Łóżko rehabilitacyjne elektryczne - CLUB

Łóżko rehabilitacyjne elektryczne - CLUB
  • promocja
  • Nowość
Dostępność: dostępny
Wysyłka w: 7 do 14 dni*
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena brutto: 2 949,00 zł
zawiera 8% VAT

Cena regularna: 3 445,00 zł

2949.00
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 3 445,00 zł
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
* - Pole wymagane
Ocena: 5
Producent: VERMEIREN
Kod produktu: CLUB

Opis produktu

WYPOSAŻENIE W CENIE PODSTAWOWEJ:

  • Barierki boczne - drewniane lub metalowe (pełne)
  • Leże metalowe lub drewniane
  • Pilot do regulacji funkcji łóżka
  • Wysięgnik z uchwytem ułatwiający wstawanie
  • Zestaw transporterów 2 szt.
  • Kolor elementów drewnianych Buk SE
  • Instrukcja montażu i obsługi

WYPOSAŻENIE DODATKOWE - OPCJE ZA DOPŁATĄ:

Wymiary leża Club
Regulacja wysokości Club

Bezpieczeństwo i odpowiednia opieka

Łóżko rehabilitacyjne Club (dawniej LUNA), to seria łóżek składająca się z czterosekcyjnego leża, które można sterować elektrycznie, dzięki zastosowanym siłownikom - LINAK. Dodatkowo leże można wyposażyć o nową sekcję sterującą - sekcję łydki. Jest to rozwiązanie, umożliwiające większą swobodę i wygodę pacjenta. Działanie oparte jest na rastomacie, który uwalniamy ręcznie za pomocą paska, który widnieje przy końcu leża. Aby podnieść wybraną sekcję, należy pasek pociągnąć ręcznie do góry, upewniając się, że nic nie stoi na przeszkodzie. Łóżko zostało usytuowane na stelażu o regulacji wysokości między 39,5 cm - 80,5 cm. Warto zaznaczyć, że Klient ma do wyboru kilka wersji barierek bocznych. W bazowym wyposażeniu występuje wybór między podstawowymi pełnymi barierkami drewnianymi lub metalowymi.

Barierki dzielone, również występują w obydwu wykończeniach (drewno/metal), jako opcje za dopłatą. Zostały zamocowane poniżej ramy leża, dzięki czemu nie utrudniają wstawania i dają swobodę podczas podnoszenia się. Do zwiększenia stabilności i pewności poruszania się po leżu, w zestawie jest dołączony wysięgnik o maksymalnym udźwigu 80 kg. Łóżko świetnie sprawdzi się do opieki domowej pacjenta. 

Dostarczane jest w systemie transportowym. 

Sterownie leżem - 5/6 funkcji

Regulacja wysokości

RGULACJA WYSOKOŚCI

Regulacja oparcia

REGULACJA OPARCIA

Regulacja sekcji nog

REGULACJA SEKCJI NÓG

Regulacja autokontur

FUNKCJA AUTOKONTUR

Pozycja anty Trendelenburga

POZYCJA
ANTY-TRENDELENBURGA

Dzięki elektrycznej regulacji sekcji, łóżko można przystosować do odpowiednich pozycji, dopasowując je do indywidualnych potrzeb pacjenta. Sterowanie odbywa się za pomocą pilota przewodowego. Każda z funkcji może zostać zablokowana, dzięki użyciu breloka, dołączonego do manipulatora. Jest to przydatna opcja, w przypadku kiedy nie chcemy by pacjent, niezamierzanie zmienił pozycję łóżka.

Regulacja wysokości (39,5-80,5 cm)

Łóżko Club daje możliwość regulacji wysokości na poziomie 39,5-80,5 cm. Dzięki takiemu rozwiązaniu można dopasować odpowiednie położenie łóżka względem potrzeb i wykonywanych czynności przy pacjencie. Regulacja wysokości pomocna jest chociażby przy wykonywaniu czynności pielęgnacyjnych, dlatego wysoki jej poziom jest istotnie ważny. Jeżeli jednak wybrana wysokość z obawy o użytkownika okaże się być za wysoka i mniej bezpieczna, zalecamy zobaczyć wersję Club Vario, która umożliwia obniżenie łóżka do poziomu 33,5 cm (wysokość bez materaca).

Dzielone barierki boczne

Barierki boczne to jedna z istotniejszych kwestii, podczas wyboru wariantów łóżka. Warto zadać sobie pytanie, co sprawi największą wygodę zarówno pacjentowi jak i jego opiekunowi. Wraz z wygodą idzie bezpieczeństwo, dzięki uruchomieniu barierek, pacjent chroniony jest odpowiednią wysokością. W podstawowym wyborze, można zdecydować się na barierki metalowe lub drewniane. Zaletą tych drewnianych jest zwiększona estetyka i masywność. W przypadku tych metalowych, zapewniamy zwiększoną higienę, ze względu na łatwość w przemywaniu wybranych elementów. 

Opcjonalnie do wyboru występują barierki dzielone, które ze względu na swoją ciekawą budowę, dopasowują się do potrzeb i wymagań pacjenta. Zastosowany podział, zwiększa łatwość dostępu do wybranych sekcji i części osoby użytkującej. Dodatkowo można je dopasować względem wybranego materiału - metal oraz drewno. 

*Termin realizacji z dzielonymi barierkami może ulec wydłużeniu do 21 dni roboczych.

Wysięgnik - czyli wsparcie na wyciągnięcie ręki

Wysięgnik z regulowanym uchwytem to idealne rozwiązanie dla pacjentów, którzy wymagają dodatkowej pomocy przy wstawaniu z łóżka. Dzięki takiemu rozwiązaniu, pacjenci z łatwością mogą wstać z pozycji siedzącej bez narażania się na urazy czy wypadki. Wysięgnik ten został zaprojektowany tak, aby spełnić potrzeby każdego pacjenta. Regulowana długość pozwala na dopasowanie go do wysokości łóżka oraz wzrostu użytkownika. Uchwyt jest odpowiednio profilowany z dodatkowymi żłobieniami, co gwarantuje pewny chwyt i wygodę.

Rastomat - co to takiego?

Rastomat to element dodatkowy do konstrukcji łóżka, który służy jako regulator wysokości sekcji łydek. Sterowanie to polega już na ręcznym pociągnięciu taśmy przymocowanej od spodu leża. Po pociągnięciu taśmą, rastomat blokuje dolną sekcję leża w wyższej pozycji dodając pacjentowi komfortu i zwiększonej wygody.

Aby przywrócić leże do pierwotnej pozycji, należy pociągnąć taśmę maksymalnie, aby zwolnić rastomat i położyć delikatnie wcześniej podniesioną część.

Należy pamiętać, aby podczas zaciągania taśmy w pobliżu zagięć nie znajdowały się żadne przedmioty, aby nie uległy uszkodzeniu.

Zabudowa frontów łóżka

Podstawowa wersja łóżka Club nie posiada dodatkowych frontów, a siłowniki oraz konstrukcja zostaje na wierzchu. Istnieje możliwość zabudowania szczytów łóżka, dzięki temu łóżko zyskuje bardziej domowy i przyjazny wygląd, co przekłada się na komfort i lepsze samopoczucie pacjenta. Oprócz walorów estetycznych, takie rozwiązanie sprawia, że przecieranie łóżka następuje łatwo i szybko, ponieważ elementy konstrukcyjne są zasłonięte, pozostawiając płaską powierzchnię frontu.

Aby wybrać wersję zabudowaną, należy w opcjach wyboru wskazać zabudowę typu Club D.

Uwaga: wybór dodatkowych frontów, spowoduje zwiększenie wymiaru o około 3cm.

 

Tapicerowane barierki

Aby zwiększyć bezpieczeństwo i wygodę użytkowania drewnianych barierek, istnieje możliwość wyposażenia ich w dodatkową ochronną tapicerowaną osłonę. Ta praktyczna osłona jest dostępna w odcieniu szarym i składa się z sztywnej, ale miłej w dotyku 2 cm pianki. Świetnie się sprawdzi w przypadku osób, które potrzebują dodatkowej ochrony przed uderzeniami.

→Przejdź do produktu  ←

Przedłużone leże o 20 cm!

W standardowej wersji, łóżko Club ma długość 200 cm, ale dla osób wysokich, które cenią sobie wygodę, istnieje możliwość przedłużenia leża o 20 cm. Dzięki temu, można cieszyć się pełnym komfortem podczas snu, bez obaw o niewystarczającą przestrzeń.

Wybierając tę opcję dostaniesz:

-przedłużone barierki boczne

-przedłużoną długość leża

UWAGA: Opcja ta dostępna tylko przy barierkach drewnianych pełnych (nie dzielonych).

→Przejdź do produktu←

 

Asortyment wspomagający

Stolik przyjaciel nakładany na barierki

Wygodny kompatybilny stolik, który bezpośrednio nakładany jest na barierki. Idealnie sprawdzi się osobom, chorym, niepełnosprawnym, w celu poprawienia jakości funkcjonowania w codziennych drobnych czynnościach takich jak: zjedzenie posiłku.

→Przejdź do produktu←

Stolik przyjaciel przyłóżkowy

Stolik znajduje się na konstrukcji osadzonej na kółkach, dzięki czemu w dogodny sposób można dopasować gdzie ma się znajdować. Ruchomy blat, można dopasować do indywidualnych potrzeb użytkownika.

→Przejdź do produktu←

Szafka przyłóżkowa z wyciąganym blatem

Idealnie sprawdzi się przy przyjmowaniu posiłków, dzięki zastosowaniu ruchomego blatu. Dodatkowo posiada szufladę oraz półkę z drzwiczkami, dając pacjentowi prywatność i możliwość posiadania najpotrzebniejszych rzeczy przy sobie.

→Przejdź do produktu←

Dane techniczne łóżka Club

  • Wymiary zewnętrzne łóżka: 101,5 x 217 cm
  • Wymiary leża: 90 x 200 cm
  • Typ leża: metalowe lub drewniane
  • Elektryczna regulacja wysokości leża w zakresie: 39,5 cm - 80,5 cm
  • Regulacja segmentu oparcia zagłówka, w zakresie: 83,6°
  • Regulacja segmentu oparcia uda: 34,9°
  • Kąt przechyłu pozycji anty-Trendelenburga: ok. 10,6°
  • Bezpieczne obciążenie robocze: 200 kg
  • Dopuszczalna waga pacjenta: 165 kg

Instrukcja obsługi i montażu w języku polskim

Gwarancja: 24 miesiące

WAŻNE: Zdjęcia stanowią poglądową wizualizację produktu. Rzeczywista kolorystyka poszczególnych elementów produktu ze względu na rodzaj materiału może różnić się od siebie.

WAŻNE: Leże łóżka rehabilitacyjnego jest kompatybilne tylko z materacami piankowymi o specjalnie zmniejszonej długości i szerokości. Grubość materaca nie powinna przekraczać 18 cm ze względu na regulacje sekcji leża oraz wysokość barierek bocznych zabezpieczających pacjenta przed upadkiem.

Parametry produktu

Szerokość i długość leża 90 x 200 cm
Całkowite wymiary zewnętrzne 101,5 x 217 cm
Zakres wysokości 39,5 cm do 80,5 cm
Typ leża Leże drewniane lub metalowe
Maksymalne obciążenie 165 kg

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Może Cię zainteresować

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Producenci
więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony

Pomoc w uzyskaniu dofinansowania do 95%

Osoby niepełnosprawne (niezależnie od stopnia) mogą otrzymać dofinansowanie na zakup łóżka ze środków PFRON do 95% na likwidację barier technicznych. Przed zakupem należy złożyć wniosek o dofinansowanie do Starosty (PCPR) lub Prezydenta Miasta (MOPS/MOPR). Wniosek można złożyć online lub tradycyjnie na formularzu przygotowanym przez PCPR/MOPS oraz w formie indywidualnej (przygotowujemy takie wnioski nieodpłatnie). Do wniosku należy dołączyć wystawioną przez nas ofertę cenową (fakturę PROFORMA).

Najważniejsze informacje

  • musisz posiadać orzeczenie o niepełnosprawności
  • do wniosku musisz dołączyć ofertę (fakturę PROFORMA)
  • dofinansowanie nie ma kryterium dochodowego
  • organ ma 30 dni na wydanie decyzji administracyjnej
  • zakupu łóżka dokonujesz po podpisaniu umowy

Otrzymaj indywidualną fakturę proforma

Sprawdź jak złożyć wniosek o dofinansowanie

Jaki materac do łóżka?

Jaki materac do łóżka rehabilitacyjnego?

Wybór odpowiedniego materaca to druga najważniejsza decyzja jaką trzeba podjąć podczas zakupu łóżka rehabilitacyjnego. Typ i rodzaj materaca jaki powinniśmy wybrać uzależniony jest od indywidualnych potrzeb i wymagań użytkownika. Zapoznaj się z informacjami i dowiedz jaki materac wybrać.

Materac podkładowy

Materac podkładowy

Podstawowe, piankowe materace do łóżek rehabilitacyjnych, nie mają właściwości dla profilaktyki przeciwodleżynowej. Brak jest również wentylacji dzięki kanałom powietrznym. Zalecany maksymalny czas spędzany na samym materacu to maksymalnie 8h/dziennie. Stosowane są głównie jako materace podkładowe pod materace zmiennociśnieniowe.

 Profilaktyka przeciwodleżynowa brak
 Czas spędzany na materacu zalecany maksymalnie do 8 h/dziennie
 Wentylacja materaca brak

Materac profilaktyczny Funke HF Plus

Materac profilaktyczny

Piankowe materace do łóżek rehabilitacyjnych z funkcją przeciwodleżynową do II/III stopnia profilaktyki przeciwodleżynowej w IV stopniowej skali EPUAP. Materace są wentylowane za pomocą kanałów powietrznych umieszczonych pomiędzy warstwami materaca lub na jego powierzchni. Materace profilaktyczne są zawsze wyposażone w miękkie pokrowce medyczne paroprzepuszczalne i nieprzemakalne – które dodatkowo ograniczają ryzyko otarć. Zalecany maksymalny dzienny czas spędzany na materacu wynosi 16 godzin. Oprócz funkcji przeciwodleżynowej są to bardzo wygodne materace do spania.

 Profilaktyka przeciwodleżynowa do II/III stopnia profilaktyki odleżyn w IV stopniowej skali EPUAP
 Czas spędzany na materacu zalecany maksymalnie do 16 h/dziennie
 Wentylacja materaca dzięki strukturze zewnętrznych lub wewnętrznych kanałów powietrznych

Materac przeciwodleżynowy Funke HF II

Materac przeciwodleżynowy

Piankowe materace do łóżek rehabilitacyjnych, wykonane z pianki o różnej gęstości z funkcją przeciwodleżynową do III/IV stopnia odleżyn w IV stopniowej skali EPUAP. Materace posiadają kanały powietrzne w strukturze wewnętrznej materaca lub na zewnątrz. Stosowane mogą być do opieki całodobowej 24 h na dobę. Wyposażone są w bardzo miękkie, paroprzepuszczalne a nieprzemakalne pokrowce medyczne, ograniczające ryzyko otarć. Są to bardzo wygodne materace, na których bardzo wygodnie się śpi.

 Profilaktyka przeciwodleżynowa do III/IV stopnia profilaktyki odleżyn w IV stopniowej skali EPUAP
 Czas spędzany na materacu zalecany do 24 h/dziennie spędzany na łóżku
 Wentylacja materaca dzięki strukturze zewnętrznych lub wewnętrznych kanałów powietrznych

Materac zmiennociśnieniowy

Materace zmiennociśnieniowe, które mogą być stosowane do I/II stopnia odleżyn w IV-stopniowej skali EPUAP. Wyposażone są w kompresor, który zmienia ciśnienia materaca w zakresie odpowiadającym 3,35% - 13% ciśnienia atmosferycznego. Materace zmiennociśnieniowe są przez to bardzo miękkie, dlatego konieczne jest dodatkowe zastosowanie materaca podkładowego. Właściwości przeciwodleżynowe polegają na cyklicznych zmianach ciśnienia, przez co pacjent zmienia pozycja na łóżku rehabilitacyjnym. Stosowane są w stosunku do pacjentów stale leżących.

 Profilaktyka przeciwodleżynowa do I/II stopnia profilaktyki odleżyn w IV stopniowej skali EPUAP
 Czas spędzany na materacu zalecany do 24 h/dziennie spędzany na łóżku
 Wentylacja materaca dzięki sekwencyjnej zmianie ciśnienia materaca i mechanicznemu zmienianiu pozycji pacjenta za pomocą różnicy ciśnień
Sklep internetowy Shoper Premium