Schodołaz kroczący z krzesełkiem LG 2020

Schodołaz kroczący z krzesełkiem LG 2020
 • promocja
Dostępność: dostępny
Wysyłka w: 7 do 14 dni
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena brutto: 14 289,00 zł
zawiera 8% VAT

Cena regularna: 15 600,00 zł

14289.00
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 14 990,00 zł Jeżeli produkt jest sprzedawany krócej niż 30 dni, wyświetlana jest najniższa cena od momentu, kiedy produkt pojawił się w sprzedaży.
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: Antano Group
Kod produktu: LG-2020

Opis produktu

Schodołaz kroczący LG 2020 z krzesełkiem został zaprojektowany przez włoskich projektantów. Ze względu na specjalny system LG 2020 sprawdza się na każdych schodach (w tym co istotne krętych), zarówno na zewnątrz jak również wewnątrz budynków, w domu, w podróży, zwiększając tym samym możliwości ruchowe użytkownika i polepszając jakość życia.

WSZECHSTRONNE ZASTOSOWANIE – DLA SCHODÓW KRĘTYCH

Schodołaz kroczący jest bardzo uniwersalnym rozwiązaniem, świetnie sprawdza się w różnych warunkach. Wykorzystamy go w przypadku schodów krętych jak również prostych. Mała powierzchnia manewrowa nie będzie stanowić problemu przy zmianie kierunku pracy. Urządzenie po dojechaniu do krawędzi automatycznie wykrywa stopień, blokuje mechanizm i sprawnie pokonuje schody.

UNIWERSALNY - NIE WYMAGA WÓZKA

W odróżnieniu od innych modeli, schodołaz nie wymaga wózka. Wygodne siedzisko wyposażone zostało w komfortowy regulowany zagłówek oraz podnoszone podłokietniki. Blokada kółek pozwala na wygodne i bezpieczne przesiadanie. Siedzisko schodołazu posiada pasy bezpieczeństwa i stabilny podnóżek. LG 2020 zapewnia obustronny komfort dla osoby niepełnosprawnej i użytkownika.

DWA TRYBY PRACY

LG 2020 pokonuje nie tylko schody ale bariery architektoniczne. Ciągły i przerywany tryb pracy umożliwia dogodną zmianę szybkości dostosowaną do aktualnych przeszkód i warunków. Zwarta i stabilna konstrukcja pozwala na łatwe utrzymywanie środka ciężkości. Przyciski do regulacji kierunku pracy mieszczą się w ergonomicznych uchwytach.

DO JAKICH SCHODÓW ?

Każdy typ schodołazu wymaga dopasowania do wysokości, nachylenia, szerokości schodów jak również rodzaju powierzchni umożliwiającej manewrowanie. Powierzchnia manewrowa rozróżniana jest według kształtu (rzut z góry). Pierwszym rodzajem jest powierzchnia w kształcie litery „L”, (dwa podejścia z prostopadłym skrętem). Drugim rodzajem jest powierzchnia spocznika w kształcie litery „U”. Takie rozrónienie pozwala ustalić ile miejsca potrzebujemy dla danego typu schodołazu.

Warunki jakie musimy spełnić decydując się na LG 2020

 • minimalna powierzchnia manewrowa kształt “L” (spocznika): 100 x 70 cm
 • minimalna powierzchnia manewrowa kształt “U” (spocznika): 100 x 120 cm
 • minimalna szerokość klatki schodowej: 58 cm
 • minimalna głębokość stopnia: 18 cm
 • maksymalna wysokość stopnia: 23 cm

Koło podporowe i tryb pokonywania schodów

Koło podporowe pozwala uniknąć ciągłego balansowania schodołazem, co dalece podnosi komfort użytkowania sprzętu. Dodatkowo regulowana prędkość urządzenia jak również specjalny tryb pokonywania schodów pozwala dostosować urządzenie do sposobu pracy i potrzeb osoby obsługującego. Niezwykle prosty system montażu schodołazu ułatwia jego transport.

Specyfikacja 

 • Masa całkowita wyrobu: 44 kg
 • Dopuszczalne obciążenie: 160 kg
 • Maksymalne wymiary: 97 x 57 x 70 cm
 • Maksymalna prędkość: 36 (stopnie/minutę)

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Może Cię zainteresować

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Producenci
więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony

Dofinansowanie

W jakiej wysokości możliwe jest dofinansowanie na schodołaz?

Dofinansowanie jest możliwe do 95% wartości zakupu (nie więcej jednak niż piętnastokrotność średniego miesięcznego wynagrodzenia). Z naszych danych wynika, że średnia wysokość dofinansowania wynosi 90%. Przykładowo kupując schodołaz o wartości 15 600,00 zł wysokość 90% dofinansowania wyniesie 14 040,00 zł. Dopłata wyniesie 1 560,00 zł – tyle nasz klient zapłaci za schodołaz.

Komu przysługuje dofinansowanie?

Osobom niepełnosprawnym z orzeczeniem wydanym przez Powiatowy Zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności (nie mylić z orzeczeniem ZUS o niezdolności do pracy). Warto dodać, że osoby niepełnosprawne z orzeczeniem wydanym przez Powiatowy Zespół ds. Orzekania mogą skorzystać z ulgi rehabilitacyjnej tj. odliczyć udział własny zakupu schodołazu od podatku dochodowego i uzyskać zwrot.

Z jakich środków przyznawane jest dofinansowanie?

Środki pochodzą z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON). Co roku PFRON przekazuje środki powiatom według określonego w rozporządzeniu algorytmu. Algorytm uwzględnia między innymi liczbę mieszkańców i osób niepełnoprawnych w danym powiecie. Co oznacza, że środki powinny być proporcjonalne w każdym powiecie i osoby niepełnosprawne powinny mieć równe szanse na otrzymanie dofinansowania.

Jak załatwić sprawę?

Sprawę można załatwić na dwa sposoby. Pierwszym sposobem jest pobranie i wypełnienie wzoru wniosku przygotowanego przez lokalny PCPR bądź MOPS (dotyczy miast na prawach powiatu). Należy zwrócić uwagę jednak na to, że wzory wniosków przygotowane przez PCPR-y są często wadliwe. Często nie są one skierowane do organu, który rozstrzyga o dofinansowaniu (Starosty i Prezydenta Miasta) tylko do jednostki podległej, która nie jest organem – dyrektora PCPR. W takim przypadku rozstrzygnięcie po dofinansowaniu nie będzie decyzją administracyjną, co będzie skutkowało brakiem możliwości odwołania się. Drugim sposobem załatwienia sprawy jest złożenie indywidualnego wniosku z naszą pomocą.

Jakie załączniki należy dołączyć do wniosku?

Wszystkie załączniki i informacje jakie należy uwzględnić we wniosku określa ROZPORZĄDZENIE MINISTRA PRACY I POLITYKI SPOŁECZNEJ z dnia 25 czerwca 2002 r. w sprawie określenia rodzajów zadań powiatu, które mogą być finansowane ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. (do pobrania)

✓ Kopia orzeczenia o niepełnosprawności (wydanego przez Powiatowy Zespół ds. Orzekania o Niepełnoprawności)

✓ Wystawioną przez nas imienną Fakturę Pro Forma na wybrany model schodołazu

✓ Zaświadczenie lekarskie z zaleceniem zakupu schodołazu – jedynie w przypadku braku na orzeczeniu kodów niepełnosprawności 05-R oraz 10-N (wzór do pobrania)

✓ Informacja o liczbie członków wspólnego gospodarstwa domowego i dochodach netto za ostatnie 3 miesiące w przeliczeniu na jedną osobę – nie wymaga to żadnych zaświadczeń od pracodawcy, z ZUS itp.

Co jeśli nie otrzymałem dofinansowania?

Rozstrzygnięcie w zakresie dofinansowania zawsze musi mieć formę decyzji administracyjnej. Organ ma 30 dni od dnia złożenia wniosku na wydanie decyzji administracyjnej. Jeśli decyzja jest negatywna można złożyć odwołanie zgodnie z KPA. Dlatego tak ważne jest złożenie wniosku do odpowiedniego organu (Starosta lub Prezydent Miasta).

Prezentacja w domu

Umów się na darmową prezentację w swoim domu

Przed zakupem schodołazu zalecamy przetestowanie go. Na terenie całej Polski oferujemy darmowe prezentacje w celu sprawdzenia czy schodołaz będzie pasował do Państwa schodów i typu wózka inwalidzkiego. Prezentacja obejmuje szkolenie z obsługi oraz rozwiewa wszelkie wątpliwości co do modelu oraz typu urządzenia. Pozwala wybrać najlepszy model.

Często pytają nas Państwo czy dany schodołaz będzie odpowiedni. Czy będzie pasował do klatki schodowej, jej szerokości czy posiadanego przez Państwa wózka inwalidzkiego? Trudno odpowiedzieć na tego typu pytania nie będąc na miejscu. Każda klatka schodowa jest inna i mogą istnieć dodatkowe bariery architektoniczne. Dlatego zalecamy każdorazowe przetestowanie urządzenia.

Prezentacja jest całkowicie darmowa i niezobowiązująca, nasz przedstawiciel umówi termin spotkania w dowolnym miejscu w Polsce. Nasza wizyta ma jedynie na celu wybór właściwego urządzenia!

Zadzwoń tel: 12 311 07 36 lub napisz do nas biuro@x-reh.pl

Pomoc w uzyskaniu dofinansowania do 95%

Osoby niepełnosprawne (niezależnie od stopnia) mogą otrzymać dofinansowanie ze środków PFRON do 95% na likwidację barier technicznych. Przed zakupem sprzętu należy złożyć wniosek o dofinansowanie do Starosty (PCPR) albo Prezydenta Miasta (MOPS). Wniosek można złożyć na formularzu przygotowanym przez MOPS/PCPR lub w formie indywidualnej (przygotowujemy takie wnioski nieodpłatnie). W obu przypadkach do wniosku należy dołączyć wystawioną przez nas ofertę cenową (fakturę PROFORMA).

Najważniejsze informacje

 • musisz posiadać orzeczenie o niepełnosprawności
 • do wniosku musisz dołączyć ofertę (fakturę PROFORMA)
 • dofinansowanie nie ma kryterium dochodowego
 • organ ma 30 dni na wydanie decyzji administracyjnej
 • zakupu sprzętu dokonujesz po podpisaniu umowy

Otrzymaj indywidualną fakturę proforma

Tel.: 12 311 07 36 | E-mail: biuro@x-reh.pl

Sklep internetowy Shoper Premium