Schodołaz gąsienicowy LG 2004

Schodołaz gąsienicowy LG 2004
 • promocja
Dostępność: dostępny
Wysyłka w: 7 do 14 dni
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena brutto: 14 989,00 zł
zawiera 8% VAT

Cena regularna: 15 600,00 zł

14989.00
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 14 389,00 zł Jeżeli produkt jest sprzedawany krócej niż 30 dni, wyświetlana jest najniższa cena od momentu, kiedy produkt pojawił się w sprzedaży.
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
* - Pole wymagane
Ocena: 5
Producent: Antano Group
Kod produktu: LG-2004

Opis produktu

LG 2004 to zaprojektowany we Włoszech, przez włoskich projektantów schodołaz gąsienicowy. Jest bardzo popularnym wyborem na polskim rynku ze względu na jego jakość, funkcjonalność oraz zastosowane udogodnienia. Urządzenie posiada składane uchwyty mocujące – przez co zajmuje niewiele miejsca. Wygodę użytkowania zapewnia możliwość mocowania wózka z pozycji steru – przez co obsługiwanie schodołazu nie wymaga schylania się. W standardowej wersji wyposażony jest w bezpieczny pas z klamrą samochodową, zagłówek z regulacją wysokości, wskaźnik bezpiecznego kąta nachylenia schodów jak również w przycisk awaryjny “STOP”.

BEZPIECZNA OBSŁUGA BEZ UŻYCIA SIŁY

Konstrukcja schodołazu gąsienicowego gwarantuje bezpieczną pracę. Gumowe gąsienice podczas pracy opierają się na kilku punktach podparcia co powoduje, że cała konstrukcja nie wymaga siły do utrzymywania przeciwwagi jak w przypadku schodołazów kroczących. Sterownik wyposażony został w dwa przyciski do regulacji kierunku (wchodzenia i schodzenia) oraz tryb pracy ciągły i przerywany. Wszystkie funkcje dają użytkownikom pełne poczucie kontroli nad pracą. Obsługa urządzenia jest płynna i łatwa, nie wymaga użycia siły oraz utrzymywania równowagi.

DOSTOSOWANY DO WIĘKSZOŚCI WÓZKÓW

LG 2004 można dostosować do większości wózków inwalidzkich. Bezpieczne, łatwe i szybkie mocowanie wózka nie wymaga aby osoba musiała przesiadać się z wózka tak jak w przypadku innych rozwiązań. Mocowania są dopasowane i bezpieczne. Zastosowane rozwiązania są wygodne i dają poczucie komfortu. Schodołaz jest niewielkich rozmiarów oraz posiada opcję złożenie przez co nie zajmuje miejsca i łatwiej go przewozić.

BEZPIECZEŃSTWO – LASEROWY WSKAŹNIK PRZECIWWAGI

Antano Group ciągle wprowadza nowe rozwiązania i innowacje do swoich produktów. LG 2004 wyposażony został w bardzo przydatną funkcję – laserowy wskaźnik przeciwwagi. Laserowy wskaźnik precyzyjnie wskazuje użytkownikowi w jakim momencie przechylić schodołaz podczas pokonywania schodów w dół.

DO JAKICH SCHODÓW ?

Każdy schodołaz posiada wymagane parametry pracy. Parametry określają powierzchnię manewrową, wysokość stopnia, szerokość i kształt schodów oraz ich nachylenie. Poniżej przestawimy parametry schodów i powierzchni manewrowej (w kształcie „L” i „U”) jakie trzeba spełnić aby sprzęt działał prawidłowo. Przed każdym zakupem zalecamy jednak darmową prezentację, która rozwiewa wszystkie wątpliwości.

Warunki jakie musimy spełnić decydując się na LG 2004

 • przeznaczony jest do schodów prostych (do schodów krętych przeznaczone są schodołazy kroczące)
 • minimalna powierzchnia manewrowa kształt “L” (spocznika): 98 x 98 cm
 • minimalna powierzchnia manewrowa kształt “U” (spocznika): 98 x 170 cm
 • minimalna szerokość klatki schodowej: 77 cm
 • minimalne nachylenie schodów: 70% = (35°)

WYSUWANE KOŁO MANEWROWE

Dodatkową zaletą jest wysuwane koło manewrowe, niewystępujące w innych rozwiązaniach, pozwalające uniknięcia balansowania po poruszaniu się po płaskim podłożu.

W wyposażeniu opcjonalnym:

 • rampa do wózków inwalidzkich wielopozycyjnych lub wózków z napędem elektrycznym,
 • koło antywywrotne,
 • adapter do wózków inwalidzkich dużych gabarytowo

Specyfikacja

 • Masa całkowita wyrobu: 58 kg
 • Dopuszczalne obciążenie: 130 kg (150 kg opcjonalnie)
 • Świetlny wskaźnik punktu równowagi
 • Maksymalne wymiary: 144 x 67 x 99 cm
 • Minimalna szerokość klatki schodowej: 77 cm
 • Maksymalna prędkość: 15 (stopnie/minutę)
 • Poziom hałasu: < 70 dB

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Może Cię zainteresować

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Producenci
więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony

Dofinansowanie

W jakiej wysokości możliwe jest dofinansowanie na schodołaz?

Dofinansowanie jest możliwe do 95% wartości zakupu (nie więcej jednak niż piętnastokrotność średniego miesięcznego wynagrodzenia). Z naszych danych wynika, że średnia wysokość dofinansowania wynosi 90%. Przykładowo kupując schodołaz o wartości 15 600,00 zł wysokość 90% dofinansowania wyniesie 14 040,00 zł. Dopłata wyniesie 1 560,00 zł – tyle nasz klient zapłaci za schodołaz.

Komu przysługuje dofinansowanie?

Osobom niepełnosprawnym z orzeczeniem wydanym przez Powiatowy Zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności (nie mylić z orzeczeniem ZUS o niezdolności do pracy). Warto dodać, że osoby niepełnosprawne z orzeczeniem wydanym przez Powiatowy Zespół ds. Orzekania mogą skorzystać z ulgi rehabilitacyjnej tj. odliczyć udział własny zakupu schodołazu od podatku dochodowego i uzyskać zwrot.

Z jakich środków przyznawane jest dofinansowanie?

Środki pochodzą z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON). Co roku PFRON przekazuje środki powiatom według określonego w rozporządzeniu algorytmu. Algorytm uwzględnia między innymi liczbę mieszkańców i osób niepełnoprawnych w danym powiecie. Co oznacza, że środki powinny być proporcjonalne w każdym powiecie i osoby niepełnosprawne powinny mieć równe szanse na otrzymanie dofinansowania.

Jak załatwić sprawę?

Sprawę można załatwić na dwa sposoby. Pierwszym sposobem jest pobranie i wypełnienie wzoru wniosku przygotowanego przez lokalny PCPR bądź MOPS (dotyczy miast na prawach powiatu). Należy zwrócić uwagę jednak na to, że wzory wniosków przygotowane przez PCPR-y są często wadliwe. Często nie są one skierowane do organu, który rozstrzyga o dofinansowaniu (Starosty i Prezydenta Miasta) tylko do jednostki podległej, która nie jest organem – dyrektora PCPR. W takim przypadku rozstrzygnięcie po dofinansowaniu nie będzie decyzją administracyjną, co będzie skutkowało brakiem możliwości odwołania się. Drugim sposobem załatwienia sprawy jest złożenie indywidualnego wniosku z naszą pomocą.

Jakie załączniki należy dołączyć do wniosku?

Wszystkie załączniki i informacje jakie należy uwzględnić we wniosku określa ROZPORZĄDZENIE MINISTRA PRACY I POLITYKI SPOŁECZNEJ z dnia 25 czerwca 2002 r. w sprawie określenia rodzajów zadań powiatu, które mogą być finansowane ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. (do pobrania)

✓ Kopia orzeczenia o niepełnosprawności (wydanego przez Powiatowy Zespół ds. Orzekania o Niepełnoprawności)

✓ Wystawioną przez nas imienną Fakturę Pro Forma na wybrany model schodołazu

✓ Zaświadczenie lekarskie z zaleceniem zakupu schodołazu – jedynie w przypadku braku na orzeczeniu kodów niepełnosprawności 05-R oraz 10-N (wzór do pobrania)

✓ Informacja o liczbie członków wspólnego gospodarstwa domowego i dochodach netto za ostatnie 3 miesiące w przeliczeniu na jedną osobę – nie wymaga to żadnych zaświadczeń od pracodawcy, z ZUS itp.

Co jeśli nie otrzymałem dofinansowania?

Rozstrzygnięcie w zakresie dofinansowania zawsze musi mieć formę decyzji administracyjnej. Organ ma 30 dni od dnia złożenia wniosku na wydanie decyzji administracyjnej. Jeśli decyzja jest negatywna można złożyć odwołanie zgodnie z KPA. Dlatego tak ważne jest złożenie wniosku do odpowiedniego organu (Starosta lub Prezydent Miasta).

Prezentacja w domu

Umów się na darmową prezentację w swoim domu

Przed zakupem schodołazu zalecamy przetestowanie go. Na terenie całej Polski oferujemy darmowe prezentacje w celu sprawdzenia czy schodołaz będzie pasował do Państwa schodów i typu wózka inwalidzkiego. Prezentacja obejmuje szkolenie z obsługi oraz rozwiewa wszelkie wątpliwości co do modelu oraz typu urządzenia. Pozwala wybrać najlepszy model.

Często pytają nas Państwo czy dany schodołaz będzie odpowiedni. Czy będzie pasował do klatki schodowej, jej szerokości czy posiadanego przez Państwa wózka inwalidzkiego? Trudno odpowiedzieć na tego typu pytania nie będąc na miejscu. Każda klatka schodowa jest inna i mogą istnieć dodatkowe bariery architektoniczne. Dlatego zalecamy każdorazowe przetestowanie urządzenia.

Prezentacja jest całkowicie darmowa i niezobowiązująca, nasz przedstawiciel umówi termin spotkania w dowolnym miejscu w Polsce. Nasza wizyta ma jedynie na celu wybór właściwego urządzenia!

Zadzwoń tel: 12 311 07 36 lub napisz do nas biuro@x-reh.pl

Pomoc w uzyskaniu dofinansowania do 95%

Osoby niepełnosprawne (niezależnie od stopnia) mogą otrzymać dofinansowanie na zakup sprzętu ze środków PFRON do 95% na likwidację barier technicznych. Przed zakupem należy złożyć wniosek o dofinansowanie do Starosty (PCPR) lub Prezydenta Miasta (MOPS/MOPR). Wniosek można złożyć online lub tradycyjnie na formularzu przygotowanym przez PCPR/MOPS oraz w formie indywidualnej (przygotowujemy takie wnioski nieodpłatnie). Do wniosku należy dołączyć wystawioną przez nas ofertę cenową (fakturę PROFORMA).

Najważniejsze informacje

 • musisz posiadać orzeczenie o niepełnosprawności
 • do wniosku musisz dołączyć ofertę (fakturę PROFORMA)
 • dofinansowanie nie ma kryterium dochodowego
 • organ ma 30 dni na wydanie decyzji administracyjnej
 • zakupu sprzętu dokonujesz po podpisaniu umowy

Otrzymaj indywidualną fakturę proforma

Sprawdź jak złożyć wniosek o dofinansowanie

Sklep internetowy Shoper Premium