Bieżnia rehabilitacyjna ALEXIA z systemem do pionizacji

Dostępność: tymczasowo niedostępny
Cena brutto: 76 752,00 zł
zawiera 23% VAT
76752.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 5
Producent: Alexia
Kod produktu: HC-TM-C9000-2700

Opis produktu

Reedukacja chodu to jedno z najważniejszych zadań stawianych rehabilitacji. Bieżnia rehabilitacyjna ALEXIA jest odpowiedzią na potrzeby reedukacji chodu. Urządzenie w połączeniu z profesjonalną i wygodną uprzężą stanowi idealne rozwiązanie dla pacjentów wymagających rehabilitacji kończyn dolnych.

Wytrzymała i niezawodna

Bieżnia rehabilitacyjna Alexia wykonana jest z solidnych i wytrzymałych stalowych elementów oraz wyposażona jest w niezawodny silnik 2,5 KM.

Podwójne nachylenie

Zastosowanie podwójnego nachylenia jest idealnym rozwiązaniem do treningu koncentrycznego i ekscentrycznego kończyn dolnych. Bieżnia umożliwia nachylenie dolne i górne w zakresie -3% do 12%.

Zintegrowany wysięgnik z pneumatycznym systemem odciążającym

Na wczesnym etapie reedukacji chodu pacjent nie jest w stanie samodzielnie poruszać się, aby mu to umożliwić stosuje się pionizację. Wysięgnik pełni dwie główne funkcje podczas terapii - utrzymuje pacjenta w pozycji pionowej (pionizuje) oraz odciąża jego wagę i ułatwia ćwiczenia na bieżni. System pneumatyczny pozwala na odciążenie pacjenta w zakresie 5 - 35 kg. Bieżnia rehabilitacyjna powinna umożliwiać terapię pacjentom o różnym poziomie sprawności.

Niska prędkość początkowa

Reedukacja chodu wymaga zaawansowanej regulacji prędkości. Alexia rozpoczyna swój start od 0,2 km/h a prędkość maksymalna wynosi 10 km/h.

Amortyzowana ścieżka bieżni

Podczas ćwiczeń na bieżni narażone zostają stawy i kręgosłup. Bieżnia wyposażona jest w profesjonalną amortyzację pasa, która zapobiega przeciążeniu stawów podczas rehabilitacji.

Regulowane antypoślizgowe poręcze boczne

Bieżnia rehabilitacyjna wyposażona została w długie i regulowane poręcze boczne wspomagające rehabilitację i bezpieczeństwo pacjenta.

Programy treningowe i funkcjonalny panel sterujący

Profesjonalne oprogramowanie oferuje 4 programy treningowe. Program HILL zakłada zmianę nachylenia konta bieżni, program Cardio próbę wysiłkową a program Fat Burn spalanie tkanki tłuszczowej. Dostępny jest również 1 program dla ustawień manualnych w zupełności wystarczający na prowadzenie profesjonalnej terapii.

Urządzenie posiada czytelny i funkcjonalny panel sterujący wszystkimi parametrami bieżni. Przyciski szybkiej zmiany prędkości (skok 4 km/h) i nachylenia (skok 4%) ułatwiają szybką zmianę parametrów.

Maksymalne obciążenie do 150 kg

Bieżnia rehabilitacyjna musi być możliwie dostosowana do wszystkich pacjentów. Konstrukcja bieżni przygotowana została na maksymalne obciążenie do 150 kg!

Pomiar pulsu

Pomiar pulsu jest nieodłącznym elementem każdej bieżni nie tylko rehabilitacyjnej. Alexia została wyposażona w pas telemetryczny do dokładnego i wygodnego pomiaru tętna.

Specyfikacja

 • Zasilanie: 110 - 230 V / 50 - 60 Hz
 • Silnik - moc: AC 2,25 KM
 • Prędkośc bieżni: 0,2 - 10 km/h
 • Nachylenie bieżni: -3% do 12%
 • Przycisk bezpieczeństwa: tak
 • Wymiary po rozłożeniu (dł/szer/wys): 215 x 90 x 250 cm (+/- 5 cm)
 • Powierzchnia bieżni: 152,5 x 56 cm
 • Funkcja amortyzacji: tak
 • Maksymalna waga użytkownika: 150 kg
 • Waga bieżni: ok. 200 kg

System do pionizacji

 • Maks. obciążenie podwieszenia: 600 kg
 • System odciążający: pneaumatyczny, 5 - 35 kg
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Producenci
więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony

Pomoc w uzyskaniu dofinansowania do 80% dla osób niepełnosprawnych

Osoby niepełnosprawne (niezależnie od stopnia) mogą otrzymać dofinansowanie ze środków PFRON do 80% na zakup sprzętu rehabilitacyjnego. Przed zakupem należy złożyć wniosek o dofinansowanie do Starosty (PCPR) lub Prezydenta Miasta (MOPS/MOPR). Wniosek można złożyć online lub tradycyjnie na formularzu przygotowanym przez PCPR/MOPS oraz w formie indywidualnej (przygotowujemy takie wnioski nieodpłatnie). Do wniosku należy dołączyć wystawioną przez nas ofertę cenową (fakturę PROFORMA).

Najważniejsze informacje

 • musisz posiadać orzeczenie o niepełnosprawności
 • do wniosku musisz dołączyć ofertę (fakturę PROFORMA)
 • kryterum dochodowe wynosi 50% przeciętnego wynagrodzenia GUS (65% dla osoby samotnej)
 • organ ma 30 dni na wydanie decyzji administracyjnej
 • zakupu sprzętu dokonujesz po podpisaniu umowy

Otrzymaj indywidualną fakturę proforma

Sprawdź jak złożyć wniosek o dofinansowanie

Sklep internetowy Shoper Premium