Łóżka rehabilitacyjne manualneŁóżka medyczne z manualną regulacją leża

W tej kategorii znajdują się łóżka z ręczną regulacją (nie posiadają regulacji elektrycznej). Jest to opcja cenowa dla klientów z ograniczonym budżetem. Z uwagi na brak siłowników elektrycznych takie łóżka są tańsze – w niektórych warunkach są jednak opcją wystarczającą. Nie wszyscy są zwolennikami elektryki.

Łóżka o regulacji ręcznej wykorzystywane są głównie przez szpitale, domy pomocy społecznej czy domy seniora. Regulacje tych łóżek odbywają się za pomocą mechanizmu zapadkowego. Istnieje możliwości wyregulowania łóżka (podniesienie oparcie) za pomocą zapadki.

Klienci, którzy wybierają łóżka ręczne kierują się przede wszystkich ich ceną. W niektórych przypadkach ich atutem może być również ich mobilność (łatwiej jej przestawić, bez konieczności odpinania kabli).

Pomimo braku elektrycznej regulacji, łóżka spełniają standardy łóżka opiekuńczego – wyposażone są w barierki zabezpieczające, wysięgnik, regulacje sekcji pleców. Ich waga jest również niższa niż łóżek z regulacją elektryczną (poprzez brak siłowników). Szczyty łóżek z ręczną regulacją są także cieńsze niż łóżek elektrycznych. Są więc to łóżka lekkie w porównaniu do łóżek elektrycznych.

Łóżka takie są łatwe w transporcie, posiadają kółka do transportu. W zależności od modelu różnić się mogą regulowani elementami (regulacja wysokości, regulacja sekcji nóg, oparcia). Są to bardzo żywotne łóżka, a żywotność zapewnia im solidna metalowa konstrukcja. Nie występują także elementy wymagające serwisowania czy przeglądów technicznych.

Manualna regulacja pozycji łóżka wymaga zazwyczaj pomocy opiekuna. Osoba niepełnosprawna korzystająca z łóżka zazwyczaj nie jest w stanie sama wyregulować ręcznie łózka – dlatego w takich przypadkach zalecane są łóżka elektryczne, które również posiadamy w ofercie.

Łóżko rehabilitacyjne ARIES 02 Optima Łóżko rehabilitacyjne ARIES 02 Optima
Producent: Rehabed
Cena brutto: 1 890,00 zł
szt.
zobacz więcej
Łóżko rehabilitacyjne ARIES 03 Optima Łóżko rehabilitacyjne ARIES 03 Optima
Producent: Rehabed
Cena brutto: 2 290,00 zł
szt.
zobacz więcej
Łóżko rehabilitacyjne ARIES 02 LUX Łóżko rehabilitacyjne ARIES 02 LUX
Producent: Rehabed
Cena brutto: 1 799,00 zł
szt.
zobacz więcej
Łóżko rehabilitacyjne ARIES 03 LUX Łóżko rehabilitacyjne ARIES 03 LUX
Producent: Rehabed
Cena brutto: 2 139,00 zł
szt.
zobacz więcej
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl