Dofinansowanie z PFRON dla fizjoterapeutów

Dofinansowanie na sprzęt rehabilitacyjny z PFRON dla gabinetów fizjoterapii 2023/2024 r.

Od kilku lat specjalizujemy się w kompleksowym przygotowywaniu wniosków o dofinansowanie z PFRON dla gabinetów fizjoterapii. Dzięki bogatemu doświadczeniu, opartemu na kilkuset przygotowanych wnioskach, doskonale znamy specyfikę tego typu dofinansowania, wymagania formalno-prawne oraz metody rozwiązywania trudności proceduralnych. Oferujemy wszechstronną pomoc w procesie ubiegania się o środki, gwarantując skuteczność dzięki naszej wiedzy i doświadczeniu.

Usługa jest bezpłatna, pod warunkiem złożenia wniosku na zakup sprzętu z naszej oferty.

Kto może ubiegać się o dofinansowanie ze środków PFRON?

Ustawa o rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych przewiduje możliwość uzyskania dofinansowania przez podmioty prowadzące gabinet fizjoterapii:

  • raz do roku na zakup sprzętu rehabilitacyjnego

  • przez osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą, osoby prawne i jednostki organizacyjne nieposiadające osobowości prawnej,

  • jeżeli prowadzą działalność związaną z rehabilitacją osób niepełnosprawnych przez okres co najmniej dwóch lat przed dniem złożenia wniosku

  • oraz udokumentują posiadanie środków własnych lub pozyskanych z innych źródeł na sfinansowanie przedsięwzięcia w wysokości nieobjętej dofinansowaniem ze środków Funduszu.

Trudno wyobrazić sobie działalności w większym stopniu związaną z rehabilitacją osób niepełnosprawnych niż działalność fizjoterapeutyczna. Warunkiem uzyskania dofinansowania jest zasadniczo prowadzenie działalności gospodarczej w zakresie fizjoterapii co najmniej 2 lata przed złożeniem wniosku.

Jaka jest wysokość dofinansowania?

Fizjoterapeuta może otrzymać dofinansowanie do 80% wartości zakupu sprzętu rehabilitacyjnego nie więcej niż w wysokości pięciokrotności średniego miesięcznego wynagrodzenia (tj. do kwoty do kwoty 35’028,80 PLN przy zakupie sprzętu do 43'786,00 PLN)

Innymi słowy: maksymalna wartość sprzętu rehabilitacyjnego, na który można otrzymać 80% dofinansowanie wynosi 43'786,00 PLN. Przy zakupie sprzętu o niższej wartości, kwota 80% dofinansowania zostaje proporcjonalnie zmniejszona (np. przy zakupie sprzętu o wartości 10’000 PLN można liczyć maksymalnie na dofinansowanie w wysokości 8’000 PLN).

Na co można uzyskać dofinansowanie?

Dofinansowanie można otrzymać na zakup sprzętu rehabilitacyjnego z oferty www.x-reh.pl. Dofinansowanie można otrzymać na kilka różnych sprzętów – wniosek może zawierać kilka różnych urządzeń (np. rozbudowany stół rehabilitacyjny, aparaty do fizykoterapii, wyposażenie do kinezyterapii (kabina UGUL etc.), kozetki, fala uderzeniowa, diatermia krótkofalowa itp.)

Terminy: do kiedy należy złożyć wniosek i kiedy jest przyznawane?

Wniosek należy złożyć do 30 listopada 2023 r. Dofinansowania będą przyznawane w 2024 r. (umowy będą podpisywane w kwietniu, maju, czerwcu 2024 r.). Wniosek składa się niejako „na rok do przodu”.

W całości przygotujemy Państwo wniosek oraz pomożemy na etapie jego procedowania, gdyż mamy w tym zakresie bogate doświadczenie.

Co należy zrobić?

Należy zapoznać się z wszystkim krokami na naszej stronie dofinansowania (TUTAJ) i skorzystać z formularza zgłoszeniowego. Zajmujemy się całościowym i darmowym przygotowywaniem wniosków.

Do przygotowania wniosku potrzebujemy:

  • danych Państwa firmy: wystarczy nam numer NIP, w CEIDG powinni mieć Państwo wpisany kod 86.90.A. według PKD oznaczający „działalność fizjoterapeutyczną”

  • wskazania sprzętu rehabilitacyjnego do dofinansowania z naszej oferty www.x-reh.pl

  • informacji czy w ciągu 3 lat przed złożeniem wniosku o dofinansowanie korzystali Państwo z pomocy de minimis - jeśli tak to proszę o przedstawienie skanów zaświadczeń (jest to warunek formalny: to czy korzystali Państwo z takiego wsparcia czy też nie, nie ma znaczenia dla merytorycznego rozpoznania wniosku: jednak informacje te trzeba podać)

  • warunkiem uzyskania dofinansowania jest wykazanie związku pomiędzy Państwa działalności a „rehabilitacją osób niepełnosprawnych” - w tym celu prześlemy Państwu stosowne sprawozdanie z działalności fizjoterapeutycznej,

  • dalszym warunkiem jest "udokumentowanie posiadania środków własnych” w wysokości 20% wartości przedsięwzięcia, na etapie przygotowywania wniosku prześlemy Państwu stosowne formularze

Masz pytania? Skontaktuj się z nami.

Tel.: 12 311 07 36 | biuro@x-reh.pl

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium