Łóżko rehabilitacyjne Taurus z leżem drewnianym

Dostępność: Dostępny (Indywidualna wycena)
Cena brutto: 0,00 zł
bez kosztów dostawy
0.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 4.03334
Producent: REHA-BED
Kod produktu: TR/W

Opis produktu

WYPOSAŻENIE W CENIE PODSTAWOWEJ:

 • Barierki boczne - komplet 4 szt.
 • Leże drewniane
 • Pilot do regulacji funkcji łóżka
 • Zestaw transporterów 2 szt.
 • Kolor elementów drewnianych Buk SE lub Dąb Jasny
 • Instrukcja montażu i obsługi

WYPOSAŻENIE DODATKOWE - OPCJE ZA DOPŁATĄ:

 • Wysięgnik z uchwytem ułatwiający wstawanie
 • Materac podkładowy / profilaktyczny / przeciwodleżynowy
 • Kolorystyka niestandardowa
 • Podstawka typu Tablet nakładana na barierki
 • Wieszak na kroplówkę

 Łóżko rehabilitacyjne Taurus

Co wyróżnia łóżko rehabilitacyjne Taurus z leżem drewnianym?

Taurus z leżem drewnianym to podstawowy model łózek z serii Taurus. To jedno z najpopularniejszych łóżek elektrycznych do użytku domowego. Jest bardzo solidnie wykonane przez polskiego producenta z zastosowaniem niemieckich siłowników liniowych firmy DEWERT. Drewniane leże łóżka sprężynuje, przez co osobie z niepełnosprawnościami na łóżku jest wygodniej. Zakres regulacji wysokości to 40-80 cm. Oczywiście łóżko można ustawić w pozycji: Trendelenburga, Antytrendelenburga oraz Fowlera, wszystko za pomocą pilota sterującego elektrycznymi siłownikami.

6/6 elektrycznych funkcji łóżka w standardzie

Łóżko medyczne - w standardzie ma aż 6 funkcji regulowanych elektrycznie. Jest to 1. regulacja wysokości, 2. regulacja oparcia, 3. regulacja sekcji nóg, 4. funkcja autokontur (jednoczesna regulacja sekcji nóg oraz oparcia), 5. pozycja Trendelenburga, 6. pozycja antytrendelenburga. Wszystkie te funkcje regulowane są za pomocą pilota.

Regulacje elektryczne

Pozycje lecznicze Anty i Trendelenburga

Pozycje Trendelenburga oraz Antytrendelenburga działają odciążająco na kręgosłup. W pozycji Trendelenburga głowa oraz górna część ciała znajduje się poniżej poziomu kończyn dolnych a Antytrendelenburg to pozycja odwrotna – głowa oraz górna część ciała znajduje się powyżej poziomu nóg. Zalecana jest po urazach czy po schorzeniach dotyczących czaszki, złamania kręgosłupa, złamania miednicy jak również odbarczenia kręgosłupa.

Sprężynujące leże drewniane

Drewniane listwy sprężynujące mogą poprawiać komfort leżenia w przypadku zastosowania cieńszego materaca piankowego. Leże drewniane składa się z 16 niezależnych listew. Nacisk ciała w poszczególnych sekcjach leża jest zawsze zróżnicowany. Niezależne listwy zapewniają równomierne rozłożenie ciężaru ciała.

Bogata kolorystyka

Kolory standardowe: Buk SE i Dąb Jasny. Pozostałe kolory są dostępne za dopłatą 390 zł. 

UWAGA*: Termin realizacji zamówień w kolorach niestandardowych wynosi od 31 do 41 dni.

Kolorystyka - łóżko regulowane

Barierki boczne

Solidna drewniana struktura barierek bocznych jest odporna na złamania. Praktycznie nie zdarza się, aby pacjent złamał samą barierkę boczną. Odpowiednio obliczony matematycznie i dobrany profil przekroju i proporcji drewnianych listew barierek łóżka dostosowany jest do potrzeb osób z niepełnosprawnościami i ich opiekunów.

 barierki boczne do łóżka

Wysięgnik wspomagający

Konstrukcja i kształt wysięgnika zostały zaprojektowane aby zapobiec możliwemu wygięciu. Podwójnie łamana konstrukcja w kształcie litery „L” lepiej rozkłada ciężar odciążenia. Maksymalne obciążenie konstrukcji wynosi aż do 80 kg! 

wysięgnik z uchwytem do łóżka

Pilot z blokadą funkcji

Funkcjonalny pilot do regulacji pozycji łóżka posiada długi i zarazem elastyczny przewód. Daleki zasięg pilota ułatwia komfortowe korzystanie z wszystkich funkcji łóżka. Zastosowane w łóżku siłowniki liniowe niemieckiej firmy DEWERT są ciche. Poprzez redukcję hałasu, siłowniki zapewniają wysoki komfort pacjenta, opiekuna oraz domowników. Cicha praca siłownika umożliwia regulację łóżka za pomocą pilota bez nieprzyjemnych dźwięków.

pilot sterujący do lóżka

Dane techniczne łóżka Taurus L/W

 • Wymiary zewnętrzne łóżka: 105 x 214 cm
 • Wymiary leża: 90 x 200 cm
 • Typ leża: drewniane
 • Elektryczna regulacja wysokości leża w zakresie: 400 mm - 800 mm
 • Regulacja segmentu oparcia pleców, w zakresie: 0-72 °
 • Regulacja segmentu oparcia uda: 0-40 °
 • Kąt przechyłu pozycji Trendelenburga: ok. 0 - 15°
 • Kąt przechyłu pozycji anty-Trendelenburga: ok. 0 - 15°
 • Bezpieczne obciążenie robocze: 215 kg
 • Dopuszczalna waga pacjenta: 180 kg

Instrukcja obsługi w języku polskim

Gwarancja: 24 miesiące  

Termin realizacji zamówień w kolorach niestandardowych wynosi od 31 do 41 dni.

WAŻNE: Zdjęcia stanowią poglądową wizualizację produktu. Rzeczywista kolorystyka poszczególnych elementów produktu ze względu na rodzaj materiału może różnić się od siebie.

WAŻNE: Leże łóżka rehabilitacyjnego jest kompatybilne tylko z materacami piankowymi o specjalnie zmniejszonej długości i szerokości. Grubość materaca nie powinna przekraczać 18 cm ze względu na regulacje sekcji leża oraz wysokość barierek bocznych zabezpieczających pacjenta przed upadkiem.

Parametry produktu

Szerokość i długość leża 90 x 200 cm
Całkowite wymiary zewnętrzne 105 x 214 cm
Zakres wysokości 40 do 80 cm
Typ leża Leże drewniane
Maksymalne obciążenie 180 kg
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Producenci
więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony

Jaki materac do łóżka?

Jaki materac do łóżka rehabilitacyjnego?

Wybór odpowiedniego materaca to druga najważniejsza decyzja jaką trzeba podjąć podczas zakupu łóżka rehabilitacyjnego. Typ i rodzaj materaca jaki powinniśmy wybrać uzależniony jest od indywidualnych potrzeb i wymagań użytkownika. Zapoznaj się z informacjami i dowiedz jaki materac wybrać.

Materac podkładowy

Materac podkładowy

Podstawowe, piankowe materace do łóżek rehabilitacyjnych, nie mają właściwości dla profilaktyki przeciwodleżynowej. Brak jest również wentylacji dzięki kanałom powietrznym. Zalecany maksymalny czas spędzany na samym materacu to maksymalnie 8h/dziennie. Stosowane są głównie jako materace podkładowe pod materace zmiennociśnieniowe.

 Profilaktyka przeciwodleżynowa brak
 Czas spędzany na materacu zalecany maksymalnie do 8 h/dziennie
 Wentylacja materaca brak

Materac profilaktyczny Funke HF Plus

Materac profilaktyczny

Piankowe materace do łóżek rehabilitacyjnych z funkcją przeciwodleżynową do II/III stopnia profilaktyki przeciwodleżynowej w IV stopniowej skali EPUAP. Materace są wentylowane za pomocą kanałów powietrznych umieszczonych pomiędzy warstwami materaca lub na jego powierzchni. Materace profilaktyczne są zawsze wyposażone w miękkie pokrowce medyczne paroprzepuszczalne i nieprzemakalne – które dodatkowo ograniczają ryzyko otarć. Zalecany maksymalny dzienny czas spędzany na materacu wynosi 16 godzin. Oprócz funkcji przeciwodleżynowej są to bardzo wygodne materace do spania.

 Profilaktyka przeciwodleżynowa do II/III stopnia profilaktyki odleżyn w IV stopniowej skali EPUAP
 Czas spędzany na materacu zalecany maksymalnie do 16 h/dziennie
 Wentylacja materaca dzięki strukturze zewnętrznych lub wewnętrznych kanałów powietrznych

Materac przeciwodleżynowy Funke HF II

Materac przeciwodleżynowy

Piankowe materace do łóżek rehabilitacyjnych, wykonane z pianki o różnej gęstości z funkcją przeciwodleżynową do III/IV stopnia odleżyn w IV stopniowej skali EPUAP. Materace posiadają kanały powietrzne w strukturze wewnętrznej materaca lub na zewnątrz. Stosowane mogą być do opieki całodobowej 24 h na dobę. Wyposażone są w bardzo miękkie, paroprzepuszczalne a nieprzemakalne pokrowce medyczne, ograniczające ryzyko otarć. Są to bardzo wygodne materace, na których bardzo wygodnie się śpi.

 Profilaktyka przeciwodleżynowa do III/IV stopnia profilaktyki odleżyn w IV stopniowej skali EPUAP
 Czas spędzany na materacu zalecany do 24 h/dziennie spędzany na łóżku
 Wentylacja materaca dzięki strukturze zewnętrznych lub wewnętrznych kanałów powietrznych

Materac zmiennociśnieniowy

Materace zmiennociśnieniowe, które mogą być stosowane do I/II stopnia odleżyn w IV-stopniowej skali EPUAP. Wyposażone są w kompresor, który zmienia ciśnienia materaca w zakresie odpowiadającym 3,35% - 13% ciśnienia atmosferycznego. Materace zmiennociśnieniowe są przez to bardzo miękkie, dlatego konieczne jest dodatkowe zastosowanie materaca podkładowego. Właściwości przeciwodleżynowe polegają na cyklicznych zmianach ciśnienia, przez co pacjent zmienia pozycja na łóżku rehabilitacyjnym. Stosowane są w stosunku do pacjentów stale leżących.

 Profilaktyka przeciwodleżynowa do I/II stopnia profilaktyki odleżyn w IV stopniowej skali EPUAP
 Czas spędzany na materacu zalecany do 24 h/dziennie spędzany na łóżku
 Wentylacja materaca dzięki sekwencyjnej zmianie ciśnienia materaca i mechanicznemu zmienianiu pozycji pacjenta za pomocą różnicy ciśnień

Pomoc w uzyskaniu dofinansowania do 95%

Osoby niepełnosprawne (niezależnie od stopnia) mogą otrzymać dofinansowanie na zakup łóżka ze środków PFRON do 95% na likwidację barier technicznych. Przed zakupem należy złożyć wniosek o dofinansowanie do Starosty (PCPR) lub Prezydenta Miasta (MOPS/MOPR). Wniosek można złożyć online lub tradycyjnie na formularzu przygotowanym przez PCPR/MOPS oraz w formie indywidualnej (przygotowujemy takie wnioski nieodpłatnie). Do wniosku należy dołączyć wystawioną przez nas ofertę cenową (fakturę PROFORMA).

Najważniejsze informacje

 • musisz posiadać orzeczenie o niepełnosprawności
 • do wniosku musisz dołączyć ofertę (fakturę PROFORMA)
 • dofinansowanie nie ma kryterium dochodowego
 • organ ma 30 dni na wydanie decyzji administracyjnej
 • zakupu łóżka dokonujesz po podpisaniu umowy

Otrzymaj indywidualną fakturę proforma

Sprawdź jak złożyć wniosek o dofinansowanie

Sklep internetowy Shoper Premium