Dofinansowanie dla działalności fizjoterapeutycznej

 • Image

  Dofinansowanie na sprzęt rehabilitacyjny z PFRON
  dla działalności fizjoterapeutycznej 2023/2024 r.

 • Wybierz sprzęt i wypełnij formularz zgłoszeniowy

  Wybierz sprzęt rehabilitacyjny z naszej oferty, o który chcesz wnioskować (bezpłatnie przygotowujemy wnioski tylko na sprzęt z naszej oferty). Wypełnij formularz zgłoszeniowy i przekaż nam dane, które są nam potrzebne do przygotowania wniosku.


  Odbierz i złóż gotowy wniosek o dofinansowanie

  Przygotujemy dla Ciebie kompletny wniosek wraz z załącznikami i prześlemy go w formie mailowej. Twoim zadaniem będzie go wydrukować, podpisać i wysłać na adres wskazany na pierwszej stronie wniosku.
  ! Wniosek należy złożyć w nieprzekraczalnym terminie do 30 listopada 2023 r.


  Pilnuj korespondencji zwrotnej z organu 

  Prosimy o pilnowanie korespondencji zwrotnej. Jeśli otrzymasz jakiekolwiek pismo z organu prześlij je od razu do nas na dofinansowania@x-reh.pl, a my przygotujemy dla Ciebie odpowiednie pismo. Udzielamy pomocy na każdym etapie.


  Podpisz umowę, dokonaj zakupu i dostarcz fakturę do organu

  Postępowanie o dofinansowanie ma dwa etapy. Pierwszym jest wydanie decyzji administracyjnej (od której możemy się odwołać), a drugim podpisanie umowy o dofinansowanie. Umowy o dofinansowanie podpisywane będą od II kwartału 2024 r. (po przekazaniu powiatom środków PFRON).

  Jeśli otrzymałeś decyzję pozytywną i podpisałeś umowę o dofinansowanie

  zrób skan lub zdjęcia umowy i prześlij nam na biuro@x-reh.pl
  poczekaj na naszą odpowiedź i potwierdzenie zamówienia
  wpłać wyliczony przez nas udział własny
  po zaksięgowaniu wpłaty otrzymasz fakturę zaliczkową, a zamówienie przekażemy do realizacji
  po dostawie zamówienia otrzymasz fakturę - musisz ją dostarczyć do organu w terminie z umowy

  Jeśli otrzymałeś decyzję odmowną możesz skorzystać z naszej pomocy

  zrób skan lub zdjęcia odmowy i prześlij na dofinansowania@x-reh.pl
  poczekaj na naszą odpowiedź, przygotujemy dla Ciebie odwołanie lub ponaglenie do SKO

Najczęściej zadawane pytania

Czy przygotowanie wniosku jest darmowe?

TAK! Usługa przygotowania wniosku jest całkowicie darmowa, jedynym warunkiem jest złożenie wniosku na sprzęt z naszej oferty.  

Kto może ubiegać się o dofinansowanie ze środków PFRON?

Ustawa o rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych przewiduje możliwość uzyskania dofinansowania przez podmioty prowadzące gabinet fizjoterapii:

 • raz do roku na zakup sprzętu rehabilitacyjnego

 • przez osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą, osoby prawne i jednostki organizacyjne nieposiadające osobowości prawnej,

 • jeżeli prowadzą działalność związaną z rehabilitacją osób niepełnosprawnych przez okres co najmniej dwóch lat przed dniem złożenia wniosku

 • oraz udokumentują posiadanie środków własnych lub pozyskanych z innych źródeł na sfinansowanie przedsięwzięcia w wysokości nieobjętej dofinansowaniem ze środków Funduszu.

Trudno wyobrazić sobie działalności w większym stopniu związaną z rehabilitacją osób niepełnosprawnych niż działalność fizjoterapeutyczna. Warunkiem uzyskania dofinansowania jest zasadniczo prowadzenie działalności gospodarczej w zakresie fizjoterapii co najmniej 2 lata przed złożeniem wniosku.

Jaka jest wysokość dofinansowania?

Fizjoterapeuta może otrzymać dofinansowanie do 80% wartości zakupu sprzętu rehabilitacyjnego nie więcej niż w wysokości pięciokrotności średniego miesięcznego wynagrodzenia (tj. do kwoty do kwoty 35 028,80 PLN przy zakupie sprzętu do 43 786,00 PLN)

Innymi słowy: maksymalna wartość sprzętu rehabilitacyjnego, na który można otrzymać 80% dofinansowanie wynosi 43 786,00 PLN PLN. Przy zakupie sprzętu o niższej wartości, kwota 80% dofinansowania zostaje proporcjonalnie zmniejszona (np. przy zakupie sprzętu o wartości 10’000 PLN można liczyć maksymalnie na dofinansowanie w wysokości 8’000 PLN).

Na co można uzyskać dofinansowanie?

Dofinansowanie można otrzymać na zakup sprzętu rehabilitacyjnego z oferty www.x-reh.pl. Dofinansowanie można otrzymać na kilka różnych sprzętów – wniosek może zawierać kilka różnych urządzeń (np. rozbudowany stół rehabilitacyjny, aparaty do fizykoterapii, wyposażenie do kinezyterapii (kabina UGUL etc.), kozetki, fala uderzeniowa, diatermia krótkofalowa itp.)

Do kiedy należy złożyć wniosek i kiedy jest przyznawane?

Wniosek należy złożyć do 30 listopada 2023 r. Dofinansowania będą przyznawane w 2024 r. Umowy będą podpisywane w kwietniu, maju, czerwcu 2024 r. Wniosek składa się „na rok do przodu”.
W całości przygotujemy Państwu wniosek oraz pomożemy na etapie jego procedowania, gdyż mamy w tym zakresie bogate kilkuletnie doświadczenie.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium