Łóżko rehabilitacyjne Elbur PB 325 Comfort

Dostępność: dostępny
Wysyłka w: 7 do 14 dni
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena brutto: 3 079,00 zł
zawiera 8% VAT
3079.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
* - Pole wymagane
Ocena: 4.15652
Producent: ELBUR
Kod produktu: PB-325-C

Opis produktu

WYPOSAŻENIE W CENIE PODSTAWOWEJ:

 • Wysięgnik z uchwytem ułatwiający wstawanie
 • Barierki boczne - komplet 4 szt.
 • Leże drewniane
 • Pilot do regulacji funkcji łóżka
 • Zestaw transporterów 2 szt.
 • Instrukcja montażu i obsługi

WYPOSAŻENIE DODATKOWE - OPCJE ZA DOPŁATĄ:

 • Płyty osłaniające napęd łóżka
 • Materac podkładowy / profilaktyczny / przeciwodleżynowy
 • Podstawka typu Tablet nakładana na barierki

4/6 elektrycznych funkcji łóżka w standardzie

Łóżko medyczne - w standardzie posiada 4/6 funkcji regulowanych elektrycznie. Jest to 1. regulacja wysokości, 2. regulacja oparcia, 3. regulacja sekcji nóg oraz 6. pozycja antytrendelenburga. Łóżko nie posiada funkcji: , 4. funkcja autokontur (jednoczesna regulacja sekcji nóg oraz oparcia) oraz 5. pozycja Trendelenburga. Wszystkie dostępne funkcje regulowane są za pomocą pilota.

Łóżko ortopedyczne Elbur PB 325 Comfort

Cechy charakterystyczne

Elbur PB 325 Comfort jest to najtańsze łóżko rehabilitacyjne z serii Elbur. Oznaczenie „Comfort” oznacza, że łóżko nie posiada funkcji przechyłu Trendelenburga, lecz wyłącznie Antytrendelenburga. Barierki boczne osadzone są na plastikowych bolcach, siłowniki łóżka znajdują się na zewnątrz. Dopuszczalne obciążenie łóżka wynosi 165 kg, więc opiekun czy odwiedzający osobę leżącą na łóżku nie powinien na nim przysiadać, gdy osoba znajduje się na łóżku (gdy łączna masa przekracza 165 kg).

Pozycja Antytrendelenburga

Pozycja Antytrendelenburga, gdzie głowa znajduje się powyżej poziomu nóg, ułatwia prawidłowy drenaż płynów płucnych i samą wentylację płuc. W przypadku długotrwałego przebywania na łóżku rehabilitacyjnym pacjenci narażeni są zapalenie płuc spowodowane zalegającym w płucach płynem opłucnym. Dlatego tak ważne są zmiany pozycji i zapewnienie płucom ruch. Dzięki pełnej mechanice łóżka elektrycznego jej ustawienie jest możliwe jednym naciśnięciem guzika na pilocie.

Leże drewniane w domowym charakterze

Mimo domowego charakteru, leże drewniane zachowuje wszystkie funkcje łóżka ortopedycznego. Wyposażone jest w cztery specjalne uchwyty utrzymujące materac oraz dwa uchwyty (lewy i prawy) służące do mocowania wysięgnika wspierającego wstawanie. W leżu drewnianym zachowane zostają również segmenty i sekcje regulujące pozycje na łóżku.

Wysięgnik z trójkątnym uchwytem

Wysięgnik z trójkątnym uchwytem jest niezbędnym wyposażeniem łóżka rehabilitacyjnego. Ułatwia wstawanie oraz zmianę pozycji na łóżku. Odciąża pacjenta i wspomaga opiekuna podczas zabiegów pielęgnacyjnych.

Wysięgnik

Opuszczane barierki boczne

Łóżko posiada niezależne podwójnie dwustronne barierki zabezpieczające umocowane na plastikowych bolcach. Barierki można podnieść lub opuścić z lewej lub prawej strony. W sytuacji kiedy łóżko znajduje się pod ścianą zalecamy podniesienie barierek na stałe od strony ściany, ze względów bezpieczeństwa.

barierki boczne do łóżka

Pilot do regulacji łóżka

Pilot ze względu na swoje przeznaczenie i użytkowników jest narażony na uszkodzenie. Zastosowane tworzywo sztuczne w pilocie do łóżka wykazuje się większą odpornością na możliwy upadek. Możliwość upadku niweluje uchwyt pilota, który umożliwia jego zamocowanie na barierkach bocznych.

 

Instrukcja montażu na przykładzie łóżka ELbur PB 331

Dane techniczne łóżka PB 325 Comfort

 • Regulacja segmentu oparcia pleców: 0 ÷ 70°
 • Regulacja segmentu oparcia podudzi: 0 ÷ 20°
 • Zmiana wysokości leża za pomocą silników elektrycznych: 40 ÷ 80 cm
 • Funkcja anty-Trendelenburga
 • Wymiary leża: 90 x 200 cm
 • Wymiary zewnętrzne: 102 x 218 cm
 • Bezpieczne obciążenie robocze: 200 kg
 • Maksymalna waga użytkownika: 165 kg
 • Ciężar całkowity: 87 kg

Siłowniki firmy LINAK

W łóżku zastosowane zostały elektryczne siłowniki liniowe renomowanego niemieckiego producenta LINAK. Firma ta jest producentem siłowników, które są szeroko wykorzystywane przez branżę medyczną. Wyroby słyną ze swojej wytrzymałości przez co doskonale nadają się do regulacji wysokości leża łóżka rehabilitacyjnego, jak też regulacji samego leża – za pomocą pilota.

Gwarancja: 24 miesiące

Instrukcja obsługi i montażu

WAŻNE: Zdjęcia stanowią poglądową wizualizację produktu. Rzeczywista kolorystyka poszczególnych elementów produktu ze względu na rodzaj materiału może różnić się od siebie.

WAŻNE: Leże łóżka rehabilitacyjnego jest kompatybilne tylko z materacami piankowymi o specjalnie zmniejszonej długości i szerokości. Grubość materaca nie powinna przekraczać 18 cm ze względu na regulacje sekcji leża oraz wysokość barierek bocznych zabezpieczających pacjenta przed upadkiem.

Parametry produktu

Szerokość i długość leża 90 x 200 cm
Całkowite wymiary zewnętrzne 102 x 218 cm
Zakres wysokości 40 do 80 cm
Typ leża Leże drewniane
Maksymalne obciążenie 165 kg

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Może Cię zainteresować

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Producenci
więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony

Jaki materac do łóżka?

Jaki materac do łóżka rehabilitacyjnego?

Wybór odpowiedniego materaca to druga najważniejsza decyzja jaką trzeba podjąć podczas zakupu łóżka rehabilitacyjnego. Typ i rodzaj materaca jaki powinniśmy wybrać uzależniony jest od indywidualnych potrzeb i wymagań użytkownika. Zapoznaj się z informacjami i dowiedz jaki materac wybrać.

Materac podkładowy

Materac podkładowy

Podstawowe, piankowe materace do łóżek rehabilitacyjnych, nie mają właściwości dla profilaktyki przeciwodleżynowej. Brak jest również wentylacji dzięki kanałom powietrznym. Zalecany maksymalny czas spędzany na samym materacu to maksymalnie 8h/dziennie. Stosowane są głównie jako materace podkładowe pod materace zmiennociśnieniowe.

 Profilaktyka przeciwodleżynowa brak
 Czas spędzany na materacu zalecany maksymalnie do 8 h/dziennie
 Wentylacja materaca brak

Materac profilaktyczny Funke HF Plus

Materac profilaktyczny

Piankowe materace do łóżek rehabilitacyjnych z funkcją przeciwodleżynową do II/III stopnia profilaktyki przeciwodleżynowej w IV stopniowej skali EPUAP. Materace są wentylowane za pomocą kanałów powietrznych umieszczonych pomiędzy warstwami materaca lub na jego powierzchni. Materace profilaktyczne są zawsze wyposażone w miękkie pokrowce medyczne paroprzepuszczalne i nieprzemakalne – które dodatkowo ograniczają ryzyko otarć. Zalecany maksymalny dzienny czas spędzany na materacu wynosi 16 godzin. Oprócz funkcji przeciwodleżynowej są to bardzo wygodne materace do spania.

 Profilaktyka przeciwodleżynowa do II/III stopnia profilaktyki odleżyn w IV stopniowej skali EPUAP
 Czas spędzany na materacu zalecany maksymalnie do 16 h/dziennie
 Wentylacja materaca dzięki strukturze zewnętrznych lub wewnętrznych kanałów powietrznych

Materac przeciwodleżynowy Funke HF II

Materac przeciwodleżynowy

Piankowe materace do łóżek rehabilitacyjnych, wykonane z pianki o różnej gęstości z funkcją przeciwodleżynową do III/IV stopnia odleżyn w IV stopniowej skali EPUAP. Materace posiadają kanały powietrzne w strukturze wewnętrznej materaca lub na zewnątrz. Stosowane mogą być do opieki całodobowej 24 h na dobę. Wyposażone są w bardzo miękkie, paroprzepuszczalne a nieprzemakalne pokrowce medyczne, ograniczające ryzyko otarć. Są to bardzo wygodne materace, na których bardzo wygodnie się śpi.

 Profilaktyka przeciwodleżynowa do III/IV stopnia profilaktyki odleżyn w IV stopniowej skali EPUAP
 Czas spędzany na materacu zalecany do 24 h/dziennie spędzany na łóżku
 Wentylacja materaca dzięki strukturze zewnętrznych lub wewnętrznych kanałów powietrznych

Materac zmiennociśnieniowy

Materace zmiennociśnieniowe, które mogą być stosowane do I/II stopnia odleżyn w IV-stopniowej skali EPUAP. Wyposażone są w kompresor, który zmienia ciśnienia materaca w zakresie odpowiadającym 3,35% - 13% ciśnienia atmosferycznego. Materace zmiennociśnieniowe są przez to bardzo miękkie, dlatego konieczne jest dodatkowe zastosowanie materaca podkładowego. Właściwości przeciwodleżynowe polegają na cyklicznych zmianach ciśnienia, przez co pacjent zmienia pozycja na łóżku rehabilitacyjnym. Stosowane są w stosunku do pacjentów stale leżących.

 Profilaktyka przeciwodleżynowa do I/II stopnia profilaktyki odleżyn w IV stopniowej skali EPUAP
 Czas spędzany na materacu zalecany do 24 h/dziennie spędzany na łóżku
 Wentylacja materaca dzięki sekwencyjnej zmianie ciśnienia materaca i mechanicznemu zmienianiu pozycji pacjenta za pomocą różnicy ciśnień

Pomoc w uzyskaniu dofinansowania do 95%

Osoby niepełnosprawne (niezależnie od stopnia) mogą otrzymać dofinansowanie na zakup łóżka ze środków PFRON do 95% na likwidację barier technicznych. Przed zakupem należy złożyć wniosek o dofinansowanie do Starosty (PCPR) lub Prezydenta Miasta (MOPS/MOPR). Wniosek można złożyć online lub tradycyjnie na formularzu przygotowanym przez PCPR/MOPS oraz w formie indywidualnej (przygotowujemy takie wnioski nieodpłatnie). Do wniosku należy dołączyć wystawioną przez nas ofertę cenową (fakturę PROFORMA).

Najważniejsze informacje

 • musisz posiadać orzeczenie o niepełnosprawności
 • do wniosku musisz dołączyć ofertę (fakturę PROFORMA)
 • dofinansowanie nie ma kryterium dochodowego
 • organ ma 30 dni na wydanie decyzji administracyjnej
 • zakupu łóżka dokonujesz po podpisaniu umowy

Otrzymaj indywidualną fakturę proforma

Sprawdź jak złożyć wniosek o dofinansowanie

Sklep internetowy Shoper Premium