Łóżko stelaż rehabilitacyjny elektryczny PB 521 II

Dostępność: dostępny
Wysyłka w: 1 - 8 tygodni
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena brutto: 3 490,00 zł
zawiera 8% VAT
3490.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
* - Pole wymagane
Ocena: 0
Producent: ELBUR
Kod produktu: PB-521-II

Opis produktu

Stelaż elektryczny dla indywidualnej zabudowy

Model PB 521 II jest wkładem do łóżka i polem do popisu dla zdolnego stolarza. Umożliwia dostosowanie wyglądu, wykonania łóżka do indywidualnych potrzeb użytkownika. Umożliwia samodzielne wykonanie łóżka rehabilitacyjnego z zachowaniem jego konstrukcji.

Dostępne regulacje

Stelaż PB 521 II posiada możliwość regulacji oparcia, regulacji sekcji nóg oraz funkcję Autokontur czyli jednoczesną regulację oparcia i podnoszenia sekcji nóg. Możliwa jest również płynna regulacja wysokości stelaża w zakresie od 35,5 do 76,5 cm.

4/6 elektrycznych funkcji łóżka w standardzie

Łóżko medyczne - w standardzie posiada 4/6 funkcji regulowanych elektrycznie. Jest to 1. regulacja wysokości, 2. regulacja oparcia, 3. regulacja sekcji nóg, 4. funkcja autokontur (jednoczesna regulacja sekcji nóg oraz oparcia). Łóżko nie posiada funkcji: 5. pozycja Trendelenburga oraz 6. pozycja antytrendelenburga. Wszystkie dostępne funkcje regulowane są za pomocą pilota.

Regulacje PB 521 II

Dowolna zabudowa

Stelaż (wkład do łóżka) PB 521 II jest to stelaż elektryczny do łóżka rehabilitacyjnego, umożliwiający właściwie dowolną zabudowę przez użytkownika. Zawiera konstrukcję leża (zawierająca 4 segmenty na siłownikach elektrycznych) jak również elektryczną regulację wysokości na konstrukcji krzyżakowej. Konstrukcja jest stabilna, nie posiada kółek. Stelaż posiada regulowane kątowniki do mocowania ramy zewnętrznej, które umożliwiają stabilną instalację do każdej ramy łóżka.

Wytrzymałe leże drewniane 

Zastosowane listwy w leżu drewnianym charakteryzują się wysoką wytrzymałością. Wytrzymałe są na całościowy i miejscowy nacisk. Listwy osadzone zostały w specjalnych uchwytach z tworzywa sztucznego. Niezależny system mocowań dostosowuje się wraz z materacem do zmiany pozycji leżenia zapewniając właściwą pozycję leczniczą. Szerokość listwy wynosi aż 5,5 cm!

Wysięgnik z uchwytem

Model PB 521 II został wyposażony w wysięgnik łóżkowy zawsze skierowany w stronę użytkownika pod odpowiednim kątem. Uchwyt wysięgnika znajduje się w centralnej części sekcji oparcia pleców co sprawia, że zawsze jest w zasięgu ręki. Wysięgnik możemy zainstalować z prawej lub lewej strony łóżka.

Wysięgnik do łóżka Elbur

Pilot do zmiany pozycji

Stelaż posiada pilot do wielofunkcyjnej zmiany pozycji jest niezależnym elementem łóżka rehabilitacyjnego. Pilot zasilany jest sieciowo wraz z całym mechanizmem łóżka dlatego nie wymaga baterii. Zaletą pilota jest jego niezawodność i odporność na działanie czynników zewnętrznych.

Pilot Linak Standard

Siłowniki firmy LINAK

Siłowniki LINAK zastosowane w łóżku rehabilitacyjnym dzięki medycznej obudowie aluminiowej są łatwe w dezynfekcji i utrzymaniu czystości. Posiadają gładką powierzchnię bez rosochatych porów w które dostawać mogłyby się zanieczyszczenia.

Dane techniczne PB 521 II

 • Regulacja segmentu oparcia pleców: 0 ÷ 70°
 • Regulacja segmentu oparcia podudzi: 0 ÷ 20°
 • Zmiana wysokości leża: 35,5 ÷ 76,5 cm
 • Wymiary leża: 90 x 190 cm
 • Bezpieczne obciążenie robocze: 200 kg
 • Maksymalna waga użytkownika: 165 kg
 • Ciężar całkowity: 83,2 kg

Parametry produktu

Szerokość i długość leża 90 x 190 cm
Całkowite wymiary zewnętrzne 93 x 193 cm
Zakres wysokości 35,5 do 76,5 cm
Typ leża Leże drewniane
Maksymalne obciążenie 165 kg

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Producenci
więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony

Jaki materac do łóżka?

Jaki materac do łóżka rehabilitacyjnego?

Wybór odpowiedniego materaca to druga najważniejsza decyzja jaką trzeba podjąć podczas zakupu łóżka rehabilitacyjnego. Typ i rodzaj materaca jaki powinniśmy wybrać uzależniony jest od indywidualnych potrzeb i wymagań użytkownika. Zapoznaj się z informacjami i dowiedz jaki materac wybrać.

Materac podkładowy

Materac podkładowy

Podstawowe, piankowe materace do łóżek rehabilitacyjnych, nie mają właściwości dla profilaktyki przeciwodleżynowej. Brak jest również wentylacji dzięki kanałom powietrznym. Zalecany maksymalny czas spędzany na samym materacu to maksymalnie 8h/dziennie. Stosowane są głównie jako materace podkładowe pod materace zmiennociśnieniowe.

 Profilaktyka przeciwodleżynowa brak
 Czas spędzany na materacu zalecany maksymalnie do 8 h/dziennie
 Wentylacja materaca brak

Materac profilaktyczny Funke HF Plus

Materac profilaktyczny

Piankowe materace do łóżek rehabilitacyjnych z funkcją przeciwodleżynową do II/III stopnia profilaktyki przeciwodleżynowej w IV stopniowej skali EPUAP. Materace są wentylowane za pomocą kanałów powietrznych umieszczonych pomiędzy warstwami materaca lub na jego powierzchni. Materace profilaktyczne są zawsze wyposażone w miękkie pokrowce medyczne paroprzepuszczalne i nieprzemakalne – które dodatkowo ograniczają ryzyko otarć. Zalecany maksymalny dzienny czas spędzany na materacu wynosi 16 godzin. Oprócz funkcji przeciwodleżynowej są to bardzo wygodne materace do spania.

 Profilaktyka przeciwodleżynowa do II/III stopnia profilaktyki odleżyn w IV stopniowej skali EPUAP
 Czas spędzany na materacu zalecany maksymalnie do 16 h/dziennie
 Wentylacja materaca dzięki strukturze zewnętrznych lub wewnętrznych kanałów powietrznych

Materac przeciwodleżynowy Funke HF II

Materac przeciwodleżynowy

Piankowe materace do łóżek rehabilitacyjnych, wykonane z pianki o różnej gęstości z funkcją przeciwodleżynową do III/IV stopnia odleżyn w IV stopniowej skali EPUAP. Materace posiadają kanały powietrzne w strukturze wewnętrznej materaca lub na zewnątrz. Stosowane mogą być do opieki całodobowej 24 h na dobę. Wyposażone są w bardzo miękkie, paroprzepuszczalne a nieprzemakalne pokrowce medyczne, ograniczające ryzyko otarć. Są to bardzo wygodne materace, na których bardzo wygodnie się śpi.

 Profilaktyka przeciwodleżynowa do III/IV stopnia profilaktyki odleżyn w IV stopniowej skali EPUAP
 Czas spędzany na materacu zalecany do 24 h/dziennie spędzany na łóżku
 Wentylacja materaca dzięki strukturze zewnętrznych lub wewnętrznych kanałów powietrznych

Materac zmiennociśnieniowy

Materace zmiennociśnieniowe, które mogą być stosowane do I/II stopnia odleżyn w IV-stopniowej skali EPUAP. Wyposażone są w kompresor, który zmienia ciśnienia materaca w zakresie odpowiadającym 3,35% - 13% ciśnienia atmosferycznego. Materace zmiennociśnieniowe są przez to bardzo miękkie, dlatego konieczne jest dodatkowe zastosowanie materaca podkładowego. Właściwości przeciwodleżynowe polegają na cyklicznych zmianach ciśnienia, przez co pacjent zmienia pozycja na łóżku rehabilitacyjnym. Stosowane są w stosunku do pacjentów stale leżących.

 Profilaktyka przeciwodleżynowa do I/II stopnia profilaktyki odleżyn w IV stopniowej skali EPUAP
 Czas spędzany na materacu zalecany do 24 h/dziennie spędzany na łóżku
 Wentylacja materaca dzięki sekwencyjnej zmianie ciśnienia materaca i mechanicznemu zmienianiu pozycji pacjenta za pomocą różnicy ciśnień

Pomoc w uzyskaniu dofinansowania do 95%

Osoby niepełnosprawne (niezależnie od stopnia) mogą otrzymać dofinansowanie na zakup łóżka ze środków PFRON do 95% na likwidację barier technicznych. Przed zakupem należy złożyć wniosek o dofinansowanie do Starosty (PCPR) lub Prezydenta Miasta (MOPS/MOPR). Wniosek można złożyć online lub tradycyjnie na formularzu przygotowanym przez PCPR/MOPS oraz w formie indywidualnej (przygotowujemy takie wnioski nieodpłatnie). Do wniosku należy dołączyć wystawioną przez nas ofertę cenową (fakturę PROFORMA).

Najważniejsze informacje

 • musisz posiadać orzeczenie o niepełnosprawności
 • do wniosku musisz dołączyć ofertę (fakturę PROFORMA)
 • dofinansowanie nie ma kryterium dochodowego
 • organ ma 30 dni na wydanie decyzji administracyjnej
 • zakupu łóżka dokonujesz po podpisaniu umowy

Otrzymaj indywidualną fakturę proforma

Sprawdź jak złożyć wniosek o dofinansowanie

Sklep internetowy Shoper Premium