinansowaniem ze środków Funduszu.

Trudno wyobrazić sobie działalności w większym stopniu związaną z rehabilitacją osób niepełnosprawnych niż działalność Domu Seniora. Warunkiem uzyskania dofinansowania jest zasadniczo prowadzenie działalności gospodarczej w zakresie rehabilitacji osób niepełnosprawnych co najmniej 2 lata przed złożeniem wniosku.

Jaka jest wysokość dofinansowania?

Dom Seniora może otrzymać dofinansowanie do 80% wartości zakupu sprzętu rehabilitacyjnego nie więcej niż w wysokości pięciokrotności średniego miesięcznego wynagrodzenia (tj. do kwoty do kwoty 35 028,80 PLN przy zakupie sprzętu do 43 786,00 PLN)

Innymi słowy: maksymalna wartość sprzętu rehabilitacyjnego, na który można otrzymać 80% dofinansowanie wynosi 43 786,00 PLN PLN. Przy zakupie sprzętu o niższej wartości, kwota 80% dofinansowania zostaje proporcjonalnie zmniejszona (np. przy zakupie sprzętu o wartości 10’000 PLN można liczyć maksymalnie na dofinansowanie w wysokości 8’000 PLN).

Na co można uzyskać dofinansowanie?

Dofinansowanie można otrzymać na zakup sprzętu rehabilitacyjnego z oferty www.x-reh.pl. Dofinansowanie można otrzymać na kilka różnych sprzętów – wniosek może zawierać kilka różnych urządzeń (np. rozbudowany stół rehabilitacyjny, aparaty do fizykoterapii, wyposażenie do kinezyterapii (kabina UGUL etc.), kozetki, fala uderzeniowa, diatermia krótkofalowa itp.)

Do kiedy należy złożyć wniosek i kiedy jest przyznawane?

Wniosek należy złożyć do 30 listopada 2023 r. Dofinansowania będą przyznawane w 2024 r. Umowy będą podpisywane w kwietniu, maju, czerwcu 2024 r. Wniosek składa się „na rok do przodu”.
W całości przygotujemy Państwu wniosek oraz pomożemy na etapie jego procedowania, gdyż mamy w tym zakresie bogate kilkuletnie doświadczenie.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium